Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ πέμπτη μεσημέρι 3 ωρα το παρήγγειλα και ακόμη δε μου έχουνε στείλει τίποτα απο to2c.com.Τουλάχιστον θα παραλάβουμε με τη δεύτερη Ρομ?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγκατάσταση xposed installer και gravitybox απαραίτητη προϋπόθεση να ειναι root το κινητό και να υπάρχει backup σε περίπτωση που αποτύχει η εγκατάσταση (προσωπικά δε μου έτυχε ποτέ αυτό σε κανένα απο όσα κινητά το έβαλα) και δεν ανοίγει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις ενα λινκ με την τελευταια εκδοση του Gravitybox?

ευχαριστω!

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2511140&d=1389543102

 

Συμπληρώνω μετά και από το σχετικό και ορθότατο παρακάτω σχόλιο του bbbb ότι στο forum που οδηγεί το παραπάνω link υπάρχουν και πληροφορίες - οδηγίες:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

θα ξαναρωτήσω κινδυνεύοντας να γίνω σπαστικός...

1)ανοίγει στον ίδιο χρόνο με πριν ή καθυστερεί; Πόδες φορές παίζει η εικόνα;

2) Τον χώρο τον πήγες στα 3,5 ή 6; Αν στα 6, άλλαξες και τα 2 EBR από τον φάκελο Extras; Απλά για να μου λυθεί και αυτή η απορία.

 

edit

 

Που βρίσκω το gravitybox?

 

1) ανοιγει ενα τικ πο αργα ναι κανει 3 κυκλους

2) με τον οδηγο πιο πανω αν τον ακολουθησεις κατα βημα θα εχεις 3.5 εσωτερικο χωρο

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σωστό το λινκ σου πρέπει όμως πρώτα να εγκατασταθεί το xposed framework.Αν βάλουμε σκέτο το apk που δίνεις,δε θα λειτουργήσει
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέμπτη μεσημέρι 3 ωρα το παρήγγειλα και ακόμη δε μου έχουνε στείλει τίποτα απο to2c.com.Τουλάχιστον θα παραλάβουμε με τη δεύτερη Ρομ?

 

Και ΄μένα ακόμα τίποτα από to2c.... από Πέμπτη. Σήμερα μίλησα και στο online chat αλλά μόνο "yes" και "OK" μου έλεγαν.....

Το θέμα είναι ότι τα άλλα 3 που παρήγγειλα έφυγαν την επόμενη μέρα και είναι για άλλους... :angry::angry::angry:

Θα σκάσω!

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελίες από τις 26/12 και μετά, όλα τα τηλέφωνα από το TO2C έρχονται με την τελευταία rom

 

Να και κάτι καλό! :)

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις σε παραμετροποίηση του κινητού πχ. άλλο χρωματισμό στην status bar,γρήγορο τρόπο για να κατεβαίνουν τα quicksettings καθως και νέα quicksettings και χρήσιμες λειτουργίες όπως 160 χαρακτήρες στα μηνύματα με την στοκ εφαρμογή κτλ.Γενικά είναι πάρα πολλά αυτά που μπορείς να κάνεις

 

Πάνω σε αυτό, εγώ έβαλα το gravity box, επέλεξα strip all unicode characters αλλά εξακολουθώ να μην γράφω 160 χαρακτήρες, γιατί άραγες?

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω :)

Πρωτες εντυπώσεις κλασσικά αψογες!

Πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη, για μενα σε ιδια επιπεδα με του samsung galaxy και σε φωτεινο θεμα λίγο καλυτερη του inew.

Εχω την πρωτη φουρνια και προς το παρόν δεν εχω θεματα με restart της θηκης, και μαλλον δεν θα αλλαξω rom αφου ολα δουλευουν (προς το παρον παντα) ομαλα και σταθερα

Antutu 17169

gps δεν εχω δοκιμασει ακόμα, θα επανελθω ομως μετα απο δοκιμη

Ξετρελαίνεσαι, ειδικα αν ειχες καποιο low end κινητο, με την τρομερή οθονάρα του και το ποσο λεπτο ειναι

Nfc δεν εχω σημερα κάποια άλλη συσκευη να δοκιμάσω

Το κινητο ειναι τρελο value for money

.

.

Afk (παω για ebr 6g και root)

Ερώτηση google voice έχουμε? πως ενεργοποιείται ?

 

Επειδή έβαλα την updated rom και δεν θυμάμαι να το έχω δοκιμάσει, μπορείς να δοκιμάσεις να ανοίξεις την εφαρμογή του Playstore και να κλείσεις τη θήκη? Αν δεν σου κάνει restart τοτε είναι bug της 2ης ρομ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το κινητό δίπλα σε ένα samsung duos και τα έκανα τεστ στο wifi στην καφετέρια. Μιά με δύο γραμμές παίζανε το ίδιο και στο download το samsung έχασε αρκετές φορές το σήμα και to inew καμία. Επίσης κατέβαζε πολύ πιο γρήγορα απο το samsung.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβαλα την updated rom και δεν θυμάμαι να το έχω δοκιμάσει, μπορείς να δοκιμάσεις να ανοίξεις την εφαρμογή του Playstore και να κλείσεις τη θήκη? Αν δεν σου κάνει restart τοτε είναι bug της 2ης ρομ

Σου απαντάω εγώ που έιμαι με την 1η ρομ (για λίγη ώρα ακόμα). Με όποια εφαρμογή και να έχω ανοιχτή και κλείσω την θήκη το κινητό ΔΕΝ κάνει restart. Οτι άλλη δοκιμή θελετε πειτε όσο είμαι ακόμα με την πρώτη ρομ.

