Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά και μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα ταυτόχρονα απλά θα παρατηρήσεις μια πτώση στην ταχύτητα της συσκευής για όση ώρα παίζει το βίντεο στις συνθήκες που ανέφερα.Μόνο στο wifi display (που μάλλον είμαι ο μόνος που τον ενδιαφέρει αυτή η λειτουργία) δεν μπορεις να κάνεις κάτι για να το διορθώσεις.Στα υπόλοιπα αν έχεις υπομονή,γίνεται δουλειά.Το θέμα για μένα ειναι ότι πρόκειται για bug που δεν το έχει η πλειοψηφία των mtk τηλεφώνων.Επισης αν ειναι να χρησιμοποιήσει κάποιος το παλιότερο youtube app,καλύτερα κατά την γνώμη μου να βάλει το viral youtube.Και υπάρχει και ένας ακόμη τρόπος για να ξεπεραστεί το πρόβλημα προσωρινά,αν θέλει κάποιος να παίζει βιντεο και στο παρασκήνιο με hw decoder.Αφου παίζει το βίντεο,βγαίνουμε στην κεντρική οθόνη και βάζουμε τη συσκευή στην αναμονή.Περιμένουμε 2" και όταν την ξανανοίξουμε,το βίντεο συνεχίζει να ακούγεται οκ και το ui του κινητού πάει σφαίρα.Αν όμως πάμε πάλι στην εικόνα του βίντεο και μετά πάλι πίσω στην κεντρική οθόνη ή σε άλλη εφαρμογή πάλι σέρνεται... και πρέπει να ξανακάνουμε το κόλπο με το κλείσιμο-άνοιγμα της οθόνης.Οπως επισης σέρνεται αν είμαστε σε άλλη εφαρμογή και ξεκινήσει να παίζει το επόμενο βίντεο.

Κατανοητό κάποιους να μην τους ενοχλεί ή να μην έχουν πάρει καν χαμπάρι ότι υπάρχει αυτό το bug.Ας το έχουν όμως υπόψιν τους οι μελλοντικοί υποψήφιοι αγοραστές που κάνουν χρήση της συσκευής τους όπως και εγώ,οτι η συγκεκριμένη συσκευή (αν δεν αλλάξει κάτι με αναβάθμιση λογισμικού στο εγγυς μέλλον) δεν κάνει σωστά (συγκριτικά πάντα με τον ανταγωνισμό της) τη συγκεκριμένη χρήση

 

Αν θες να προβαλεις τις φωτο σου στο tv box μπορεις να χρησιμοποιησεις το imediashare αν θες να προβαλεις video απο youtube vimeo κ.α. βαλε το flipps (sd quality μονο)

Αυτα ειναι μεσοβεζικες λυσεις αλλα απο το τιποτα θα σε βολεψουν αρκετα.

Για το βιντεο στο background ευτυχως δεν το χρησιμοποιω ετσι, και νομιζω δεν υπαρχει λυση παραμονο με update. Εμενα στην μαμισια "wifi screen" εφαρμογη δεν λαγκαρει, απλα γεμιζει η tv artifacts ακομα και στο scrolling φωτογραφιων....

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα δοκιμάσω το flipps στην άλλη μου συσκευή για να δω αν βολεύει,όταν εχω το wifi display dongle σε dlna mode.
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το focus της κάμερας. Σε κοντινές φωτογραφίες, προσπαθώ να εστιάσω... αλλά μάταια. Το αποτέλεσμα είναι ιδιαιτέρως θολό, έως άθλιο. Δοκίμασα και με άλλες cam apps, καθάρισα τον φακό (μήπως και...), τα ίδια. Δοκίμασα και barcode scanner & camera scanner apps (για τα κοντινά γράμματα και σύμβολα), και φυσικά τίποτα. Είναι γενικότερο πρόβλημα; κάνω κάτι λάθος; ίσως κάποια ρύθμιση; Είμαι με την v1.0.4. Το πρόβλημα δεν υπήρχε πριν από 1 εβδομάδα, πάντως (ανέτρεξα σε μια κοντινή φωτογραφία που είχα τραβήξει). Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το focus της κάμερας. Σε κοντινές φωτογραφίες, προσπαθώ να εστιάσω... αλλά μάταια. Το αποτέλεσμα είναι ιδιαιτέρως θολό, έως άθλιο. Δοκίμασα και με άλλες cam apps, καθάρισα τον φακό (μήπως και...), τα ίδια. Δοκίμασα και barcode scanner & camera scanner apps (για τα κοντινά γράμματα και σύμβολα), και φυσικά τίποτα. Είναι γενικότερο πρόβλημα; κάνω κάτι λάθος; ίσως κάποια ρύθμιση; Είμαι με την v1.0.4. Το πρόβλημα δεν υπήρχε πριν από 1 εβδομάδα, πάντως (ανέτρεξα σε μια κοντινή φωτογραφία που είχα τραβήξει).

