Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγαλε μπαταρια και ξαναβαλε την

 

και πατα, μονο, το κουμπι για να αναψει..

Φαίνεται, χωρις να το καταλάβεις, πατούσες ταυτοχρονα και το κουμπί της εντασης (-)

 

ευχαριστω ανοιξε, υπαρχει περιπτωση να πειραξα την λειτουργια του τηλεφωνου?

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω ανοιξε, υπαρχει περιπτωση να πειραξα την λειτουργια του τηλεφωνου?

 

Έχω την εντύπωση οτι μπήκες στο factory recovery, πατώντας τα 2 κουμπιά παραπάνω. Λογικά όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω την 1.1.14 και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να περάσω την 1.0.4 plus που είχε ανεβάσει ο jpower73 κάποιες σελίδες πίσω (http://www.mediafire.com/download/uvekg96z3p5t6t4/cxq_v3_inew_v1.0.4_SP_CWM_Touch_Root.zip), πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο ή προχωράω από τον οδηγό της πρώτης σελίδας περί αναβάθμισης ρομ?

 

ΥΓ. Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον apollo_el για την βοήθειά του με το θέμα του gps!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μόλις το παραλάβω, ανεξάρτητα με ποια ROM φοράει, μιας και όλες έχουν προβλήματα, να βάλω κι εγώ την 1.0.4 plus που ανέβασε ο jpower73. Έτσι ώστε να μην το φορτώνω με εφαρμογές, εγκατάσταση επαφών κλπ που θα χρειαστούν επανεγκατάσταση, σε περίπτωση αλλαγής ROM.Τι λέτε?

jpower συνεχίζεις να είσαι ευχαριστημένος από τη συγκεκριμένη ROM?

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη εχω την tsounami rom, η οποια βασιζεται στην 104. Ας πουμε, οτι ειναι μια βελτιωμενη εκδοση της 104 πλας...

 

Σχετικα με το ερωτημα σου, .... Ναι, πιστευω οτι η 104 πλας ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.. Ακόμη και η τσουναμι είναι εξίσου καλή χωρίς προβλήματα... Εχω την εντυπωση οτι η τσουναμι διαχειριζεται την μπαταρια λιγο καλυτερα... (απλά, την σκαλιζω ακόμη για να αποκρυσταλλώσω απόψη)

 

Εχω εγκατεστημενες 124 εφαρμογες δικες μου + οτι εχει το τηλέφωνο απο την ρομ, η οποία ρομ, εχει πολλα καλουδια μεσα..!!:happy:

και το τηλέφωνο δεν μασαει..!!

 

Υ.Γ. Εδω να συμπληρωσω οτι η 1.1.4 μου παρουσιασε προβλήματα (ΜΑΚΡΥΑ) και η 1.1.1 που υπαρχει σε ... αλλο σάιτ.., δεν φλασαρεται (μη συμβατη) στο τηλέφωνο μου (εχω 1ης φουρνιάς)

 

υ.γ2. Επειδή η τσουναμι είναι, ήδη, ¨ντοπαρισμένη¨, μην χρησιμοποιησετε επιπλέον βελτιωτικές μηχανες ή προγραμματα τύπου android tuner και τα ρεστα... Δεν χρειαζεται

17355antutu

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παραγγείλω το V3.

Με το που το είδα με εντυπωσίασε εμφανισιακά. Επειδή είναι το πρώτο μου smartphone και οι απαιτήσεις μου

είναι περιορισμένες (τηλ.-μνμ-ίντερνετ-gps-φωτό και καμμιά εφαρμογή) πιστεύεται θα μείνω ικανοποιημένος?

Καταλαβαίνω ότι η μπαταρία δεν είναι και από τις καλύτερες αλλά αυτό δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε από που να το παραγγείλω για σιγουριά??

Και κάτι τελευταίο, να το παραγγείλω με ροοτ ή μπορώ να το κάνω και μόνος μου? Θα μου χρειαστεί?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. Εδω να συμπληρωσω οτι η 1.1.4 μου παρουσιασε προβλήματα (ΜΑΚΡΥΑ)

17355antutu

 

Εδώ θα διαφωνήσω κάθετα. Η 1.1.4, την οποία την έχω από τότε που βγήκε, είναι η καλύτερη για μένα με πολλές διορθώσεις που δεν υπάρχουν σε καμία άλλη ρομ, όπως μπαταρία, ακρίβεια ποσοστού, wifi και gps.

