Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μπορούμε να περάσουμε την κιτκατ ανεξάρτητα;

Την ίδια απορία έχω κι εγώ... Είμαι με miui και θέλω να περάσω την κιτκατ

Μονο αν στην rom που είσαστε έχει την επιλογή LOCAL Update της Huawei, αλλιώς θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την Kitkat needrom και να την περάσετε με CWM (όπως δλδ περάσατε την τωρινή σας...)

Στην kit kat θα μπορουμε να επιλεξουμε ποια καρτα θα λειτουργει με 3G ή όχι? Θα παραμεινει ως έχει?

Οχι ακόμη δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Δεν γνωρίζω τι θα συμβεί στο μέλλον...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στατιστικά μπαταρίας σας βγάζει; εμένα όχι. δεν μου δείχνει ποια εφαρμογή κατανάλωσε τι ποσοστό μπαταρίας! [ATTACH]46870[/ATTACH]

 

@romanos πριν είχε μενού ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΈΣ μόνο 2g, auto, και μόνο 3g! τώρα εάν απενεργοποιησεις την επιλογή χρήση μόνο 2g που λες στο βάζει στο αυτόματο! ΔΕΝ έχει πλέον πουθενά επιλογή για ΜΌΝΟ WCDMA δηλαδή μόνο 3g!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

στατιστικά μπαταρίας σου δείχνει εσένα; πόσο κατανάλωσε η κάθε εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

στατιστικά μπαταρίας σου δείχνει εσένα; πόσο κατανάλωσε η κάθε εφαρμογή;

Δεν νομίζω να έχει άλλος τέτοιο θέμα... δες αν μπορείς να κάνεις καθαρισμό cache @ battery stats

[ATTACH]46899[/ATTACH]

 

Τωρα που δόθηκε "μαζικά" η kitkat, θα γίνουν σίγουρα πολλές διορθώσεις, οπότε η επόμενη (ή μεθεπόμενη) έκδοση, θα είναι σίγουρα καλύτερες...!

Για όσους δεν βιάζονται, ας περιμένουν 16/7 για περισσότερα λοιπόν...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει άλλος τέτοιο θέμα... δες αν μπορείς να κάνεις καθαρισμό cache @ battery stats

[ATTACH]46899[/ATTACH]

 

Τωρα που δόθηκε "μαζικά" η kitkat, θα γίνουν σίγουρα πολλές διορθώσεις, οπότε η επόμενη (ή μεθεπόμενη) έκδοση, θα είναι σίγουρα καλύτερες...!

Για όσους δεν βιάζονται, ας περιμένουν 16/7 για περισσότερα λοιπόν...

πώς κάνω clear cache των battery stats ξέρεις;μάλλον θα θέλει ρουτ αυτό, ε;

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

πώς κάνω clear cache των battery stats ξέρεις;μάλλον θα θέλει ρουτ αυτό, ε;

Δεν κοιτάς στα Apps, αν έχει εκεί καποιο (battery) Clear Data?

Reboot, δοκίμασες?

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το τηλέφωνο και από όσο το έχω κοιτάξει λειτουργούν όλα μιά χαρά (η rom ειναι η multilanguage του vickmall).

Υπάρχει κάτι το οποίο είναι ενοχλητικό. Χρησιμοποιώ 2 κάρτες, μία Q (την οποία έχω ως κύρια) και μία Whats up. Κάθε φορά που κάνω κλήση μέσω Q μου εμφανήχει το εξής: <<Η κάρτα sim που σκοπεύετε να χρησημοποιήσετε είναι σε περιαγωγή. Θέλετε να συνεχήσετε μέσω της τοπικής κάρτας sim;>> Αν πατήσω τοπική κάρτα μου κάνει κλήση από whats up, αν όχι από Q.

