Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τρελαθώ μου φαίνεται. Λοιπόν έχω 1.04 PLUS με ενοποιημένο εσωτερικό χώρο καθώς και μια εξωτερική sd 8giga. όλες οι εφαρμογές ότι και να κάνω περνάνε στην εξωτερική. Με αποτέλεσμα να έχω γεμίσει την εξωτερική και τα 13 γιγα του εσωτερικού χώρου κάθονται. Δοκιμάζω να κατεβάσω το real racing 3 1,7giga παιχνίδι και δεν το εγκαθιστάς λόγω χώρου...... Ξηλωνω την εξωτερική sd και τότε ως δια μαγείας το παιχνίδι κατεβαινει κανονικά στον εσωτερικό χώρο. Το κινητό βλέπει δηλαδή την εξωτερική σαν πρωτεύον χώρο. Γιατί έχει γίνει αυτό το μπέρδεμα;

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι ανάμεσα σε αυτό και στο IOcean X7 HD (το οποιο ειναι ελαφρώς χειρότερο σε specs αλλά έχει μεταλικό frame)

σε τιμή ειναι τα ίδια ακριβώς. (το πρώτο απο miniDeal το 2ο απο Banggood.

aaaaaargh αν μπορούσα θα τα έπαιρνα και τα 2 ειναι πολυ όμορφα αν και φοβάμαι την απότομη αλλαγή απ'το 3.5άρι-4άρι htc touch diamond 2 που έχω τώρα σε 5άρι οποιασδήποτε εταιριας....

Εσεις ποιο προτίνετε? έχουμε ακουσει φήμες/σχολια/γνώμες για κάποιο απ τα 2?

Η μπαταρία βλέπω ειναι αρκετά μικρή... θα κρατάει ή κάθε 3-4 ώρες θα θέλει φόρτισμα?

η μπαταρία του htc one x που ειναι στα ίδια mah περιπου κρατάει γύρω στις 12 ώρες με νορμάλ χρήση (κάποια τηλέφωνα 2-3 ώρες στο internet και αρκετά μυνήματα.. ) να περιμένω κάτι αντίστοιχο και σε αυτό ? (αν και το htc one X έχει μικρότερη οθόνη )

Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Tί επιλογή έχεις στις ρυθμίσεις ->Εφαρμογές για το που θα αποθηκεύονται οι εφαρμογές;

 

Έχω δοκιμάσει όλες τις επιλογές αλλα πάντα όταν έχω κουμπωμενη την εξωτερική sd όλα πηγαίνουν στην εξωτερική. Ο μόνος τρόπος να αξιοποιήσω τα 13 εσωτερικά είναι να καταργήσω την external? Σε σας συμβαίνει αυτό? Να πω ότι το έκανε και στην stock 1.0.4

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποιος επεξεργαστης ειναι καλυτερος ο 6582 η ο 6589 ?

 

o 6582 και λίγο καλύτερος ο 6589t

 

Έχω δοκιμάσει όλες τις επιλογές αλλα πάντα όταν έχω κουμπωμενη την εξωτερική sd όλα πηγαίνουν στην εξωτερική. Ο μόνος τρόπος να αξιοποιήσω τα 13 εσωτερικά είναι να καταργήσω την external? Σε σας συμβαίνει αυτό? Να πω ότι το έκανε και στην stock 1.0.4

Μέσα απο την κάθε εφαρμογή δεν μπορείς να την στείλεις στην εσωτερική μνήμη (δλδ να πατήσεις στο κουμπάκι: μετακίνηση σε εσωτερικό χώρο ?

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο την κάθε εφαρμογή δεν μπορείς να την στείλεις στην εσωτερική μνήμη (δλδ να πατήσεις στο κουμπάκι: μετακίνηση σε εσωτερικό χώρο ?

 

Το κουμπάκι γράφει μεταφορά στη εξωτερική sd:O την μεταφέρω, γίνεται η μεταφορά... στην εξωτερική sd(?) αλλά και πάλι δεν κατεβαίνει το game διότι θέλει 1.7g και η εξωτερική sd έχει μόνο 1g διαθέσιμο. Για κάποιο λόγο έχει αναγνωρίσει sdcard0 την εξωτερική και sdcard2 την εσωτερική....

