Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο συνέβη και από εμένα και με το Inew V3 για τους λόγους που ανέφερες αλλά και για την άθλια μπαταρία του αλλά και με το Zopo zp998 που έχω πρόβλημα με το GPS και με το μικρόφωνο όσοι με ρώτησαν τους είπα μακριά από αυτά τα δυο να διαλέξουν κάτι άλλο.

Όντως χάνουν πελάτες και είναι μεγάλο μειονέκτημα ο ήδη πελάτης τους να μην είναι ευχαριστημένος με αποτέλεσμα να χάνουν και τους υπολοίπους μέλλοντες αγοραστές.

Δεν πιστεύω οτι η INEW ελπίζει ακόμα να πουλήσει V3. Έβγαλε ενα κίνητο που με πολύ καλά χαρακτηριστικά αλλα και ψευτικο Marketing πούλησε πολύ. Παρόλο το θεμα του πάχους και μπαταρίας δημιουργήθηκε hype και πούλησε πολλά κομμάτια. Απο software δεν δείχνει να θέλει να ασχοληθεί και πολύ. Ενώ θα μπορούσε να βγάλει ΚΚ ακομα δεν έχουμε official rom.

Και με τον ρυθμό που βγάζουν εκεί κάτω τηλέφωνα έχει ξεπεραστεί καιρό τώρα.

 

μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν η μπροστινη cam εχει focus?

Δεν δείχνει να έχει. Πάτησα να νετάρει σε διαφορετικά σημεία αλλα δεν το έκανε.

 

Γεια σας παιδες. Εδω και δυο μερες το κινητο δεν ανοιγει με τιποτα, μενει στην ασπρη οθονη που γραφει Inew και κολλαει εκει. Υπαρχει ζωη?

Δοκίμασε να μπείς recovery (power button + "vol up") αν έχεις κάποιο recovery. και κάνε wipe cache/davlik.

Αν δεν έχεις recovery δυο πραγματα μπορείς να κάνεις. Να περάσεις ενα custom recovery και να κάνεις τα wipe Που σου λεω παραπάνω ή να περάσεις άλλη ρομ απο την αρχή.

Σε κάθε περίπτωση χάνεις ολα σου τα δεδομένα.

Αν δεν ξέρεις πως να τα κάνεις ολα αυτά διάβασε τους οδηγούς στο πρώτο θέμα και μετα ρώτα οτι δεν καταλαβαίνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Recovery εμπαινε μεχρι καποια φαση αλλα και αυτο ηταν στα κινεζικα, δεν καταλαβαινα τιποτα.

Ακολουθησα τις οδηγιες που εχει αυτη η σελιδα http://www.needrom.com/download/inew-v3-1-0-13/ αλλα δειχνει να μη κανει τιποτα. Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα οταν συνδεω το τηλεφωνο με τον υπολογιστη μου βγαζει οτι δεν εγινε σωστη εγκατασταση στους drivers.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε φωνη ουτε ακροαση παντως απ τους κομπογιαννιτες της inew για το θεμα του gps (και της lcd πιο πριν). Δε πειραζει, οσοι με ρωτησαν για inew τους ειπα να μη το παρουν, ετσι χανουν πελατες τα ΖΩΑ.

 

Μην ξεχνάτε κάτι βασικό. Η κιτκατ δεν έχει βγει επίσημα από την iNew. Κάποια τηλέφωνα βγήκαν με αυτήν την ρομ και οι ιδιοκτήτες τους την μοίρασαν. Μάλλον δεν έχουν το ίδιο hardware όλα τα V3 και για αυτό πιθανόν και η ασυμβατότητα και τα διάφορα προβλήματα. Αν κάτσει η iNew και τα λύσει τότε θα κυκλοφορήσει και επίσημα. Μέχρι τότε όμως...

 

 

μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν η μπροστινη cam εχει focus?

 

Ναι, έχει focus η μπροσρινή κάμερα. Δεν ξέρω γιατι ο φίλος πιο πριν είπε ότι δεν έχει..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και το εκανα. Απλα θελω μια βοηθεια με το πως περναω το ΙΜΕΙ

 

Ευχαριστω

Αν και εχει περάσει σχεδόν μια μέρα... ΑΝ διαβάσεις κανα 2 σελίδες πιο πρίν έχουμε γράψει πως το κάνεις.

 

Ναι, έχει focus η μπροσρινή κάμερα. Δεν ξέρω γιατι ο φίλος πιο πριν είπε ότι δεν έχει..