 

Μήπως δεν είναι καθαρό το τζαμάκι ή έχει θολώσει;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Έκανα, τελικά επανεκκίνηση και το πρόβλημα εξαφανίστηκε. Όλα όσα ανέφερα παραπάνω λειτουργούν, άψογα, τώρα. Υποθέτω ότι έφαγε κάποιο κόλλημα...δε μπορώ να είμαι σίγουρος!

 

@nikstar

Τώρα πλέον μπορώ να τραβήξω close-ups από απόσταση ~5cm, και τα σύμβολα φαίνονται αρκετά καθαρά!

 

***Επιπλέον, ερώτηση***:

Εισερχόμενη κλήση. Απάντηση, με το αυτί στο ακουστικό του τηλεφώνου. Σβήσιμο οθόνης. Τέλος κλήσης. Γιατί δεν ανάβει και πάλι η οθόνη; Πρέπει να πατήσω το power on/off. Κάποιο πρόβλημα με τον proximity sensor; Κάτι άλλο; Λύση; Ή δεν είναι πρόβλημα;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα θεμανακι, βαζω το usb στο pc αλλα δεν κανει κατι... δεν επικοινωνει καθολου.... δεν εχω sd card αλλα θελω με το helium να περασω καποια backup αρχεια απο το παλαιο μου κινητο.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα θεμανακι, βαζω το usb στο pc αλλα δεν κανει κατι... δεν επικοινωνει καθολου.... δεν εχω sd card αλλα θελω με το helium να περασω καποια backup αρχεια απο το παλαιο μου κινητο.

 

Ευχαριστω.

 

Τι λειτουργικό τρέχει ο υπολογιστής σου; Οι drivers είναι εγκατεστημένοι;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Τι λειτουργικό τρέχει ο υπολογιστής σου; Οι Drivers είναι εγκατεστημένοι;

 

Δεν θέλει drivers.

Tι τύπο σύνδεσης έχεις επιλέξει στο κινητό σου;

 

***Επιπλέον, ερώτηση***:

Εισερχόμενη κλήση. Απάντηση, με το αυτί στο ακουστικό του τηλεφώνου. Σβήσιμο οθόνης. Τέλος κλήσης. Γιατί δεν ανάβει και πάλι η οθόνη; Πρέπει να πατήσω το power on/off. Κάποιο πρόβλημα με τον proximity sensor; Κάτι άλλο; Λύση; Ή δεν είναι πρόβλημα;

Λες, τέλος κλήσης, τι εννοείς;

Ότι κλείνει ο συνομιλητής σου την σύνδεση και εσένα παραμένει κλειστή η οθόνη;

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις τυπο συνδεσης?

 

Έχεις ειδοποίηση στο κινητό σου ότι έχεις συνδέσει το usb? ή δε σου βγάζει ειδοποίηση;

-usb storage, -mtp, -ptp, charge only

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ειδοποίηση στο κινητό σου ότι έχεις συνδέσει το usb? ή δε σου βγάζει ειδοποίηση;

-usb storage, -mtp, -ptp, charge only

 

Δεν βγαζει τιποτα :( Μονο φορτιζει... Εχω ενεργοποιησει το usb debugging αν και δεν εχει καποια σχεση νομιζω με το γεγονος οτι δεν κανει τιποτα οταν το συνδεω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζει τιποτα :( Μονο φορτιζει... Εχω ενεργοποιησει το usb debugging αν και δεν εχει καποια σχεση νομιζω με το γεγονος οτι δεν κανει τιποτα οταν το συνδεω...

 

Συγγνώμη, δοκίμασες να κατεβάσεις την <<μπάρα ειδοποιήσεων>> (notification bar), με τις ενημερώσεις και δεν υπάρχει μήνυμα εκεί για "usb charge only" (usb φόρτιση), από τη στιγμή που φορτίζει;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει drivers.

