Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εψαξα για την μπαταρια του w8 και τελικά κατέληξα στο tinydeal όπου μου έστειλαν 3 mail επιβεβαίωσης στοιχείων διεύθυνσης (περίεργο μου φάνηκε) ωστόσο είχα δοκιμάσει στο ebay και είχα βρει την μαύρη που χρησιμοποίησε ο Ιταλός αλλά ο πωλήτης ήθελε επικοινωνία για την αποστολή ή μη στην Ελλάδα και μου απάντησε: Now the battey is listed as dangerous item and there is no way to send them. You can buy when the policy released. Είναι το 2ο συμβάν μέσα σε λίγες μέρες (στο #3384 το 1ο)
Link to comment
Share on other sites

παιδες τα φωτα σας.στο κινητο(1η φουρνια απο to2c) το on/off κουμπακι ειναι σαν να εχει μπει πιο μεσα.και δεν δουλευει.οταν το πατησω πιο μεσα(εστω και στιγμιαια) μου βγαινει η οθονη για απενεργοποιηση/restart κτλ.τι κανω τωρα?δεν θελω να μπω σε διαδικασια επιστροφης.

 

Δεν αξίζει καν να μείνεις 1,5 μήνα χωρίς τηλέφωνο για κουμπάκι. Άνοιξε το και επισκεύασε το. Και ναι, αν κοπεί το αυτοκολλητάκι στην μπαταρία φαντάζομαι ότι χάνεις εγγύηση αλλά... ποια εγγύηση; Κοροϊδευόμαστε; Αν πάθει κάτι μελλοντικά..αποφασίζεις αν θα το φτιάξεις μόνος σου ή θα το πετάξεις

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς γυροσκόπιο και χωρίς gravity sensor

Όσο για την κάμερα.... 13mp interpolaise.... δηλαδή 8mp πραγματικά!

 

Kαι γυροσκόπιο και gravity sensor έχει. Και όσο αφορά την κάμερα είναι ΚΑΘΑΡΑ 13mp και 18 με interpolation. To 8mp που το είδες;

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εγω.. ξεκινησα το στησιμο. το εργαλειο για ροοτ ειναι στα κινεζικα ξερει κανεις πως αλλαζω γλωσσα?
Link to comment
Share on other sites

την μπαταρία απο αυτό πως θα γίνει να την δοκιμάσουμε??

http://www.minideal.net/cubot-x6-smartphone-mtk6592-1-7ghz-android-4-2-with-5-0-inch-ogs-screen-1gb-16gb.html

 

Kαι γυροσκόπιο και gravity sensor έχει. Και όσο αφορά την κάμερα είναι ΚΑΘΑΡΑ 13mp και 18 με interpolation. To 8mp που το είδες;

 

Δεν εννοεί το inew αλλά το παραπάνω. Καλορίζικα στους καινούργιους κατόχους!

 

Μολις παρελαβα και εγω.. ξεκινησα το στησιμο. το εργαλειο για ροοτ ειναι στα κινεζικα ξερει κανεις πως αλλαζω γλωσσα?

 

Για δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί το inew αλλά το παραπάνω. Καλορίζικα στους καινούργιους κατόχους!

 

 

 

Για δες εδώ.

 

Μου το εκαναν ροοτ απο το minideal απλα ειναι στα κινεζικα το προγραμμα ξερετε πως να το κανω αγγλικα??

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω screen protection για το κινητο, δεν μπορεσα να βρω καπου ονλινε. Οποιος μπορει να βοηθησει :)

 

Ακολουθούν μερικά παραδείγματα:

http://www.banggood.com/High-Bright-Transparent-Screen-Protector-For-INew-V3-p-913203.html

http://www.ebay.co.uk/itm/3x-PROTECTOR-DE-PANTALLA-TRANSPARENTE-INEW-V3-SCREEN-PROTECTOR-/261367544553?pt=ES_Tel%C3%A9fonos_m%C3%B3viles&hash=item3cdab83ae9

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκαναν ροοτ απο το minideal απλα ειναι στα κινεζικα το προγραμμα ξερετε πως να το κανω αγγλικα??

 

Βγάλτε αυτό και βάλτε πχ το supersu.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μου δουλευει η μαγνητικη θηκη , δηλαδη κλεινοντας την δεν γινεται τιποτα.

Υπαρχει καποια ρυθμιση που ισως πειραξα χωρις να το καταλαβω ?

Εχει συμβει σε αλλον ?

 

Μεχρι σημερα δουλευε μια χαρα , ουτε μου επεσε το κινητο ουτε κατι αλλο...

Α , το μονο που πηγα να δοκιμασω την NFC λειτουργια του κινητου, αλλα δεν νομιζω οτι εχει καποια σχεση.

Ετσι κι αλλιως μου το εκανε μετα απο καμια ωρα.

