Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτες οι φωτο μονο απο sony exmor rs δεν μου φαινονται!

Μηπως τελικα δεν ειναι sony και ειναι foney τελικα ο σενσορας και μηπως τελικα δεν εχει gorilla 2 και εχει maimou1 γυαλι,αντι για NFC εχει NFS(το need for speed το παιχνιδι)?

Λεω εγω τωρα!

Απο σπεκς και desighn και μονο ειμαι στο παρα πεντε να το παραγγειλω και να δοσω το haier στην γυναικα μου που με εχει πρηξει οτι θελει και αυτη ενα κινητο σαν το δικο μου αλλα κατι μου λεει οτι παραειναι too good to be true αυτο το τηλ.!

Δε μπορεί να γίνει αντικειμενική κριτική σε αυτές τις φωτογραφίες που είτε δεν έχουν τραβηχτεί με σωστήρύθμιση είτε έχουν υποστεί μετασχηματισμούς ανάλυσης και συμπίεση για να αναρτηθούν στα posts.

Άλωστε και οι λίγες φωτογραφίες που έχουν παίξει σήμερα σε διάφορα fora μάλλον καλλές φαίνονται και μιλάμεγια αισθητήρα κινητούτων 120 €.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και εγώ περιμένω αυτό το κινητό και δεν ξέρω τι να πρωτοκαταλάβω από αυτά που λέγονται, η αλήθεια είναι ότι λόγω ανάλυσης και εγώ καταλαβαίνω ότι οι φωτογραφίες δεν φαίνονται καλά, κάποια ρύθμιση προφανώς λόγω φόρουμ πιστεύω. http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-iNew-v3-Day-pictures-from-mt6582-iNew-v3 εδώ βρίσκω φωτογραφίες ανεβασμένες αλλά δεν είμαι registered για να αποκτήσω καλύτερη πρόσβαση σε αυτό, έχει μήπως κανείς και μπορεί να μας βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

 

Εδω το ανεφερουν:

 

http://www.inewmobile.com/inew-v3-octa-core-mtk-mt6592-android-smart-phone-dual-camera-wifi-gps-questions.html?dir=DESC&limit=20&p=3

 

edit

απο οτι προσεξα το url γραφει μεταξυ αλλων ''inew-v3-octa-core-mtk-mt6592''......

 

προτρεχουν?

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος ειναι πιο καλός και δυνατός στο s3 το gps μου δουλεύει μια χαρά νομίζω ότι ειναι το ίδιο γρήγορο, το wifi που το εχω συνδεδεμένο και αυτό ειναι γρήγορο δεν βλέπω καμία διάφορα με το s3.

αν εβαζες τιποτα κομμες, να καταλαβαιναμε? :(

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Άλωστε και οι λίγες φωτογραφίες που έχουν παίξει σήμερα σε διάφορα fora μάλλον καλλές φαίνονται και μιλάμεγια αισθητήρα κινητούτων 120 €.

Συμφωνώ.Στην τιμή αυτή μόνο με τα υπόλοιπα mtk κινητά ίδιας τιμής μπορει να συγκριθεί και προσωπικά βλέπω ότι το συγκεκριμένο κινητό ειναι σε καλό επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Για να λυθεί μία και καλή το θέμα με τις φωτογραφίες, θα πρέπει το παλικάρι που παρέλαβε, να τραβήξει μερικες και να τις ανεβάσει, ως αρχείο αυτούσιο και όχι ως φωτογραφίες, σε καποιον σερβερ π. Χ. Rapidshare, skydrive κλπ..

