Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε τρομοκρατισει τον κοσμο με αυτα τα volt και τις φορτισεις ρε παιδια. Εγω το αφηνω στο φορτιστη το τηλέφωνο όλο το βραδυ και από το πρωί μέχρι το επόμενο βράδυ που θα γίνει παλι η φορτιση η μπαταρία του είναι στο 20-30% αναλογα. Χρηση με διαρκής πλοηγηση στο facebook και πολυ viber. Οσο για την φωτογραφική μηχανή του είναι τέλεια.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς η χρήση που του κάνεις είναι τόση ώστε να μην φαίνεται αυτό το -15% μπαταρίας που θα έχει (ίσως) αποφορτιστεί παραμένοντας στον φορτιστή.

Εκτός αν είσαι "τυχερός" και την ώρα που το βγάζεις από την φόρτιση είναι στο σημείο που ξεκινάει να ξαναφορτίζεται ή στο σημείο πριν να ξεκινήσει η αποφόρτηση.

Δεν ξέρω από που προέρχεται η τρομοκρατία που νιώθεις, αλλά λόγω του ότι είναι μικρή η μπαταρία του, αυτό το ~15 ενέργειας είναι αρκετά αισθητό.

Όπως έχει αναφερθεί και πιο πριν και σε άλλα τηλ γίνεται το ίδιο αλλά λόγω του ότι έχουν πολλή περισσότερη αυτονομία ή λόγο του μικρότερου κύκλου αποφόρτισης (ίσως) "κρύβεται" το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε κολλήσει τόσο άσχημα με την μπαταρία του κινητού ρε παίδες;Το έχω εδώ και μια βδομάδα απο to2c.com με την 1.04 ROM και πραγματικά βγάζει την μέρα του απροβλημάτιστα με full ομιλία,δεδομένα,viber etc.Στο τέλος της μέρας στο (15%-20%)Δεν είναι βέβαια σαν το G2 μου αλλά την δουλεία του την κάνει μια χαρά...Σαν συσκευή πραγματικά πιστεύω οτι είναι απροβλημάτιστη μέχρι τώρα.Η πλάκα είναι οτι τρομάζετε και τον κόσμο.4 άτομα με ρώτησαν για το κινητό ενα σωρό πράγματα φοβούμενοι το νήμα που διαβάσανε εδώ.Μην τα ψυρίζετε τόσο τα πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μιλησα στο chat του Pandawill με την Maria-Russian και μου ειπε οτι δεν εχουν στοκ του inew v3 και οτι θα παραλαβουν μαλλον σε 2-3 μερες.:(

 

Αρα οποιος εχει παραγγειλει απο pandawill και του γραφει στο status Processing θα περιμενει 2-3 μερες ακομα μεχρι να παραλαβουν απο το εργοστασιο.:worry:

 

Και στο φορουμ τους, γραφουν οτι εχουν πολυ λιγα στοκ και οτι το μεγαλλο στοκ θα γινει μετα της 20 Φεβρουαριου:mad::mad::mad:

Edited by braveone13
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε κολλήσει τόσο άσχημα με την μπαταρία του κινητού ρε παίδες;Το έχω εδώ και μια βδομάδα απο to2c.com με την 1.04 ROM και πραγματικά βγάζει την μέρα του απροβλημάτιστα με full ομιλία,δεδομένα,viber etc.Στο τέλος της μέρας στο (15%-20%)Δεν είναι βέβαια σαν το G2 μου αλλά την δουλεία του την κάνει μια χαρά...Σαν συσκευή πραγματικά πιστεύω οτι είναι απροβλημάτιστη μέχρι τώρα.Η πλάκα είναι οτι τρομάζετε και τον κόσμο.4 άτομα με ρώτησαν για το κινητό ενα σωρό πράγματα φοβούμενοι το νήμα που διαβάσανε εδώ.Μην τα ψυρίζετε τόσο τα πράγματα...

 

Tί σε κάνει να λες ότι έχουμε κολλήσει:

Συζητάμε για ένα bug που υπάρχει σε αυτό το τηλ και οπως και σε άλλα ΜΤΚ κινέζικα κινητά που οφείλεται μάλλον σε κακογραμμένο ή "δανεισμένο" software.

To πρόβλημα που δημιουργεί είναι ότι το πρωί που θα το ξεσυνδέσεις απο το φορτιστη εχεις περίπου 60% πιθανότητες να το πάρεις με 15% λιγότερο φόρτιση (αυτονομία)και ας λεει αυτό ότι είσαι 100%.

Εσένα μπορεί αυτό που έχει μείνει στην μπαταρία να σου είναι αρκετό για αλλους όμως όχι. Δεδομένου ότι έχει σχετικά μικρή αυτονομία, το συγκεκριμένο bud δυσχεραίνει πιο πολύ το πρόβλημα της αυτονομίας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα τηλέφωνο που όσο είναι στον φορτιστή φορτίζει συνεχώς;

 

Εγώ τόσα έχω αλλάξει και όλα όταν άγγιζαν το 100% σταματούσαν.

