Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κατι αλλο που ειδα στο κινητο μου.Απο οταν ειναι η μπαταρια στο 20% μεχρι να φουλαρει δεν μου κανει 4 ωρες οπως εχει γραφτει εδω...αλλα πολυ λιγοτερο..Μπορω να πω 1 και κατι.....Τεσταρισμενο πολλες φορες..Σημερα θα το αφησω να κλεισει για να βαλω ωρα να σας πω ακριβως ποσο θελει.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και παλι στην παρεα.

Οσο περναει ο καιρος, ολο και περισσοτερο εκτιμω αυτην την κινηταρα που εχω στα χερια μου. Αισιως κοντα στον μηνα!

Εκδοση 1.1.1, απ την μαμα του.

Με ενα απλο ρουταρισμα και gravity box με εχει καλυψει πληρως οσον αφορα την λειτουργικοτητα και την παραμετροποιηση του.

Οι 2 σιμ ειναι υπερ-χρησιμες. Εχω την 1 για 3g και την αλλη για ομιλια. Λειτουργουν απροσκοπτα και απροβληματιστα.

Σουπερ γρηγορο σε οτι εφαρμογη η παιχνιδι και να του χω φορτωσει.

Η οθονη του πανεμορφη και η αυτοματη φωτεινοτητα, λειτουργει σωστοτατα,.Ακομα και σε πολυ φωτεινες μερες ολα φαινονται οπως πρεπει.

Η φωτογραφικη του μια χαρα. Υπεροχες φωτος, ειδικα οι πανοραμα δεν παιζονται.

Για νυχτερινες ληψεις δεν ενδεικνυται. Κουβαλαω παντα το αιθαλες Ν82 με το ξενον φλαση και τους καρλ ζεις, για αυτες τις περιπτωσεις.

Το gps δουλευει μια χαρα σε εμενα. Περιπου μισο λεπτο για να λοκαρει και να φιξαρει την θεση μου, και μετα δεν το χανει με τπτ.

Η μπαταρια του ειναι λιγο ανωμαλια, και δεν μπορω να την υπολογισω καλα. Εχει μπολικα σκαλοπατακια και απ το 100 μπορει να βρεθει στο 60% χωρις να το καταλαβεις. Ωστοσο, μου κραταει ολη την μερα ανετοτατα, με μονιμως ανοιχτο 3g, αρκετα τηλεφωνα και λειτουργια ως ταμπλετ για την δουλεια μου.

Για οσους το σκεφτονται ακομη, τους προτεινω να μην το πολυσκεφτονται αλλο. Το κινητο ειναι διαμαντι, και δεν θα σας απογοητευσει.

 

Μια ερωτηση εχω στους φιλους που το χουν ψαξει.

Εχω φτιαξει στην επιφανεια εργασιας, φακελους με τα προγραμματα/παιχνιδια κλπ.

Παρατηρησα πως ο καθε φακελος εχει οριο 16 συντομευσεων. Δεν σε αφηνει να βαλεις περισσοτερα.

Επισης στις συντομευσεις που βρισκονται κατηγοριοποιημενες στους φακελους, δεν εμφανιζεται το ονομα της καθε εφαρμογης απο κατω, παρα μονο το εικονιδιο!

Εχει συμβει σε κανεναν αλλον αυτο? Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει καποια ρυθμιση που να λυνει αυτα τα προβληματα?

Ευχαριστω και καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Παντος παιδια περασα τον γνησιο launcher της Sony και ολα τα widjets αλλα και το walkman και πλεον εχω ολο το λειτουργικο (οπτικο παντα) της sony μαζι με καμερα της lenovo super.

 

Τελειο!!!!

 

Που το βρίσκουμε το launcher Sony? Πιστεύεις είναι καλύτερος από τον NOVA launcher?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εγκατέστησα στο κινητό, αλλά δε βρίσκω πώς μπορώ να δω τα περιεχόμενά του στο PC...:(

 

Δεν είναι αυτό που ψάχνω, αλλά είναι πολύ χρήσιμο πρόγραμμα, σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκουμε το launcher Sony? Πιστεύεις είναι καλύτερος από τον NOVA launcher?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι αυτό που ψάχνω, αλλά είναι πολύ χρήσιμο πρόγραμμα, σ'ευχαριστώ.

 

Το γουγλαρεις και θα το βρεις...(sony official launcher download) και το κανεις απλα εγκατασταση σαν apk αρχειο.Μετα αφου το βαλεις κατεβαζεις ολο το πακετο με τα widjets της sony οπου βρισκεις με τον ιδιο τροπο και απλα τα κανεις εγκατασταση σαν apk.Και εισαι ετοιμος...Ναι ειναι καλυτερο γιατι ειναι πιο ελαφρυ σε σχεση με το να ειχες sony κινητο.Απλα τελειο για μενα...Μην ξεχνας απο την υπογραφη μου εχω πολλα κινητα της sony...

