Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου αρεσε ? εχω αστιατοριο :lol: χαιρομαι που εχεις καλη αισθηση χιουμορ :)

Τα δυο τηλεφωνα ειναι αυτο http://www.geekbuying.com/item/Blackview-JK809-6-0-Inch-HD-Display-Screen-MTK6589T-1-5Ghz-1GB-RAM-8GB-ROM-8-0MP-Camera-Android-4-2-with-3G-GPS---Dark-Blue-319437.html και αυτο http://www.minideal.net/zopo-zp820-smartphone-mtk6582-1-3ghz-quad-core-5-inch-tft-qhd-android-8mp-white.html

Για την διαφορα τιμης 6582 - 6589t δεν το εχω ψαξει και πολυ...

Εχω δει δυο τηλεφωνα με 6589t 5 ιντζες fhd. Προσωπικα πιστευω οτι δεν αξιζει να παει καποιος σε fhd ακομα και στις 6 ιντζες.

Επισης παιζει ρολο και η ποιοτητα/τεχνολογια οθονης.

 

Φιλικα, τελος και απο εμενα το off topic.

 

Πρωτεύοντα ρόλο σε μια οθόνη πάντα πάιζει η ποιότητα του πάνελ το contrast η γωνία θέασης κτλπ. όπως και στις τηλεοράσεις και στις οθόνες υπολογιστών. Το inew τι μάρκα ips panel να έχει άραγε... Αν είναι της sharp ή hitachi θα είναι κορυφή.Το jiayu g3 έχει ένα made in taiwan. Στο jiayu g4 παρόλο που είναι ίδια ανάλυση οθόνης, εγώ δίπλα δίπλα που τα έβαλα g4 - g3 έχουν μεγάλη διαφορά στην φωτεινότητα και στην ζωντάνια του χρώματος...Στο g4 αν και αυτό το έχω κανει βίδες το τηλέφωνο δεν είδα να γράφει μάρκα πάνω στο πάνελ...

Έθεσα ένα ερώτημα στο inewmobile να μου πουν τη μαρκα ips panel έχει το τηλέφωνο. Για να δούμε αν θα απαντήσουν....

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πιό κοντινό για να συγκρίνεις, είναι το THL W200, που και τα ίδια ακριβώς λεφτά κάνει με το iNew, έχει καλύτερο 6589Τ επεξεργαστή/GPU και εγγυημένα κορυφαία οθόνη/wifi και GPS. Το iNew έχει να αντιτάξει Gorilla glass και NFC για όσους τα χρειάζονται. Και πιό φρέσκο σχέδιο. Αναμένουμε να δούμε τι ψάρια πιάνει στην ποιότητα το iNew. Α, και από καιρό 6.5mm το W200, χωρίς τους φανφαρισμούς του νέου...
Link to comment
Share on other sites

Στις εικόνες πάντως που διαφημίζουν το κινητό αναφέρουν ότι έχει AUO panel και ότι δουλεύει και με γάντια
Link to comment
Share on other sites

Στις εικόνες πάντως που διαφημίζουν το κινητό αναφέρουν ότι έχει AUO panel και ότι δουλεύει και με γάντια

 

AUO manufactures TFT panels for companies including Samsung, NEC, LG, Dell, Apple, Viewsonic, Acer

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Στις εικόνες πάντως που διαφημίζουν το κινητό αναφέρουν ότι έχει AUO panel και ότι δουλεύει και με γάντια

 

παντως, η αυο δεν διαθετει πανελ σε αυτην την αναλυση και σε αυτες τις διαστασεις

 

http://www.auo.com/?sn=149&lang=en-US&c=36

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

παντως, η αυο δεν διαθετει πανελ σε αυτην την αναλυση και σε αυτες τις διαστασεις

 

http://www.auo.com/?sn=149&lang=en-US&c=36

 

http://www.panelook.com/H499TAN01.0_AUO_5.0_CELL_overview_20030.html

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το πιό κοντινό για να συγκρίνεις, είναι το THL W200, που και τα ίδια ακριβώς λεφτά κάνει με το iNew, έχει καλύτερο 6589Τ επεξεργαστή/GPU και εγγυημένα κορυφαία οθόνη/wifi και GPS. Το iNew έχει να αντιτάξει Gorilla glass και NFC για όσους τα χρειάζονται. Και πιό φρέσκο σχέδιο. Αναμένουμε να δούμε τι ψάρια πιάνει στην ποιότητα το iNew. Α, και από καιρό 6.5mm το W200, χωρίς τους φανφαρισμούς του νέου...