Βέβαια, θέλει δουλειά αυτο....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

παντως ολο το προμοσιον του κινητου μια απατη σε γενικες γραμμες,αν αρχισει κανεις απο το ποσο λεπτο ειναι...που δεν ειναι 6.5 χιλ παρα μονο στις ακρες,το λεντ που θα δουλευει απο οτι λενε με μελλοντικη αναβαθμιση,η καμερα ψιλοπατατα,το otg στην επομενη εκδοση,οσοι πηραμε την πρωτη μαλλον βιαστηκαμε και γιατι να το κρυψομεν αλλωστε,και σε λιγο θα βγει το 2-32 με gesture sencing που δεν δουλευει ουτε αυτο,οι κινεζοι προχωρουν απο την παραπληροφορηση στην εξαπατηση με βιαστικα βηματα.
Link to comment
Share on other sites

παντως ολο το προμοσιον του κινητου μια απατη σε γενικες γραμμες,αν αρχισει κανεις απο το ποσο λεπτο ειναι...που δεν ειναι 6.5 χιλ παρα μονο στις ακρες,το λεντ που θα δουλευει απο οτι λενε με μελλοντικη αναβαθμιση,η καμερα ψιλοπατατα,το otg στην επομενη εκδοση,οσοι πηραμε την πρωτη μαλλον βιαστηκαμε και γιατι να το κρυψομεν αλλωστε,και σε λιγο θα βγει το 2-32 με gesture sencing που δεν δουλευει ουτε αυτο,οι κινεζοι προχωρουν απο την παραπληροφορηση στην εξαπατηση με βιαστικα βηματα.

 

γενικά θα συμφωνήσω, πολλα φαουλ οι κινεζοι στην συγκεκριμενη συσκευή αλλά απο την δική μου ερευνα αγορας (καλή η κακή) ήμουν αναμεσα σε αυτο και το ακριβοτερο thl w200, τηλεφωνα στα ιδια specs σχεδον και παλι ομως το inew με ολα τα παραπανω φαουλ είναι και φτηνοτερο και καλυτερο και αποψη μου ομορφότερο.

Το led notification νομίζω δουλευει. Eχουμε καποια " επίσημη " διαψευση για το gesture sensing οτι δεν δουλεύει?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

γενικά θα συμφωνήσω, πολλα φαουλ οι κινεζοι στην συγκεκριμενη συσκευή αλλά απο την δική μου ερευνα αγορας (καλή η κακή) ήμουν αναμεσα σε αυτο και το ακριβοτερο thl w200, τηλεφωνα στα ιδια specs σχεδον και παλι ομως το inew με ολα τα παραπανω φαουλ είναι και φτηνοτερο και καλυτερο και αποψη μου ομορφότερο.

Το led notification νομίζω δουλευει. Eχουμε καποια " επίσημη " διαψευση για το gesture sensing οτι δεν δουλεύει?

 

το to2c γραφει οτι θα δουλευει στην εκδοση 2-32

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δε βλεπω κανενα φαουλ ουτε οσο αφορα την cam ,ουτε τα specs ουτε τιποτα αλλο.πανω κατω αναμενομενα ειναι ολα αυτα.το βασικο φαουλ του κινητου ειναι για μενα μπαταρια και δε βλεπω να ξεπερνιεται κιολασ.το να αγορασει καποιος 2 μπαταρια ξερω εγω να φορτιζει 2 φορες τη μερα το βλεπω πισωγυρισμα,ειναι κ ο λογος που με αποτρεπει να το παραγγειλω.Βεβαιως περιμενω reviews ακομα μολις παραλαβουν και αλλα παιδια.Μοναδικη ελπιδα ειναι αυτος ο καινουριος επεξεργαστης που φοραει να ειναι τοσο καλος στη καταναλωση που να σωζει την παρτιδα
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και γω......

λιγο πολυ οταν το παραγγειλαμε, καπου μεσα μας γνωριζαμε οτι ειναι too good to be true...

κατα την άποψη μου και με βαση της προτεραιοτητες που θέτει καποιος στην αγορά μια τετοιας συσκευής, καθορίζει και τη δική του " red line" οσον αφορά τα χαρακτηριστικά.

