Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα 3g εχει το συγκεκριμενο?ή ειναι οπως το honor 3c αν και οπως ειναι τα δικτυα σημερα παντου βρισκεις ενα wifi.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απαντηση στο official site σχετικα με τη διαφορα v3 και v3-e

iNew Mobile:

Thank you for your mail.

INEW V3 Phone Back Camera is 13.0M.

EDIT πες μου οτι παιζουν και ρεπλικες τωρα....

EDIT2 σε ολα τα video σε youtube που δειχνουν antutu πουθενα δεν γραφει V3 ολα γραφουν V3-E. Τι να παιζει αραγε μηπως αναβαθμισμενη εκδοση antutu δειχνει διαφορετικα πραγματα ή μηπως η inew(η αυτός που απανταει δεν κατεχει και πολλά) ή μηπως αγορασαμε ολοι -εκτος inew site- ρεπλικες ???

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα κινητού αλλά antutu. Φοράει τον 6582 όχι τον 6582m. Ή τουλάχιστον έτσι θέλω να ελπίζω....

 

 

Νομιζω οτι ειναι παραπανω απο ικανοποιητικη.

 

Ναι καλή φαίνεται. Πάντως μετά από τόσα βίντεο-φώτο που έχω δει είναι σαν να έχω πάει ανατολή!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω ότι ψάχνω να βρώ προδιαγραφές αισθητήρα και φακού πρωινιάτικα. :lol:

 

Πάντως exmor rs με τέτoιες προδιαγραφές μάλλον δεν παίζει.

 

http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201208/12-107E/

http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201209/12-0921E/index.html

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειπαμε μεγαλοι παπατζιδες και μαιμουτζιδες οι Κινεζοι(με διαφορα οι μεγαλυτεροι στον κοσμο) αλλα δεν νομιζω οτι η εταιρια inew να ειναι εντελος τυχαια και απατη και να βαζει μαιμου sony φακους να εχει μαιμου gorilla κ.τ.λ για τον απλουστατο λογο που μια Ελληνικη εταιρια οπως το πλαισιο συνεργαζετε μαζι της και εχει τηλεφωνα φασον της inew που τα πουλαει ως turbo-x,πιστευω πως εκανε το πλαισιο μια σχετικα καλη ερευνα για το πιον της inew πριν την επιλεξει!
Link to comment
Share on other sites

Δε συνηθίζω να την "λέω" σε άλλους χρήστες αλλά ρε φίλε δε μπορώ να καταλάβω πραγματικά τι ρόλο παίζεις.Μερικά ποστ πίσω έγραψες

Παιδια καποιο λακο πρεπει να εχει η φαβα για το INEW V3,δηλ. καπου πρεπει να πασχει το τηλ. αλλιος δεν εξηγειτε αυτη η τιμη,δηλ. με 170-180$ δεν γινετε να ειναι και ποιοτικο και καλο ενα τηλ. με αυτα τα σπεκς.

Απο οθονη στα χαρτια αλλα και στα διαφορα βιντεο που κυκλοφορουν η συσκευη τα σπαει,και gorilla2 και otg,nfc,ogs,επεξεργαστης ο δοκιμασμενος MTK6582,καμερες κατσε καλα Sony Exmor RS 13mpix και 5 mpix μπροστα,16gb ενσωματομενη μνημη,ε δεν γινετε καπου πρεπει να πασχει το τηλ. και ρωταω εγω μηπως ειναι στην συναρμολογιση και στην ποιοτητα κατασκευης?

Μετα την παπαρα που εφαγα με το hotinbuy οπου βρηκα το zte v967s σε τιμη ευκαιρια εχω μαθει οτι συνηθως με τους κινεζους ισχυει το οπου ακους πολλα κερασια παρε μικρο καλαθι και στην περιπτωση του INEW V3 τα κερασια ειναι παρα πολλα!

Αυτες οι φωτο μονο απο sony exmor rs δεν μου φαινονται!

Μηπως τελικα δεν ειναι sony και ειναι foney τελικα ο σενσορας και μηπως τελικα δεν εχει gorilla 2 και εχει maimou1 γυαλι,αντι για NFC εχει NFS(το need for speed το παιχνιδι)?

Λεω εγω τωρα!

Απο σπεκς και desighn και μονο ειμαι στο παρα πεντε να το παραγγειλω και να δοσω το haier στην γυναικα μου που με εχει πρηξει οτι θελει και αυτη ενα κινητο σαν το δικο μου αλλα κατι μου λεει οτι παραειναι too good to be true αυτο το τηλ.!

