Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έλεγα να μην έφτανα ως εκεί..

 

Ένας αξιόλογος launcher, πχ nova προσφέρει περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης που αξίζει ούτως ή άλλως την αντικατάσταση του υπάρχοντος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φορτιστή αυτοκινήτου έχει κάποιος; Βγάζει τα ίδια αμπερ με τον δικό του;

Και θήκη θέλω για το αυτοκίνητο. Αν έχει πάρει κάποιος ή έχει βρει, ας στείλει.

 

edit

 

Και 2ο φορτιστή επίσης.

Πολλές τροποποιήσεις αλλά 1-1 τα θυμάμαι. Επειδή είμαι και λάτρης του ποδηλάτου και τρεξίματος, υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει θήκη για το ποδήλατο και για το μπράτσο;

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Nova or Go launcher please. Ποιο να επιλέξω;

Για μένα ο nova είναι καλύτερος.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nova or Go launcher please. Ποιο να επιλέξω;

 

Ρίξε μια ματιά στο σωστό θεμα για να μη βγούμε off topic εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένας αξιόλογος launcher, πχ nova προσφέρει περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης που αξίζει ούτως ή άλλως την αντικατάσταση του υπάρχοντος.

 

Nαι το ξέρω, αλλά αυτ'όν το είχα φτιάξει στα μέτρα μου και βαριόμουν να το ξανακάνω:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το NFC βρήκα αυτά τα βίντεο όπου τα τεστάρουν... και από ότι φαίνεται λειτουργεί!

 

 

 

Ρίξτε μια ματιά (αν κατάλαβα καλά πρέπει να είναι η δεύτερη "φουρνιά"

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το NFC βρήκα αυτά τα βίντεο όπου τα τεστάρουν... και από ότι φαίνεται λειτουργεί!

 

 

 

Ρίξτε μια ματιά (αν κατάλαβα καλά πρέπει να είναι η δεύτερη "φουρνιά"

 

Δουλεύει και στη 1η φουρνιά , το δοκίμασα με ενα lg F5

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το NFC βρήκα αυτά τα βίντεο όπου τα τεστάρουν... και από ότι φαίνεται λειτουργεί!

 

 

 

Ρίξτε μια ματιά (αν κατάλαβα καλά πρέπει να είναι η δεύτερη "φουρνιά"

 

οποια φουρνια και αν εχεις αν ΔΕΝ σου λειτουργει το nfc δοκιμασε να σηκωσεις λιγο τα πισω pins με μια καρφιτσα για να κανουν πιο καλη επαφη με την κεραια που βρισκεται στο καπακι;)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι σαν άσχετος που ειμαι.το root είναι απαραίτητο για ένα νέο τηλέφωνο και αν ναι που βοηθαει αυτο? συγνωμη για την αγνοια αλλα φανταζομαι οτι ειναι και αλλη που έχουν της ίδιες απορίες με μένα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι σαν άσχετος που ειμαι.το root είναι απαραίτητο για ένα νέο τηλέφωνο και αν ναι που βοηθαει αυτο? συγνωμη για την αγνοια αλλα φανταζομαι οτι ειναι και αλλη που έχουν της ίδιες απορίες με μένα

 

Διαβασε εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

Με το root αποκτας προσβαση διαχειριστη στη συσκευη σου.

Για παραδειγμα, εχεις σιχαθει να σου πεταγονται διαφημισεις οποτε μπαινεις σε σελιδες η σου πετανε παραθυρα διαφορα προγραμματα.

Χωρις root δεν μπορεις να κανεις κατι, παρα μονο να στραβωνεσαι για να βρεις το x ωστε να κλεισεις την διαφημιση, η οποια θα σου πεταχτει ξανα μετα απο λιγα δευτερολεπτα.

Ενω με root, μπορεις να κατεβασεις καποιο προγραμμα που να αποκλειει ολες τις διαφημισεις και τα spyware, πχ το ad-aware η το adblock.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το παραγγείλω και εγώ από το minideal αλλά χρεώνουν το root 5€.Αξίζει τον κόπο για κάποιον άσχετο όπως εγώ;

 

To root γινεται με 2-3 κλικ μεσα σε μισο λεπτο. Δεν προκειται να χαλασει η συσκευη σου, επειδη ειναι αδυνατο να κανεισ λαθος καπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οριστε και ο οδηγος με το shuame.

