Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NAI, διοτι το απντειτ το κατεβαζει εκει (είναι ενα ζιπ αρχειακι, μόνο με τα απαραίτητα) Δεν εγκαθιστα ρομ από την αρχη...

Βάλε μία εσντι, προσωρινά, μεχρι να γίνει το απντειτ και μετα βγάλτην, αν δεν την θες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

to SU

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=en

για vroot ψαξτο στο xda...

Τελικά βρήκα έκδοση για ρουτ που έκανε δουλειά:

 

http://www.mgyun.com/en/GetVRoot

Με κανένα άλλο δεν μπόρεσα. Μετά πέρασε το SuperSU από το playstore. Ευχαριστώ και πάλι.

 

Ξέρει κανείς γιατί, ενώ εγκαθιστώ μια εφαρμογή από το playstore και μου βγάζει στο pc ότι εγκαταστάθηκε, μετά δεν τη βλέπω στο κινητό, παρά μόνο αν ενεργοποιήσω wi-fi ή data download από τον πάροχο? Σαν να μην ολοκληρώνεται η ενέργεια μόνο με το pc.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις οδηγίες για Tsunami ROM, λέει ότι πριν την εγκατάσταση πρέπει να περάσουμε την 1.0.8 GPS fix. To δικό μου είχε εξαρχής την 1.1.1. Χρειάζεται να περάσω την 1.0.8 GPS fix ή να πάω απευθείας σε Tsunami;
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους μετά απο 3 σχεδον μήνες* έφτασαν οι thl μπαταρίες και μόλις τελείωσα με τις μόντες btw στις επαφές προτίμησα την μέθοδο με το κολλητήρι γιατί με το τρίψιμο μάλλον θα την χάλαγα. Πρώτη φόρτιση πήγε κλασσικά μέχρι 87% και σταμάτησε. θα την δοκιμάσω έτσι να δω τι βγάζει. Λογικά (με 85%) θα βγάζει περίπου όσο η μαμά. θα δοκιμάσω αργότερα να την φορτίσω σε εξωτερικό φορτιστή και να δω διαφορές. Πάντως αυτή η πατέντα ίσως να είναι και ανούσια αν δεν φτάνει 100%. Ειδομεν

 

*παραγγελία απο pandawil, είναι λίγο φτηνότεροι απο τις υπόλοιπες επιλογές ΑΛΛΑ με 2 μήνες και 20 μέρες για παράδοση, ΟΥΤΕ απέξω πάλι.

Η τσουνάμι μέχρι τώρα μου φαίνεται ελάχιστα πιο smooth απο 1.0.8 gps fix που είχα κατασταλάξει. Όμως έχει ενα bug που είχα συναντήσει και σε κάποια άλλη που είχα δοκιμάσει, δεν δουλεύει το droidvpn, ενώ στην 1.0.8_gps_fix λειτουργούσε

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το πρωι ειχα την ατυχια να πεσει το τηλεφωνο μου κατω στα πλακακια και να σπασει η οθονη και ως συνεπεια να μην αποκρινετε στην αφη...τι προτυνετε να αγορασω οθονη την οποια απο το λιγο που εψαξα ειναι στα 60€ ή να αγορασω ενα καινουργιο στα 110€ :O :!:

 

Υ.Γ δεν εχω ιδεα πως να βαλω την οθονη!!!!

 

Εξαρτάται απο τα οικονομικά σου. Εάν μπορείς, πάρε καινούργιο, αλλιώς, υπάρχουν μαγαζιά που μπορούν να σου αλλάξουν την οθόνη στο άψε σβήσε. Το θέμα είναι μήπως εκτός απο την οθόνη "χτύπησε" και κάτι άλλο, και τελικά δεν συμφέρει η αλλαγή αλλά καινούργιο.

Επίσης, βάλε και +15-20 ευρώ για την αλλαγή που θα δώσεις στον τεχνικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάζω κατά βούληση ποια απο τις 2 κάρτες μου θα είναι 3g (επανειλλημένα) χωρίς όμως να τις αλλάξω sim slot?

 

Για δες και αυτην εδω: https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.joaormf.mtkcontrol.free

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να κατεβάσουμε το αρχείο .apk στο pc, ώστε να το έχουμε αρχείο?

 

Ψάχνοντας βρήκα αυτό τον οδηγό, για όποιον ενδιαφέρεται:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς κάνει hard reset η συσκευή;

 

Ρυθμίσεις -> Αντίγραφα & Επαναφορά -> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ετυχε 3 φορεσ μεσα σε δυο μερεσ οπωσ το ειχα πανω στο τραπεζι να ανοιξει η οθονη μονη τησ χωρισ να πατησω power button και να κλεισει κανονικα παλι .

Εχει τυχει σε κανεναν !

Φοραω 1.0.8 gps fix

Link to comment
Share on other sites

Για δες και αυτην εδω: https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.joaormf.mtkcontrol.free

Ωραίος. Αυτό ακριβώς που έψαχνα. Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε xristos_mi σ'ευχαριστώ. Ιδανική εφαρμογή για τη δουλειά που τη θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάζω κατά βούληση ποια απο τις 2 κάρτες μου θα είναι 3g (επανειλλημένα) χωρίς όμως να τις αλλάξω sim slot?