Μήπως παρέλλειψες να κάνεις κανένα wipe και σου είχε δημιουργήσει προβλήματα από τυχών αρχεία που είχαν παραμείνει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουσα οτι πλεον θα περνανε απο το τελωνειο ολα τα πακετα , ξερει κανεις τπτ η ειναι ραδυο αρβυλα; επειδη βρηκα το κινητακι ετοιμοπαραδοτο σε 1-2 μερες απο μια σελιδα στο φβ που πουλαει και μου το ειπε,να το εμπειστευτω και να το παρω απο κει με τσιμπημενη τιμη βεβαια στα 170!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα διαφωνήσω κάθετα. Η 1.1.4, την οποία την έχω από τότε που βγήκε, είναι η καλύτερη για μένα με πολλές διορθώσεις που δεν υπάρχουν σε καμία άλλη ρομ, όπως μπαταρία, ακρίβεια ποσοστού, wifi και gps.

Μήπως παρέλλειψες να κάνεις κανένα wipe και σου είχε δημιουργήσει προβλήματα από τυχών αρχεία που είχαν παραμείνει;

 

Ακολούθησα κατά γράμμα τον οδηγό.. Τουλαχιστον, ξερω καλα τι εκανα..

Μου παρουσιασε π. χ. το γνωστό πρόβλημα με την περιστροφή οθόνης + κλείσιμο καπακιού που οδηγεί σε επανεκκίνηση του τηλεφώνου... Το γνωστό προβλημα που ειχε παρουσιαστεί σε πολλούς (και σε μενα) και παλιά... Αυτό ειναι μπαγκ που δεν σώζεται με κανενος είδους γουάηπ...

Τεσπα, όποιος θέλει, μπορεί να δοκιμάσει... :cool:

 

Υ. Γ. Από την άλλη, εχει περασει μια βδομάδα και δεν εχω μπριζωσει το κινητό.....

Λεω να δοκιμασω την windows 8....

Διάβασα καλές κριτικές...... Θα δω, μολις παω σπίτι, αναλογα με τα κεφια....

Ισως δωσω αλλη μια "σπρωξιά" στην 114.....

Νταξ, σε δουλειά να βρισκόμαστε..:lol:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για την tsunami: λυνει

a) το προβλημα με youtube (μαλλον οχι ε?)

b) το προβλημα που διαβάζει λάθος εxternal/internal sd?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα κατά γράμμα τον οδηγό.. Τουλαχιστον, ξερω καλα τι εκανα..

Μου παρουσιασε π. χ. το γνωστό πρόβλημα με την περιστροφή οθόνης + κλείσιμο καπακιού που οδηγεί σε επανεκκίνηση του τηλεφώνου... Το γνωστό προβλημα που ειχε παρουσιαστεί σε πολλούς (και σε μενα) και παλιά... Αυτό ειναι μπαγκ που δεν σώζεται με κανενος είδους γουάηπ...

Τεσπα, όποιος θέλει, μπορεί να δοκιμάσει... :cool:

 

Δεν χρησιμοποιώ την θήκη και δεν ξέρω αν υπάρχει και σε μένα αυτό το πρόβλημα, αλλά είναι όντως...πρόβλημα. Αυτό παλιά είχε λυθεί με την 1.0.3. Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με αυτήν την ρομ και από που κρατάει η σκούφια της, αλλά εμένα μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για την tsunami: λυνει

a) το προβλημα με youtube (μαλλον οχι ε?)

b) το προβλημα που διαβάζει λάθος εxternal/internal sd?

 

a) oxi

β) μονο στην λενοβο καμερα υπαρχει αυτο το προβλημα. ο ενσωματωμενος file manager που διαθετει, διαβαζει ως /storage/sdcard0 την sd και ως internal την /storage/sdcard1.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

α και ενα άλλο εξίσου σπαστικο προβλημα : διορθώνει μήπως το πρόβλημα με τον ήχο στο video-recording?

αυτό που πρέπει να βάζεις κάθε φορά "λειτουργία συνεδρίου" για να μην έχει παράσιτα, και το οποίο πρόβλημα εμφανίζεται σε όποια κάμερα app και αν δοκίμασα συμπεριλαμβανομένης και της lenovo.

Έχω τραβήξει ένα σωρό σημαντικά βίντεο με ήχο φφφφφφφφφφφφφφφφφ......

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

α και ενα άλλο εξίσου σπαστικο προβλημα : διορθώνει μήπως το πρόβλημα με τον ήχο στο video-recording?

αυτό που πρέπει να βάζεις κάθε φορά "λειτουργία συνεδρίου" για να μην έχει παράσιτα, και το οποίο πρόβλημα εμφανίζεται σε όποια κάμερα app και αν δοκίμασα συμπεριλαμβανομένης και της lenovo.

Έχω τραβήξει ένα σωρό σημαντικά βίντεο με ήχο φφφφφφφφφφφφφφφφφ......

 

Ειναι σχεδόν ανεπαισθητο, σε σημείο που η εναλλαγή ανάμεσα στις δύο περιπτώσεις, ναι μεν, βελτιώνει το αποτέλεσμα, αλλά και αν δεν τοκάνεις , δεν χαθηκε ο κοσμος....

