Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok με άλλο dialer έφτιαξε.. το μόνο προβλημα τώρα είναι τα 5mp του κινητου , υπαρχει fix χωρίς αλλαγή ρομ?

 

Φιλε μου ποιο dialer εβαλες κ εφτιαξε αυτο που σου εκανε στις επαφες κ τα μηνυματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου ποιο dialer εβαλες κ εφτιαξε αυτο που σου εκανε στις επαφες κ τα μηνυματα?

 

Με dialer+ kai contacts+ εφτιαξε

Και με rocket dialer είναι μια χαρα, αυτόν κρατησα τελικα

Και ο dialer one δεν εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως μπαινουμε στο engineer menu,ρωτησα και πριν απαντηση δεν ειδα,δεν μπαινει ουτε με τον κωδικο ουτε με το mobileuncletools
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως μπαινουμε στο engineer menu,ρωτησα και πριν απαντηση δεν ειδα,δεν μπαινει ουτε με τον κωδικο ουτε με το mobileuncletools

Ποιον κωδικό δοκιμασες;

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε γρηγορα γιατι στις 15.30 το παραλαμβανω !τωρα εχω την κλασσικη σιμ που ξεραμε το honor θελει ειπαμε micro sim?παω βοντα και την κοβουνε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε γρηγορα γιατι στις 15.30 το παραλαμβανω !τωρα εχω την κλασσικη σιμ που ξεραμε το honor θελει ειπαμε micro sim?παω βοντα και την κοβουνε?

Κ στις 2 υποδοχές microsim εχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με dialer+ kai contacts+ εφτιαξε

Και με rocket dialer είναι μια χαρα, αυτόν κρατησα τελικα

Και ο dialer one δεν εχει θεμα

 

Contact+ χρησιμοποιω κ εγώ κ όλα οκ.επίσης κ για σημειώσεις την anydo( έχει επιλογή για να εμφανιζεται ολόκληρη η φωτο του καλουντος κ ειδοποιείση για αναπάντητες on screen)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικο μεσω του dial με την διεση και το αστερακι και τα νουμερα δεν ανοιγει,σε ολα τα κινεζικα ανοιγε η με το uncle tools,τωρα οχι
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκίμασες το *#*#3646633#*# που ξέραμε ως τώρα για τα ΜΤ6589, δε φαίνεται να παίζει (για κάποιο λόγο βέβαια, δεν παίζει ούτε στο δικό μου με ΜΤ6589Τ, και μπαίνω στο Engineer Menu μόνο με το MobileUncle... :mad:)

 

Στο... διπλανό thread για το ThL T5S, κάποιο απ' τα παιδιά ανέφερε το *#35789#* το οποίο και δοκίμασα με επιτυχία στο T5S που πήρε φίλος πρόσφατα, οπότε υποθέτω ότι αυτό πρέπει να είναι για τις συσκευές με τον ΜΤ6582.

 

Για δοκίμασε και πες...

Link to comment
Share on other sites

Στο... διπλανό thread για το ThL T5S, κάποιο απ' τα παιδιά ανέφερε το *#35789#* το οποίο και δοκίμασα με επιτυχία στο T5S που πήρε φίλος πρόσφατα, οπότε υποθέτω ότι αυτό πρέπει να είναι για τις συσκευές με τον ΜΤ6582.

Για δοκίμασε και πες...

 

Δυστυχώς, δεν παίζει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

screen protector που μπορω να βρω και να ερθει ποιο γρηγορα? Γιατι αυτο που μου εστειλαν δωρο καταστραφηκε!!!!
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

screen protector που μπορω να βρω και να ερθει ποιο γρηγορα?

 

ebay (Γερμανια)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

asot thanks ! ποσες μερες κανει απο γερμανια? Οταν περνω mail δεν μου ερχεται καμια ειδοποιηση απο το τηλ, οπωσ και οταν εχω μηνυμα στο facebook . Πωσ το αλλαζω αυτο ?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηρθε!!!!

ΕΡΩΤΗΞΕΙΣ!!!!

1---η εφαρμογη "phone manager" που μαλλον κανει το τηλ ρουτ για να βαλουν την multilang μπορω να την απεγκαταστησω και με το framaroot να το κανω ρουτ και μετα να εγκαταστησω την εφαρμογη super user απο το play store?

