Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mimoko, με DHL που το παρηγγειλες, πες μου σε παρακαλω. Πληρωσες κατι εξτρα στον κουριερ; Δηλαδη για εκτελωνισμο εννοω.

Αν δεν πληρωσες κατι, πως το καταφερες; Σου το εστειλαν σαν δωρο απο την Κινα;

Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ATTACH]39010[/ATTACH][ATTACH]39011[/ATTACH]

 

Mimoko, με DHL που το παρηγγειλες, πες μου σε παρακαλω. Πληρωσες κατι εξτρα στον κουριερ; Δηλαδη για εκτελωνισμο εννοω.

 

Αν δεν πληρωσες κατι, πως το καταφερες; Σου το εστειλαν σαν δωρο απο την Κινα;

 

Σε ευχαριστω πολυ.

 

 

Δεν πλήρωσα τίποτα έξτρα.ειχα πει να το στείλουν σαν δώρο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ε ****το, τζαμπα το αλλαξα σε singapore post και θα πρεπει να περιμενω 1 μηνα περιπου μεχρι να μου ερθει και με την αμφιβολια αν το παραλαβω :(

Απο το ηχειο συνομιλιας πως σου φαινεται; Ακους και σε ακουει καλα ο συνομιλητης οταν βρισκεσαι εξω;

Αυτο ειναι νοιμιζω το σημαντικοτερο για να μας απαντησεις εαν μπορεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά η οθόνη είναι απο άλλο πλανήτη,να το χαρείς φίλε μου,βασικά ηρεμία παιδιά ένα κινητό είναι αν δεν θέλει κάποιος να κάνει review,δικαίωμα του δεν καταλαβαίνω κάποιες συμπεριφορές εδω οκ.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικο κσι το μικροφωνο ακουγονται καλα,το gps με google maps δεν ειχα κανενα προβλημα.μουσικη ακομη δεν εχω ακουσει.

 

Σύνδεση με υπολογιστή και μεταφορά εικόνων έγινε.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βρείτε καμιά θήκη της προκοπης, ενημερώστε.

 

mimoko, η μπαταρία σου έχει δώσει την εντύπωση ότι πέφτει σχετικά νωρίς?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αρα οπως ηταν αναμενόμενο η μπαταρία κρατάει βία μια ημέρα ( ίσως με απαλή χρήση να κρατήσει λίγο παραπάνω ) . Άρα θα πρεπει να αγοράσουμε και ενα Powerbank για να μην ξεμένουμε οταν δεν πρέπει . :) . Μαλλον θα το παραγγείλω άμεσα !
Link to comment
Share on other sites

Και 1φωτο που τράβηξα[ATTACH]39015[/ATTACH]

 

Η μπαταρία μου έφτασε στο 20% την φορτιζω τώρα μάλλον θα κοιτάξω για πιο μεγάλη άμα πέρνει

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου έφτασε στο 20% την φορτιζω τώρα μάλλον θα κοιτάξω για πιο μεγάλη άμα πέρνει

 

Απο οτι γράφουν ολα τα Site των μεταπωλητών και της iNew δεν παίζει αυτη τη στιγμή μεγαλύτερη μπαταρία ( και λογικό ειναι να ειναι δύσκολο γιατι ειναι πολύ λεπτό ) .

Link to comment
Share on other sites

Και 1φωτο που τράβηξα[ATTACH]39015[/ATTACH]

 

Η μπαταρία μου έφτασε στο 20% την φορτιζω τώρα μάλλον θα κοιτάξω για πιο μεγάλη άμα πέρνει

 

OTG δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Αρα οπως ηταν αναμενόμενο η μπαταρία κρατάει βία μια ημέρα ( ίσως με απαλή χρήση να κρατήσει λίγο παραπάνω ) . Άρα θα πρεπει να αγοράσουμε και ενα Powerbank για να μην ξεμένουμε οταν δεν πρέπει . :) . Μαλλον θα το παραγγείλω άμεσα !