 

Και τώρα λες ότι η inew δεν ειναι τυχαία και όλα καλά; Το θέμα είναι πάντως ότι κανείς δεν γράφει πουθενά για 18mpx φωτογραφίες,ο κινέζος στο inewmobile απάντησε ότι η κάμερα ειναι 13mpx και δεν είπε κουβέντα για v3-E και τι διαφορές έχει από το απλό v3 και επίσης ο χρήστης που έβγαλε τις φωτό με το v3-E λέει για f2.2 που σημαίνει ότι ο φακός δεν ειναι sony f2.0 και επίσης δεν πρόκειται για αναβάθμιση μιας και το μικρότερο f σημαίνει ότι ο φακός ειναι πιο φωτεινός

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανω ρε φιλε πρωσπαθω να βρω και κανενα θετικο για την inew στις ουκ'ολιγες αρνητικες υποψιες!

Μακαρι να ειναι μονο υποψιες και τελικα το τηλ. να εχει αυτα τα χαρακτηριστικα που διαφημιζουν οτι εχει και κανει αυτα που πρεπει να κανει και να ειναι και ποιοτικο,τοτε θα ειναι το καλυτερο VFM με διαφορα και θα χτυπησω και'γω ενα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Αξιζει τελικα η αγορα της συσκευης?Σκεφτομαι να το παρω αλλα δεν ξερω αν αξιζει και απο ποιο καταστημα
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να παραλάβουν οι πρώτοι να δεις σχόλια και μετά το ξανασκεφτεσε.

Την άλλη βδομάδα το αργότερο θα έχουμε παραλάβει περίπου 10 άτομα όποτε και θα γράψουμε τα σχόλια μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην πλειοψηφία των mtk λειτουργεί το framaroot.Το εγκαθιστάς στο κινητό,το ανοίγεις,πατάς boromir και μετά κάνεις reboot και είσαι root.Yπάρχουν και άλλοι τρόποι αλλά αυτός είναι ο πιο απλός
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Αξιζει τελικα η αγορα της συσκευης?Σκεφτομαι να το παρω αλλα δεν ξερω αν αξιζει και απο ποιο καταστημα

 

Εγώ το αγόρασα από το To2C.com πρίν 4-5 μέρες. Μου έδωσαν σε λίγες ώρες αριθμό αποστολής και την επόμενη μέρα είχε παραδωθεί για αποστολή απο Singpost. Η προσφορά 189$ μαζί με κάρτα 32gb ισχύει ακόμα.

Τώρα βλέπω ότι το antelife με δωρεάν αποστολή έχει έκπτωση για 3 ημέρες 13$ και με κουπονι "inewv3" των 10$ έρχεται στα 163$ σύνολο, που είναι αρκετά καλή τιμή και η καλύτερη νομίζω που έχει καταγραφεί μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει το ματι σας καμια θηκη σιλικονης? με πιο αλλο κινητο λετε να ειναι συμβατο σε μεγεθος?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβά είναι ... εγώ την παρήγγειλα απο εδώ: http://www.banggood.com/Original-1830mAh-Battery-For-INew-V3-p-913211.html?currency=USD

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι περίεργο γίνεται με το κινητό και τις 2 εκδόσεις του.Στο site της inew ρωτάει πάλι κάποιος για τις διαφορές v3 και v3-E και η απάντηση

 

  • I keep seeing Inew V3-E and Inew V3, are they 2 different phones?
    The V3-E has an 18mp camera and the V3 has a 13mp camera according to antutu benchmark, is this true? Where can we buy the Inew V3-E from?
  • iNew Mobile:
    Thank you for your mail.
    Now we do not have release INEW V3-e Version.when we got the latest message,we will release on our website.

 

Οκ λένε ότι δεν έχουν βγάλει v3-E έκδοση.Ομως στη σελίδα τους που έχουν βάλει το antutu test http://www.inewmobile.com/blog/inew-v3-mobile-antutu-test/ η 4η εικόνα γράφει v3-E :blink: και οι υπόλοιπες εικόνες σκέτο v3 και cpu mtk6582m.

Link to comment
Share on other sites

Τα μυστηρια θα λυθουν οταν με το καλο παραλαβετε .

Πολλα υποσχομενο και μακαρι να ειναι εξαιρετικο

Στο τελος της ημερας η οθονη και η μπαταρια αν ολα τα αλλα δουλευουν ειναι καθοριστικα

Εχω πολυ κακη εμπειρια με gorila glass 2 σπανε και δεν συγχωρουν τα πεσιματα .

 

Φανταζομαι θα ακολουθησει και 2/32 με λιγοτερα προβληματα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι περίεργο γίνεται με το κινητό και τις 2 εκδόσεις του.Στο site της inew ρωτάει πάλι κάποιος για τις διαφορές v3 και v3-E και η απάντηση

 

  • I keep seeing Inew V3-E and Inew V3, are they 2 different phones?
    The V3-E has an 18mp camera and the V3 has a 13mp camera according to antutu benchmark, is this true? Where can we buy the Inew V3-E from?
  • iNew Mobile:
    Thank you for your mail.
    Now we do not have release INEW V3-e Version.when we got the latest message,we will release on our website.