 

1. καλή καμερα - που απ' οτι φαίνεται είναι αρκετά καλή

2. καλό γουάι φάι - που απ' οτι ακουγεται είναι εξαιρετικο

3. τζι πι ες - πολυ καλό με χαμηλο εσ εν αρ, απ' οτι διαβασα

4. εμφάνιση, μόστρα - ΣΚΙΖΕΙ

5. μνημες, χωρητικοτητα, και τα ρέστα - όπως αναμένεται

6. επεξεργαστής - νέας γενιάς, μη ενεργοβορος (ετσι λέγεται, αυτό μένει να το δούμε στην πράξη)

7. προστασια απο γρατζουνιές - ΕΧΕΙ

8. Ηχος, εικονα - αρκετά καλά

 

τώρα απο κει και πέρα, για 130 ευρώ πράγμα.

1. δεν έχει οτιτζι - Ε, ΜΗ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ. Δεν θα κουμπώσω ποντικι στο κινητο (καγκουριά) ούτε θα αγοράσω στικάκι με μινι usb. Αν είναι να χρησιμοποιησω καλώδιο usb to mini usb για να κουμπωσω συμβατικο στικάκι για να μεταφερω φωτο και να πάω με το στικακι στο μιντιαμαρκτ να τυπωσω της φωτο, ε τοτε παιρνω το καλωδιο και το κινητο μαζι μου και τα συνδεω επι τοπου εκει... Συγχρονισμό συσκευης μπορω να κανω ειτε με μπλουτουθ είτε με γουάι φάι (εφαρμογη software data cable)

2. έχει NFC - έ, και να μην είχε...σκοτιστικα

3. δεν έχει γκεστουρ σενσινκ - ΠΩΠΩΠΩΠΩΩΩΩΩΩΩΩ

4. δεν είναι 6,5 χιλιοστα αλλά 7,9 χιλιοστα - ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

το μόνο σοβαρό θέμα, είναι η μπαταρία, κατι που το γνωρίζαμε-υποπτευόμασταν εκ των προτέρων..

 

απο κεί και πέρα, οντως οι κινέζοι ΄παραφορτωσαν¨ κάπως τα σπέκς......

Πάντως για όλα τα παραπάνω, και για ολα οσα ξέχασα να γράψω (τα οποία είναι, καθαρά, προσωπικές απόψεις)

... το τηλέφωνο ειναι VFM...

 

(ακομη δεν το πιασαμε στα χερια μας και το έχουμε ..απαξιωσει..)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

κανενα φαουλ ????

otg

παχος

441ppi

motion sensor αν και οταν δωσουν update?

η μπαταρια ειναι απο τα λιγα σωστα σου λεει: "ειναι αυτη (1830 mah) και αν σου αρέσει" τα υπόλοιπα ειναι παραπληροφόρηση και κοροϊδία

Για την ιστορια ευτυχως που δεν με ενδιαφερουν τα παραπανω και ακομα θεωρω πως αν δεν βγουν αλλα προβληματα, θα ειμαι ευχαριστημενος. ΟΜΩΣ σκεφτείτε καποιος να αγοραζε επειδη γουσταρε και κολλησε με τα παραπάνω χαρακτηριστικά

ΥΓ μυρίζομαι αργοτερα σε τιποτα updates (kitkat πχ) και αλλες rom porting (miui, cyanogem) να διαχωριζουν σε otg και non-otg:X:X:X

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

τι να πω, ναι ίσως όσον αφορά το OTG και ίσως την μπαταρία να είμαστε λίγο ριγμένοι, απλά για τις φωτογραφίες θεωρώ ότι βλέποντας αυτά τα δείγματα (αναγκάστηκα και έκανα Register) θεωρώ ότι θα είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τη ποιότητα τους. (η ανάλυση είναι εδώ 720 χ 1280 επειδή είναι κλεμμένα από φόρουμ) και σίγουρα έχουν και απώλεια εικόνας από φόρουμ σε φόρουμ
Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει ο φίλος που το παρέλαβε, τι λειτουργεί και τι όχι!!!

1. OTG έχει τελικά?

2. NFC λειτουργεί?

3. AIR GETURE λειτουργεί?

4. Οι φωτογραφίες που έβγαλε, τι ανάλυση του δείχνει? Είναι ανάλυση 13mp? 18mp? ή 8mp???

 

και τέλος ας μας πεί αν οι φωτογραφίες μετά από zoom εάν είναι καθαρές στις λεπτομέριες ή αν θολώνουν!!