Το to2c παντως το w200 το δίνει 7.36mm και όχι 6.5

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το πιό κοντινό για να συγκρίνεις, είναι το THL W200, που και τα ίδια ακριβώς λεφτά κάνει με το iNew, έχει καλύτερο 6589Τ επεξεργαστή/GPU και εγγυημένα κορυφαία οθόνη/wifi και GPS. Το iNew έχει να αντιτάξει Gorilla glass και NFC για όσους τα χρειάζονται. Και πιό φρέσκο σχέδιο. Αναμένουμε να δούμε τι ψάρια πιάνει στην ποιότητα το iNew. Α, και από καιρό 6.5mm το W200, χωρίς τους φανφαρισμούς του νέου...

Όχι μόνο αυτό φίλε μου. Έχει 8Gb περισσότερη ROM και (μάλλον) καλύτερη κάμερα.

Σημαντικά στοιχεία για πολλά παιδιά ;)

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση¨

Με το original Packing box ή μη παίζει κάτι? Πρέπει να προσέξουμε κάτι? Καλύτερα το original ώστε να έρθει σφραγισμένη η συσκευή? Καμιά σχέση με το τελωνείο? Τι λόγο έχουν αυτοί (το κατάστημα εννοώ) να μην είναι γνήσια η συσκευασία? Έτσι δεν την παραλαμβάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Το πιό κοντινό για να συγκρίνεις, είναι το THL W200, που και τα ίδια ακριβώς λεφτά κάνει με το iNew, έχει καλύτερο 6589Τ επεξεργαστή/GPU και εγγυημένα κορυφαία οθόνη/wifi και GPS. Το iNew έχει να αντιτάξει Gorilla glass και NFC για όσους τα χρειάζονται. Και πιό φρέσκο σχέδιο. Αναμένουμε να δούμε τι ψάρια πιάνει στην ποιότητα το iNew. Α, και από καιρό 6.5mm το W200, χωρίς τους φανφαρισμούς του νέου...

 

διαστασεις:

thl w200:141.5 x 71 x 9.3mm/5.57 x 2.79 x 0.36 inch

inew v3: 142.5 x 70.8 x 6.5mm/5.61 x 2.78 x 0.25 inch(πραγματικο παχος απο 6.5mm-8.41mm)

 

βαρος:

thl w200:152g

inew v3:128g

 

antutu:

thl w200:14693

inew v3:16534

 

καμερα:

thl w200: Dual Cameras, front camera 5.0MP(interpolation 8.0MP), back camera 8.0MP(interpolation 12.0MP)

with flashlight and auto focus, support full screen capturing

inew v3:Dual Cameras, 5.0MP front camera, 13.0MP(interpolation 18.0MP)

back camera with flashlight and auto focus, F2.0, 28mm wide angle,

up to 4928 x 3696 pixels resolution, support full screen caputuring

 

ram

thl w200:8gb

inew v3:16gb

 

Bluetooth:

thl w200:Bluetooth 2.0

inew v3:v4.0, support Bluetooth HID

μπαταρια:

thl w200:1 x 1800mAh Battery

inew v3:1 x 1830mAh Battery( λογω μικροτερου επεξεργαστη θα κραταει περισσοτερο)

 

επισης +gorilla glass-nfc-φρεσκο σχεδιο (οπως σωστα προανεφερες)

για να ειμαι δικαιος υπερτερει καπου το thl w200: στον επεξεργαστη.

πηγη για ολα τα παραπανω: pandawill

για να ειμαστε λιγο πιο δικαιοι!