Προσωπικά, δεν το θεωρώ πρόβλημα, αφενός απο τη στιγμή που διορθώνεται, μεσω επιλογής, αφετέρου, ολα τα βιντεακια τα περναω απο επεξεργασία σε dvd με ulead videostudio.. Εξαλλου η λενοβο καμερα ειναι κορυφαία εφαρμογη σε ολα της, συνεπως...... Ενα φυσιματακι.. Συγχωρείται...

 

οποτε ολα οκ..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την τσουναμι πρέπει να ακολουθήσω τις οδηγίες από εδώ? http://www.needrom.com/mobile/tsunami-rom/

 

Πρέπει πρώτα δηλαδή να περάσω αυτή εδώ? http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-v3-e/ Όπως τα λέει το κορίτσι?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την τσουναμι πρέπει να ακολουθήσω τις οδηγίες από εδώ? http://www.needrom.com/mobile/tsunami-rom/

 

Πρέπει πρώτα δηλαδή να περάσω αυτή εδώ? http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-v3-e/ Όπως τα λέει το κορίτσι?

 

 

Ποιαν εχεις τωρα?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πρόβλημα, κράτα τη...

 

Είπα να την δοκιμάσω μωρέ..λες να πρέπει να βάλω πρώτα αυτή την 1.0.8 που λέει αυτή?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ΔΕΝ με συγκινεί εικαστικά τώρα τα specs είναι άλλο πράγμα και αν η τιμή είναι δελεαστική ίσως προχωρήσω στο update της συσκευής :lol:

Αν βέβαια ότι δημοσιεύουν είναι αληθινά !!! :ninja:

iNew V8

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..

εχω παραγγειλει 2 τηλεφωνα απο το gearbest που εχει τη προσφορα για το forum μας.

Τα παρηγγειλα τη προηγουμενη εβδομαδα. τη παρασκευη τους εστειλα email να δω τι γινεται με τη παραγγελια και μου απαντησαν οτι δεν υπαρχει stock και θα εχουν απο βδομαδα. Τεσπα με τα πολλα μετα μου λενε οτι ηλεκτρικα πραγματα δεν μπορουν να στειλουν με flat rate οπως εχει επιλογη οταν παραγγελνεις και αν θελω να τα στειλουν με αλλο τροπο.

τους απαντησα να το στειλω με registered email οπως στελνουν και αλλα κινεζικα site.

στο επομενο email μου ειπα οτι δεν ξερουν τι ειναι το registered email και αν ειναι να τα στειλουν με china post.

Αγανακτησα μιας και στελνουμε email 4 μερες τωρα και τους ειπα να το στειλουν με οποιοδηποτε τροπο αρκει να μην εχω προβλημα με το τελωνειο.

Ειχατε καποιο προβλημα οσοι εχετε παρει απο εκει?

για να το προτεινει το myphone θεωρησα οτι ειναι αξιοπιστο site. ελπιζω να μην εχω περαιτερω προβληματα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..

εχω παραγγειλει 2 τηλεφωνα απο το gearbest που εχει τη προσφορα για το forum μας.

Τα παρηγγειλα τη προηγουμενη εβδομαδα. τη παρασκευη τους εστειλα email να δω τι γινεται με τη παραγγελια και μου απαντησαν οτι δεν υπαρχει stock και θα εχουν απο βδομαδα. Τεσπα με τα πολλα μετα μου λενε οτι ηλεκτρικα πραγματα δεν μπορουν να στειλουν με flat rate οπως εχει επιλογη οταν παραγγελνεις και αν θελω να τα στειλουν με αλλο τροπο.

τους απαντησα να το στειλω με registered email οπως στελνουν και αλλα κινεζικα site.

στο επομενο email μου ειπα οτι δεν ξερουν τι ειναι το registered email και αν ειναι να τα στειλουν με china post.

Αγανακτησα μιας και στελνουμε email 4 μερες τωρα και τους ειπα να το στειλουν με οποιοδηποτε τροπο αρκει να μην εχω προβλημα με το τελωνειο.

Ειχατε καποιο προβλημα οσοι εχετε παρει απο εκει?

για να το προτεινει το myphone θεωρησα οτι ειναι αξιοπιστο site. ελπιζω να μην εχω περαιτερω προβληματα.

 

Στη θέση σου θα τους έριχνα ένα άκυρο, με ταυτόχρονη ακύρωση της παραγγελίας, από την αρχή. Τέλος θα προχωρούσα, με άλλο μαγαζί που έχει stock. Εγώ παρήγγειλα δεύτερο, χωρίς κανένα πρόβλημα και το παρέλαβα σε 17 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...