Στο touch recovery δεν μπορώ να κάνω Mount την emmc. Δηλαδή χωρίς εξωτερική sd δεν μπορώ να κάνω install κανένα zip

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κάνει και εχω επιλέξει ως χωρο εγκαταστασης των αρκ στην ιντερναλ. Αυτο εψει ως αποτέλεσμα τα προγράμματα να εγκαθιστανται στην ιντερναλ αλλά τα ντάτα τους, ανε στην εσντι.

Εχω βαλει ένα γουιτζετ στην κεντρικη οθόνη που μου δείχνει ανα πασα στιγμη τις χωρητικότητες μου....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

. Για κάποιο λόγο έχει αναγνωρίσει sdcard0 την εξωτερική και sdcard2 την εσωτερική....

Στο touch recovery δεν μπορώ να κάνω Mount την emmc. Δηλαδή χωρίς εξωτερική sd δεν μπορώ να κάνω install κανένα zip

Αν θες να δοκιμάσεις αν μπορεί να αλλάξει αυτό,κράτα ένα cwm backup και μετά με ένα root explorer πήγαινε στο /system/etc/ άνοιξε το αρχείο vold.fstab και βρες τις παρακάτω γραμμές

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

Και αντέστρεψε τις τιμές 0 και 1 ώστε να γίνει

dev_mount sdcard /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host ή αντί γιαυτές τις τιμές,βάλε το 2 στην επάνω γραμμή δηλαδή να γίνει

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

και δες το αποτέλεσμα.Προσοχή στα permissions του αρχείου και φυσικά έχε backup,σε περίπτωση που δεν μπουτάρει

Επίσης τώρα βλέπω ότι υπάρχει και ένα αρχείο με όνομα vold.fstab.nand που έχει μέσα την παρακάτω γραμμή

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

oπότε αν θες να το ψάξεις,μπορεις να κάνεις τις δοκιμές σου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο μου ήταν να έχω όλα τα apps στον εσωτερικό και τα mp3/photos/videos ασφαλή στην εξωτερική sd.

Είναι κρίμα τώρα να έχω σχεδόν 15γιγα ελεύθερα και να μην μπορώ να εγκαταστήσω ένα game 1,7g. Βέβαια αν βγάλω την εξωτερική sd δεν θα μπορώ να φλασαρω zip από το cwm recovery αφού δεν κάνει mount την internal του κινητού. Θα φλασαρω μόνο με spflash tools και framaroot.

Παλιοκατασταση.....

@bbbb ευχαριστώ για την βοήθεια, αλλά θέλει πολύ δοκιμή και πολλά reboot και στο τέλος δεν θα κάνει mount τίποτα και θα τρέχω :)

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.... τα ακουστικά του inew V3 που έχουμε, τι ακουστικά έχει? ctia ή omtp?

Μπορούμε να χρησημοποιήσουμε ακουστικά από iphone ή όχι???

Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο μου ήταν να έχω όλα τα apps στον εσωτερικό και τα mp3/photos/videos ασφαλή στην εξωτερική sd.

Είναι κρίμα τώρα να έχω σχεδόν 15γιγα ελεύθερα και να μην μπορώ να εγκαταστήσω ένα game 1,7g. Βέβαια αν βγάλω την εξωτερική sd δεν θα μπορώ να φλασαρω zip από το cwm recovery αφού δεν κάνει mount την internal του κινητού. Θα φλασαρω μόνο με spflash tools και framaroot.

Παλιοκατασταση.....

