Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανετότατα 10M πωλήσεις. Πουλάει απίστευτα σε αυτή την τιμή η Huawei θα ήταν χαζή να μην το υποστηρίξει... Περιμένω να έρθει το δικό μου να δοκιμάσω να κάνω μεταφορά τα ελληνικά από την Multilanguage στην τελευταία official... Άμα μπορέσω :happy:

Ελα βρε φιλε, εσενα ψαχνω :D

Πως θα κανουμε πορτ rom, απο την μαμισια ? Το αρχειο απο τις επισημες rom ειναι update.app, πως στο καλο θα το ανοιξουμε-μονταρουμε ?

Σε μια custom rom (rom.zip) αλλαξα το αρχειο framework-res.apk και εβαλα απο την Multilanguage και δεν ανοιγε το τηλεφωνο.

Δεν ξερω μηπως επρεπε να κανω decompile το μαμισιο και το αλλο που πηρα απο τη Multilanguage > να παρω μονο το φάκελο values > να το βαλω στο framework-res.apk στη rom που ηθελα και μετα > compile

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελα βρε φιλε, εσενα ψαχνω :D

Πως θα κανουμε πορτ rom, απο την μαμισια ? Το αρχειο απο τις επισημες rom ειναι update.app, πως στο καλο θα το ανοιξουμε-μονταρουμε ?

Σε μια custom rom (rom.zip) αλλαξα το αρχειο framework-res.apk και εβαλα απο την Multilanguage και δεν ανοιγε το τηλεφωνο.

Δεν ξερω μηπως επρεπε να κανω decompile το μαμισιο και το αλλο που πηρα απο τη Multilanguage > να παρω μονο το φάκελο values > να το βαλω στο framework-res.apk στη rom που ηθελα και μετα > compile

 

Δεν μπορώ να κάνω κάτι τώρα καθώς δεν διαθέτω το κινητό, όταν το παραλάβω θα μπορέσω να ψάξω και να σκαλίσω περισσότερο...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω κάτι τώρα καθώς δεν διαθέτω το κινητό, όταν το παραλάβω θα μπορέσω να ψάξω και να σκαλίσω περισσότερο...

Ωραια ! Περιμενω με αγωνια να παραλαβεις ;)

Μου την εχει ''σπασει'' που δεν μπορω να βαλω το xposed :mad: θα δοκιμασω το σαββατοκυριακο καποια πραγματα αν ειμαι στην ''εδρα'' μου γιατι μπορει να λειπω εκτος και να μην βρω ελευθερο χρονο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεστε για nandroid απο multilanguage b111 που δουλεύουν οι κάμερες σωστα;έχω βάλει nova κ matrix live wallpaper?
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεστε για nandroid απο multilanguage b111 που δουλεύουν οι κάμερες σωστα;έχω βάλει nova κ matrix live wallpaper?

Ναι - ναι!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κόσμε.

 

https://www.dropbox.com/s/ccrna24b4tkrff6/nandroid.clockwordmod.zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμαστε κ πείτε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Multi b111 +nova+matrix

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Videaki

https://www.dropbox.com/sc/3wzam91a6fu7vl1/RewG8lyfWv

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

post #622

ΑΠλώς πέρασα την official rom, οπως περιγράφω.

 

Θυμασε asot πως δεν ειμαι κ' γνωστης απο κινητα.. Εχεις καποιο λινκ να μου δωσεις για την official rom? κ' μετα πως κανω αναβαθμισεις που λες οτι κανεις κ' εσυ.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κόσμε.

 

https://www.dropbox.com/s/ccrna24b4tkrff6/nandroid.clockwordmod.zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμαστε κ πείτε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Multi b111 +nova+matrix

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Videaki

https://www.dropbox.com/sc/3wzam91a6fu7vl1/RewG8lyfWv

Ευχαριστούμε, θα την δοκιμάσω τις επόμενες ημέρες.

 

Μόνιμα ανοικτά data - wi-fi.

Η δεύτερη sim δεν άνοιξε καθόλου.

 

Πωλείται ο φορτιστής :p

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θυμασε asot πως δεν ειμαι κ' γνωστης απο κινητα.. Εχεις καποιο λινκ να μου δωσεις για την official rom? κ' μετα πως κανω αναβαθμισεις που λες οτι κανεις κ' εσυ.

 

Δεν θυμάμαι και δεν είναι πληροφορία (οι "γνώσεις" που κάτεχει έκαστος που γράφει εδώ) που πρέπει να συγκρατώ...

 

Anyway, τις οδηγίες εγκατάστασης ROΜ, τις αναφέρω εκτός από το #622, στο #1 και στο #365 και φαντάζομαι και σε άλλα σημεια - ειναι γραμμένες όσο αναλυτικά πρέπει, οπότε αν κάποιος δεν μπορεί και έτσι, καλύτερα να καταφύγει σε "εξωτερική" βοήθεια.

