Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω τι ιδιο επαθα, αγωρασα απο το mixeshop με dhl στις 1/2 περασαν μια βδομαδα τιποτα , τους ρωτησα αμα το εχουν στο στοκ και μου ειπαν (ψεμα) και αλλες βλακιες μετα απο 15 μερες και αφου με δουλευαν τους ειπα να ακηρωσουν την παρεγκελια και μου δωσουν τα λεφτα πισω οπου και το εκαναν, το αγωρασα χθες απο το tο2c και μου το στηλαν σημερα! γι 'ατο ρωτατε πρωτα αμα το εχουν στο στοκ και μετα αγωραζεται το τηλεφωνο πουλαει πολυ του δυο μηνες!!!

 

μια ερωτηση: ο φορτηστης samsung κανει για V3 ???

Edited by dimitrisk69
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπόν, σήμερα παρέλαβα και μετά από 3 ώρες σε χρήση, έχω να πω πως κάποιοι πρέπει να σταματήσουν να τρομοκρατούν (άθελα) τον κόσμο. Το κινητό είναι απίστευτο και πέρα του πίσω πλαστικού (επίπεδο μαλλιά απο playmobil) όλα τα άλλα είναι μια χαρά. Ειδικά εκεί που χάζευα είναι όταν περνούσε απο το μυαλό μου ότι το βρίσκεις με 140ε. Τί παραπάνω χρειάζεται ένας μέσος χρήστης? wfm μέχρι τελευταίας δεκάρας απο εμένα στην ίσως μοναδική Κινέζικη συσκευή που πήρα και δεν θα χρειαστεί πέραν του root κάτι άλλο απο εμένα.

 

συμφωνω φιλε μου,απιστευτο.. 200 σελιδες για να αγορασω ενα κινητο:blink:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω φιλε μου,απιστευτο.. 200 σελιδες για να αγορασω ενα κινητο:blink:
Έκανες μία πολύ σωστή κίνηση. Προβλήματα έχουν όλες η ηλεκτρονικές συσκευές. Άλλες πολλά άλλες λίγα. Επίσης σαν Ελληνάρες πάντα θα γκρινιάζουμε:lol: ακόμα και αν μας το έδιναν τζάμπα. Αν υπάρχει πάντως αναποφάσιστος, με το χέρι στην καρδιά του λέω να το παραγγείλει. Καλύτερα τηλ, υπάρχουν. Αύριο ίσως βγούν άλλα δυο καλύτερα. Στα 140ε όμως όχι.
Link to comment
Share on other sites

Κουμπωνεις στο 1Α, πατάς μια φορα το κουμπάκι και φορτιζει. Παρατεταμένο πάτημα ανάβει τον φακό, δεν εχει σχεση με την φόρτιση. Στα 2Α φορτιζει γρηγορότερα.

Βαλε τον φορτιστή στην πρίζα για α γεμίσει, στην αρχή, για κανα 12ωρο. Απο 0 στα 100 θα κανει 2 ώρες και 20 λεπτα με παροχη 2Α. Επιπλέον 40 λεπτά στο 1Α. Τα μπλε λαμπακια δείχνουν το επίπεδο διαθέσιμης ισχύος... Καθε λαμπακι =25%, αν και στο τελευταίο λαμπακι δεν φορτιζει, ισα που διατηρεί... Α, εαν αποσυνδέσεις το καλώδιο, η φόρτιση σταματάει και δεν ξαναρχίζει απλα και μόνο κουμπωνοντας το καλώδιο ξανά. Πρεπει να πατήσεις το κουμπακι πάλι. Οπότε μηπως στη φάση του 87%, δεν εκανε επαφη του κκαλώδιο και σταμάτησε η φόρτιση?

 

Που είναι ο φακός ρε παιδιά εμενα το λαμπάκι ειναι μεσα χωμένο (έχει μια τρύπα κενή κάτω απο το micro usb) και δεν φαίνεται απλα οταν το παταω συνεχόμενα φέγγει το εσωτερικο της συσκευής γιαυτο με μπέρδεψε μαλλον ειναι προλβηματικη η συσκευή μου πως χώθηκε το λαμπάκι εκει μέσα δεν ξερω. Αν μπορέσω να το ανοίξω θα το βαλω στην θέση του. Στην αρχή νόμιζα μάλιστα ότι η τρύπα ήταν για φόρτιση απο φορτιστή με βύσμα. Και αναρωτιόμουν που είναι ο φορτιστης του. Πάντως δεν το βλέπω και για σόι πολύ γρήγορα κατεβαίνουν οι ενδείξης χωρίς να μπορει να το φορτίσει. Μ αρεσε που καπιοι λέγανε οτι φορτίζει το κινητό 10 φορές. Ούτε μια σε μένα....Τζάμπα κλαίω τα λεφτά μου...εστω και αυτα τα λίγα...Μια χαρά όμως ειναι για το γήπεδο στο κεφάλι του διαιτητή...:X