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Το γουγλαρεις και θα το βρεις...(sony official launcher download) και το κανεις απλα εγκατασταση σαν apk αρχειο.Μετα αφου το βαλεις κατεβαζεις ολο το πακετο με τα widjets της sony οπου βρισκεις με τον ιδιο τροπο και απλα τα κανεις εγκατασταση σαν apk.Και εισαι ετοιμος...Ναι ειναι καλυτερο γιατι ειναι πιο ελαφρυ σε σχεση με το να ειχες sony κινητο.Απλα τελειο για μενα...Μην ξεχνας απο την υπογραφη μου εχω πολλα κινητα της sony...

 

Φιλε μου το κατεβασα, προσπαθω να το κανω install, αλλα δεν μου επιτρεπει να το εγκαταστησω.

Μου βγαζει App not installed..

Μηπως ειναι μονο για sony συσκευες αυτα που βρισκουμε στο google? Εχει βγει κατι custom για το κινητο μας? Δωσε λινκ αν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω ειναι ο φακελος με ολα τα widjets αλλα και το launcher.Πρωτα κανεις εγκατασταση τον launcher και μετα ολα τα αλλα.

http://speedy.sh/67GUv/Xperia-Launcher-2.0.5b-Widgets-New.zip

 

Εδω ειναι το Walkman της sony.

http://speedy.sh/NPUdB/com.sonyericsson.music-1.apk

 

Το κανεις και αυτο μετα απο ολα τα αλλα.Και θα εχεις ενα αλλο κινητο!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες φωτο με την SNAPit camera της τσουναμι και νομιζω ειναι καλυτερη απο απο αυτη του αντροιντ. Την χρησιμοποιει κανεις , για να πει εντυπωσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σημερα ραγισε η οθονη και δεν ανταποκρινεται το κινητο στην αφη... Να φανταστω το αποσυρω ή το καλυπτει καμια εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σημερα ραγισε η οθονη και δεν ανταποκρινεται το κινητο στην αφη... Να φανταστω το αποσυρω ή το καλυπτει καμια εγγυηση?

 

Από που το πείρες;

Link to comment
Share on other sites

Απο to2c το πηρα

Αν εχει εγγυηση και δεν φαινετε το πεσιμο μπορεις να τους ενημερωσεις με μια φωτο και να σου πουν το τι θα κανουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβγαλα μερικες φωτο με την SNAPit camera της τσουναμι και νομιζω ειναι καλυτερη απο απο αυτη του αντροιντ. Την χρησιμοποιει κανεις , για να πει εντυπωσεις;

 

 

Δοκιμασε και την lenovo super cam που υπαρχει 2 σελιδες πισω.Νομιζω οτι ειναι πολυ καλη.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Απο to2c το πηρα

 

Επικοινώνησε μαζί τους στείλε και καμιά φώτο του κινητού και ρωτά τους αν μπορούν να το επισκευάσουν μέσα στην εγγύηση.

Εγώ που το έκανα αυτό στο minideal μου το επισκεύασαν μέσα στην εγγύηση και πλήρωσα μόνο μεταφορικά,βέβαια έκανε 20 μέρες να πάει και 20 μέρες να γυρίσει αλλά άξιζε τον κόπο.....

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε μαζί τους στείλε και καμιά φώτο του κινητού και ρωτά τους αν μπορούν να το επισκευάσουν μέσα στην εγγύηση.

Εγώ που το έκανα αυτό στο minideal μου το επισκεύασαν μέσα στην εγγύηση και πλήρωσα μόνο μεταφορικά,βέβαια έκανε 20 μέρες να πάει και 20 μέρες να γυρίσει αλλά άξιζε τον κόπο.....

 

Δεν βρισκω το εμαιλ στο σιτε τους και το live chat ειναι offline. Οποιος γνωριζει το email του to2c ας το γραψει παρακαλω;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω το εμαιλ στο σιτε τους και το live chat ειναι offline. Οποιος γνωριζει το email του to2c ας το γραψει παρακαλω;)

 

Mobile:86-15813370374

Tel: 86-755-89208366

Email: to2c.com@gmail.com

Skype: to2ct2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι στην παρεα.

Οσο περναει ο καιρος, ολο και περισσοτερο εκτιμω αυτην την κινηταρα που εχω στα χερια μου. Αισιως κοντα στον μηνα!

Εκδοση 1.1.1, απ την μαμα του.

Με ενα απλο ρουταρισμα και gravity box με εχει καλυψει πληρως οσον αφορα την λειτουργικοτητα και την παραμετροποιηση του.

Οι

 

Μια ερωτηση εχω στους φιλους που το χουν ψαξει.

Εχω φτιαξει στην επιφανεια εργασιας, φακελους με τα προγραμματα/παιχνιδια κλπ.

Παρατηρησα πως ο καθε φακελος εχει οριο 16 συντομευσεων. Δεν σε αφηνει να βαλεις περισσοτερα.

Επισης στις συντομευσεις που βρισκονται κατηγοριοποιημενες στους φακελους, δεν εμφανιζεται το ονομα της καθε εφαρμογης απο κατω, παρα μονο το εικονιδιο!

Εχει συμβει σε κανεναν αλλον αυτο? Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει καποια ρυθμιση που να λυνει αυτα τα προβληματα?