Η διαφορά είναι πως μερικά ξανάρχιζαν φόρτιση αυτόματα -ενώ ήταν ήδη στην πρίζα- στο 95% και άλλα (τελευταίο μου huawei w1) στο πραγματικό 86-87% (ακόμα και αν έγραφε ότι έχει 100% αν έμπαινες ρυθμίσεις έκανε update και έδειχνε το πραγματικό).

 

Όντας στην πρίζα όλη τη νύχτα, θα κάψει σε κατάσταση αναμονής όσο θα έκαιγε και εκτός πρίζας εφόσον είναι στο ποσοστό που ο κύκλος α-φόρτισης του δεν του δίνει εντολή να ξαναρχίσει τη φόρτιση.

 

Ιδανική φόρτιση είναι σε στιγμή της ημέρας που είσαι ξύπνιος για να το βγάλεις όταν φουλάρει. Τι να το φορτίζεις βράδυ,τι απόγευμα. Για όσους δεν μπορείτε φορτιστής αυτοκινήτου για τονωτικές ενεσούλες ή δεύτερη μπαταρία.

 

life is simple

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα τηλέφωνο που όσο είναι στον φορτιστή φορτίζει συνεχώς;

 

Εγώ τόσα έχω αλλάξει και όλα όταν άγγιζαν το 100% σταματούσαν.

Η διαφορά είναι πως μερικά ξανάρχιζαν φόρτιση αυτόματα -ενώ ήταν ήδη στην πρίζα- στο 95% και άλλα (τελευταίο μου huawei w1) στο πραγματικό 86-87% (ακόμα και αν έγραφε ότι έχει 100% αν έμπαινες ρυθμίσεις έκανε update και έδειχνε το πραγματικό).

 

Όντας στην πρίζα όλη τη νύχτα, θα κάψει σε κατάσταση αναμονής όσο θα έκαιγε και εκτός πρίζας εφόσον είναι στο ποσοστό που ο κύκλος α-φόρτισης του δεν του δίνει εντολή να ξαναρχίσει τη φόρτιση.

 

Ιδανική φόρτιση είναι σε στιγμή της ημέρας που είσαι ξύπνιος για να το βγάλεις όταν φουλάρει. Τι να το φορτίζεις βράδυ,τι απόγευμα. Για όσους δεν μπορείτε φορτιστής αυτοκινήτου για τονωτικές ενεσούλες ή δεύτερη μπαταρία.

 

life is simple

 

Όλα σταματάνε όταν φτάσουν στο 100% αλλά το όλα πρόβλημα είναι η διαχείρηση από εκεί και μετά. Όλα ξεκινάνε και φορτίζουν πάλι μετά από λίγο αλλά υπάρχουν πολλοί παράμετροι που θα πρέπει να ληφθούν υπόψιν, για μια καλή ζωή της μπαταρίας, όπως το πως ακριβώς θα γίνεται η φόρτιση ώστε να μην "καταναλώνεται" άσκοπα ένας "κύκλος ζωής" της.

Στο iNew το στάδιο που σταματάει η φόρτιση κρατάει περίππου ένα δίωρο με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να ασχοληθείς καθώς έχει κάποια σοβαρά θέματα όπως η μη σωστή λειτουργία του home button
Link to comment
Share on other sites

Νεα ρομ,να μας λεγατε και πως την εγκαθιστουμε.....

 

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-iNew-V3-1-0-4-Lewa

 

To λινκ που παραθέτεις έχει 2 versions.

H μία είναι όπως λέει, SpFlash Tools version και η άλλη είναι OnTheAir αναβαθμήσιμη από Recovery.

Tι παραπάνω να πούμε;

Όπως λέει και ο bbbb όμως έχει πολλά προβλήματα. Αν θες να πάρεις μια ιδέα για το LeWa Os μπορείς να το βάλεις για δοκιμή και τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Όλα σταματάνε όταν φτάσουν στο 100% αλλά το όλα πρόβλημα είναι η διαχείρηση από εκεί και μετά. Όλα ξεκινάνε και φορτίζουν πάλι μετά από λίγο αλλά υπάρχουν πολλοί παράμετροι που θα πρέπει να ληφθούν υπόψιν, για μια καλή ζωή της μπαταρίας, όπως το πως ακριβώς θα γίνεται η φόρτιση ώστε να μην "καταναλώνεται" άσκοπα ένας "κύκλος ζωής" της.

Στο iNew το στάδιο που σταματάει η φόρτιση κρατάει περίππου ένα δίωρο με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

 

Απόλυτα σωστός. Απλά επισημαίνω πως αυτό συμβαίνει παντού, απλά τον κινέζο τον έχουμε περάσει από κόσκινο . :p

Το δίωρο κι εγώ το θεωρώ πολύ και δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω αλλά επαναλαμβάνω, από το να το αφήνετε στην πρίζα "νεκρή" ώρα φορτίστε το μέρα.

 

Ακόμα καλύτερα απενεργοποιήστε το τη νύχτα το τηλέφωνο, όποιοι δεν το χρειάζεστε.