 

Tο πιο εύκολο είναι να πας στο Ρυθμίσεις-Περισσότερα (στοΑσύρματο και δύκτια)-Δύκτια κινητής τηλεφωνίας-Υπηρεσία 3g- Ενεργοποίηση 3g και από εκεί επιλέγεις πια sim θα είναι 3g.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μόλις παρέλαβα το νέο μου κινητό.

Έχω διαβάσει ένα μεγάλο ποσοστό μηνυμάτων εδώ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κάπου κάποια πράγματα συγκεντρωμένα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μόλις παρέλαβα το νέο μου κινητό.

Έχω διαβάσει ένα μεγάλο ποσοστό μηνυμάτων εδώ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κάπου κάποια πράγματα συγκεντρωμένα.

Ευχαριστώ.

 

1o ποστ..!!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους μετά απο 3 σχεδον μήνες* έφτασαν οι thl μπαταρίες και μόλις τελείωσα με τις μόντες btw στις επαφές προτίμησα την μέθοδο με το κολλητήρι γιατί με το τρίψιμο μάλλον θα την χάλαγα. Πρώτη φόρτιση πήγε κλασσικά μέχρι 87% και σταμάτησε. θα την δοκιμάσω έτσι να δω τι βγάζει. Λογικά (με 85%) θα βγάζει περίπου όσο η μαμά. θα δοκιμάσω αργότερα να την φορτίσω σε εξωτερικό φορτιστή και να δω διαφορές. Πάντως αυτή η πατέντα ίσως να είναι και ανούσια αν δεν φτάνει 100%. Ειδομεν

 

Δεν φτανει στο 100% η φορτιση και επισης μου κραταει πιο λιγο σε σχεση με τη μαμα μπαταρια σε δοκιμεσ 4-5 ημερων.

Περιμενω και εγω εξωτερικο φορτιστη τοτε σιγουρα θα υπαρξει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να φορτίσεις το τηλέφωνο κλειστό! Βγάλε , βάλε την μπαταρία μια φορά κιόλας!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πάνω αριστερά μου βγάζει ένα τρίγωνο με θαυμαστικό που παραπέμπει σε προειδοποίηση χρήσης δεδομένων. Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μου διαφεύγει το όνομα μιας καλής εφαρμογής για να κλειδώνει/ξεκλειδώνει η οθόνη, χωρίς τη χρήση του on/off πλήκτρου. Θυμάμαι μια συζήτηση εδώ, τους πρώτους μήνες, αλλά δεν μπόρεσα να την εντοπίσω. Έχω δοκιμάσει κάποιες από το Play Store, αλλά....
Link to comment
Share on other sites

 

Τι είπες τώρα??? Όντως έχω ορίσει όριο στα Mb και μάλιστα δοκίμασα να αλλάξω χρώμα και αλλάζει χρώμα και η κουκίδα. Βρήκα ότι στην "Χρήση δεδομένων" έχει επιλογή για "εμφάνιση σε οθόνη κλειδώματος" που το είχα ON.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Να σου πω και το άλλο, που κάνει και ωραίο εφέ: Όπως είσαι κλειδωμένος στην οθόνη, "πάτησε" πάνω στην περιφέρεια του κύκλου και θα σου εμφανίσει στο πλάι της οθόνης έναν βαθμονομημένο κανόνα, με μία κυλιόμενη μπάρα που θα σταματήσει στα data που έχεις καταναλώσει.

Link to comment
Share on other sites

Tο πιο εύκολο είναι να πας στο Ρυθμίσεις-Περισσότερα (στοΑσύρματο και δύκτια)-Δύκτια κινητής τηλεφωνίας-Υπηρεσία 3g- Ενεργοποίηση 3g και από εκεί επιλέγεις πια sim θα είναι 3g.

Ωραία και αυτό μου κάνει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να φορτίσεις το τηλέφωνο κλειστό! Βγάλε , βάλε την μπαταρία μια φορά κιόλας!

 

Σου φορτιζει εσενα ετσι 100% το εχεις δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε στην σελιδα τους το Inew One το οποιο ειναι ιδιο το V3 με 8Mp καμερα και 4GB ROM... Ουτε μπαταρια δεν αλλαξαν :X

Το V8 (αντιγραφη του Oppo N1) με ψηνει καπως. Το V3 εχει φτασει στα 159 δολλαρια και το One εχει στα πρωτα σιτε 155 δολλαρια.. Θεωρω οτι θα πεσει:O

Link to comment
Share on other sites

Μου διαφεύγει το όνομα μιας καλής εφαρμογής για να κλειδώνει/ξεκλειδώνει η οθόνη, χωρίς τη χρήση του on/off πλήκτρου. Θυμάμαι μια συζήτηση εδώ, τους πρώτους μήνες, αλλά δεν μπόρεσα να την εντοπίσω. Έχω δοκιμάσει κάποιες από το Play Store, αλλά....

Gravity screen On-Off απο το play store.

Καταναλωνει ομως πολυ μπαταρια...

 

Δουλευει ομορφα παντως στο κινητακι μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...