 

ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν δεν έχεις καλώδιο για να δοκιμάσεις το OTG πήγαινε σε ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟ και ζήτα να το δοκιμάσεις ΑΝ λειτουργεί και ΑΝ λειτουργει ευκαιρία να το αγοράσεις κιόλας!!! Παραπάνω από 2-3 ευρώ δεν κοστίζει!!!

 

Για τις φωτογραφίες, θα το ξαναπώ, πες μας τι ανάλυση σου γράφει ...... ΜΗΝ ανεβάζεις άδικα φωτογραφίες, ΔΕΝ πρόκειται να καταλάβουμε!! Οι φωτογραφίες που ανέβασες ήταν λες και τις είχε τραβήξει κάμερα με 1,3mp.... κι όχι κάμερα 13mp!!!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο συμφωνω οτι ειναι πολυ φθηνο για να ειναι αληθινα ολα αυτα που λενε οι κινεζοι αλλα στη προωθηση του κινητου κ στη μεγαλη απηχηση που εχει στο κοινο επαιξαν τα χαρακτηριστικα του!

εγω προσωπικα το πηρα για την καμερα, το παχος του κ γενικα την εμφανιση του. κ τελικα η καμερα σιγουρα δεν ειναι sony, εχει παχος 8 mm καποιο παιδι ειπε οτι ο ηχος δεν ειναι κ πολυ καλος κ το πισω καπακι αν μπαινοβγαζω μπαταριες ή καρτες βλεπω να το δενω με ταινια για να κρατησει!!! μονο για την μπαταρια ειπαν αληθεια!κ τοσο καιρο κοιτουσα τα thl κ lenovo κ τελικα με τη μία με μαγεψε το v3. τα εχω παρει με τους κινεζους, θα περιμενω να παραλαβω, θα το κ μετα ισως ζητησω partial refund.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια χαρα ειναι η καμερα δειτε το video προς το τελος εχει ανεβασει photos:

Εμενα αυτο που με απασχολει ειναι γενικα να μην εχει τιποτα απο αυτα που διαφημιζαν( gorila glass 2- otg- nfc-ips-sony xmor camera klp)

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω κατι παιδια.. Επειδη ειναι το πρωτο κινητο που περνω απο κινα, το παραγγειλα απο pandawill 23-12, λετε να παρω την πρωτη παρτιδα που εχει προβλημα? και η δευτερη ερωτηση ειναι, τι κανω αν δεν ειμαι ικανοποιημενος ? η να το πω αλλιως αν διαπιστωσω οτι αλλα εχει το κινητο σε σχεση με αυτα που διαφημιζαν τι μπορω να κανω? δικαιουμαι τα λεφτα μου πισω η κατι αλλο? ρωτω γιατι ειναι η πρωτη μου αγορα κ δεν γνωριζω τι δικαιωματα εχουμε.. Μακαρι οχι μονο εγω αλλα και οσοι το παραγγειλαμε. να μην την εχουμε πατησει...:O
Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει ο φίλος που το παρέλαβε, τι λειτουργεί και τι όχι!!!

1. OTG έχει τελικά?

2. NFC λειτουργεί?

3. AIR GETURE λειτουργεί?

4. Οι φωτογραφίες που έβγαλε, τι ανάλυση του δείχνει? Είναι ανάλυση 13mp? 18mp? ή 8mp???

 

και τέλος ας μας πεί αν οι φωτογραφίες μετά από zoom εάν είναι καθαρές στις λεπτομέριες ή αν θολώνουν!!

 

ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

 

 

OTG, δεν ξέρω αν έχει,δεν εχω καλώδιο, και προσωπικά δεν πρόκειται , να το χρησιμοποιήσω ποτέ.

NFC,όταν το βάζω με το samsung, δεν μου κάνει τίποτα,δεν ξέρω αν θέλει καμία άλλη ρύθμιση.εννοειτε ότι το εχω ενεργοποίηση,και εχω βγάλει και την θήκη.

