Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ πέρασα την kitkat, το μόνο θέμα με τις επαφές που φτιάχτηκε με τις συμβουλές που είχαν δώσει τα παιδιά! Το κινητό πραγματικά πετάει. Είναι πρώτη φορά που ενώ έχω κινητό δεν ψάχνομαι για αλλά. υπερευχαριστημενη από την αγορά του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδες. Παρελαβα κι εγω σημερα απο to2c και του περασα κατευθειαν την 611. Καμια σχεση με αυτην που ειχε πριν. Μια βοηθεια μονο θελω. Μιας και ειμαι απο παλιο tapatalk και η αναζητηση βγαζει ο,τι να 'ναι θα ηθελα να μου θυμισετε τί κανουμε με το λαγκαρισμα του youtube.

Ευχαριστω.

 

edit:

Τα capasitive buttons δεν εχουν backlight ετσι δεν ειναι;

Επισης μου τη σπαει που το πισω καπακι τριζει πολυ σε ολη την αριστερη ακμη του. Σε καθε σηκωμα της συσκευης τριζει και με την παραμικρη δυναμη. Τί να το κανω; Να το βγαλω και να το λυγισω καπως ωστε να μη βρισκει σε εκεινα τα σημεια; Να βαλω λιγο λαδακι στα συγκεκριμενα σημεια επαφης του καπακιου και του σασιου; Παιζει να μπορουμε παραγγηλουμε αλλα καπακια;

 

edit:

Βρηκα αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5457943 του φιλου Karthan. Ουτε αποσυγχρωνισμοι ουτε σπασιματα! Thnx!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι βρήκες, γιατί εγώ δοκίμασα εξι "θέματα" και όλα τον καιρό είχαν στην lock screen, οχι χειριστήρια μουσικής....

Επίσης, δεν έχω καταλάβει γιατί κάποιοι, στα 3 βασικά κουμπιά, έχουν άλλες λειτουργίες (πχ κάποιος είπε οτι με kitkat, έχει google search στο μεσαίο και clean apps στο δεξιό!

.-

 

Μήπως είχε custom?

 

αυτο με τα κουμπια δεν μπορω να οτ καταλαβω!! στο μεσαιο εβαλα τωρα οταν το παταω δευτερη φορα και ειμαι στην καρτελα των εφαρμογων (την default) βγαζει τις εφαρμογες... παρολα αυτα οταν το κραταω πατημενο βγαζει το google search κατι που με νευριαζει γτ στο παρατεταμενο ειχα συνηθισει!! οσο για τα θεματα εχω οντως custom αλλα εμενα δεν μου βγαζει τηλεχειριστηριο... βλεπω τον καιρο και απο κατω το ημερολογιο, το ρολοι, την αριθμομηχανη και τον φακο... αυτο το πετυχα με θεμα (να δειχνει και τον καιρο)

Link to comment
Share on other sites

...Τα capasitive buttons δεν εχουν backlight ετσι δεν ειναι;

Επισης μου τη σπαει που το πισω καπακι τριζει πολυ σε ολη την αριστερη ακμη του. Σε καθε σηκωμα της συσκευης τριζει και με την παραμικρη δυναμη. Τί να το κανω; Να το βγαλω και να το λυγισω καπως ωστε να μη βρισκει σε εκεινα τα σημεια; Να βαλω λιγο λαδακι στα συγκεκριμενα σημεια επαφης του καπακιου και του σασιου; Παιζει να μπορουμε παραγγηλουμε αλλα καπακια;

Δεν έχουν backlight τα κουμπιά...

Δες αν έχει στραβώσει / σπασει κάποιο ποδαράκι - περασαν ΤΡΙΑ τηλέφωνα από τα χέρια μου, κανένα δεν ετριζε...

Καπάκια προς αγορά

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν backlight τα κουμπιά...

Δες αν έχει στραβώσει / σπασει κάποιο ποδαράκι - περασαν ΤΡΙΑ τηλέφωνα από τα χέρια μου, κανένα δεν ετριζε...

Καπάκια προς αγορά

 

αυτα λεει οτι εχουν Brush aluminium επικαλυψη... θα εχουν αλλη υφη απο αυτο που εχουμε τωρα? αξιζει η αγορα τους?τα εχεις δοκιμασει?

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν backlight τα κουμπιά...

Δες αν έχει στραβώσει / σπασει κάποιο ποδαράκι - περασαν ΤΡΙΑ τηλέφωνα από τα χέρια μου, κανένα δεν ετριζε...

Καπάκια προς αγορά

Thank you asot.

Τα ποδαρακια μια χαρα ειναι. Πρεπει να βρω καμια πατεντα.

Ειμαι πολυ ατυχος τελικα αυτη τη φορα. Μαζι με το 3c που τριζει παρελαβα και το thl T11 που ειναι απο την τελευταια προβληματικη παρτιδα και εχει τζογο η οθονη. Κριμα. Να δω τωρα τι θα πω στους κατοχους που φαγωθηκα να τους πησω οτι τα κινεζικα δεν ειναι πλεον "κινεζικα".