Tι τύπο σύνδεσης έχεις επιλέξει στο κινητό σου;

Αν δεν κάνω λάθος ο υπολογιστής εγκαθιστά, κατά τη σύνδεση usb καλωδίου με το κινητό, τους απαραίτητους usb drivers. Μήπως, λέμε κάτι διαφορετικό; Μιλάς για extra drivers;

 

Λες, τέλος κλήσης, τι εννοείς;

Ότι κλείνει ο συνομιλητής σου την σύνδεση και εσένα παραμένει κλειστή η οθόνη;

 

Ναί αυτό, και επίσης όταν εγώ θέλω να τερματίσω τη σύνδεση. Και στις 2 περιπτώσεις παραμένει κλειστή η οθόνη μου.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζει τιποτα :( Μονο φορτιζει... Εχω ενεργοποιησει το usb debugging αν και δεν εχει καποια σχεση νομιζω με το γεγονος οτι δεν κανει τιποτα οταν το συνδεω...

Αν δεν βγάζει τίποτα στο notification bar άλλαξε καλώδιο USB.

 

 

Ναί αυτό, και επίσης όταν εγώ θέλω να τερματίσω τη σύνδεση. Και στις 2 περιπτώσεις παραμένει κλειστή η οθόνη μου.

Όταν το απομακρύνεις από το κεφάλι σου θέλει κανα-δυο δευτερόλεπτα να ανάψει η οθόνη. Επίσης δοκίμασε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δοκίμασες να κατεβάσεις την <<κουρτίνα>> (drop-down menu), με τις ενημερώσεις και δεν υπάρχει μήνυμα εκεί για "usb charge only" (usb φόρτιση), από τη στιγμή που φορτίζει;

 

Το δοκιμασα σε διαφορα usb ports και οχι δεν εχω κανενα notification.... τιποτα ουτε στο pc βλεπω κατι, δεν αναγνωριχει καμια συσκευη... απλα φορτιζει... σαν να δινει μονο ρευμα χωρις τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Οι οδηγοί είναι μισογραμμένοι και εξαιρετικά δυσνόητοι για κάποιον νουμπά σαν εμένα.

 

Ας ξεκινήσω από την αρχή.

 

1) Κάνω ρουτ χρησιμοποιώντας framaroot. Εξαιρετικά εύκολο και γρήγορο.

 

2) Πάω για cwm recovery. Τα κάνω όλα όπως αναφέρει ο οδηγός αλλά στο τέλος αντί για "voila" έχω ερώτηση για επανεκκίνηση σε boot mode. Πατάω οκ και μπαίνω. Τι πρέπει να κάνω μετά;

 

3) Ξεχνάω τα παραπάνω και αφού έχω πάρει IMEI backub από τον θείο, πάω να φλασάρω με sp flash tool. Διαλέγω την ROM που θέλω και κατεβάζω τα δύο αρχεία, zip και rar. Ακολουθώ τον οδηγό βήμα βήμα και στο τελικό στάδιο, μένει στο 0%. Βασικά όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή δεν γίνεται τίποτα.

 

4) Όντας γενναιόψυχος το ξεχνάω κι αυτό, λέω οκ, πάμε για update από sd. Ακολουθώντας και πάλι βήμα βήμα μαντέψτε.....installation aborted :lol:

 

Γίνεται κάποιος που δεν βαριέται, ή βαριέται υπερβολικά -όπως το δει κανείς-, να φτιάξει έναν αναλυτικό οδηγό ο οποίος θα μπει και στην 1η σελίδα για να μην ταλαιπωρούμαστε οι νουμπάδες;

 

Αυτή τη στιγμή παραμένω με 1.0.1 με τη μόνη διαφορά ότι πλέον είμαι root και έχω IMEI backup από θείο.

 

Ευχαριστώ :)

 

για δες και αυτό το μικρό update ;): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5218893#post5218893

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα σε διαφορα usb ports και οχι δεν εχω κανενα notification.... τιποτα ουτε στο pc βλεπω κατι, δεν αναγνωριχει καμια συσκευη... απλα φορτιζει... σαν να δινει μονο ρευμα χωρις τιποτα αλλο

 

Καλώδιο άλλαξες;;

 

Έφαγε φλασιά ο server!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θα αγοράσω αύριο 2 κινητά INEW V3 αλλά είναι η πρώτη φορά θα κάνω αγορά από κίνα , σκέφτομαι να κάνω παραγγελία από το to2c. ( εκτός κ αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο κατάστημα) θέλω να μου πείτε τi να προσέξω και αν πρέπει να τους γράψω κάποιο μήνυμα με την παραγγελία. το with packing box το επιλέγω? ξέρετε αν υπάρχει κάποιο κουπόνι εκπτώσεις?

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο άλλαξες;;

 

Έφαγε φλασιά ο server!!

 

 

Ναι δοκιμασα με διαφορα καλωδια. Τιποτα, απλα φορτιζει χωρις να εχω καποια ειδοποιηση ή επιλογη στο κιντο ουτε στο PC κανει κατι (ουτε καν τον ηχο οταν συνδεεις μια usb συσκευη δεν κανει στο pc)....