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να απενεργοποιησω για να σταματησει αυτη η ενοχλητικη μικρο δονηση που χτυπαει οταν κανεις κληση και ο αλλος την απανταει;;το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;;κατα τα αλλα σφαιρα και πανεμορφο το τηλεφωνακι μας...:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα σημαντικο προβλημα αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Χρησιμοποιω το Go Launcher Ex και Go Contacts.

Οταν μιλαω(με το κινητο στο αυτι) και ειναι να τερματισω την επικοινωνια, η οθονη παραμενει σβηστη και ετσι δεν μπορω να πατησω στον τερματισμο κλησης. Θα πρεπει δηλαδη να τερματισει ο συνομιλητης το τηλεφωνημα και τοτε μονο θα αναψει η οθονη ξανα.

Ξερει κανεις πως μπορω να το διορθωσω αυτο; Εχει δημιουργηθει ασυμβατοτητα καποιου απο τα παραπανω δυο app που ανεφερα με τον αισθητηρα;

 

Επισης, εχει κανεις παραγγειλει/παραλαβει την σιλικονη αυτη;

http://www.antelife.com/exquisite-soft-silicone-case-for-inew-v3-white.html

 

Δυστυχως απο case μονο αυτην εχω βρει προς το παρον. Την παρηγγειλα αναγκαστικα επειδη η ασπρη θηκη εχει χασει την κολλητικοτητα και μου γλιστραει συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από "willPanda" (admin) στο Pandawill forum, σχετικά με την μπαταρία:

 

"They (INEW company) have no plan on producing a bigger battery." (εάν τους πιστέψουμε βέβαια)

 

'Ίσως, τελικά, εάν βρίσκαμε κάποια άλλη που να ταίριαζε...

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6-7 κυκλους μπαταριας στρωνει αρκετα νομιζω.

Ειμαι στις 30 ωρες λειτουργίας με περιπου 1,5 ωρα internet game και 20 λεπτα ομιλιας και ειναι στο 20% η μπαταρια του.

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχώς φαίνεται ότι αυτό δεν είναι φήμη για ένα iNew V3 δεύτερης γενιάς αλλά φήμες που υπήρχαν πριν βγει το τηλ ότι θα είναι οκταπύρηνο. Αν δεις πιο προσεκτικά, η ημερομηνία του δημοσιεύματος είναι 5/11, πριν κυκλοφορήσει το τηλέφωνο. Υπάρχουν κι άλλα τέτοια δημοσιεύματα της ίδιας εποχής.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες μία πολύ σωστή κίνηση. Προβλήματα έχουν όλες η ηλεκτρονικές συσκευές. Άλλες πολλά άλλες λίγα. Επίσης σαν Ελληνάρες πάντα θα γκρινιάζουμε:lol: ακόμα και αν μας το έδιναν τζάμπα. Αν υπάρχει πάντως αναποφάσιστος, με το χέρι στην καρδιά του λέω να το παραγγείλει. Καλύτερα τηλ, υπάρχουν. Αύριο ίσως βγούν άλλα δυο καλύτερα. Στα 140ε όμως όχι.

 

καλησπερα,προσωπικα θα κανω λιγο υπομονη μηπως το βγαλουνε με μεγαλυτερη μπαταρια (αν και με την υπαρχουσα για την χρηση που το θελω μου αρκει)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα. Ερώτηση, η μπαταρία του είναι η THL W8 ?? Τι επιλογές έχουμε; Υπάρχει και μεγαλυτερη; Μπα ε;

 

btw μόλις είδα το αβατάρ μου, κλαίω!!

