Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τιτανιουμ μπακαπ κανει μπακαπ στην καρτα σου οτι εφαρμογη εχεις εγκαταστησει, οτι εφαρμογες εέχει το κινητό εξ αρχής, οτι λογαριασμού, κωδικους wifi, email, επαφες τηλεφωνου κτλ, καθως και πολλα αλλα καλουδια που δεν ειναι του παρόντος

 

Μπορούμε δηλ. με titanium να το επαναφέρουμε στην αρχική του κατάσταση μετά από τυχόν αποτυχημένο "μπρίζωμα"?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ να καταλαβω ειμαι ροοτ κατεβασα τζουναμι ρομ την ξεζιπαρω

Και μετα με το cwm 5.5 αφου το περασω με βοηθαει να περασω την ρομ

 

Δεν ξεζιπαρεις τιποτα...

Θα εκκινησεις το κινητό μπαινοντας σε cwm 5.5 (κατι σαν τo bios του υπολογιστή).

Θα κάνεις ολα τα γουαηπ.

Μετα θα κανεις install zip from sd. Θα βρεις το τσουναμι ρομ. Ζιπ...

Θα το εγκαταστήσεις, θα ξανακανεις ολα τα γουάηπ και εισαι οκ...

 

Παιδιά, πλιζ, διαβάστε λιγο τους οδηγούς και γυρίστε μερικές σελίδες πισω στο φορουμ...... Αυτα, εχουν 1000οειπωθει...:worry:

 

Το cwm περνιεται μεσω του θειου, απο την επιλογη recovery update.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το κάνεις μέσα από recovery.

Δηλαδη με το recovery μπορω να δοκιμασω τη τσουναμι και αν δεν μ αρεσει

να το γυρισω το κινητο οπως ακριβως ηταν πριν την βαλω...?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με το recovery μπορω να δοκιμασω τη τσουναμι και αν δεν μ αρεσει

να το γυρισω το κινητο οπως ακριβως ηταν πριν την βαλω...?

 

Ακριβώς!

Θα είναι όπως ήταν την τελευταία φορά που το χρησιμοποίησες πριν κάνεις το backup.

Αρχεία κλήσης, μυνήματα, κλπ. Τα πάντα όλα (που λέει και ο Νικόλας)!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Θα είναι όπως ήταν την τελευταία φορά που το χρησιμοποίησες πριν κάνεις το backup.

Αρχεία κλήσης, μυνήματα, κλπ. Τα πάντα όλα (που λέει και ο Νικόλας)!

Τοτε το τιτανιουμ δεν χρειαζεται δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι διαφορετικό. Εδώ και 3 μέρες δεν δουλεύει ο συγχρονισμός στις επαφές. Έχει θέμα η Google, η ρομ μου, η η συσκευή(?)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεζιπαρεις τιποτα...

Θα εκκινησεις το κινητό μπαινοντας σε cwm 5.5 (κατι σαν τo bios του υπολογιστή).

Θα κάνεις ολα τα γουαηπ.

Μετα θα κανεις install zip from sd. Θα βρεις το τσουναμι ρομ. Ζιπ...

Θα το εγκαταστήσεις, θα ξανακανεις ολα τα γουάηπ και εισαι οκ...

 

Παιδιά, πλιζ, διαβάστε λιγο τους οδηγούς και γυρίστε μερικές σελίδες πισω στο φορουμ...... Αυτα, εχουν 1000οειπωθει...:worry:

 

Το cwm περνιεται μεσω του θειου, απο την επιλογη recovery update.

 

Λίγη βοήθεια !!

Πώς θα εκκινήσω το κινητό σε cmw ??

Τι είναι ο "θείος" ??

 

Ευχαριστώ !!

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καταλαβαίνω ότι θέλετε αμεσα απαντήσεις... Κάντε ενα κόπο να διαβάσετε την 1 σελιδα με τους οδηγούς.... Εκεί θα βρειτε απαντήσεις για όλα..

ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ, ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΤΕ ΣΕ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΑ, ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ....