 

2--οπως μου ηρθε να κανω το κινητο hard reset πριν το χρησιμοποιησω η δεν χρειαζεται?και εαν καποτε το κανω hard reset θα μεινει η multilang και θα χρειαστει ομως να το ξανα κανω ρουτ?

 

3--το ασπρο της οθονης ειναι λιγο πιο κιτρινο?γιατι στο 980 ζοπο που ειχα πριν δεν κιτρινιζε τοσο!

 

αυτα προς το παρον περισσοτερο πρηξιμο αργοτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε γρηγορα γιατι στις 15.30 το παραλαμβανω !τωρα εχω την κλασσικη σιμ που ξεραμε το honor θελει ειπαμε micro sim?παω βοντα και την κοβουνε?

ναι την κοβουν δωρεαν. Εμενα μου εκοψαν μια δικη τους και μια Wind

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηρθε!!!!

ΕΡΩΤΗΞΕΙΣ!!!!

1---η εφαρμογη "phone manager" που μαλλον κανει το τηλ ρουτ για να βαλουν την multilang μπορω να την απεγκαταστησω και με το framaroot να το κανω ρουτ και μετα να εγκαταστησω την εφαρμογη super user απο το play store?

 

2--οπως μου ηρθε να κανω το κινητο hard reset πριν το χρησιμοποιησω η δεν χρειαζεται?και εαν καποτε το κανω hard reset θα μεινει η multilang και θα χρειαστει ομως να το ξανα κανω ρουτ?

 

3--το ασπρο της οθονης ειναι λιγο πιο κιτρινο?γιατι στο 980 ζοπο που ειχα πριν δεν κιτρινιζε τοσο!

 

αυτα προς το παρον περισσοτερο πρηξιμο αργοτερα!!!!

 

[ATTACH]43667[/ATTACH][ATTACH]43668[/ATTACH]

 

4,,,,,,Οι εφαρμογές happy share ,usim και εκείνη κάτω κάτω με το μπλε φόντο και την ρόδα εργαλείων τι κάνουν; Ποια είναι η εφαρμογή για ρουτ;

μπορώ να σβήσω καμία;

5,,,, γιατί σε κάθε εφαρμογή όταν εγκαθιστώ βγαίνει σαν ειδοποίηση και σε κινέζικα; Δείτε την φώτο.

 

 

 

[ATTACH]43669[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

ναι την κοβουν δωρεαν. Εμενα μου εκοψαν μια δικη τους και μια Wind

 

Εμενα στην vodafone στην αρτα δεν την εκοψαν μου την αλλαξαν και πληρωσα 5 euro τους ρε τους κεραταδες οπου σε πιασουν.

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στην vodafone στην αρτα δεν την εκοψαν μου την αλλαξαν και πληρωσα 5 euro τους ρε τους κεραταδες οπου σε πιασουν.

 

μου ειπαν ακριβως τα παρακατω:

Αν το τηλεφωνο παιρνει mini sim , χρειαζεται έκδοση νεας καρτας, με πιστοποιηση στοιχειων κατοχου και καταβολή 5,00 €

Αν το τηλεφωνο παιρνει micro sim την κοβουν επιτοπου και δεν χρειαζεται ουτε ταυτότητα, και ειναι και δωρεαν.

Τους απαντησα οτι δεν ξερω τι ακριβως παιρνει το τηλεφωνο μου, το ανοιξαν και ειδαν οτι εχουμε την δευτερη περιπτωση. (Μιλαω για το Honor 3C)

Οταν μου την εκοψαν και ειδα ποσο απλό ηταν , τους παρακαλεσα να μου καψουν και την δευτερη (Wind) , και το έκαναν με προθυμία.

Τους ευχαριστησα, και το τηλεφωνο δουλευει κανονικα .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43672[/ATTACH] τι εννοεί ή προεπιλεγμένη απόθ χώρου;; Που θα εγκαθίστανται "υπολλειματα " αρχειων εφαρμογων που εγκαθιστω?η αυτα που κατεβάζω;πχ εικονες ,βιντεο?