Την μπροστινή κάμερα δεν την χρησιμοποιώ αλλα όταν την άνοιξα να την δώ για να απαντήσω δεν κατάφερνε να κάνει autofocus οθτε να νετάρει στα σημεία που επιλεγα. Οταν δε εβγαζε φωτογραφία ηταν νεταρισμένη σε ένα συγκεκριμένο βάθος πεδίου κάθε φορά. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά εμένα αυτήν την εντύπωση μου έδωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχω το i new v3 απο τον Απριλιο και πραγματικα φυσαει...οτι καλυτερο εχω αγορασει ποτε μου!!!

το συνιστω ανεπιφυλακτα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. το κινητο της κοπελας μου ξαφνικα μου ειπε οτι δεν εμφανιζε τα αρχεια σο κινητο της ενω ηταν μεσα.μετα απο καμια εβδομαδα εβγαζε κατεστραμμενγ sd και ειπε οτι χαθηκαν ολα τα αρχεια. μετα εβγαζε κατι κινεζιες και τωρα δεν της εμφανιζει ουτε ονοματα επαφων. καμια ιδεα? υπαρχει περιπτωση να βρουμε πισω τα χαμενα αρχεια? με ανβαθμιση σε αλλη ρομ παιζει να στρωσει το θεμα? εχετε καποια ιδεα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω το V3 από τις αρχές Ιουλίου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Από design άψογο, λειτουργικά πάρα πολύ καλό, δεν μου κάνει περίεργα ή κολλήματα, η φωτογραφική του πάρα πολύ καλή (με καλό φωτισμό μέρας, στις νυχτερινές έχει αρκετό κόκκο και υποφέρει...). Δεν είμαι hard χρήστης , δεν παίζω ποτέ παιχνίδια, του έχω προσθέσει κάποιες εφαρμογές (όχι πολλές) και με την μπαταρία του έχω πλέον εξοικοιωθεί... δηλαδή το φορτίζω απαραίτητα κάθε βράδυ και καμιά φορά αν χρειαστεί το φορτίζω και στο γραφείο στην δουλειά, no problem... A! η οποία μπαταρία δεν μου κάνει αυτό το σκαλοπάτι που διαβάζω εδώ μέσα από το 100% στο 90-80%, κατεβαίνει νορμάλ και σταδιακά με την χρήση.

Ξέχασα να αναφέρω ότι είμαι με την 1.1.1 όπως δηλαδή μου ήρθε και απλώς το έχω root. Δεν σκοπεύω να του αλλάξω την rom γιατί με όλα αυτά τα προβλήματα που διαβάζω εδώ πέρα έχω τρομάξει μιας και αφ' ενός δεν τα κατέχω και πολύ αυτά τα κόλπα αλλά και αφ' ετέρου δεν έχω και τον χρόνο να ασχολούμαι με τις ώρες με το κινητό. Και αφού δουλεύει μια χαρά και με ικανοποιεί δεν βλέπω τον λόγο να το σκαλίσω... :rolleyes:

Το κινητό απέδειξε την αντοχή του όταν μου έπεσε από το ποδήλατο (έφυγε από την βάση του) και έσκασε στον δρόμο και επιπλέον πέρασε από πάνω του και η πίσω ρόδα με μένα πάνω (+75 κιλά). Ζημιά σχεδόν καμιά , λίγο γρατζουνίστηκε η μια γωνία αλλά δεν φαίνεται μιας και το καλύπτει εκεί η θήκη σιλικόνης, χάρη μάλλον στην οποία και σώθηκε από τα χειρότερα... ;)

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι αν το ανοίξω το πρωί (την νύχτα πάντα το κλείνω) χωρίς να χτυπήσει ξυπνητήρι (δηλαδή τα ΣΚ) κάποιες φορές - όχι πάντα - ανοίγει βιαστικά (δεν είναι το νορμάλ άνοιγμα), πάει στην οθόνη που γράφεις το pin της sim και ... κολάει εκεί! Βγάλσιμο μπαταρίας και μετά ανοίγει κανονικά...

Αυτά από μένα... Και πάρτε και μια πρόσφατη πανοραμική φωτογραφία που τράβηξα το προηγούμενο ΣΚ και έμεινα έκπληκτος πόσο καλές πανοραμικές φωτό τραβάει... και εύκολα ! :D

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/MOTOHAPPENING%202014/1956822_10204693347083443_4498802771268787022_o_zps5cc58be0.jpg

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την κιτκατ με αυτή την recovery την TWRP αν την λέω σωστά. Ψάχνω να κάνω restore την τσουνάμι αλλά δεν την βρίσκει. Πάω στην SD και υπάρχει κανονικά φάκελος clockworkmode με τα backup μου. Πως το κάνω;
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την κιτκατ με αυτή την recovery την TWRP αν την λέω σωστά. Ψάχνω να κάνω restore την τσουνάμι αλλά δεν την βρίσκει. Πάω στην SD και υπάρχει κανονικά φάκελος clockworkmode με τα backup μου. Πως το κάνω;

 

Πρέπει να αλλάξεις recovery και να βάλεις αυτή που είχες όταν πήρες backup. Το TWRP δεν είναι CWM.