Σορρυ για τα καπς....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τοτε το τιτανιουμ δεν χρειαζεται δηλαδη...

 

Χρειάζεται για άλλο σκοπό, όπως πχ όταν βάλεις μια καινούρια ρομ και θέλεις τις εφαρμογές που είχες στην παλιά σου ρομ, μαζί και με ότι αρχεία data είχαν στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεζιπαρεις τιποτα...

Θα εκκινησεις το κινητό μπαινοντας σε cwm 5.5 (κατι σαν τo bios του υπολογιστή).

Θα κάνεις ολα τα γουαηπ.

Μετα θα κανεις install zip from sd. Θα βρεις το τσουναμι ρομ. Ζιπ...

Θα το εγκαταστήσεις, θα ξανακανεις ολα τα γουάηπ και εισαι οκ...

 

Παιδιά, πλιζ, διαβάστε λιγο τους οδηγούς και γυρίστε μερικές σελίδες πισω στο φορουμ...... Αυτα, εχουν 1000οειπωθει...:worry:

 

Το cwm περνιεται μεσω του θειου, απο την επιλογη recovery update.

 

Στο recovery update δεν μου βρισκει το αρχειο cwm

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery update δεν μου βρισκει το αρχειο cwm

 

Θα το ριξεις χύμα στην κάρτα sd δλδ στο root της κάρτας και οχι μεσα σε καποιο directory... Επισης θα πρέπει να εχει ονομα recovery.img. (ή και recovery5_5.img). Αν εχει διαφορετικο ονομα, ο θειος δεν το βλεπει...

ΠΑΙΔΙΑ, ΣΤΗΝ 1Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ ΟΔΗΓΟ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ... ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ... Η ερωτηση αυτη απαντάται εκεί....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΠΑΙΔΙΑ, ΣΤΗΝ 1Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ ΟΔΗΓΟ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ... ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ... Η ερωτηση αυτη απαντάται εκεί....

 

Αυτό ακριβώς, στην πρώτη σελίδα υπάρχουν οδηγίες για τα πάντα... Να τους στέλνετε όλους εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα το ριξεις χύμα στην κάρτα sd δλδ στο root της κάρτας και οχι μεσα σε καποιο directory... Επισης θα πρέπει να εχει ονομα recovery.img. (ή και recovery5_5.img). Αν εχει διαφορετικο ονομα, ο θειος δεν το βλεπει...

ΠΑΙΔΙΑ, ΣΤΗΝ 1Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ ΟΔΗΓΟ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ... ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ... Η ερωτηση αυτη απαντάται εκεί....

 

τουσ οδηγουσ τουσ εχω διαβασει απειρεσ φορεσ ( χθεσ τουσ εβλεπα στον υπνο μου ) :blink::blink: αλλα επειδη πρωτη φορα κανω κατι τετοιο συναντω καποιεσ δυσκολιεσ και εχω καποιεσ αποριεσ π.χ οταν παταω factory reset γραφει (confirm wipe of all user data? this can not be undone) στο recovery εφοσον εχω επιλεξει την ρομ που εχω κατεβασει εχει πολλα ΝΟ ΝΟ ΝΟ ΚΑΙ 4 γραμμη πριν απο το τελοσ φραφει yes -- delete all user data

 

εδω τι να πατησω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δες αυτό το user guide για το πως δουλεύει το cwm recovery. Μπορεί εμφανισιακά να έχει διαφορές αλλά η φιλοσοφία και η ουσία είναι η ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό το user guide για το πως δουλεύει το cwm recovery. Μπορεί εμφανισιακά να έχει διαφορές αλλά η φιλοσοφία και η ουσία είναι η ίδια.
σασ υπερ ευχαριστω με βοηθησε αρκετα .
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό το user guide για το πως δουλεύει το cwm recovery. Μπορεί εμφανισιακά να έχει διαφορές αλλά η φιλοσοφία και η ουσία είναι η ίδια.