Edited by exoticos
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση¨

Με το original Packing box ή μη παίζει κάτι? Πρέπει να προσέξουμε κάτι? Καλύτερα το original ώστε να έρθει σφραγισμένη η συσκευή? Καμιά σχέση με το τελωνείο? Τι λόγο έχουν αυτοί (το κατάστημα εννοώ) να μην είναι γνήσια η συσκευασία? Έτσι δεν την παραλαμβάνουν?

 

Ριξε μια ματια σε feedback ή σε μερος του φορουμ για το μαγαζι που θελεις να παραγγειλεις και θα καταλαβεις.

Με τον σωρο τα περνουν μαλλον. Μου κινησε και εμενα την περιεργεια γιατι να μην εχουν κουτι.... Οποιος πιστευει οτι μπορει να εμπιστευτει απο μια εταιρια της Απω Ανατολης να του στειλει ενα smartphone εκτος συσκευασιας ας προχωρησει. Εγω δεν θα παρω. Θελω να διατηρω την ψυχικη ηρεμια μου και να δαπανησω 5 usd παραπανω :D

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Το antutu το λέει :lol: Πάντως τόσο κράξιμο και απαισιοδοξία χωρίς καν να έχουν παραλάβει αρκετά άτομα για να ξέρουμε τι παίζει,για ένα κινητό αυτής της κατηγορίας τιμής,πρώτη φορά διαβάζω εδώ μέσα

 

Συμφωνω απολυτα. ας το παρουμε στα χερια μας και εαν δεν αξιζει μετα το "χτυπαμε":lol:

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση¨

Με το original Packing box ή μη παίζει κάτι? Πρέπει να προσέξουμε κάτι? Καλύτερα το original ώστε να έρθει σφραγισμένη η συσκευή? Καμιά σχέση με το τελωνείο? Τι λόγο έχουν αυτοί (το κατάστημα εννοώ) να μην είναι γνήσια η συσκευασία? Έτσι δεν την παραλαμβάνουν?

 

Νομίζω ότι δεν υπάρχει περιπτωση να παραγελνα κάτι εκτος original συκευασίας. Δεν καταλαβαινω τον λόγο που το κανουν αλλά απλά "δεν παίζει"!

 

Εχουν παραλάβει φίλοι να μας πουν τις εντυπωσεις τους??? Τις περιμένω για να αποφασίσω εαν θα παραγγείλω αυτό ή ενα ακόμη Hongmi :)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

απλα το καταστημα που εχει την επιλογη με η διχως συσκευασια θα το αγοραζει πολυ φθηνοτερα και κανει αυτη την επιλογη,βλακεις κινεζικες,οι ανθρωποι αυτοι σε σκοτωνουν για μισο ευρω.
Link to comment
Share on other sites

το μή original box δε σημαίνει ότι το στέλνουν χωρίς συσκευασία.

Απλά το στέλνουν με κουτάκι που δεν αναγράφει πουθενά την φίρμα της εταιρίας και τί έχει μέσα. Αλίμονο αν στέλνανε κινητό χύμα...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι το 1ο κινητό από Κίνα, το πήρα χωρίς την αυθεντική συσκευασία.Νόμιζα ότι έτσι θα μειώσω την πιθανότητα για τελωνείο...

Είπα να μην το ρισκάρω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια ! μου αρεσει πολύ και εμενα αυτό το inew v3 αλλα σε ένα Chat με τα geekbuying και minideal μου προτειναν καλητερα το thl w200 γιατι και καλα εχει καλιτερι ποιοτητα ! παιδια θελω και την δικια σας γνωμη η αλλεσ προτασεισ μεχρι 150 ευρω!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουμε γεμίσει 33 σελίδες χωρίς να έχει ουσιαστικά παραλαβει κανείς το κινητό...το παλικάρι που το έχει αν ανέβαζε κανένα screenshot απο τα στατιστικά μπαταρίας για μια πλήρη αποφόρτιση έστω με ότι χρήση και αν κάνει θα βγάζαμε συμπέρασμα σίγουρα,αν και η αυτονομία θα είναι σίγουρα ένα (ελπίζω και μοναδικό) μελανό σημειο.
Link to comment
Share on other sites

Το to2c παντως το w200 το δίνει 7.36mm και όχι 6.5

 

