Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και το δικό μου. Απλά άρχισε να ξεκολλάει πάνω δεξιά η γωνία και σε 2 μήνες αιωρούνταν! Μετά το πήγα να μου το κολλήσουν "ειδικοί" και δεν δουλεύει όλο το touch κάτω μεριά περίπου ένα δάχτυλο. Στο ντουλάπι εδώ και ένα χρόνο.. Ενάμιση χρόνο μου έβγαλε πάντα σε θήκη, ποτέ έκθεση σε ήλιο (όσο γινόταν).. :cry:
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την οθόνη ή με ξεκολλήματα αυτής. Το iNeW V3 υπήρξε εξαιρετική επιλογή εδώ και 2+1/2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την οθόνη ή με ξεκολλήματα αυτής. Το iNeW V3 υπήρξε εξαιρετική επιλογή εδώ και 2+1/2 χρόνια.

 

Νομίζω είσαι από τους λίγους..

Εγώ εδώ 4 κινητά που ξέρω όλα ξεκόλλησαν..

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ειχε ξεκολλήσει, την ειχα κολλήσει μεχρι που εσπασε καποια στιγμη.

 

Το εχω και σε αγγελία για την μητρικη και διαφορα εξτρα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1,5 μήνα έκλεισε 2 χρόνια στα χέρια μου με καθημερινή χρήση μέχρι πρότινος. Μου έπεσε αρκετές φορές κάτω και μια φορά μάλιστα πέρασα με το ποδήλατο από πάνω του !! Αλλά ποτέ δεν είχα προβλήματα ή ξεκολλήματα με την οθόνη του... βράχος ! Άλλα είναι πλέον τα προβλήματα του. Και τώρα το κρατώ σαν εφεδρικό αφού το LG V10 πήρε την θέση του.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είμαι απο τους πρώτους που το πήραμε. Έπειτα το πρότεινα σε άλλους δύο, δυστυχώς πριν κλείσουν χρονο τους ξεκόλλησε η οθόνη και χάλασε επειδή προσπάθησαν να το φτιάξουν μόνοι τους. Eμένα σχεδόν 2,5 χρόνια μετά έχει ξεκολλήσει ελάχιστα κάτω αριστερά η οθόνη αλλά το ρημάδι ακόμα και μετά από πολλές κακουχίες χτυπήματα/πεσίματα/φλασαρίσματα/πειράγματα δουλεύει καλύτερα και από την πρώτη μέρα που το πήρα. Αν και το πρόβλημα με το ξεκόλλημα της οθόνης είναι defacto, η συσκευή έβγαλε 200% τα λεφτά της και ακόμη και τώρα προσπαθώ να βρω (και δεν βρίσκω) ένα έξτρα ψεγάδι που να μου δικαιολογήσει την "ανάγκη" αναβάθμισης. :shifty::shifty::shifty:

3 χρονα μετα και δουλευει (σαν software) το ίδιο και καλύτερα απο day 1....ποιαααα apple....:lol::lol::lol::lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι από τους λίγους..

Εγώ εδώ 4 κινητά που ξέρω όλα ξεκόλλησαν..

 

Ίσως, αν και σε δεύτερο iNew V3 φίλου δεν υπάρχει ξεκόλλημα (ηλικίας 2 χρόνων). Και τα 2 έχουν φάει τα χτυπήματά τους, και έχουν υποστεί κρούσεις με τη σκληρή άσφαλτο (το δικό μου, μάλιστα, 2 φορές πριν καν του φορέσω θήκη σιλικόνης). Τα λεφτά του τα έχει βγάλει πραγματικά με το παραπάνω. Προσωπικά, θα ήθελα να έχει καλύτερο gps, στο οποίο πιστεύω ότι και υστερεί.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Ίσως, αν και σε δεύτερο iNew V3 φίλου δεν υπάρχει ξεκόλλημα (ηλικίας 2 χρόνων). Και τα 2 έχουν φάει τα χτυπήματά τους, και έχουν υποστεί κρούσεις με τη σκληρή άσφαλτο (το δικό μου, μάλιστα, 2 φορές πριν καν του φορέσω θήκη σιλικόνης). Τα λεφτά του τα έχει βγάλει πραγματικά με το παραπάνω. Προσωπικά, θα ήθελα να έχει καλύτερο gps, στο οποίο πιστεύω ότι και υστερεί.