Link to comment
Share on other sites

Όταν το απομακρύνεις από το κεφάλι σου θέλει κανα-δυο δευτερόλεπτα να ανάψει η οθόνη. Επίσης δοκίμασε επανεκκίνηση.

 

Λειτούργησε, επιτέλους, (χωρίς επανεκκίνηση). Θυμάμαι, ότι κάποιος φίλος του forum το είχε αναφέρει στο παρελθόν το θέμα με τον proximity sensor. Για να μην το έχω ξαναδιαβάσει, εδώ μέσα, υποθέτω ότι του λύθηκε (σαν και εμένα), με μαγικό τρόπο. Ίδωμεν!

 

Παράλληλα, θυμάμαι να έχω διαβάσει για την περίεργη συμπεριφορά του κινητού, κατά την οποία ενδέχεται να αναβοσβήσουν (αστραπιαία) τα backlit buttons, αυθαίρετα, ενώ για παράδειγμα μπορεί να κάνουμε κάτι άλλο εκείνη τη στιγμή. Το φαινόμενο, πάντως, το παρατήρησα και εγώ σήμερα. Είναι αναιπαίσθητο και τυχαίο. Κάποιος άλλος το έχει δει;

 

Υ.Γ. Να μη θεωρηθεί από μελλοντικούς αγοραστές, όλα αυτά που αναφέρω & ρωτάω για το κινητό, ως "deal breakers". Είναι η αρχή, ακόμα, και το ψαχουλεύουμε εντατικά. Τα περισσότερα είναι λεπτομέρειες και πολλοί θα αναρωτιούνται...<<μα με τί ασχολείται ο κόσμος!!!>> . Όμως, έτσι μαθαίνουμε, όλοι μας, εξάλλου :)

Link to comment
Share on other sites

Guest coolicool

http://postachio-images.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/b58cb4bad038d5bb792041c4e0933974/4334028032998d2357b96b24a4862f3d/w600_d81f6933a930b864b37229247cde211f.png

a typicaly use for me is : 3g always on (1-2 3g data), about 3 hours calls wifi alway onviber always on (extensive chating & phone)web surf (youtube)fm radio

 

 

http://postachio-images.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/b58cb4bad038d5bb792041c4e0933974/4334028032998d2357b96b24a4862f3d/w600_56bc5f373d3e082d0169d7ab21893aa4.png

 

with that kind of use most users don't reach 15 hours of day time, so you have to charge the phone twice a dayit is quite strange that one phone behaves so different to everyone else ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θα αγοράσω αύριο 2 κινητά INEW V3 αλλά είναι η πρώτη φορά θα κάνω αγορά από κίνα , σκέφτομαι να κάνω παραγγελία από το to2c. ( εκτός κ αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο κατάστημα) θέλω να μου πείτε τi να προσέξω και αν πρέπει να τους γράψω κάποιο μήνυμα με την παραγγελία. το with packing box το επιλέγω? ξέρετε αν υπάρχει κάποιο κουπόνι εκπτώσεις?

ευχαριστώ!!!

Μπίλυ καλημέρα

Το site το συστήνω, έχω παραλάβει 3 τηλέφωνα απο αυτούς χωρίς προβλημα εως τώρα. Έιναι λίιιιγο ακριβότεροι σε κάποια μοντέλα αλλα δίνουν αρκετά δωράκια οπότε αντισταθμίζουν.

Δεν χρειάζεται να τους γράψεις τίποτα, θα στο στείλουν σαν garden gift ή κάτι τέτοιο γελοίο:lol:

το original packing box το συστήνω γιατί και προφυλλάσει το κινητό και είναι και αρκετά όμορφη συσκευασία σε περίπτωση που θες να το κάνεις δώρο ή να το πουλήσεις.

Πρωτού παραγγείλεις κανε 2 πράγματα: 1)φτιάξε λογαριασμό (αν υπάρχει εκπτωτικό κουπόνι, μόνο έτσι θα το βρεις όταν βάλεις κάτι στο καλάθι της παραγγελίας σου) και 2) κάνε chat με κάποια πωλήτρια τους και ρώτα την συγκεκριμένα για το τάδε κινητό, αν το παραγγείλω ΣΗΜΕΡΑ πότε θα γίνει shiped? Αν δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο ΔΕΝ θα φανεί στο site ,αλλα οι πωλήτρια θα στο πει, τουλάχιστον εμένα μου το είχε πεί, και παράγγειλα άλλο τηλέφωνο τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...