 

1) http://www.shuame.com

Κατεβαζεις την εφαρμογη απο κατω δεξια, εκει που εχει το ασπρο βελακι. Ειναι γαλαζιο και μολις το επιλεξεις, γινεται πρασινο.

Το εγκαθιστεις στο pc.

2) Συνδεεις τη συσκευη στο pc ως χωρο αποθηκευσης, αφου πρωτα εχεις ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων usb (http://www.ninjaromeo.com/...ons-jelly-bean)

3)Τρεχεις το shuame απο το pc. Θα αρχισει να σου πεταει μηνυματα στη συσκευη για αδεια χρησης του προγραμματος. Πατα σε ολα allow.

4) Θα δεις στο shuame πως συνδεθηκε επιτυχως με τη συσκευη:

http://imageshack.com/a/img15/6391/q2up.jpg

5) Πατας Root (πανω δεξια) και περιμενεις μεχρι να σου βγαλει το αποτελεσμα πως εγινε σωστα το root. Στο 19% μου ειχε κολλησει, επειδη στη συσκευη ζητουσε αδεια, οποτε πατησα παλι allow και συνεχισε κανονικα.

6) Κατεβαζεις το Root Checker για να βεβαιωθεις πως εχει γινει root.

 

Παρατηρησα πως το shuame εγκατεστησε και 1 app (κινεζικο market αποσο καταλαβαινω) αλλα δεν τα χρειαζεσαι, οποτε μολις τελειωσεις, απεγκατεστησε το.

Link to comment
Share on other sites

Kυκλοφόρησε νέα επίσημη ρομ v1.03 http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-Stock-iNew-V3-v1-0-3

Αν την εγκαταστήσουμε πρέπει να το ξανακάνουμε root; Καλύτερα να περιμένουμε 1-2 μέρες να κυκλοφορήσει και καμιά custom

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

ωραια,

η νεα ρομ λυνει θεματα που ειχε η καμερα και κυριως, λυνει το θεμα που προεκυψε με τα ριμπουτ όταν εκλεινε το καπακι...

Παραθετω τις βελτιώσεις σε μεταφραση γουγλη...

 

Version uses:

Demo: First Edition software to clients for promotion, presentation capabilities

Test: the official version for internal testing and customer validation testingProduction: Customer acknowledges that no major faults, verify whether a user's software production

Temporary: validation for various fault

B011, the combined data and phone storage partitions

B021, the demand in the browser address is http://www.google.com, unrealized2,

NFC file transfer dysfunction, sometimes and sometimes can not be transmitted3,

continuous shooting around 20 photos flash does not shine4,

wifi directly connected device name defaults to Android_dobb. V3-E should5,

mobile phone leather case on hold, turn on automatic screen rotation function, in the state closed down the screen and then open the leather holster will automatically restart

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την νεα ρομ

 

φυσικα, με τη βοηθεια του θειου, ξαναεβαλα την στοκ ρικοβερι για να χρησιμοποιησω το update.zip διοτι νομιζω οτι δεν γινεται με την cwm χωρις να μπλεξω με καλωδια κλπ..

 

Πραγματικη απολαυση η αναβαμιση... :p

 

Μετα την επανεκκίνηση, αναβαμίζει και τις εγκατεστημενες εφαρμογες και ολα ειναι μελι γαλα......:D

 

βεβαια, μετα θελει ξανα ρουτ..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την νεα ρομ

 

φυσικα, με τη βοηθεια του θειου, ξαναεβαλα την στοκ ρικοβερι για να χρησιμοποιησω το update.zip διοτι νομιζω οτι δεν γινεται με την cwm χωρις να μπλεξω με καλωδια κλπ..