 

Η Β118 official (η καταλληλότερη αυτή την στιγμή για το H30-U10) είναι εδώ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε, θα την δοκιμάσω τις επόμενες ημέρες.

 

Μόνιμα ανοικτά data - wi-fi.

Η δεύτερη sim δεν άνοιξε καθόλου.

 

Πωλείται ο φορτιστής :p

 

Τι εννοεις δεν άνοιξε η δεύτερη Sim? Δεν δουλεύει ή δεν εβαλες εσύ Sim?

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν άνοιξε η δεύτερη Sim? Δεν δουλεύει ή δεν εβαλες εσύ Sim?

Οπως φαίνεται και από το snapsot, εννοεί οτι την έχει κλειστή (δεν την χρησιμοποιεί), οπότε η κατανάλωση είναι χαμηλότερη και λόγω μιας SIM

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν άνοιξε η δεύτερη Sim? Δεν δουλεύει ή δεν εβαλες εσύ Sim?

Εχω δυο sim, η μια είναι το βασικό μου νούμερο (κλήσεις - sms) και η άλλη είναι μόνο για 3G internet (δεν ξερω ουτε το νουμερο της), οπότε, όποτε δεν σερφάρω με data την έχω κλειστή. Tα data τα ειχα συνεχεια ανοικτα σε 2g απο το βασικο μου νουμερο για κανα μηνυμα στο viber

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι και δεν είναι πληροφορία (οι "γνώσεις" που κάτεχει έκαστος που γράφει εδώ) που πρέπει να συγκρατώ...

 

Anyway, τις οδηγίες εγκατάστασης ROΜ, τις αναφέρω εκτός από το #622, στο #1 και στο #365 και φαντάζομαι και σε άλλα σημεια - ειναι γραμμένες όσο αναλυτικά πρέπει, οπότε αν κάποιος δεν μπορεί και έτσι, καλύτερα να καταφύγει σε "εξωτερική" βοήθεια. [/url]

 

Εννοω με το Jiayu g4 πως αλλαζαμε rom. Τεσπα θα κοιταξω τα ποστ σου :)

Asot το λινκ που μου εδωσες να κατεβασω το αρχειο zip ειναι αυτο οπου πρεπει να κανω στο post #365 ; Αυτη την διαδικασια μετα ακολουθω σωστα;

 

Μου ηρθε σημερα κ' μενα μολις το κινητο (11μαρτιου σταλθηκε). Ελαφρυ, κομψο, ωραια μαυρη θηκη κ' μια ζελατινα. Απο πισω το καπακι λευκο χρωμα δινει μια ωραια εμφανιση στο κινητο. Οι καμερες του ακομα κ' στα 5MP ειναι φοβερες. Ραδιο λειτουργει μια χαρα. Μ'αρεσε πιο πολυ απο το jiayu g4 που εχω.

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα προβληματακι με τις επαφες μου. Ενω ειναι στον καταλογο δεν μου τις εμφανιζει στις αναπαντητες και στα μνμ που λαμβανω. Βγαζει μονο τον αριθμο,.Εχει κανεις καμια ιδεα πως να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα προβληματακι με τις επαφες μου. Ενω ειναι στον καταλογο δεν μου τις εμφανιζει στις αναπαντητες και στα μνμ που λαμβανω. Βγαζει μονο τον αριθμο,.Εχει κανεις καμια ιδεα πως να το φτιαξω?

 

Μήπως είναι επαφες που τις εχεις αποθηκευμένες στην Sim κ όχι στην συσκευή ή στο gmail?αυτό συμβαίνει συνήθως όταν οι επαφες είναι αποθηκευμένες στην sim

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ειδοποίηση για update.

Current version

H30-U10

V100R001CHNC00B211

 

Παταω Online Update. Και μου βγαζει

New version

H30-U10 B111............B118........ (Οποτε τελειες κινεζικα γραμματα).

Ειναι ιδιο πραμα να το κανω απο εδω που λες κ' εσυ Asot; Ειναι η ιδια που αναφερες Β118 official;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

... Το τηλέφωνο είναι root και η rom (με αριθμό Β211?) μου πρότεινε αναβάθμιση, από Β111 σε Β118 - δεν προχώρησα ακόμη.

update: Δεν μπορεί να προχωρήσει η συγκεκριμένη αναβάθμιση - root & official update δεν φαίνονται να συμβαδίζουν...

 

Η multilingual rom του vickmall ήταν τίμια αλλα προλαβα να δω αρκετά fc...

Πέρασα λοιπόν κατευθείαν (μέσω καθαρής κάρτας SD) τον φάκελο dload (που κατέβασα αρχικά στο PC μου) και έκανα εύκολα αναβάθμιση σε Β118, η οποία φαίνεται σταθερότατη και έχει αρκετές βελτιώσεις (η Β111 πριν, είχε max 5Mp ανάλυση στην Camera...)