απαντηστε μου παρακαλω γρηγορα γιατι πριν αρχισω να εγκαθιστω αρχεια και εφαρμογες θελω να ξερω!!!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκίμασες το *#*#3646633#*# που ξέραμε ως τώρα για τα ΜΤ6589, δε φαίνεται να παίζει (για κάποιο λόγο βέβαια, δεν παίζει ούτε στο δικό μου με ΜΤ6589Τ, και μπαίνω στο Engineer Menu μόνο με το MobileUncle... :mad:)

Για δοκίμασε και πες...

Στο δικο μου μπαινει μονο με τον μαμισιο dialer.

λοιπον ηρθε!!!!

ΕΡΩΤΗΞΕΙΣ!!!!

1---η εφαρμογη "phone manager" που μαλλον κανει το τηλ ρουτ για να βαλουν την multilang μπορω να την απεγκαταστησω και με το framaroot να το κανω ρουτ και μετα να εγκαταστησω την εφαρμογη super user απο το play store?

 

2--οπως μου ηρθε να κανω το κινητο hard reset πριν το χρησιμοποιησω η δεν χρειαζεται?και εαν καποτε το κανω hard reset θα μεινει η multilang και θα χρειαστει ομως να το ξανα κανω ρουτ?

 

3--το ασπρο της οθονης ειναι λιγο πιο κιτρινο?γιατι στο 980 ζοπο που ειχα πριν δεν κιτρινιζε τοσο!

 

αυτα προς το παρον περισσοτερο πρηξιμο αργοτερα!!!!

 

[ATTACH]43667[/ATTACH][ATTACH]43668[/ATTACH]

 

4,,,,,,Οι εφαρμογές happy share ,usim και εκείνη κάτω κάτω με το μπλε φόντο και την ρόδα εργαλείων τι κάνουν; Ποια είναι η εφαρμογή για ρουτ;

μπορώ να σβήσω καμία;

5,,,, γιατί σε κάθε εφαρμογή όταν εγκαθιστώ βγαίνει σαν ειδοποίηση και σε κινέζικα; Δείτε την φώτο.

1) Δες την εφαρμογη και να την ψαξεις καλα, δεν ειναι εφαρμογη για root

3) Ναι ειναι κιτρινο οταν εχεις χαμηλα την φωτεινοτητα, οσο την ανεβαζεις γινεται ποιο λευκο. Εβαλα δυο φιλους μου με lg g2 και βαλαμε και τα τρια τηλεφωνα διπλα-διπλα και δεν τους κακοφανηκε, φαντασου οτι εχω γκρινιαζα και τους ελεγα δειτε την που ειναι σαν κιτρινη.

4) Της δυο της πεταξα στα σκουπιδια, ανοιξε τες και αν σε ενδιαφερουν κρατησε τες. Κρατησα μονο το happy share.

5) Δεν ξερω τι ειναι, δες μηπως ειναι η κινεζικη superuser....

[ATTACH]43672[/ATTACH] τι εννοεί ή προεπιλεγμένη απόθ χώρου;; Που θα εγκαθίστανται "υπολλειματα " αρχειων εφαρμογων που εγκαθιστω?η αυτα που κατεβάζω;πχ εικονες ,βιντεο?

απαντηστε μου παρακαλω γρηγορα γιατι πριν αρχισω να εγκαθιστω αρχεια και εφαρμογες θελω να ξερω!!!

Μπερδεμα... ειδα οτι εφαρμογες χρηστη αποθηκευει δεδομενα στο τηλεφωνο ή και στην καρτα micro sd. με την επιλογη που εχεις βαλει φωτογραφιες και βιντεο θα πηγαινουν στην micro sd.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ONLY 2G Ram Update Official ROM Glory H3C U10 version Unicom : H30-U10 V100R001CHNC00B120

 

H μεταφραση ειναι απο τα κινεζικα στα αγγλικα

 

Β120 Update:

An optimized slide to unlock, unlock enhance sensitivity.

2 optimized video brightness, video effects and improve the actual brightness bias.

3 optimizing time and weather status bar clock, desktop clock time inconsistency problem.

4 After boot optimization OTA upgrade power display allowed the problem.

5 Repair camera aperture value display incorrectly problem.

6 CMCC hot fix connection problems repeatedly asked for a password.

7 Fix configure your Exchange server can not forward mail problems.

8 to increase the user experience improvement program, to facilitate timely feedback problems.