 

Οκ λένε ότι δεν έχουν βγάλει v3-E έκδοση.Ομως στη σελίδα τους που έχουν βάλει το antutu test http://www.inewmobile.com/blog/inew-v3-mobile-antutu-test/ η 4η εικόνα γράφει v3-E :blink: και οι υπόλοιπες εικόνες σκέτο v3 και cpu mtk6582m.

 

αυτό το site δε το κόβω για το επίσημο.

για να πουλήσουν γράφουν το μακρύ και το κοντό τους.

κοίταξε εδώ τι λεει το antutu και η περιγραφή και βρες τα λάθη σύμφωνα με την εμπειρία σου!

http://www.geekbuying.com/item/Mpai-809T-5-0inch-IPS-HD-Screen-Corning-II-Gorilla-glass-Ultrathin-Quad-core-MTK6582-2-1-7GHz-8-0MP-Android-4-2-1GB-4GB-NFC-OTG-Air-Gesture-with-3G-GPS-Yellow-322909.html

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

Το τρίτο κομμάτι του πρώτου ας το πούμε review

 

http://www.gizbeat.com/2885/mt6582-inew-v3-review-led-external-speaker-microphone-earpiece/

 

Από τους κλώνους (τώρα ποιος αντιγράφει ποιόν) μάλλον βγαίνει συμπέρασμα για την κάμερα

 

http://goophoneshops.net/goophone-v92-smartphone-50-inch-gorilla-screen-mtk6582-quad-core-3g-nfc-otg-air-gesture-p-46.html

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

ναιι. τα specs είναι σαν να τα τραβηξαν από λοτταρία..!! :lol:

 

εκτος κι αν.. http://www.sherv.net/cm/emo/smoke/smileys-passing-joint.gif

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

σε συνέχεια προηγούμενης παρατήρησης μου, παραθέτω απόψεις για την συσκευή από κάποιον που παρέλαβε, υπογραμμίζοντας αυτο που, προηγουμένως, παρατήρησα κι εγώ. Ο κύριος είναι-δηλώνει επαγγελματίας φωτογράφος....

...και το συγκρινει με το S4 :worry:

 

Inew V3 arrived today, quick review and compare to S4

The phone has eventually arrived from geekbuying.com today (30/12) having heard good things about them, however my experience has left me somewhat dissapointed.

 

They promise speedy dispatch and 3-5 day if upgrade to DHL (ordered on 17/12 as it was to be a christmas present for my wife), sadly after 13 days it was a bit late for christmas!

 

Just as an additional note Geekbuying were also not prepared to put gift on package and I was stung for 20% UK tax on the phone.

 

On to the phone...

 

Unboxing was a bit easier than shown on here, but I think that is down to the fact that no flip case is included when purchased from geekbuying.com (will not be using them again!).

 

The phone it self is fairly slim its a bit cheeky with the 6.5mm measurement as it gets thicker towards the centre at the rear, but overall it does feel slim in the hand.

Visually length wise its about 1cm longer than my Galaxy s4 and about 1-2mm wider.

 

THE SCREEN

 

The screen is nice and clear and the difference between 720 and 1080 is not really that noticeable, the big difference with the S4 and the V3 is the saturation of the colours on the S4, giving deeper colours. Overall its a very nice display and hopefully there will be someone that is able to produce an app or custom rom that can tweak this to get it looking perfect.

 

THE CAMERA

 

The camera on the V3 has a major advantage over the S4, in that the lens offers a much wider angle (the S4 requires you to be a lot further back to capture group photos, I often struggle to get the pictures I need due to tight confines not allowing me to step back far enough to frame the subjects and take the photo I want).

As you can see by the pictures taken on a dull rainy indoors day in England, the flash on the V3 has delivered a bright natural look, making the S4 look a little dark and drab.

However the same photos without the flash show a lot more noise on the V3 than the S4, with tweaking this may be something that can be improved.

 

I will take the phones with me to work new years eve (I do night club photography) and grab a load of low light shots to really give the camera a test.

I will upload the images once I have had a chance to recover from partying lol.

 

The rom feels smooth in operation with no real perceivable lag and everything works as it should.

 

I would be happy to have this phone as my daily driver (if my wife decides it is too big for her, this may be the case lol) and with a fairly active community already working on the Inew I6000 the possibility of a custom rom seems likely.

 

I would love to see Inew supply the source for the phone so that the devs here and on XDA can get kitkat up and running quickly and hopefully a decent CM rom supported, along with Miui and several sony and samsung touchwiz inspired roms 9can never have too much choice!).

 

S4 No Flash

http://i1153.photobucket.com/albums/p504/shanosburgess/th_s4noflash_zps12b2a0e8.jpg

 

S4 Flash

http://i1153.photobucket.com/albums/p504/shanosburgess/th_s4flash_zps52df50bc.jpg

 

 

V3 No Flash

http://i1153.photobucket.com/albums/p504/shanosburgess/th_v3noflash_zps725d5006.jpg

 

 

V3 Flash

http://i1153.photobucket.com/albums/p504/shanosburgess/th_v3flash_zps33e24218.jpg

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...