 

Δεν χρειαζετε Powerbank φιλε γιατι η εξτρα μπαταρια κοστιζει 6$ μονο,αγοραζεις 2 μπαταριες ακομη και εναν φορτιστη με 10-12 ευρω ολα μαζι και εχεις αλλες 2 μπαταριες καβαντζα ανα πασα στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

...γιατι η εξτρα μπαταρια κοστιζει 6$ μονο,....

Που μπορουμε να βρουμε?? :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε Powerbank φιλε γιατι η εξτρα μπαταρια κοστιζει 6$ μονο,αγοραζεις 2 μπαταριες ακομη και εναν φορτιστη με 10-12 ευρω ολα μαζι και εχεις αλλες 2 μπαταριες καβαντζα ανα πασα στιγμη!

 

Σωστός, όμως το συχνό ανοιξε-κλεισε στο πισω καπακι του κινητού, ισως να δημιουργησει προβλήματα... (σπάσιμο το καπακι)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εριξα και εγω παραγγελια...

Κορυφαιο VFM

 

Το καλο ειναι οτι υπαρχει μεγαλη κινητηκοτητα με την συσκευη, οποτε θα κυκλοφορησουν αρκετα αξεσουαρ...

Για φορτιστη μπαταριων νομιζω πως ειναι νωρις ακομα εκτος αν υπαρχει κανενας συμβατος με τις μπαταριες του....

 

Αν γινετε να ανεβασει το παιδι που το εχει φωτογραφιες που βγαζει σε διαφορες συνθηκες (με ηλιο, εσ. χωρο κλπ)

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, όμως το συχνό ανοιξε-κλεισε στο πισω καπακι του κινητού, ισως να δημιουργησει προβλήματα... (σπάσιμο το καπακι)

Ναι οντος και σε αυτο το βιντεο μου φαινετε πολυ ψευτικο το πισω καπακι και οτι στο τριτο τεταρτο ανοιγματο θα διαλυθει

σκετο κοματι πλαστικο χωρις ουτε ενα νευρο για ενισχυση και με ψευτικα κλιπσακια ,ετσι καπως ηταν το πισω καπακι του nokia N95 και ειχα βαρεθει να αγοραζω καπακια, και αντε για το N95 εβρισκα οσα ηθελα στο ιντερνετ για αγορα,για το INEW V3 χλωμο το κοβω να μπουρεσουμε να βρουμε ανταλακτικα!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, το να αγορασεις μια 2η μπαταρια, ειναι καλο. Αλλωστε κοστιζει λίγο και καλο ειναι να υπάρχει, αν σκοπευεις να κρατησεις τη συσκευη για παραπανω απο 2-3 χρονια.

Πριν από 3 χρονια αγορασα ενα star x18i με 2 μπαταριες. Το τηλεφωνο το σκίζω στο ιντερνετ, gps (λόγω ενασχολησης με το τρεξιμο- runtastic application και τα ρέστα) μόλις τωρα τελευταια έχει αρχίσει να τα φτύνει η μπαταρια. Δεν σκοπευω να το αποσύρω, θα το δώσω στον αδερφο μου. Ευτυχώς φοραει την ΒΑ750, όπως το sony ericsson arc οπότε, οτι και να γινει θα βρώ μπαταρια.

Για το inew ομως, δεν υπαρχει συμβατοτητα από άλλο μοντέλο σε μπαταρία. οποτε ή αυτό ή τίποτα.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω για κάρτες μνήμης. Υπάρχει λόγος να πάω σε UHS 1 ή να αγοράσω class 10;

 

Θα δω διαφορά;

 

κατά τη γνώμη μου, οχι..

CARDS - What is UHS-1 ?

 

"UHS-1" or more accurately "UHS-I" stands for "Ultra High Speed" - 1 and is a speed class for SDHC and SXDC memory cards.

 

UHS-I is the fastest category of card available today with a bus interface speed of up to 104 MB/s.