9 increase high moral map, Sohu news, QQ, microblogging, QQ browser, palm reading, meters music, Sohu video, Huawei mall nine popular applications, easy to use (if the user is already installed, the system will use the latest version)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

B120 available today (official)

Δεν υπάρχει ως ΟΤΑ ακόμη...

Try at your own risk...

 

*#*#3646633#*# Στο δικο μου μπαινει μονο με τον μαμισιο dialer.

 

ONLY 2G Ram Update Official ROM Glory H3C U10 version Unicom : H30-U10 V100R001CHNC00B120

H μεταφραση ειναι απο τα κινεζικα στα αγγλικα Β120 Update:

 

*#*#3646633#*# ___Σε μένα (με "μαμα" dialer) δεν δουλευει...

Εξαιρετική διαχείριση μπαταριας για την Β120, συμπληρώνω 2η μέρα, και ειναι στο 45%!!!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

*#*#3646633#*# ___Σε μένα (με "μαμα" dialer) δεν δουλευει...

Εξαιρετική διαχείριση μπαταριας για την Β120, συμπληρώνω 2η μέρα, και ειναι στο 45%!!!

στο μενου με τις ρυθμισεις εξοικονομησης ενεργειας που να το βαλω?smart,normal ..τι?δεν θελω να παρεμβαινει καθολου το συστημα εξοικονομησης!σαν να μην υπαρχει.σε ποια ρυθμιση να το βαλω?
Link to comment
Share on other sites

Normal (και γω εκει το λειτουργώ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

1--επειδη χρησσιμοποιω μια σιμ γινεται στην πανω μπαρα να μην φαινεται τοεικονιδιο της ανενεργης σιμ?

 

2--πως μπορω να βλεπω εαν εχει βγει καμμια -καποτε- αναβαθμιση της multilang?

 

3--- Στην οθονη κλειδωματος εχει ενα εικονιδιο κατω δεξια σαν φωτογραφικη.τι κανει αυτο?το σερνω πος τα πανω αλλα δεν κανει τιποτα περαν του να ξεκλειδωσει η οθονη.

 

4-- το led οταν εχω ειδοποιηση αναβοσβηνει σε ενα χρωμα που κιτρινιζει!ετσι ειναι?ουτε κοκκινο οταν φορτιζει ουτε πρασινο για τις κλασσικες ειδοποιησεις!

 

πρωτες εντυπωσεις...

ΘΕΤΙΚΑ

-gps κλειδωσε με το που το ενεργοποιησα και πηγα να βγω-δεν ειχα ακομα βγει- στο μπαλκονι!

-wifi καμπανα

-bt συνδεθηκε αμεσα με το ακουστικο νοκια και δεν εχει χασει ακομα συνδεση καθολου(με το ζοπο λογω 4.2.1 εκανε καποιες αποσυνδεσεις

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

-καλα καποια προσθετα του UI της huawei αλλα προτιμουσα το close to vanilla android του ζοπο!

-δεν ξερω πως θα μπορουσα να μην πεταγονται που και που κατι κινεζικα μηνυματα οταν εγκαθιστω -καποιες-οχι ολες- τις εφαρμογες.ειναι του superuser η κατι αλλο?

-λιγο κιτρινιζει η οθονη

-η εφαρμογη rocketdial&contacts λαγκαρει πολυ που την αντικατεστησα

-στο playstore πολλες φορες τα εικονιδια των εφαρμογων δεν ανοιγουν

-την ημερα φαινονται μια χαρα τα ζωγραφισμενα hardware πληκτρα,την νυχτα ομως θελει να συνηθισεις στα τυφλα να τα θυμασαι!

 

αυταααα προς το παρον!

 

υγ.1 εχω την multilang B211

υγ.2 φανταζομαι τωρα ειναι ρουτ λογω εκεινης της εφαρμογης με το μπλε εικονιδιο των εργαλειων στην μεση.εαν φταιει αυτο για τα κινεζικα μηνυματα μπορω καπως να το σβησω και να το ρουταρω με το framaroot που το ξερω?και μετα να κατεβασω την εφαρμογη super user απο το play store?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...