 

Πολυ φοβαμαι ο φιλος μας βαδιζει στα τυφλα...... Δεν καταλαβαίνει τι κανει....

 

 

Χωρις παρεξήγηση και διχως ίχνος ειρωνείας.....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φοβαμαι ο φιλος μας βαδιζει στα τυφλα...... Δεν καταλαβαίνει τι κανει....

 

 

Χωρις παρεξήγηση και διχως ίχνος ειρωνείας.....

 

τελικα τα καταφερα :lol::lol::lol::lol::D μπηκα στο cwm recovery εδω μια βοηθεια επιλεγω -choose zip from sd card ?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις ολα τα γουαηπ.

Μετα θα κανεις install zip from sd. Θα βρεις το τσουναμι ρομ. Ζιπ...

Θα το εγκαταστήσεις, θα ξανακανεις ολα τα γουάηπ και εισαι οκ...

Ακολούθησε κατα γραμμα τις οδηγίες εγκατάστασης απο κει που κατεβασες την τσουναμι

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις ολα τα γουαηπ.

Μετα θα κανεις install zip from sd. Θα βρεις το τσουναμι ρομ. Ζιπ...

Θα το εγκαταστήσεις, θα ξανακανεις ολα τα γουάηπ και εισαι οκ...

Ακολούθησε κατα γραμμα τις οδηγίες εγκατάστασης απο κει που κατεβασες την τσουναμι

 

πρεπει να εκανα καποιο λαθοσ νoμιζα πωσ περαστικε η τσουναμι αλλα δεν ...

αυτη την φορα την κατεβασα απο το λαπτοπ την περασα στην καρτα μνημησ μπηκα factory cwm κα8αρισα με την σειρα ολα τα wipes

βρηκα την τσουναμι την εγκατεστησα καθαρισα [παλι wipes εκανα reboot system

 

αναψε η οθονη λευκη γραφει inew και δεν κανει τιποτα παραμενει ετσι εβγαλα 3 φορεσ την μπαταρια power button +volume up παλι απο την αρχη τπτ εμεινα χωρισ κινητο τωρα ... πωσ το γυριζω στην παλια μου ρομ τουλαχιστον ??

Edited by panos666
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να υποθέσω ότι δεν πήρες κάποιο backup από recovery πρώτα πριν προβείς σε τροποποιήσεις; Είναι γενικός κανόνας. Anyway, η συσκευή σου μπαίνει σε recovery; Δοκίμασε να ξαναφλασάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι δεν πήρες κάποιο backup από recovery πρώτα πριν προβείς σε τροποποιήσεις; Είναι γενικός κανόνας. Anyway, η συσκευή σου μπαίνει σε recovery; Δοκίμασε να ξαναφλασάρεις.

 

δεν κρατησα backup απο το recovery cwm τησ παλιασ rom 1.0.5

τωρα θα προσπαθησω να ξαναπερασω στην καρτα ρομ που περνουνται μεσω cwm .

αφου τα εκανα σαλατα ....:(:(

Link to comment
Share on other sites

...

αναψε η οθονη λευκη γραφει inew και δεν κανει τιποτα παραμενει ετσι εβγαλα 3 φορεσ την μπαταρια power button +volume up παλι απο την αρχη τπτ εμεινα χωρισ κινητο τωρα ...

 

Έχω την εντύπωση, από την περιγραφή σου, ότι βιάστηκες. Αφού περάσεις την Tsunami, κάνεις reboot, ανάβει η λευκή οθόνη με το logo της iNew, και περιμένεις....και ξανά περιμένεις. Τουλάχιστον, έτσι έγινε με εμένα. Προτείνω, να ξαναδοκιμάσεις, με καθαρό κεφάλι και υπομονή. Ακολούθα τα βήματα, εννοείται, ένα-προς-ένα. Μήπως, έχεις κάνει κάτι λάθος στα βήματα (τα wipes?)!

 

Υ.Γ. Με την Tsunami μου έβγαλε το Antutu γύρω στο 17400, αμέσως μετά την εγκατάσταση.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...