 

Αν και στην αρχη έλεγα να κάνω ροοτ και μετα να περάσω xposed+gravitybox μάλλον θα περάσω την 2η ωστε να έιναι έτοιμη για otg (αν λειτουργεί) και αυτόματα cwm και 3.5gb για τα internal.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι 5point Η 2 Point Multi Touch?

καποιος που να δοκιμασε με multitouch tester απο playstore να μας πει?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι 5point Η 2 Point Multi Touch?

καποιος που να δοκιμασε με multitouch tester απο playstore να μας πει?

 

Οτι το δοκίμασα και είναι 5 point multi touch

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχοντας διαβασει ολες της σελιδες..και απο της απαντησεις αρκετων παιδιων εδω μεσα..

δεν μου μενει παρα να ρωτησω το τελευταιο..

απο που προτεινεται την αγορα του?

τι πρεπει να προσεξω?

πρεπει να ζητησω κατι επιπλεον κατα την αγορα?

ειναι κατι αλλο που πρεπει να ρωτησω ( εσας ) και μου διαφευγει ??? :p

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό, εγώ έβαλα το gravity box, επέλεξα strip all unicode characters αλλά εξακολουθώ να μην γράφω 160 χαρακτήρες, γιατί άραγες?

 

To xposed framework το έβαλες;;

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, θέλει επενεκκίνηση για αυτήν την ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό, εγώ έβαλα το gravity box, επέλεξα strip all unicode characters αλλά εξακολουθώ να μην γράφω 160 χαρακτήρες, γιατί άραγες?

Δοκίμασες να στειλεις το μήνυμα για να δεις αν θα σου τα μετατρέψει σε κεφαλαία;Η μετατροπή γίνεται αφού στείλεις το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αλλάζω φορτιστή.

Δεν είναι δυνατόν με μια ωρα σερφαρισμα wifi να πέφτει στο 68 τοις εκατό.

 

Μου φαίνεται πολύ.

Δοκιμαζω με φορτιστή στα 5 βολτ και 1000 μιλιαμπερ

Παραγγελία για 2η μπαταρία και power bank στα 20000 mAh

Τέλος. -

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

To xposed framework το έβαλες;;

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, θέλει επενεκκίνηση για αυτήν την ρύθμιση.

 

Είχα ξαναρωτήσει αλλά απάντηση δεν έλαβα ας μου πει κάποιος τι είναι το xposed και το gravity τι κάνουν και σε τι χρησιμεύουν?χρειαζεται να κάνουμε τις ρυθμίσεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, αλλάζω φορτιστή.

Δεν είναι δυνατόν με μια ωρα σερφαρισμα wifi να πέφτει στο 68 τοις εκατό.

 

Μου φαίνεται πολύ.

Δοκιμαζω με φορτιστή στα 5 βολτ και 1000 μιλιαμπερ

Παραγγελία για 2η μπαταρία και power bank στα 20000 mAh

Τέλος. -

Αν βρεις power bank και φορτιστή ψάχνω και εγώ δώσε κανένα link

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν οτι περασα την 2η ρομ με sptools και ετοιμο το cwm και τα 3.5gb για εσωτερική.

Ολα πήγαν μια χαρά, δεν πήρε η διαδικάσια πανω απο 5-10 λεπτά.

Πάμε τώρα για setup και μετα xposed+gravitybox και απογείωση!

 

Επειδή έβαλα την updated rom και δεν θυμάμαι να το έχω δοκιμάσει, μπορείς να δοκιμάσεις να ανοίξεις την εφαρμογή του Playstore και να κλείσεις τη θήκη? Αν δεν σου κάνει restart τοτε είναι bug της 2ης ρομ

Μιας και το δοκίμασα με την 1η ρομ το δοκίμασα και με την 2η.

Οτι εφαρμογη και να έχω ανοιχτή, είτε της καμερας είτε το playstore το κινητό δεν κάνει restart αν κλείσω την θήκη.

 

Και κάτι ακύρο που βρήκα στην 2η ρομ είναι οτι στο μενού με τα apps επάνω δεξιά (κάτω απο το ρολόι) έχει shortcut του playstore το οποίο δεν δουλεύει. Ειναι νεκρό!!! Προσωπικά δεν με απασχολέι γιατι με τον nova που περνάω εκει έχει άλλα shortcut αλλά μου κάνει πολύ περίεργο που δεν δουλεύει. Μου μυρίζει 3η ρομ να έρχετε γρήγορα..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αλλάζω φορτιστή.