 

Κατι αλλο τωρα. Εχουμε καμια λιστα με bloatware εφαρμογες που μπορουμε να κανουμε αφοβα freeze στο titanium;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα απο την αρχη παιζει πολυ το κουμπι on/off ακομα και εαν κουνησω το κινητο πολυ γρηγορα ακουγεται το τσικι τσικι.καμια πατεντα?
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο την αρχη παιζει πολυ το κουμπι on/off ακομα και εαν κουνησω το κινητο πολυ γρηγορα ακουγεται το τσικι τσικι.καμια πατεντα?

 

Μην το κουνάς πολύ γρήγορα...:p

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο την αρχη παιζει πολυ το κουμπι on/off ακομα και εαν κουνησω το κινητο πολυ γρηγορα ακουγεται το τσικι τσικι.καμια πατεντα?

Kι εμενα ακουγεται.

 

Επισης τί ειπαμε για την αναγνωριση των αριθμων; Οτι αναγνωριζει μονο αν υπαρχει το +30; Τί λυσεις υπαρχουν;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα ακουγεται.

 

Επισης τί ειπαμε για την αναγνωριση των αριθμων; Οτι αναγνωριζει μονο αν υπαρχει το +30; Τί λυσεις υπαρχουν;

με την εφαρμογη number fixer ΒΑΖΕΙΣ σε ολα τα νουμερα σου με ενα κλικ το +30 οποτε μετα και οι εισερχομενες και οι εξερχομενες εχουν μια χαρα αναγνωριση.ΟΜΩΣ εαν εχεις δυο σιμ και η μια ειναι κοσμοτε νομιζω η κοτε δεν βαζει το 30 οποτε μπερδεμα!εκει δεν ξερω τι γινεται!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εσείς που έχετε το κινητό και είστε ροοτ και έχετε εγκατεστημένο το gravity box δοκιμάσατε την επιλογή Caller id mismatch για να δείτε άμα λύνεται το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Καταρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους σας ανεξαιρέτως που με τις πληροφορίες σας και τις γνώσεις σας βοηθάτε,όσο μπορεί ο καθένας σας, του υπολοίπους να συλλέξουν πληροφορίες και τελικά να επιλέξουν το κινητό που επιθυμούν.

 

Έτσι λοιπόν και εγώ μετά από μέρες διαβάσματος εδώ μέσα (να πω την αλήθεια πήδηξα και μερικές σελίδες γιατί είναι και πάρα πολλές) πήρα την απόφαση να πάρω τον εν λόγω κινητό. Θέλω να ελπίζω οτι έκανα καλή επιλογή και δε θα το μετανιώσω, αφού όπως βλέπω μετά και την αναβάθμιση στην KitKat είστε όλοι ευχαριστημένοι.

 

Ευχαριστώ και πάλι, κυρίως στα παιδιά που μας παρέχουν την παραμικρή πληροφορία για οποιαδήποτε πληροφορία.

 

Να κάνω και εγώ με την σειρά μου την εξής ερωτησούλα? Προχθές παρήγγειλα το κινητό από το to2c και σήμερα (5/7) μου στείλανε tracking number. Βάζω όμως το νούμερο στο site της Singapore Post, αλλά δε μου βγάζει τπτ, παρά μόνο το μήνυμα: "Sorry, the track item service is currently having some issue, please try again later." Γνωρίζει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Καταρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους σας ανεξαιρέτως που με τις πληροφορίες σας και τις γνώσεις σας βοηθάτε,όσο μπορεί ο καθένας σας, του υπολοίπους να συλλέξουν πληροφορίες και τελικά να επιλέξουν το κινητό που επιθυμούν.

 

Έτσι λοιπόν και εγώ μετά από μέρες διαβάσματος εδώ μέσα (να πω την αλήθεια πήδηξα και μερικές σελίδες γιατί είναι και πάρα πολλές) πήρα την απόφαση να πάρω τον εν λόγω κινητό. Θέλω να ελπίζω οτι έκανα καλή επιλογή και δε θα το μετανιώσω, αφού όπως βλέπω μετά και την αναβάθμιση στην KitKat είστε όλοι ευχαριστημένοι.

 

Ευχαριστώ και πάλι, κυρίως στα παιδιά που μας παρέχουν την παραμικρή πληροφορία για οποιαδήποτε πληροφορία.

 

Να κάνω και εγώ με την σειρά μου την εξής ερωτησούλα? Προχθές παρήγγειλα το κινητό από το to2c και σήμερα (5/7) μου στείλανε tracking number. Βάζω όμως το νούμερο στο site της Singapore Post, αλλά δε μου βγάζει τπτ, παρά μόνο το μήνυμα: "Sorry, the track item service is currently having some issue, please try again later." Γνωρίζει κανείς κάτι?