@bbbb ευχαριστώ για την βοήθεια, αλλά θέλει πολύ δοκιμή και πολλά reboot και στο τέλος δεν θα κάνει mount τίποτα και θα τρέχω :)

Μια άλλη λύση ειναι κάποιο πρόγραμμα όπως το folder mount. Αφήνεις την συσκευή να κατεβάσει εκεί που θέλει και μετά μεταφέρεις το φάκελο του προγράμματος μέσω του folder mount στην εσωτερική μνήμη.Και δεν ειναι ανάγκη να βγάζεις την sd από το κινητό.Δοκίμασε πριν την εγκατάσταση του μεγάλου παιχνιδιού, να πας ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος--->κάρτα sd και κάνεις αφαίρεση της κάρτας και μετά την εγκατάσταση,την ξαναβάζεις.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη λύση ειναι κάποιο πρόγραμμα όπως το folder mount. Αφήνεις την συσκευή να κατεβάσει εκεί που θέλει και μετά μεταφέρεις το φάκελο του προγράμματος μέσω του folder mount στην εσωτερική μνήμη.Και δεν ειναι ανάγκη να βγάζεις την sd από το κινητό.Δοκίμασε πριν την εγκατάσταση του μεγάλου παιχνιδιού, να πας ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος--->κάρτα sd και κάνεις αφαίρεση της κάρτας και μετά την εγκατάσταση,την ξαναβάζεις.

 

Απτο να κάνω τη ζωή μου δύσκολη και πολύπλοκη προτιμώ να βγάλω την sd. Είδα πάντως και ένα παρόμοιο πρόβλημα με την 1.0.4 " κιτκατ" beta σε έναν άλλο τύπο εκεί. Θα δοκιμάσω έτσι για να μου λυθεί η απορία να flashάρω την stock 1.0.4 από spflastools να δω διαφορά.

Btw η lenovo έδωσε kitkat σε mtk 6582... http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Lenovo-realized-a-kit-kat-firmware-for-mt6582

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποιος επεξεργαστης ειναι καλυτερος ο 6582 η ο 6589 ?

Ο 6582 .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. 2 ερωτησεις και μια παρατηρηση εχω..:confused:

 

 

 

1) Δοκιμαζοντας πρωτη φορα το NFC χθες με ενα S3 διαπιστωσα καταρχας οτι δουλευει κανονικα σαν λειτουργια χωρις να πειραξω κατι εσωτερικα αλλα με ενα προβλημα. Εγω εστελνα τα παντα αλλα δεν επαιρνα εικονες και βιντεο. Επαιρνα λινκς, επαφες, ανοιγε youtube αλλα οταν μου εστελνε εικονα η βιντεακι το S3 μου βγαζε επιλογη να το ανοιξω με το play store η με το aptoide που ειναι κι αυτο μαρκετ.Kαι με 2ο κινητο σημερα ακριβως τα ιδια. Ξερει κανεις τι ακριβως γινεται...? Δε μπορεσα να βρω καποια ρυθμιση....

 

 

2) Μπορει να υποδειξει καποιος κανενα καλο και οχι πολυ ακριβο εξωτερικο φορτιστη γιατι λεω να παρω ενα πακετακι απο το banggood με ακομη μια θηκη, ενα καπακι ενα screen protector και κυριως 2η μπαταρια??

 

 

 

Τελος σχετικα με την παρατηρηση στο ποστ #3442 σελιδα 230 χαζευα τις εικονες που ανεβασε ο φιλος απο το antutu και διαπιστωσα μεγαλη διαφορα στις 2 καμερες. Που οφειλεται αυτο..?? Παραθετω και τα δικα μου.

 

Ειμαι με 1.04 stock και παρηγγειλα απο minideal 14 γεναρη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ανάμεσα σε αυτό και στο IOcean X7 HD (το οποιο ειναι ελαφρώς χειρότερο σε specs αλλά έχει μεταλικό frame)

 

Και το iNew μεταλικό frame έχει.

 

 

Η μπαταρία βλέπω ειναι αρκετά μικρή... θα κρατάει ή κάθε 3-4 ώρες θα θέλει φόρτισμα?