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ο φακός ρε παιδιά εμενα το λαμπάκι ειναι μεσα χωμένο (έχει μια τρύπα κενή κάτω απο το micro usb) και δεν φαίνεται απλα οταν το παταω συνεχόμενα φέγγει το εσωτερικο της συσκευής γιαυτο με μπέρδεψε μαλλον ειναι προλβηματικη η συσκευή μου πως χώθηκε το λαμπάκι εκει μέσα δεν ξερω. Αν μπορέσω να το ανοίξω θα το βαλω στην θέση του. Στην αρχή νόμιζα μάλιστα ότι η τρύπα ήταν για φόρτιση απο φορτιστή με βύσμα. Και αναρωτιόμουν που είναι ο φορτιστης του. Πάντως δεν το βλέπω και για σόι πολύ γρήγορα κατεβαίνουν οι ενδείξης χωρίς να μπορει να το φορτίσει. Μ αρεσε που καπιοι λέγανε οτι φορτίζει το κινητό 10 φορές. Ούτε μια σε μένα....Τζάμπα κλαίω τα λεφτά μου...εστω και αυτα τα λίγα...Μια χαρά όμως ειναι για το γήπεδο στο κεφάλι του διαιτητή...:X

 

Εχω ακριβώς το ίδιο.... Το αγόρασα απο το ίδιο σάιτ.... Φορτιζει το κινητό 5 φορές απο το μηδεν (αν και στην πέμπτη δε φτάνει στο εκατό). Πάρα πολύ καλό, παρότι ογκώδες λύνει οριστικά το θέμα της μπαταρίας αν εισαι για μέρες μακρυά από μπριζα...

 

Το γεγονός ότι το λαμπάκι ηταν προς το μέσα, ειναι υποπτο.... Μήπως πρόκειται για ανακατασκευή?

 

Πάντως, για να το φορτισω, χρησιμοποιώ 5 βολτ, 1 αμπέρ φορτιστη.... Με του ν3,δεν...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα. Ερώτηση, η μπαταρία του είναι η THL W8 ?? Τι επιλογές έχουμε; Υπάρχει και μεγαλυτερη; Μπα ε;

 

btw μόλις είδα το αβατάρ μου, κλαίω!!

Η μπαταρία του ειναι η δικιά του και μόνο.Του w8 κανονικά δε χωράει και θέλει κάποιες τροποποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Αχά! Που βρίσκουμε τέτοια; Και πόσο έχει; Ελπίζω να με ικανοποιήσει το κιν μετά από το 3gs που έχω ακόμη! Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο με άλλον dialer ή με gravity box.

 

Επειδη ειμαι ασχετος και επειδη αυτη η μικρο δονηση ειναι τερμα εκνευριστικη εχει καποιος να προτεινει καποιο καλο dialer;;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση για την αυτονομία.Η συσκευή ήρθε φορτισμένη με μπαταρία 61%. Εκανα 2 reboot,έβαλα gmail λογαριασμό και εγκατέστησα την v1.03 που είχα ήδη στην sd.Σε 3 ώρες σκάλισμα με wifi,ένα τηλεφώνημα του ενός λεπτού και 3 λεπτά gps σε σταθερό σημείο,εξωτερικό χώρο με άμεση πρόσβαση σε ουρανό --->κλείδωσε για πρώτη φορά σε 20",τo epo ήταν ήδη ενεργοποιημένο στη ρομ και η μπαταρία έφτασε στο 4%.Το καλό ειναι ότι έπεσε απόλυτα ομαλά μέχρι το 4% και δε μου έκλεισε στο 15%.Τώρα την έβαλα για φόρτιση στον εξωτερικό φορτιστή,προκειμένου να διαπιστώσω την πραγματική της χωρητικότητα και αν θα μπορέσει να φορτίσει μέχρι τα 4350mv

Τον εξωτερικό φορτιστή τον έχει μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Απο διάφορους πωλητές στο ebay.Σε προηγούμενο μου ποστ,έχω γράψει την εμπειρία μου από κάποιους τέτοιους φορτιστές που έχω.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5186610#post5186610

Αχά! Που βρίσκουμε τέτοια; Και πόσο έχει; Ελπίζω να με ικανοποιήσει το κιν μετά από το 3gs που έχω ακόμη!

Εχω δουλέψει το jiayu g3 δηλαδή την διπύρηνη έκδοση του 3gs.Σε σχέση με το v3 είχε μακράν καλύτερη αυτονομία και φυσικά δεν είχε το εκνευριστικό (για μένα προσωπικά πάντα) πρόβλημα με τον συγχρονισμό στα hwa βίντεο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σαν inew v3 το ψάχνω; Ή είναι τίποτα universal? Σόρρυ για τις πολλαπλές ερωτήσεις!

Άκυρο, το αναφέρεις στο λινκ.!

Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ασχετος και επειδη αυτη η μικρο δονηση ειναι τερμα εκνευριστικη εχει καποιος να προτεινει καποιο καλο dialer;;

 

Πήγαινε στις ρυθμισεις ηχου, γενικ, και ξετσεκαρε την εεπιλογή δονηση

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...