Kαι μάλλον θα πρέπει να το κάνεις με spflash tools γιατί τα partition της κιτκατ είναι διαφορετικά σε μέγεθος από αυτά του JB.

Φλάσαρε μια εργοστασιακή ρομ, βέλε το recovery που θες και μετά restore από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ όπως είμαι να φλασαρω μια CWM? Δεν θυμάμαι ποια είχα και φοβάμαι αν φλασαρω εργοστασιακή Ρομ να μην βλέπει πάλι το backup και τζάμπα έχω κάνει αλλαγή ρομ!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδες να κανω μερικες ερωτησεις? καποιος πιο πανω ειπε οτι με την αναβαθμιση σε κιτ-κατ κραταει μια μερα η μπαταρια με φουλ χρηση.. μιλαμε για την κανονικη μπαταρια της μανας του? η για την συμβατη απ το thl?

2ον μου εχει σπασει τα νευρα το wifi. στη λιστα με τα δικτυα διχνει 3 γραμμες κ μολις μπω ιντερνετ πεφτει στις 2 η στη μια. να δοκιμασω να το αναβαθμισω σε 4.4 μηπως φτιαξει? ποια ρομ να κατεβασω ? δωστε κανενα λινκ με οδηγιες αν δεν σας ειναι κοπος. (δεν το εχω rootαρει)

αυτα προς το παρον..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ όπως είμαι να φλασαρω μια CWM? Δεν θυμάμαι ποια είχα και φοβάμαι αν φλασαρω εργοστασιακή Ρομ να μην βλέπει πάλι το backup και τζάμπα έχω κάνει αλλαγή ρομ!

 

H εργοστασιακή δεν θα δουλέψει σίγουρα στο backup που έχεις. Θα πρέπει μετά να περάσεις αυτή που είχες για να το επαναφέρεις.

 

 

παιδες να κανω μερικες ερωτησεις? καποιος πιο πανω ειπε οτι με την αναβαθμιση σε κιτ-κατ κραταει μια μερα η μπαταρια με φουλ χρηση.. μιλαμε για την κανονικη μπαταρια της μανας του? η για την συμβατη απ το thl?

 

Η μπαταρία του THL θα υπερφορτίζεται στην κιτκατ και σε μερικές φορτίσεις θα είναι για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το έχω κι εγώ ένα μήνα τώρα.

Ελαφριά χρήση.

Δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Ούτε ροοτ, τίποτα.

Φαίνεται να δουλεύει προς το παρόν.

Η μπαταρία της πλάκας, κάνει συχνά σκαλοπάτια.

Το μεγαλύτερο ήταν στο 100% για ώρες και μετά.. Έσβησε :)

Το wifi πρέπει να το ακουμπάσ στην κεραία του ρουτερ για να δείξει φουλ :-)

Μια ερώτηση: για να βελτιώσω το gps απλώς ακολουθώ τον οδηγό στο πρώτο ποστ?

Δεν τον έχω διαβάσει ακόμα.

Χρειάζεται να είμαι ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις βοηθεια στο παραπανω ποστ μου?απο μεγαλοσ θαυμαστης τςρα σας λεω μην τυχον το αγορασετε-8α κλαιετε σε κανα 6μηνο-χαθηκαν 14 gb fotos...
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις βοηθεια στο παραπανω ποστ μου?απο μεγαλοσ θαυμαστης τςρα σας λεω μην τυχον το αγορασετε-8α κλαιετε σε κανα 6μηνο-χαθηκαν 14 gb fotos...

 

Aυτό που λες τώρα φίλε μου το σκέφτηκες καλά; Δεηλαδή αν πάρει κάποιος το τηλέφωνο σε 6 μήνες θα κλαίει γιατί θα χαθούν οι φωτογραφίες του;;;;

 

Κατάρχήν δεν αφήνουμε ποτέ κάτι χωρίς backup. ΝΟΜΟΣ!!