η μπαταρία του htc one x που ειναι στα ίδια mah περιπου κρατάει γύρω στις 12 ώρες με νορμάλ χρήση (κάποια τηλέφωνα 2-3 ώρες στο internet και αρκετά μυνήματα.. ) να περιμένω κάτι αντίστοιχο και σε αυτό ? (αν και το htc one X έχει μικρότερη οθόνη )

 

Τόσο κρατάει και του iNew περίπου. Kαι αν βάλεις την μπαταρία του W8 θα έχεις ένα 20% περίπου παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνυματα αν εχεις το default sms πως το αλλαζεις σε 150 χαρακτηρες...ειλικρινα το ψαχνω τοση ωρα και απλα δν μπορω να το βρω:rolleyes:....και κατι ακομα το gravity box υπαρχει στο playstore γιατι ουτε αυτο το βρισκω και αν ναι τι ακριβως κανει ωστε να ''πρεπει'' να περαστει αφου απο οτι εχω καταλαβει το εχετε περασει σχεδον ολοι....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τα μηνυματα αν εχεις το default sms πως το αλλαζεις σε 150 χαρακτηρες...ειλικρινα το ψαχνω τοση ωρα και απλα δν μπορω να το βρω:rolleyes:....και κατι ακομα το gravity box υπαρχει στο playstore γιατι ουτε αυτο το βρισκω και αν ναι τι ακριβως κανει ωστε να ''πρεπει'' να περαστει αφου απο οτι εχω καταλαβει το εχετε περασει σχεδον ολοι....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνυματα αν εχεις το default sms πως το αλλαζεις σε 150 χαρακτηρες...ειλικρινα το ψαχνω τοση ωρα και απλα δν μπορω να το βρω:rolleyes:....και κατι ακομα το gravity box υπαρχει στο playstore γιατι ουτε αυτο το βρισκω και αν ναι τι ακριβως κανει ωστε να ''πρεπει'' να περαστει αφου απο οτι εχω καταλαβει το εχετε περασει σχεδον ολοι....

 

Σε 160 αλλάζει μέσω gravity box... οδηγίες στη 1η σελίδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5194496#post5194496

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνυματα αν εχεις το default sms πως το αλλαζεις σε 150 χαρακτηρες...ειλικρινα το ψαχνω τοση ωρα και απλα δν μπορω να το βρω:rolleyes:....και κατι ακομα το gravity box υπαρχει στο playstore γιατι ουτε αυτο το βρισκω και αν ναι τι ακριβως κανει ωστε να ''πρεπει'' να περαστει αφου απο οτι εχω καταλαβει το εχετε περασει σχεδον ολοι....

 

Καλημέρα.

Για δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το minideal έχει πλαστικό..

 

Στο ρώσικο φορουμ (4pda.ru) το είχε λύσει κάποιος και έλεγε ότι ο σκελετός του είναι αλουμίνιο.

(τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από την μετάφραση του google.)

 

Επίσης και το γύρω-γύρω, είναι αλουμίνιο

Link to comment
Share on other sites

Στο ρώσικο φορουμ (4pda.ru) το είχε λύσει κάποιος και έλεγε ότι ο σκελετός του είναι αλουμίνιο.

(τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από την μετάφραση του google.)

 

Επίσης και το γύρω-γύρω, είναι αλουμίνιο

 

χμμμ... δεν μπορώ να αποφασίσω...

μακάρι να μπορούσα να τα δοκιμάσω όλα.

μια τελευταία ερώτηση... ξέρουμε αν υποστηρίζει otg (Για να συνδέσω φλασάκι π.χ) ?

και η μπαταρία ειναι ενσωματωμένη όπως στο HTC One X ? ή αλλάζει?

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει OTG.

 

Εγώ το διάλεξα λόγω ντιζάιν. Τα υπόλοιπα του μου είναι υπεραρκετά μιας και δεν είμαι και πολύ απαιτιτικός χρήστης. Δηλαδή το 1γίγα ραμ,μου φτάνει και μου περισσεύει, 3d παιχνίδια δεν παίζω, οπότε μενει το ντιζάιν ως κριτήριο επιλογής!

Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγόρασατε και πόσες μέρες κάνει να έρθει? Και στο τέλος μιας κλήσης η οθόνη αναβει αμέσως μόλις το απομακρύνεται απο το αυτί?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...