AIR GETURE, δεν ξέρω από που το ανοίγεις, μέσα στις ρυθμίσεις δεν βλέπω τίποτα.

Οι φωτό γράφουν ανάλυση 18mp.το πρωί ειναι καθαρές,και με ζουμ που κανω να έρθουν κοντά, δεν θαμπώνον.Το βράδυ με ζουμ έχει κοκους,το κινητό για τα λεφτά του, ειναι πολύ καλό και πολύ ωραίο.Εκανα και μια παραγγελία,ένα battery bang στα 3000mAh,που είπε ένας φίλος παραπάνω,και θα είμαι ένταξη και από μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω αυτην την κλαψα για θεματα που ξερεις οτι θα αντιμετωπισεις αγοραζοντας κινεζο δεν παλευεται.

 

Λοιπον για οποιον θελει:

 

Air gesture (να παιξει μια δυο μερες και να το παρατησει) galaxy s4

Καμερα που τα σπαει xperia z

Καφετερια εσπρεσσο krups

κλπ κλπ

 

Προσωπικα απο την στιγμη που gps, οθονη, wifi και επιδοσεις τα σπανε για τα λεφτα του ειμαι πολυ χαρουμενος που μου δωθηκε η ευκαιρια να το αποκτησω. Απο την στιγμη που δηλωθηκε και sar 0,45 ουτε στον παπα

 

Για φωτογραφιες εχω την Nikon d5100 και το air gesture, nfc κλπ το αφηνω για να ξεγελαει η samsung τους καταναλωτες με τα ανανεωμενα μοντελα της των 600 ευρω καθε 6 μηνες

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν χρειαζεται να τσακωνομαστε μια χαρα ειναι το κινητο για τα λεφτα του, εδω με αυτα τα λεφτα παιρνεις ενα κινητο της πλακας τυπου vodafone smart ii... Eμενα ειναι το πρωτο μου κινεζικο κ δεν το εχω μετανιωσει ακομα, γιατι ξερω οτι παντα υπαρχει το ρισκο σε μια τετοια αγορα.. Πιστευω οτι θα ειναι καλο κ θα το ευχαριστηθουμε ολοι... Απλα η κοροιδια τον κινεζων πιστευω οτι ειναι αυτη που μας κανει να νευριαζουμε ( ηταν απλα ενα διαφημιστικο τρικ για να πεσουμαι στην παγιδα κ να το αγορασουμε τι να κανουμε συμβαινουν αυτα... την επομενη φορα θα ξερουμε κ δεν θα την πατησουμε τοσο ευκολα...) :D

!! ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!

 

Νεα videakia που βρηκα, απο την καμερα :

http://www.youtube.com/watch?v=gNQ9rOi1jD0

http://www.youtube.com/watch?v=pX_riBp56o8

http://www.youtube.com/watch?v=LwCQsufQdMc

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Εάν τα παραπάνω βίντεο και φωτογραφίες έχουν τραβηχτεί με το κινητό αυτό τοτε........ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ!!

Κατ αρχήν, ο φακός είναι, όντως ευρυγωνιος, γεγονός που αποδεικνύεται από την "παραμορφωση" δεξια και αριστερα του καρε κατα την πλάγια κίνηση. Δλδ φαίνεται η προσπάθειά του να "αιχμαλωτίσει" περισσότερο χωρο....

Σχετικά με τις φωτογραφίες τοσο σε εξωτερικό όσο και εσωτερικό χώρο, μπορω να πω οτι είναι πολυ ανω του μετρίου... Σε κάποια φαση φωτογράφισε τον ηλιο και ο περιγυρος ειναι ορατος,,,,,!!!

Τα δε βιντεακια.. Αλαγγαριστα!! Το δε ψηφιακό ζουμ πολύ καλό. Σε απόσταση 50 περίπου μέτρων από τις πινακιδες, τα νούμερα τους ειναι ευκρινή, με σχεδον κοντρα ηλιο!! (και... Τρεμαμενο χερι!!)

 

Νομιζω, το θέμα με την κάμερα έχει λυθεί!. -

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...