 

Καλά τα λεφτά του τα χει βγάλει και σε μένα..(το φλασάρω 2-3 φορές την μέρα,...:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Εδώ και αρκετο καιρό το κινητό μου Inew V3 ,άρχισε να ανοιγοκλέινει μόνο του . Του έκανα εργοστασιακές επαναφορες, το έδωσα σε καποιον να μου αλλάξει rom αλλα τιποτα.

Το έχω παροπλισμένο για πάνω από 2 μήνες .Τώρα όμως χρειάζομαι κινητό .

Μήπως μπορεί κάποιος φιλος να προσπαθήσει να μου το φτιάξει;;;

Το τηλ. μου ειναι 6948373935

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και αρκετο καιρό το κινητό μου Inew V3 ,άρχισε να ανοιγοκλέινει μόνο του . Του έκανα εργοστασιακές επαναφορες, το έδωσα σε καποιον να μου αλλάξει rom αλλα τιποτα.

Το έχω παροπλισμένο για πάνω από 2 μήνες .Τώρα όμως χρειάζομαι κινητό .

Μήπως μπορεί κάποιος φιλος να προσπαθήσει να μου το φτιάξει;;;

Το τηλ. μου ειναι 6948373935

 

Την άλλαξε την ρομ και κάνει πάλι τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και αρκετο καιρό το κινητό μου Inew V3 ,άρχισε να ανοιγοκλέινει μόνο του . Του έκανα εργοστασιακές επαναφορες, το έδωσα σε καποιον να μου αλλάξει rom αλλα τιποτα.

Το έχω παροπλισμένο για πάνω από 2 μήνες .Τώρα όμως χρειάζομαι κινητό .

Μήπως μπορεί κάποιος φιλος να προσπαθήσει να μου το φτιάξει;;;

Το τηλ. μου ειναι 6948373935

 

Έχω τη εντύπωση ότι είναι πρόβλημα software. Πες του να σου βάλει άλλη ρομ (προτεινόμενη κάποια του batsilos), αλλά να προηγηθεί και κανα format.....αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Την άλλαξε την ρομ και κάνει πάλι τα ίδια;

 

Ναι.

δεν εχω καποιον δικο μου για να κανει οτι αλλαγες χρειάζονται.

μπορει καποιος απο εσας να μου φτιαξει;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τίτλοι τέλους για το iNew V3 μου... Από τον Απρίλιο (που πήρα το LG V10) το είχα κρατήσει για back up κινητό με μια cosmote χρονοκάρτα μέσα. Αλλά τα προβλήματα του όλο και μεγάλωναν μέχρι που πριν 2-3 μέρες παρέδωσε πνεύμα εντελώς. Δεν ανοίγει, δεν φορτίζει, δεν ανταποκρίνεται ούτε σε hard reset. Κρίμα, και εμφανισιακά είναι ακόμα σε σχεδόν άψογη κατάσταση.... :(

 

Δεν έχω παράπονο. Για τα λεφτά του μια χαρά με εξυπηρέτησε στα 2+ χρόνια που το είχα. Και ήταν το 1ο μου smartphone...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

***Μία επισήμανση, για όσους είχαν/έχουν θέματα με την φόρτιση στα V3 τους με ΚΚ:

- Έπεσε στα χέρια μου, για ανταλλακτικά, ένα V3 που είχα αγοράσει για φίλο το καλοκαίρι του 2014. Ανοίγοντας το καπάκι του, βλέπω επιλεγμένη (στην ετικέτα του) τη χρονολογία 04/2014. Αποφασίζω να παίξω μαζί του, στο σημείο που μου το επιτρέπει η κατάστασή του. Του περνάω ΚΚ cxq_inew_v3w_v1.0.14. Αποτέλεσμα; Κανένα πρόβλημα με τη φόρτιση σε ΚΚ, υπό τις ίδιες συνθήκες. Αναμενόμενο, για όποιον παρακολουθεί το forum και είχε τις υποψίες του. Με την ίδια ακριβώς ΚΚ (όπως και με πολλές άλλες στο παρελθόν), στο δικό μου (και σε αρκετά άλλα...<<πρώτης παρτίδας>>...το δικό μου αναγράφει 12/2013) υπήρχε και υπάρχει θέμα (επανήλθε στην περίπτωσή μου, μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις της MIUI 7...τα ίδια και με την MIUI 8 του batsilos, με την οποία δεν μπορώ να το φορτίσω ούτε καν στο αυτοκίνητο πλέον, ενώ παλιότερα με τις πρώτες εκδόσεις της ΜIUI 7 ήταν εμφανώς καλύτερα). Συμπεραίνω, ότι είναι θέμα software...(μάλλον σε επίπεδο drivers??? ή whatever). Επαναλαμβάνω, το πρόβλημα παραμένει με οποιαδήποτε ΚΚ. Όπως και να'χει, δε βλέπω να λύνεται το πρόβλημα για εμάς :(....βέβαια θα αναρωτηθείτε με τι ασχολούμαι, αλλά από την άλλη ότι μπορεί ο καθένας πράττει.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