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παρακολουθώ τα ξένα φόρα, έχει βγει κάποια καινούργια ρομ; Επίσημη; Ή αν πρόκειται να βγει. Επειδή βγήκαν μαζεμένες στην αρχή και τώρα τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Έλα και αρχίσανε τα ακσεσουάρ!!!!! http://www.banggood.com/Flip-Leather-Magnetic-Protective-Case-For-INew-V3-p-918996.html
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Έλα και αρχίσανε τα ακσεσουάρ!!!!! http://www.banggood.com/Flip-Leather-Magnetic-Protective-Case-For-INew-V3-p-918996.html

 

Νομίζω ότι η δική του είναι πολύ καλύτερη. Προστατεύει το ίδιο και έχει και ο παραθυράκι για γρήγορες ματιές.

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση γι αυτο που ρωταω μερικα ποστς πριν ?

Χαλασε η θηκη η εχει προβλημα το τηλεφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η δική του είναι πολύ καλύτερη. Προστατεύει το ίδιο και έχει και ο παραθυράκι για γρήγορες ματιές.

 

Βέβαια, με τη θήκη (με την οποία ήρθε), σου πέφτει κατευθέιαν το iNew και σου μένει η smart flip case στο χέρι :)

Αναρωτιέμαι ποιά η χρησιμότητά της. Ήδη μου συνέβει μια φορά. Νομίζω μία silicon case, της προκοπής, είναι κάτι που του λέιπει (μαζί με μια καλύτερη μπαταρία, φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει απο pandawill στις 4/2 και το ταχυδρόμησαν στις 7/3 με tracking Νο που είχε κατάληξη NL το παρακολουθούσα μεσω του post.nl και πριν λίγο είδα ότι έφτασε το απόγευμα Ελλάδα.

Για να δούμε πότε θα έχω ειδοποίηση απο ΕΛΤΑ και χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις φαντάζομαι αφου έρχεται απο ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και περιμένω το μαύρο και κανένα σημάδι στον ορίζοντα του stock.. ρίχνω κλάμα :/ Φοβάμαι πως θα βγει ομορφότερο/το ίδιο καλό-καλύτερο μέχρι να βγει το μαύρο και θα μου μπει η σκέψη "να περιμένω μήπως πάρω το άλλο αν βγαίνει καλό"! :P
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, με τη θήκη (με την οποία ήρθε), σου πέφτει κατευθέιαν το iNew και σου μένει η smart flip case στο χέρι :)

Αναρωτιέμαι ποιά η χρησιμότητά της. Ήδη μου συνέβει μια φορά. Νομίζω μία silicon case, της προκοπής, είναι κάτι που του λέιπει (μαζί με μια καλύτερη μπαταρία, φυσικά).

Έχεις κολήσει το καπάκι στη θήκη ? :worry:

 

Οποιος έχει παραλάβει (και μπορεί) ας βγάλει μια φωτο της σιλικονάτης θήκης .... μπάς και πάρω και εγω μία :P

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κολήσει το καπάκι στη θήκη ? :worry:

 

Όταν είχε συμβεί,(την πρώτη μέρα, δηλαδή), το είχα στο χαλαρό. Αφού την κόλλησα, άρχισε να ξεφτίζει η κολλητική ταινία με την πάροδο του χρόνου και να υπέρ-χαλαρώνει. Σαν σκέψη, δεν είναι άσχημη η θήκη του. Απλά, στην υλοποίηση της κατασκευής της υστερεί.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χτές παρέλαβα κι εγώ το δικό μου....όλα καλά στην αρχή αλλά μετά πρόβλημα! Σε λευκό φόντο στην οθόνη (μέση και πάω δεξιά) έχει μία κάπως μικρή μπλέ θαμπάδα σαν σκιά! Στν αρχή λέω βρωμιά....το καθάρισα ΕΜΕΙΝΕ....λέω ανάμεσα στο προστατευτικό φίλμ και την οθόνη θά ναι! το βγάζω και την καθαρίζω και πάλι ΕΜΕΙΝΕ...μόνο σε άσπρο φόντο φαίνεται...όχι πολύ αλλά το μάτι πέφτει επάνω... ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?

 

+ πως θα δώ την έκδοση της ROM μου? είναι το build number?

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει απο pandawill στις 4/2 και το ταχυδρόμησαν στις 7/3 με tracking Νο που είχε κατάληξη NL το παρακολουθούσα μεσω του post.nl και πριν λίγο είδα ότι έφτασε το απόγευμα Ελλάδα.

Για να δούμε πότε θα έχω ειδοποίηση απο ΕΛΤΑ και χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις φαντάζομαι αφου έρχεται απο ευρώπη...

 

Χαράς την υπομονή σου! Εγώ δεν θα μπορούσα να περιμένω τόσες μέρες!

Καλορίζικο και σε σένα!

 

 

Όταν είχε συμβεί,(την πρώτη μέρα, δηλαδή), το είχα στο χαλαρό. Αφού την κόλλησα, άρχισε να ξεφτίζει η κολλητική ταινία με την πάροδο του χρόνου και να υπέρ-χαλαρώνει. Σαν σκέψη, δεν είναι άσχημη η θήκη του. Απλά, στην υλοποίηση της κατασκευής της υστερεί.