 

Πραγματικη απολαυση η αναβαμιση... :p

 

Μετα την επανεκκίνηση, αναβαμίζει και τις εγκατεστημενες εφαρμογες και ολα ειναι μελι γαλα......:D

 

το τηλ μου είναι ρουταρισμένο και έχω αυξήσει τον χώρο του. Αν κάνω την αναβάθμιση θα χαθούνε αυτά. Με τον θείο πως το έκανες; Update από κάρτα sd?

Link to comment
Share on other sites

το τηλ μου είναι ρουταρισμένο και έχω αυξήσει τον χώρο του. Αν κάνω την αναβάθμιση θα χαθούνε αυτά. Με τον θείο πως το έκανες; Update από κάρτα sd?

 

οχι, ο χωρος δεν παθαινει τιποτα.

 

με τον θειο ξαναπέρασα το στοκ ρικοβερι με την επιλογη recovery update. Βεβαια, το recovery θα πρεπει να ειναι στο ρουτ της καρτας εσντι και οχι σε καποιο φακελο, ωστε να το δει ο θειος.

Απο το στοκ ρικοβερι εκανα αυτο που λες.

 

http://s24.postimg.org/3s53ha29x/Screenshot_2014_01_15_17_20_53.png

αυτη ειναι

Αυτο που θα χαθει και μόνο είναι το ρουταρισμα, το οποιο το ξανακανεις με το σουομι..

Θα μου πεις τωρα, αφου ξαναμπλεκεις με καλωδια γιατι μπλέκεις με τον θείο?

Επειδη, δεν εμπιστευομαι τα κινέζικα καλώδια, ειδικά για αναβάθμιση ρομ με αυτά..

Θεωρώ το ρουτ λιγοτερο επικίνδυνη διαδικασια..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

οχι, ο χωρος δεν παθαινει τιποτα.

 

με τον θειο ξαναπέρασα το στοκ ρικοβερι με την επιλογη recovery update. Βεβαια, το recovery θα πρεπει να ειναι στο ρουτ της καρτας εσντι και οχι σε καποιο φακελο, ωστε να το δει ο θειος.

Απο το στοκ ρικοβερι εκανα αυτο που λες.

 

http://s24.postimg.org/3s53ha29x/Screenshot_2014_01_15_17_20_53.png

αυτη ειναι

Αυτο που θα χαθει και μόνο είναι το ρουταρισμα, το οποιο το ξανακανεις με το σουομι..

Θα μου πεις τωρα, αφου ξαναμπλεκεις με καλωδια γιατι μπλέκεις με τον θείο?

Επειδη, δεν εμπιστευομαι τα κινέζικα καλώδια, ειδικά για αναβάθμιση ρομ με αυτά..

Θεωρώ το ρουτ λιγοτερο επικίνδυνη διαδικασια..

 

Σαν 1άρης δεν κράτησα την στοκ ρικαβερι. Μπορώ να την πάρω από την καινούργια ρομ;

Από διαχείρηση μνήμης πως τα πάει η καινούργια ρομ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο gps και wifi πως παει?

Λεγετε οτι δεν ειναι καθολου καλα, ειδικα το wifi.

 

απο που λεγεται αυτο φιλε, γιατι εγω αλλα διαβαζω...

Link to comment
Share on other sites

Σαν 1άρης δεν κράτησα την στοκ ρικαβερι. Μπορώ να την πάρω από την καινούργια ρομ;

Από διαχείρηση μνήμης πως τα πάει η καινούργια ρομ;

Ευχαριστώ.

 

 

ναι, μπορεις...

Για να μην ψάχνεσαι μπορεις να την παρεις και απο δω που την εχω ανεβασει..:happy:

https://www.dropbox.com/s/244xquuzkvq318b/recovery_stock.img

 

Έχω την εντυπωση οτι παει καλυτερα διοτι βλέπω περισοτερη ελεύθερη (περι τα 750 από 500 που ειχα με την παλια)

Αυτο βέβαια, μονο στους αριθμους διοτι το τηλέφωνο δεν κωλ_σε σε καμια εφαρμογη

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγω αποφασισα να περασω τη νεα rom χωρις να περασω μονο το update, οποτε ξανα μανα επαναφορα με το titanium backup, αλλα δεν βαριεσαι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...