Δεν είναι δυνατόν με μια ωρα σερφαρισμα wifi να πέφτει στο 68 τοις εκατό.

 

Μου φαίνεται πολύ.

Δοκιμαζω με φορτιστή στα 5 βολτ και 1000 μιλιαμπερ

Παραγγελία για 2η μπαταρία και power bank στα 20000 mAh

Τέλος. -

 

Με τί ποσοστό φωτεινότητας οθόνης; Παίζει μεγάλο ρόλο

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, μολις τωρα, το κανει συνεχομενα, με ανοιχτο ραδιοφωνο και κλεινοντας το καπακι κανει ριμπουτ..

 

Εαν όμως πριν κλεισω το καπακι, πατησω το παουερ και σβησω την οθονη, και μετα κλεισω το καπακι, τοτε νο προβλεμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τί ποσοστό φωτεινότητας οθόνης; Παίζει μεγάλο ρόλο

πάνω απο 50%

γύρω στο 70

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λοιπόν οτι περασα την 2η ρομ με sptools και ετοιμο το cwm και τα 3.5gb για εσωτερική.

Ολα πήγαν μια χαρά, δεν πήρε η διαδικάσια πανω απο 5-10 λεπτά.

Πάμε τώρα για setup και μετα xposed+gravitybox και απογείωση!

 

 

Μιας και το δοκίμασα με την 1η ρομ το δοκίμασα και με την 2η.

Οτι εφαρμογη και να έχω ανοιχτή, είτε της καμερας είτε το playstore το κινητό δεν κάνει restart αν κλείσω την θήκη.

 

Και κάτι ακύρο που βρήκα στην 2η ρομ είναι οτι στο μενού με τα apps επάνω δεξιά (κάτω απο το ρολόι) έχει shortcut του playstore το οποίο δεν δουλεύει. Ειναι νεκρό!!! Προσωπικά δεν με απασχολέι γιατι με τον nova που περνάω εκει έχει άλλα shortcut αλλά μου κάνει πολύ περίεργο που δεν δουλεύει. Μου μυρίζει 3η ρομ να έρχετε γρήγορα..:lol:

 

Με HOLO LAUNCHER HD δουλευει μια χαρα....

Αν και με τον στοκ, πάλι δούλευε

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

To xposed framework το έβαλες;;

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, θέλει επενεκκίνηση για αυτήν την ρύθμιση.

Έβαλα και έκανα επανεκκίνηση μετά και μετά το gravity

 

Δοκίμασες να στειλεις το μήνυμα για να δεις αν θα σου τα μετατρέψει σε κεφαλαία;Η μετατροπή γίνεται αφού στείλεις το μήνυμα.

Να σου πώ την αλήθεια όχι, έβλεπα τον μετρητή που έβγαζε μήνυμα 2.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν οτι περασα την 2η ρομ με sls και ετοιμο το cwm και τα 3.5gb για εσωτερική.

Ολα πήγαν μια χαρά, δεν πήρε η διαδικάσια πανω απο 5-10 λεπτά.

Πάμε τώρα για setup και μετα xposed+gravitybox και απογείωση!

 

 

Μιας και το δοκίμασα με την 1η ρομ το δοκίμασα και με την 2η.

Οτι εφαρμογη και να έχω ανοιχτή, είτε της καμερας είτε το playstore το κινητό δεν κάνει restart αν κλείσω την θήκη.

 

Και κάτι ακύρο που βρήκα στην 2η ρομ είναι οτι στο μενού με τα apps επάνω δεξιά (κάτω απο το ρολόι) έχει shortcut του playstore το οποίο δεν δουλεύει. Ειναι νεκρό!!! Προσωπικά δεν με απασχολέι γιατι με τον nova που περνάω εκει έχει άλλα shortcut αλλά μου κάνει πολύ περίεργο που δεν δουλεύει. Μου μυρίζει 3η ρομ να έρχετε γρήγορα..:lol:

 

Σε μένα πάντως δουλεύει μια χαρά. Μήπως είναι πρόβλημα δικτύου; η τρίτη θα έρθει σίγουρα. Μαζευτήκαμε Παρά πολλά άτομα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σκάλωμα ήταν. Φαινετε επειδή έκανε update τα google services κατι είχε σκαλώσει και μετά απο restart δουλεύει κανονικά.

Μπήκε και το gravitybox και όλα έρχονται σε μια αρμονία(!)

Κουστουμάκι στα μέτρα του καθενός!!

 

Για τον φίλο που ρώταγε για το Xposed + Gravitybox απλα ας διαβάσει τα αντιστοιχα θέματα στο xda και θα του λυθούν οι απορείες.Αλλιώς εδώ ειμαστε!

 

@jpower73 δεν μπορω να το κάνω να κάνει ρεσταρτ με τιποτα.Με οποιαδήποτε συνθήκη όταν κλείσω την θήκη κλείνει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...