Όσο 6.5mm είναι και το iNew, είναι και το W200. 6.5 στην άκρη του και 8.3 στο κέντρο. Μετρημένο χτες από μένα με με ηλεκτρονικό παχύμετρο. 9.3 είναι στον φακό της κάμερας μόνο. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε από κοντά όταν ερθει το τηλέφωνο, πρέπει να δουλεύουν όλα καλά για να μπορέσεις να βγάλεις συμπέρασμα,τι να την κάνεις πχ την18αρα κάμερα άμα βγάζειμ μέτριες φωτό, η τι να το κάνω το χαμηλό βάρος άμα βάλανε μάπα wifi και gps modules και δεν πιάνει σήμα ούτε με δορυφορικό πιάτο.

Και μένα μου αρέσει το τηλέφωνο και το καλοβλέπω για αγορά, αλλα περιμενω να διααπιστώσω αν κάνει για κύριο κινητό με απαιτήσεις (να δουλεύουν όλα σωστά και σταθερά), ή θα πρέπει να κάνουμε παραχωρήσεις στην ποιότητα και θα λες ,ε, ας μην πιάνει τόσο καλά wifi, ή δεν θα πιάνει το gps όταν συννεφιάζει, γιατί πλήρωσα την μούρη και παράβλεψα την ουσία...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια ! μου αρεσει πολύ και εμενα αυτό το inew v3 αλλα σε ένα Chat με τα geekbuying και minideal μου προτειναν καλητερα το thl w200 γιατι και καλα εχει καλιτερι ποιοτητα ! παιδια θελω και την δικια σας γνωμη η αλλεσ προτασεισ μεχρι 150 ευρω!

 

το μονο σιγουρο ειναι οτι το inew v3 φαινεται να εχει παρα πολυ καμερα.τωρα για ποιοτητα υπαρχουν προτασεις αλλα αναγκαστικα πας σε χειροτερη καμερα και σχεδιο παντοφλα.

zte 967

zopo zp700

lenoco s650. , lenovo a830

HUAWEI Honor 3C (καινουριο αλλα φαινεται πολλα υποσχομενο )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουμε γεμίσει 33 σελίδες χωρίς να έχει ουσιαστικά παραλαβει κανείς το κινητό...το παλικάρι που το έχει αν ανέβαζε κανένα screenshot απο τα στατιστικά μπαταρίας για μια πλήρη αποφόρτιση έστω με ότι χρήση και αν κάνει θα βγάζαμε συμπέρασμα σίγουρα,αν και η αυτονομία θα είναι σίγουρα ένα (ελπίζω και μοναδικό) μελανό σημειο.

 

Εμένα με χαροποιεί που το παλικάρι έχει εξαφανιστεί !!! Μάλλον δεν συνάντησε κάποιο πρόβλημα ακόμα ή το πέταξε απο το παράθυρο :lol:

 

 

Στέλνοντας στο http://www.inewmobile.com/ ένα email για κάποιες ερωτήσεις μου απάντησαν και αυτό:

 

Thank you for your mail .

 

Sorry about that we don't comment on the other website ,all our product are directly from iNew factory .

INEW V3 phone supports OTG function .

 

Have a nice day !

 

Best regards

Lily

Customer Service Support Center

Any question if you have, please feel free to contact us again.

 

Να υποθέσω ότι και αυτοί είναι απλοί μεταπωλητές ??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χαροποιεί που το παλικάρι έχει εξαφανιστεί !!! Μάλλον δεν συνάντησε κάποιο πρόβλημα ακόμα ή το πέταξε απο το παράθυρο :lol:

 

 

Στέλνοντας στο http://www.inewmobile.com/ ένα email για κάποιες ερωτήσεις μου απάντησαν και αυτό:

 

 

 

Να υποθέσω ότι και αυτοί είναι απλοί μεταπωλητές ??

 

Αν δεν σου κανει κοπο, μιας και έχεις ανοίξει κανάλι επικοινωνίας με αυτούς, ρώτησε τους, εαν όντως έβγαλαν σε κυκλοφορία μια 1 έκδοση του τηλεφώνου χωρίς οτιτζι..

 

Αυτό θα ξεδιαλύνει πολλα.....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...