Υπάρχει ειδικό θέμα για πακέτα από Κίνα.εκεί ρωτά.αλλά anyway είναι πολύ νωρίς ακόμα για να ασχοληθείς με το που είναι το πακέτο σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω και εγώ με την σειρά μου την εξής ερωτησούλα? Προχθές παρήγγειλα το κινητό από το to2c και σήμερα (5/7) μου στείλανε tracking number. Βάζω όμως το νούμερο στο site της Singapore Post, αλλά δε μου βγάζει τπτ, παρά μόνο το μήνυμα: "Sorry, the track item service is currently having some issue, please try again later." Γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη number fixer ΒΑΖΕΙΣ σε ολα τα νουμερα σου με ενα κλικ το +30 οποτε μετα και οι εισερχομενες και οι εξερχομενες εχουν μια χαρα αναγνωριση.ΟΜΩΣ εαν εχεις δυο σιμ και η μια ειναι κοσμοτε νομιζω η κοτε δεν βαζει το 30 οποτε μπερδεμα!εκει δεν ξερω τι γινεται!

Δεν το έχω δοκιμάσει, δεν ξέρω αν δουλεύει, δεν έχω cosmote. Διάβασα σε άλλο τοπικ ότι μια ""λύση"" είναι σε κάθε επαφή να βάλουμε δυο φορές το νούμερο. Μια με +30 και μια χωρίς το +30 , δηλαδή πχ

6912345678

+306912345678

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, δεν ξέρω αν δουλεύει, δεν έχω cosmote. Διάβασα σε άλλο τοπικ ότι μια ""λύση"" είναι σε κάθε επαφή να βάλουμε δυο φορές το νούμερο. Μια με +30 και μια χωρίς το +30 , δηλαδή πχ

6912345678

+306912345678

μαμησε τα εάν είναι να χρειαστεί να το κάνω σε 1300 επαφές! Και έλεγα να παω κοσμοτε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, δεν ξέρω αν δουλεύει, δεν έχω cosmote. Διάβασα σε άλλο τοπικ ότι μια ""λύση"" είναι σε κάθε επαφή να βάλουμε δυο φορές το νούμερο. Μια με +30 και μια χωρίς το +30 , δηλαδή πχ

6912345678

+306912345678

Για ορισμενες επαφες που χρησιμοποιω συχνα, το εχω κανει αυτο που λες και δουλευει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

μαμησε τα εάν είναι να χρειαστεί να το κάνω σε 1300 επαφές! Και έλεγα να παω κοσμοτε!

 

1300 επαφές? βουλευτής είσαι φίλε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

1300 επαφές? βουλευτής είσαι φίλε? :lol:

Ενας φιλος ασφαλιστης εχει 2200 επαφες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1300 επαφές? βουλευτής είσαι φίλε? :lol:
οχι ρε συ αλλα αποθηκευω οτι βρεθει μπροστα μου...υδραυλικους μαστορες καταστηματα.δεν μπορω να εχω καρτες επαγγελματικες!χρυσος οδηγος εχω γινει
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εσείς που έχετε το κινητό και είστε ροοτ και έχετε εγκατεστημένο το gravity box δοκιμάσατε την επιλογή Caller id mismatch για να δείτε άμα λύνεται το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων;

 

Ποια rom έχεις; Εγώ με την 4.7.1 και μετά τη διαδικασία με την εκκαθάριση της εφαρμογής contaks, δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπως και με όλες όσες έχω βάλει μέχρι τώρα.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις; Εγώ με την 4.7.1 και μετά τη διαδικασία με την εκκαθάριση της εφαρμογής contaks, δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπως και με όλες όσες έχω βάλει μέχρι τώρα.

 

Ήταν να γράφει σε άλλο τοπικ το σχόλιο

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το offtopic

σύμφωνα με το tracking number: SGPost

Posting Date: 25/6

Status Date: 27/6

Status Description: Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Πότε περίπου να υπολογίζω για την Αθήνα;

Το Μάιο που είχα πάρει από Κίνα από το ίδιο μαγαζί, κινητό πάλι, έκανε περίπου 17-18 μέρες να φτάσει στα χέρια μου.

Απλά λέω τώρα που είναι hot season μήπως έχει διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το offtopic

σύμφωνα με το tracking number: SGPost

Posting Date: 25/6

Status Date: 27/6

Status Description: Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Πότε περίπου να υπολογίζω για την Αθήνα;

Το Μάιο που είχα πάρει από Κίνα από το ίδιο μαγαζί, κινητό πάλι, έκανε περίπου 17-18 μέρες να φτάσει στα χέρια μου.

Απλά λέω τώρα που είναι hot season μήπως έχει διαφορά...

Λες τωρα να το δωσουν σε κανεν τουριστα να το φερει μαζι του ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Λες τωρα να το δωσουν σε κανεν τουριστα να το φερει μαζι του ;

...έγραψες...!!!

 

 

 

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...