***Μία επισήμανση, για όσους είχαν/έχουν θέματα με την φόρτιση στα V3 τους με ΚΚ:

- Έπεσε στα χέρια μου, για ανταλλακτικά, ένα V3 που είχα αγοράσει για φίλο το καλοκαίρι του 2014. Ανοίγοντας το καπάκι του, βλέπω επιλεγμένη (στην ετικέτα του) τη χρονολογία 04/2014. Αποφασίζω να παίξω μαζί του, στο σημείο που μου το επιτρέπει η κατάστασή του. Του περνάω ΚΚ cxq_inew_v3w_v1.0.14. Αποτέλεσμα; Κανένα πρόβλημα με τη φόρτιση σε ΚΚ, υπό τις ίδιες συνθήκες. Αναμενόμενο, για όποιον παρακολουθεί το forum και είχε τις υποψίες του. Με την ίδια ακριβώς ΚΚ (όπως και με πολλές άλλες στο παρελθόν), στο δικό μου (και σε αρκετά άλλα...<<πρώτης παρτίδας>>...το δικό μου αναγράφει 12/2013) υπήρχε και υπάρχει θέμα (επανήλθε στην περίπτωσή μου, μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις της MIUI 7...τα ίδια και με την MIUI 8 του batsilos, με την οποία δεν μπορώ να το φορτίσω ούτε καν στο αυτοκίνητο πλέον, ενώ παλιότερα με τις πρώτες εκδόσεις της ΜIUI 7 ήταν εμφανώς καλύτερα). Συμπεραίνω, ότι είναι θέμα software...(μάλλον σε επίπεδο drivers??? ή whatever). Επαναλαμβάνω, το πρόβλημα παραμένει με οποιαδήποτε ΚΚ. Όπως και να'χει, δε βλέπω να λύνεται το πρόβλημα για εμάς :(....βέβαια θα αναρωτηθείτε με τι ασχολούμαι, αλλά από την άλλη ότι μπορεί ο καθένας πράττει.

 

Και σε μενα η ΚΚ cxq_inew_v3w_v1.0.14 φορτίζει παρα πολύ αργα. η λύση μου είναι απλα ένας πιο δυνατός φορτιστής. εχω εναν 2.0ah/5v samsung νομίζω και έχω ηρεμήσει εδώ και πολύ καιρό.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο power menu

http://1.bp.blogspot.com/-uPJUM0eYCdM/VfHKXfhqyqI/AAAAAAAAAgo/PUgIBZBZWT0/s1600/advnacepower.jpg

Είναι για την miui 6.8.11 του batsilos

 

Inew v3 miui 6.8.11 advanced power menu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και σε μενα η ΚΚ cxq_inew_v3w_v1.0.14 φορτίζει παρα πολύ αργα. η λύση μου είναι απλα ένας πιο δυνατός φορτιστής. εχω εναν 2.0ah/5v samsung νομίζω και έχω ηρεμήσει εδώ και πολύ καιρό.

 

Φίλε μου Keepkouking, χαίρομαι που συνεχίζεις με το κινητό μας. Είχα αναφέρει τη λύση, προσωπικά, με διαφορετικούς φορτιστές...κάποιους μήνες πίσω, με συγκεκριμένα μοντέλα, όχι όμως με έναν τόσο δυνατό φορτιστή, οφείλω να ομολογήσω! Το περίεργο είναι ότι με εκείνους τους φορτιστές, ενώ δούλευαν κανονικά με ΚΚ μέχρι πρόσφατα, δεν μπορώ πλέον να φορτίσω σαν άνθρωπος. Αναγκάζομαι και φορτίζω με το δεύτερο-ανταλλακτικό V3 του φίλου μου...(νεότερης φουρνιάς), που δεν έχει τέτοια θέματα φόρτισης. Αν είναι εφικτό, θα ήθελα να μάθω το μοντέλο του φορτιστή σου.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Keepkouking, χαίρομαι που συνεχίζεις με το κινητό μας. Είχα αναφέρει τη λύση, προσωπικά, με διαφορετικούς φορτιστές...κάποιους μήνες πίσω, με συγκεκριμένα μοντέλα, όχι όμως με έναν τόσο δυνατό φορτιστή, οφείλω να ομολογήσω! Το περίεργο είναι ότι με εκείνους τους φορτιστές, ενώ δούλευαν κανονικά με ΚΚ μέχρι πρόσφατα, δεν μπορώ πλέον να φορτίσω σαν άνθρωπος. Αναγκάζομαι και φορτίζω με το δεύτερο-ανταλλακτικό V3 του φίλου μου...(νεότερης φουρνιάς), που δεν έχει τέτοια θέματα φόρτισης. Αν είναι εφικτό, θα με ήθελα να μάθω το μοντέλο του φορτιστή σου.