 

An SDHC UHS-I card will work in any SDHC compatible device at lower speeds, but to take advantage of the UHS-I speed, a UHS-I compatible device is essential.

 

An SDXC UHS-I card will work in any SDXC compatible device at lower speeds, but to take advantage of the UHS-I speed, a UHS-I compatible device is essential.

 

UHS-I compatible cards and devices are normally marked with the symbol below ,"UHS-I" or "I"

 

A speed class is also defined.

 

επίσης σε ερωτημα, η γνωστη εταιρια sandisk, απάντησε:

 

"Please be informed that UHS-1 (Ultra high speed) is equivalent to class 10. All UHS-1 memory cards have 10MB/s of minimum data transfer speed same as a class 10 card. There is no difference in the data transfer speeds of these memory cards and also they are identical in their technical specifications as well. All SDHC and SDXC class 10 memory cards that we are manufacturing are UHS-1 also."

 

 

(Υ.Γ.: sorry, για το συνεχόμενο ποστ, ξεχάστηκα, ειχα το νου μου στην απάντηση)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

θηκη σοβαρη δεν βρισω,εννοω silicon-tpu

οχι πολυ μαλακη..

ανασταλτικος παραγοντας να φαει καμμια σαβουρα:(

 

ας μας πει ο φιλος σε σκοτεινες συνθηκες συνθήκες

η φωτο τι λέει,κ το φλας??

απο το gs3 φωτο καλύτερη??

 

gps καλο ,οθονη καλη ,τιμή καλή vfm ως τωρα λενε τα δεδομενα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ποσο χωρο εχουμε για εφαρμογες? λογικα δεν θα εχουμε ολα τα 16g και δεν μιλαω για τα 1-2 που μπορει να δεσμευονται απο το συστημα αλλα συνηθως οταν λενε πχ 8g μονο λιγα απο αυτα διατιθενται για εφαρμογες τα υπολοιπα μπορεις να βαλεις εφαρμογες μονο αν το επιτρεπουν οι ιδιες να γινουν (move to sd) και πολλες φορες ακομα και ετσι χανεις τα τυχον widgets της εφαρμογης

και μιας και δεν δουλευει προς το παρων το meteos να ενοποιησουμε την εσωτερικη μνημη θα ειναι κριμα να εχουμε πχ τιποτα 512mb για apps

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονεκτημα ειναι η μπαταρία, το πρωί στις 8 ήταν 100% και στις 12 το μεσημέρι με χρήση wifi συνέχεια έχει πέσει στο 56%.

Φιλε mimoko ευχαριστουμε για τις πληροφοριες που μαλλον ειναι καλες, σαν..ανταμοιβη για την "αγωνια" που μας εφαγε περιμενοντας να μαθουμε νεα σου:happy:

Παντως να πεσει η μπαταρια απο φουλ στο 56% με 4 ωρες wifi που αυτο σιγουρα σημαινει surfing, downloading, χρηαη οθονης σιγουρα και αλλα ισως ακομη, το βλεπω φυσιολογικο για τοσο μικρη χωρητικοτητα. Αλλωστε ξεραμε εκ των προτερων που βαδιζαμε στο θεμα αυτο, οποτε καθε ενας μας πρεπει να βρει μια βολικη λυση.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ποσο χωρο εχουμε για εφαρμογες? λογικα δεν θα εχουμε ολα τα 16g και δεν μιλαω για τα 1-2 που μπορει να δεσμευονται απο το συστημα αλλα συνηθως οταν λενε πχ 8g μονο λιγα απο αυτα διατιθενται για εφαρμογες τα υπολοιπα μπορεις να βαλεις εφαρμογες μονο αν το επιτρεπουν οι ιδιες να γινουν (move to sd) και πολλες φορες ακομα και ετσι χανεις τα τυχον widgets της εφαρμογης

και μιας και δεν δουλευει προς το παρων το meteos να ενοποιησουμε την εσωτερικη μνημη θα ειναι κριμα να εχουμε πχ τιποτα 512mb για apps

0.9gb για εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...