 

Σχετικά με φλασάρισμα του iNew, ποιος ο λόγος πέρα από τη μικρή διαφορά στην κάμερα; Αφήστε το κινητάκι λίγο να το ευχαριστηθείτε/βαρεθείτε και όταν επέλθει κορεσμός του βγάζετε τα μάτια με επιχείρημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

To λινκ που παραθέτεις έχει 2 versions.

H μία είναι όπως λέει, SpFlash Tools version και η άλλη είναι OnTheAir αναβαθμήσιμη από Recovery.

Tι παραπάνω να πούμε;

Όπως λέει και ο bbbb όμως έχει πολλά προβλήματα. Αν θες να πάρεις μια ιδέα για το LeWa Os μπορείς να το βάλεις για δοκιμή και τίποτα παραπάνω.

 

Λοιπόν, δοκίμασα την νέα ρομ. Ψιλο παπάς. Δεν βελτιώνει την φωτογραφία. Ούτε και τίποτα το ιδιαίτερο σε μπαταρία. Λαγκαρει και το κεντρικό πλήκτρο δεν ανταποκρινεται σωστά. Μάλιστα κατά την εκκίνηση, ζοριζεται λίγο....

 

Ξήλωμα και ξανά πίσω στην 103

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκίμασα την νέα ρομ. Ψιλο παπάς. Δεν βελτιώνει την φωτογραφία. Ούτε και τίποτα το ιδιαίτερο σε μπαταρία. Λαγκαρει και το κεντρικό πλήκτρο δεν ανταποκρινεται σωστά. Μάλιστα κατά την εκκίνηση, ζοριζεται λίγο....

 

Ξήλωμα και ξανά πίσω στην 103

 

To κινητο με την 1.0.3 ερχετε??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορει οι φωτογραφίες να μην έχουν κάποια εμφανή διαφορά αλλά πέρα του ότι γράφει στο διάφραγμα f2.0 αλλάζει και ο χρόνος έκθεσης και το iso στα στοιχεία που αποθηκεύει το jpg format.Για όποιον πάντως θέλει να δοκιμάσει στην κανονική 1.04 (και πιθανόν και 1.03) σε διάφορες συνθήκες αν έχει έστω και ελάχιστη διαφορά το αποτέλεσμα,μπορει να κρατήσει backup και να αντικαταστήσει στο /system/lib με ένα root explorer το αρχείο libcameracustom.so με αυτό

προσοχή στα σωστά permissions τα οποία πρέπει να είναι rw -r -r ή 0644

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Τα μηνύματα που αφορούν αποστολές συσκευών από Κίνα μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορει οι φωτογραφίες να μην έχουν κάποια εμφανή διαφορά αλλά πέρα του ότι γράφει στο διάφραγμα f2.0 αλλάζει και ο χρόνος έκθεσης και το iso στα στοιχεία που αποθηκεύει το jpg format.Για όποιον πάντως θέλει να δοκιμάσει στην κανονική 1.04 (και πιθανόν και 1.03) σε διάφορες συνθήκες αν έχει έστω και ελάχιστη διαφορά το αποτέλεσμα,μπορει να κρατήσει backup και να αντικαταστήσει στο /system/lib με ένα root explorer το αρχείο libcameracustom.so με αυτό

προσοχή στα σωστά permissions τα οποία πρέπει να είναι rw -r -r ή 0644

 

Το εκανα αλλα παλι ίδια στοιχεία παιρνω... Μηπως ανέβασες το ιδιο αρχείο (σημειωση, εχω την 103)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο ειναι το σωστό.Το δοκίμασα τώρα και σε μένα δουλεύει οκ με την 1,04.Αν το δοκιμάσει κάποιος με την 1.04 ας αναφέρει το αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο ειναι το σωστό.Το δοκίμασα τώρα και σε μένα δουλεύει οκ με την 1,04.Αν το δοκιμάσει κάποιος με την 1.04 ας αναφέρει το αποτέλεσμα.

 

Δουλεύει στην 1.0.3 αλλά καθ'ότι system file θέλει restart για να φορτωθεί

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενα μήνα έχω να πω ότι το μόνο που με προβληματίζει είναι που με δυσκολεύει να κάνω επιλογή-αντιγραφή-επικόληση ένα κείμενο στην οθόνη. Θέλει λίγο μεγαλύτερη προσπάθεια. Δεν έχω βάλει προστατευτική ζελατίνα.
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις θηκη σιλικονης σε κανενα αλλο εκτος απο το antelife

γιατι τοχω παραγγειλει απο τις 2/2 σ αυτους και ακομη ειναι σε επεξεργασια

τους στελνω μειλ αλλα απαντηση δε παιρνω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενα μήνα έχω να πω ότι το μόνο που με προβληματίζει είναι που με δυσκολεύει να κάνω επιλογή-αντιγραφή-επικόληση ένα κείμενο στην οθόνη. Θέλει λίγο μεγαλύτερη προσπάθεια. Δεν έχω βάλει προστατευτική ζελατίνα.

 

Βγάλε τη. Θα δεις τι ωραία που θα γλιστράει το δάχτυλο μετά στην οθόνη!

Θα το ευχαριστηθείς!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποια να βγάλει;:rolleyes: Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...