Ευχαριστω και καλη συνεχεια!

Πρέπει να βάλεις άλλον launcher.

Δες εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μερικες φωτο με την SNAPit camera της τσουναμι και νομιζω ειναι καλυτερη απο απο αυτη του αντροιντ. Την χρησιμοποιει κανεις , για να πει εντυπωσεις;

 

Είναι το γνωστό app της Lenono ("Super Camera"), για την ακρίβεια, με το οποίο έρχεται η Tsunami. Είναι κορυφαίο.

 

Δοκιμασε και την lenovo super cam που υπαρχει 2 σελιδες πισω.Νομιζω οτι ειναι πολυ καλη.

 

Lenovo SuperCamera and SuperGallery = Lenono SNAPit & SEEit

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θελω να κανω εγκατασταση το gravity box ακολουθησα τον οδηγο (ποστ #2482) και επειτα εκανα εγκατασταση τον "θειο" και εδω εχω ενα προβλημα πως θα κανω εγκατασταση την cwm recovery και πως θα παρω το back up ακομα ποια cwm recovery να βαλω ( ειναι αυτο που λεμε ρομ???)

Ευχαριστω εκ των προτερων οποιον με βοηθησει και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα τωρα προσπαθω να μαθω τα κολπα ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Μπαρκουλη, και γω εχω την 111. Το κινητό πετάει. Σε καθημερινή χρηση, ξεπερνάω άνετα την μια μερα (εχω ανεβασει αρκετα σοτς)

Βαλε τον nova launcher και θα δεις διαφορά.... Ειναι πολυ παραμετροποιησιμος και εξαιρετικά γρηγορος + συνεργασιμος με το τηλέφωνο μας. Θα σου λύσει το πρόβλημα με τη μία

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Πως καταλαβαίνει κανείς ότι το nfc δουλεύει?Έχω βάλει tag της Sony και τίποτα.Έβαλα άλλο κινητό με ανοιχτό nfc χωρίς να κάνω κάτι άλλο άλλα πάλι τίποτα.Έχω την 1.0.8 αν σας λέει κάτι.Υπάρχει πρόγραμμα σχετικά?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Πως καταλαβαίνει κανείς ότι το nfc δουλεύει?Έχω βάλει tag της Sony και τίποτα.Έβαλα άλλο κινητό με ανοιχτό nfc χωρίς να κάνω κάτι άλλο άλλα πάλι τίποτα.Έχω την 1.0.8 αν σας λέει κάτι.Υπάρχει πρόγραμμα σχετικά?

 

Με ένα καινούριου τύπου διαβατήριο μπορείς να το τσεκάρεις αν δεν έχεις κάποιο tag

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτο και δουλευει μια χαρα. Γράφει σβήνει άψογα. Αν και μου φαίνεται περίεργο που δεν υπάρχει μία ενσωματωμένη εφαρμογή στο Android...

Ανοιγεις nfc και ακουμπάς την πλάτη του κινητού πάνω στο tag αν δεν κάνει απολύτως τίποτα, ούτε καν ήχο, τότε μάλλον δεν λειτουργεί το nfc σου(πρέπει να σηκώσεις τα pins) ή δεν λειτουργεί το tag.

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Παρελαβα εχθες το κινητο απο το to2c και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μεχρι τωρα.

Ενα μικρο θεμα μονο. Προσπαθησα να βαλω ενα προστατευτικο οθονης απο την inew που ειχε μεσα το πακετο.

Απο την ωρα που το εβαλα στην δεξια και απο την μεση και κατω μερια του τηλεφωνο φαινετε σαν να εχει ξεκολησει στην ακρη ενα προστατευτικο μαυρο φιλμ που εχει το τηλεφωνο.

Εβγαλα το προστατευτικο οθονης αλλα το προβλημα παραμενει.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Παρελαβα εχθες το κινητο απο το to2c και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μεχρι τωρα.

Ενα μικρο θεμα μονο. Προσπαθησα να βαλω ενα προστατευτικο οθονης απο την inew που ειχε μεσα το πακετο.

Απο την ωρα που το εβαλα στην δεξια και απο την μεση και κατω μερια του τηλεφωνο φαινετε σαν να εχει ξεκολησει στην ακρη ενα προστατευτικο μαυρο φιλμ που εχει το τηλεφωνο.

Εβγαλα το προστατευτικο οθονης αλλα το προβλημα παραμενει.

Καμια ιδεα?

 

Μήπως σου ήρθε, ήδη, με προστατευτικό φίλμ από το μαγαζί, και εσύ κόλλησες της iNew πάνω του;

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο προσπαθω να καταλαβω αν εχουν βαλει φιλμ ή αν εκανα καμια πατατα........

Να φανταστεις οταν ειναι κλειστη η οθονη, ενω ολοκληρη φαινετε μαυρη εκει που σου λεω ειναι σαν διαφανη . οταν παταω το σημειο με το δαχτυλο μαυριζει και εκει αλλα δεν ξανακολαει

Και αν εχουν βαλει δεν μπορω να το βγαλω για να βαλω αλλο

 

και μια φωτο να καταλαβεις τι εννοω

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...