 

τα χαρακτηριστικα έχουν σβησει απο τον καιρο. φαινεται το output 5.0v---2.0A

είναι ο μαμα ή απο galaxy s4 ή note 4 δεν θυμάμαι σίγουρα.

μην φανταστείς οτι φορτίζει όπως άλλα κινητά αλλά τον original inew τον εβαζα στο 15% στις 23:00 και το πρωι στις 07:00 έφτανε μετα βίας στο 50-60%

Με αυτόν 100ρίζει.

 

offtopic

Ασχετο μιας που είπες ότι συνεχίζω ακόμα :)

είμαι με ΚΚ και έχω παραμετροποιήσει αρκετα πράγματα με Gravitybox/nova σε σημείο που όταν πιάνω άλλες συσκευές galaxy/huawei/nexus πραγματικα νομίζω ότι ποτέ δεν θα ξαναφέρω κινητό έτσι στα μέτρα μου:lol::lol::lol:

BTW νομίζω ότι άνοιξαν τα capitals control οπότε φέτος που θα κλείνει 3 χρόνια και καθαρά για ανανεωτικούς λόγους λέω να πάρω το redmi note 3pro

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

τα χαρακτηριστικα έχουν σβησει απο τον καιρο. φαινεται το output 5.0v---2.0A

είναι ο μαμα ή απο galaxy s4 ή note 4 δεν θυμάμαι σίγουρα.

μην φανταστείς οτι φορτίζει όπως άλλα κινητά αλλά τον original inew τον εβαζα στο 15% στις 23:00 και το πρωι στις 07:00 έφτανε μετα βίας στο 50-60%

Με αυτόν 100ρίζει.....

 

Η φόρτιση (με τον ισχυρό φορτιστή σου) γίνεται κανονικά, χωρίς περίεργα αναβοσβήματα της οθόνης και τους χαρακτηριστικους ήχους φόρτισης...σε φάση on-off,on-off,on-off,on-off,on-off...κτλ λες και έχει κολλήσει ; Είχες ποτέ τέτοια θέματα φόρτισης με άλλους φορτιστές...ή μόνο πολύ αργή φόρτιση; Σε πόσο χρόνο πιάνεις το 100%, τώρα;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Η φόρτιση (με τον ισχυρό φορτιστή σου) γίνεται κανονικά, χωρίς περίεργα αναβοσβήματα της οθόνης και τους χαρακτηριστικους ήχους φόρτισης...σε φάση on-off,on-off,on-off,on-off,on-off...κτλ λες και έχει κολλήσει ; Είχες ποτέ τέτοια θέματα φόρτισης με άλλους φορτιστές...ή μόνο πολύ αργή φόρτιση; Σε πόσο χρόνο πιάνεις το 100%, τώρα;

 

κοιτα εμενα εχει φαει πολυ τουμπα και εχει περάσει πολλές κακουχίες με αποτέλεσμα να έχει κάπως "πιτσικάρει" το usb port και όταν κουμπώνω φορτιστή και το χειρίζομαι ταυτόχρονα και κουνιέται μερικές φορές δεν εφαρμόζει σωστα και κανει αυτο το on-off που λές.

Όταν το αφήσω κάτω φορτίζει κανονικά, ουτε on-off, ούτε κάτι άλλο περιεργο.

Γενικά η φόρτιση με ΚΚ είναι αργή ακόμα και με τον τωρινό μου φορτιστή δεν έχω μετρήσει πόσο θέλει αλλά καμία σχέση με τον μαμά φορτιστή που είχε το inew.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...