 

Περίεργο αυτό που λες. Εγώ που το έχω το κινητό 2 μήνες τώρα, την είχα βγάλει κάποια στιγμή επειδή δεν με βόλεψε αλλά μου γλίστρησε από το χέρι κι ευτυχώς το σταμάτησε με το πόδι μου. Αλλιώς σμπαράλια...

Την ξαναβάζω λοιπόν την θήκη και κόλλησε μια χαρά. Και μέχρι τώρα δεν μου έχει παρουσιάσει θέμα.

 

Καλημέρα! Χτές παρέλαβα κι εγώ το δικό μου....όλα καλά στην αρχή αλλά μετά πρόβλημα! Σε λευκό φόντο στην οθόνη (μέση και πάω δεξιά) έχει μία κάπως μικρή μπλέ θαμπάδα σαν σκιά! Στν αρχή λέω βρωμιά....το καθάρισα ΕΜΕΙΝΕ....λέω ανάμεσα στο προστατευτικό φίλμ και την οθόνη θά ναι! το βγάζω και την καθαρίζω και πάλι ΕΜΕΙΝΕ...μόνο σε άσπρο φόντο φαίνεται...όχι πολύ αλλά το μάτι πέφτει επάνω... ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?

 

+ πως θα δώ την έκδοση της ROM μου? είναι το build number?

 

Μην το σκέφτεσαι. Επικοινώνησε μαζί τους, άνοιξε και υπόθεση στο paypal και στείλτο πίσω.

Για την έκδοση θα πας στο "Σχετικά με το τηλέφωνο"=>Αριθμός έκδοσης

 

edit

 

Να ρωτήσω για κάτι που δεν έχω βρει λύση. Όταν είμαι στο "Λευκώματα" μου εμφανίζει τις φώτο ανάλογα με τους φακέλους που έχω δημιουργήσει. Αν θέλω μέσα από αυτή την εφαρμογή να αντιγράψω - μεταφέρω μία ή πολλές φώτο, πρέπει να ανοίξω την διαχείρηση αρχείων και να το κάνω.

Αυτό δεν με βολεύει επειδή η διαχείρηση αρχείων δεν έχει προεπισκόπηση εικόνας. Ενώ θα μπορούσε η εφαρμογή "Λευκώματα" να έχει επιλογή αντιγραφής-αποκοπής.

Δηλ αν θέλω να μεταφέρω κάποιες εικόνες πρέπει ή να θυμάμαι το όνομά τους (που δεν γίνεται) ή να τις μεταφέρω 1-1.

Έχεις κάποιος λύση γι'αυτο;

Αν είμαι εκτός θέματος πολύ ευχαρίστως να το μεταφέρω στο κατάλληλο.

Edited by bill_phone
Προσθήκη μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό που λες. Εγώ που το έχω το κινητό 2 μήνες τώρα, την είχα βγάλει κάποια στιγμή επειδή δεν με βόλεψε αλλά μου γλίστρησε από το χέρι κι ευτυχώς το σταμάτησε με το πόδι μου. Αλλιώς σμπαράλια...

Την ξαναβάζω λοιπόν την θήκη και κόλλησε μια χαρά. Και μέχρι τώρα δεν μου έχει παρουσιάσει θέμα.

 

Το κινητό, το σταμάτησε και στη δική μου περίπτωση το πόδι μου. Προφανώς, έτσι, η ενέργεια της κρούσης απορροφήθηκε σε μεγάλο ποσοστό, διότι το κινητό δουλεύει άψογα. Το μόνο αρνητικό, κάποιες εκδορές σε 1 από τα 2 μεταλλικά φινιρίσματά του, το οποίο και επισκεύασα ερασιτεχνικά, φυσικά. Το υλικό της θήκης, τώρα που λες, (εσωτερική πλευρά) ελκύει το χνούδι. Το τελευταίο, με τη σειρά του, κολλάει στην ταινία και με την πάροδο του χρόνου (το έχω ένα μήνα), ενδέχεται να χάνει τη δυναμική της. Από τη μία προσφέρει μια σχετική προστασία η θήκη του, αλλά βέβαια, άλλο να σου πέσει με σιλικονάτη θήκη, και άλλο με αυτήν :)

 

Αν θέλω μέσα από αυτή την εφαρμογή να αντιγράψω - μεταφέρω μία ή πολλές φώτο, πρέπει να ανοίξω την διαχείρηση αρχείων και να το κάνω.

Αυτό δεν με βολεύει επειδή η διαχείρηση αρχείων δεν έχει προεπισκόπηση εικόνας.

 

Μέσα από τον ES File Explorer, έχεις τη δυνατότητα στο "view" να επιλέξεις Large (Icon,List Detail). Εκεί φαίνονται οι φωτογραφίες πάντως. Αυτό σε βοηθάει, ίσως;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...