 

Εχω ειδοποίηση για update. Current version H30-U10 V100R001CHNC00B211

Παταω Online Update. Και μου βγαζει New version H30-U10 B111............B118........ (Οποτε τελειες κινεζικα γραμματα).

Ειναι ιδιο πραμα να το κανω απο εδω που λες κ' εσυ Asot; Ειναι η ιδια που αναφερες Β118 official;

 

Ρε συ, τα ίδια και τα ίδια κουβεντιάζουμε - διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά παραπάνω, εχω απαντήσει μέρες πριν, σε οτι ρωτάς...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, τα ίδια και τα ίδια κουβεντιάζουμε - διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικά παραπάνω, εχω απαντήσει μέρες πριν, σε οτι ρωτάς...

 

Η Β111 multilang (απο to2c) επειδή την έχω (την ανεβασα σε nanroid πιο πανω) έχει 8mp camera κανονικά(κ με Ρουτ) κ μέχρι στιγμής δεν έχει κ κανένα πρόβλημα(εννοείται γιοκ updates)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Β111 multilang (απο to2c) επειδή την έχω (την ανεβασα σε nanroid πιο πανω) έχει 8mp camera κανονικά(κ με Ρουτ) κ μέχρι στιγμής δεν έχει κ κανένα πρόβλημα(εννοείται γιοκ updates)

 

πως την βαζεις,ειναι ευκολο για εναν ασχετο σαν εμενα να το κανει?

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

πως την βαζεις,ειναι ευκολο για εναν ασχετο σαν εμενα να το κανει?

 

Για αρχή περνάς clockworkmod recovery σύμφωνα με τον οδηγό στην πρωτη σελιδα.μετα αποσυμπιεζεις το zip που εχεις κατεβάσει απτό λινκ μου κ βάζεις τον φάκελο στην SD κάρτα (εξωτερική). Μετα μπαινεις σε recovery mode(με κλειστό τηλ πατάς +- volume και power μαζί με να μπει) απο εκεί επιλεγεις backup and recovery κ μετα recovery κ λογικά θα βρει μονο του το αρχείο που αντέγραψε στην SD.κ επιλεγεις να επαναφέρει με την σειρά που τα έχει ενα ενα(boot, system,cache κλπ)

Αν όλα πάνε καλά θα εχεις ενα τηλ στημένο όπως εγώ στο βιντεακι.

 

Βέβαια πριν αρχισεις να κανείς την επαναφορά καλό θα είναι να κανεις κ εσυ ενα backup πρώτα απτό ίδιο μενού κ μετα να το αντιγραφείς στον υπολογιστη σου (καλού κακού,), θα το βρεις μόλις ολοκληρωθεί στον φάκελο clockworkmod-backup.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή περνάς clockworkmod recovery σύμφωνα με τον οδηγό στην πρωτη σελιδα.μετα αποσυμπιεζεις το zip που εχεις κατεβάσει απτό λινκ μου κ βάζεις τον φάκελο στην SD κάρτα (εξωτερική). Μετα μπαινεις σε recovery mode(με κλειστό τηλ πατάς +- volume και power μαζί με να μπει) απο εκεί επιλεγεις backup and recovery κ μετα recovery κ λογικά θα βρει μονο του το αρχείο που αντέγραψε στην SD.κ επιλεγεις να επαναφέρει με την σειρά που τα έχει ενα ενα(boot, system,cache κλπ)

Αν όλα πάνε καλά θα εχεις ενα τηλ στημένο όπως εγώ στο βιντεακι.

 

Βέβαια πριν αρχισεις να κανείς την επαναφορά καλό θα είναι να κανεις κ εσυ ενα backup πρώτα απτό ίδιο μενού κ μετα να το αντιγραφείς στον υπολογιστη σου (καλού κακού,), θα το βρεις μόλις ολοκληρωθεί στον φάκελο clockworkmod-backup.

 

 

ωχ!!!πιο ευκολο θα μου ειναι να πα με τα ποδια στην ινδια

Link to comment
Share on other sites

ωχ!!!πιο ευκολο θα μου ειναι να πα με τα ποδια στην ινδια

 

Ε καλά δεν είναι τόσο τραγικά! Αν είσαι ήδη Ρουτ μαζί με το backup το δικο σου κάνα 20' θα σου πάρει

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-04-2014 07:28 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 12-03-2014 13:46 IPS

 

Αντε επιτελους. Μαλλον απο τριτη θα το εχω και εγω !!!!:rolleyes:

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.. έχω το κινητό με την multi από το to2c , αν κανω το update μεσω της εφαρμογης του κινητου.. χανω τα προγράμματα που έχω κατεβάσει ? το μόνο πρόβλημα που έχει η ρομ είναι ότι βλέπει την κάμερα ως 5mp... Δεν με πειράζει το κινητό να έχει μόνο αγγλικα , αν αξίζει το update να το κάνω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...