Δεύτερον, που ήταν τα αρχεία αυτά και γιατί φταίει το τηλέφωνο; Ήταν στην κάρτα ή στην εσωτερική μνήμη;

Το ξέρεις σίγουρα ότι δεν έγινε αυτό που έγινε λόγω κάποιου κακού χειρισμού;;

Τριτον, αν υποθέσουμε ότι ήυαν στην μνήμη του τηλεφώνου και για κάποιο λόγω χάλασε και έχασε τα αρχεία, γιατί θα πρέπει ΟΛΑ τα τηλέφωνα να έχουν το ίδιο πρόβλημα::

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο απο πανω

να προσεχουμε τι λεμε και πως το λεμε

και φυσικα με στοιχεια

διαβαζει κοσμος και τρομοκρατειται

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που λες, από ρυθμίσεις και προσβασιμότητα απενεργοποιησε την γρήγορη εκκίνηση.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ ! Από ότι φαίνεται το πρόβλημα μου λύθηκε... Και απ' ότι καταλαβαίνω ίσως η γρήγορη εκκίνηση να δουλεύει κανονικά όταν δεν έχει οριστεί ασφάλεια pin της sim.

 

Κάτι άλλο... Μπορεί κάποιος να προτείνει ένα app να διαβάζω αρχεία excel στο κινητό ? Με ενδιαφέρει να μεταφέρω μερικά αρχεία excel στην sd κάρτα και απλά να μπορώ να τα διαβάζω . Οκ, αν μπορούσα και να τα επεξεργαστώ ελαφρά - δηλαδή να γράψω και κάτι σ' ένα κελί του αρχείου excel - ακόμα καλύτερα, αλλά δεν μου είναι και απαραίτητο... Κάποια πρόταση ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Kingsoft office πιστεύω θα σε καλύψει παντού

 

Δυστυχώς για μενα R.I.P. INEW V3...

Επεσε και εσπασε οθόνη+digitizer δεν δουλευει το touch και ειναι άχρηστο το κινητό.

Λογικά θα πάω σε κάτι άλλο τώρα αλλα αν βρώ καμια φθηνή οθόνη θα δοκιμάσω την άλλαγη.

Κρίμα γιατι λόγο πάχους και βάρους το είχα λατρέψει. Τα κουσούρια του τα είχα συνηθήσει και τώρα αντε περίμενε μήνα για επόμενο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Kingsoft office πιστεύω θα σε καλύψει παντού

 

Δυστυχώς για μενα R.I.P. INEW V3...

Επεσε και εσπασε οθόνη+digitizer δεν δουλευει το touch και ειναι άχρηστο το κινητό.

Λογικά θα πάω σε κάτι άλλο τώρα αλλα αν βρώ καμια φθηνή οθόνη θα δοκιμάσω την άλλαγη.

Κρίμα γιατι λόγο πάχους και βάρους το είχα λατρέψει. Τα κουσούρια του τα είχα συνηθήσει και τώρα αντε περίμενε μήνα για επόμενο...

 

Δυστυχώς και για μένα, είχε ξεκολλήσει η οθόνη, πήγα να βάλω ταινια διπλής όψεως και τραυμάτισα το digitizer από μέσα με αποτέλεσμα να μην ''ακούει'' το touch στο κάτω μέρος που είναι το dock...

Πάω για Asus ZenFone 5

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις recovery και να βάλεις αυτή που είχες όταν πήρες backup. Το TWRP δεν είναι CWM.

Kαι μάλλον θα πρέπει να το κάνεις με spflash tools γιατί τα partition της κιτκατ είναι διαφορετικά σε μέγεθος από αυτά του JB.

Φλάσαρε μια εργοστασιακή ρομ, βέλε το recovery που θες και μετά restore από εκεί.

 

Δεν μπορώ όπως είμαι να φλασάρω την τσουνάμι? Και βλέπω για το restore. Θέλω να πω έχει θέμα τώρα να που είμαι κιτ κατ να φλασάρω με την μία τσουναμι και όχι κάποια εργοστασιακή?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ όπως είμαι να φλασάρω την τσουνάμι? Και βλέπω για το restore. Θέλω να πω έχει θέμα τώρα να που είμαι κιτ κατ να φλασάρω με την μία τσουναμι και όχι κάποια εργοστασιακή?

 

Η κιτκατ έχει διαφορετικά μεγέθη στα partitions από ότι η JB. Δοκίμασέ το, αλλά δεν νομίζω να δουλέψει. Θα πρέπει όμως να περάσεις την recovery για JB.

Αν το δοκιμάσεις όμως και δεν δουλέψει θα πρέπει να το φλασάρεις με SPFlash tools.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου στείλετε κάποιο link για firmware για το Inew v3

Άλλαξα οθονη (λόγω πτώσης) και δεν μου την κάνει αποδεκτή. Ο κινέζος μου είπε ότι πρέπει να αναβαθμίσω την ROM. Μπορειτε να με βοηθήσετε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...