Δεν έχει επιλογή έτσι ώστε να θυμάται την απάντησή μου πάντα. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος που να αποφύγω την συγκεκριμένη ενέργεια συνέχει όταν τηλεφωνώ μέσω Q;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι το οποίο είναι ενοχλητικό. Χρησιμοποιώ 2 κάρτες, μία Q (την οποία έχω ως κύρια) και μία Whats up. Κάθε φορά που κάνω κλήση μέσω Q μου εμφανήχει το εξής: <<Η κάρτα sim που σκοπεύετε να χρησημοποιήσετε είναι σε περιαγωγή. Θέλετε να συνεχήσετε μέσω της τοπικής κάρτας sim;>> Αν πατήσω τοπική κάρτα μου κάνει κλήση από whats up, αν όχι από Q.

Δεν έχει επιλογή έτσι ώστε να θυμάται την απάντησή μου πάντα. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος που να αποφύγω την συγκεκριμένη ενέργεια συνέχει όταν τηλεφωνώ μέσω Q;

http://www.myq.gr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=212685

Οι κάρτες Q λειτουργούν σε roaming

Αναλογα την rom, θα χρειστεί (εφάπαξ) ρύθμιση στο Settings > SIM management

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.myq.gr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=212685

Οι κάρτες Q λειτουργούν σε roaming

 

Νομίζω λύση δίνει το GravityBox αλλά τουλάχιστον στην KitKat παρά την εγκατάσταση του δεν μου έτρεξε ποτέ... :worry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.myq.gr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=212685

Οι κάρτες Q λειτουργούν σε roaming

Αναλογα την rom, θα χρειστεί (εφάπαξ) ρύθμιση στο Settings > SIM management

 

Ευχαριστώ αυτό ήταν: Ρυθμήσεις> Διπλή Κάρτα> Περιαγωγή> Εμφάνιση υπενθύμησης περιαγωγής> Ποτέ και δεν εμφανίζεται ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Guest pany07

Κάτι που μπορεί να φανεί χρήσιμο και σε άλλους.

Περέλαβα σήμερα από to2c και παρότι επέλεξα english rom χωρίς root στην παραγγελία μου,

τελικά αυτό που ήρθε έχει και ελληνικά και superuser και play store.

Η έκδοση από system updates δίνει: H30-U10 V100R001C900B905 και υπάρχουν κουμπιά για

Online update και Local update.

Το Online update βγάζει No updates found.

Πάει από εδώ σε 4.7.1 με Local update ?

Link to comment
Share on other sites

Πάει από εδώ (custom B905) σε 4.7.1 με Local update ?

Κατα 99%, πάει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ έβαλα B611 και μετά 4.7.1

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κάποιος img από τη stock recovery του kit kat, γιατί πήγα να περάσω cwm και τώρα δεν μπορώ να μπω στο αρχικό recovery menu. To link του needrom στο post #2166, δεν βοήθησε δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ έβαλα B611 και μετά 4.7.1

Χειροκίνητα το έκανες; Δηλαδή πέρασες το dload στην sd και το έτρεξες από recovery?

 

όπως αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5258698#post5258698

και για τις 2 ρομ το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την B611 μέσω local update και μετά το άφησα να κάνει το OTA

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την B611 μέσω local update και μετά το άφησα να κάνει το OTA

local update είναι μέσα από το μενού ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

...Δεν έχω πάρει ακόμα το κινητό απλά ήθελα να μάθω κάποιες πληροφορίες για να μην χαθώ μετά....

local update είναι μέσα από το μενού ρυθμίσεων;

Ρε συ Γιώργη, κινητό δεν έχεις και προσπαθείς στο μυαλό σου να δεις κάθε λεπτομέρεια, για "οταν" θα το παραλάβεις... χαλάρωσε, ας παραλάβεις με το καλό και όλα τα βήματα, είναι γραμμένα ΑΡΚΕΤΕΣ φορες σε αυτό το νήμα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιώργη, κινητό δεν έχεις και προσπαθείς στο μυαλό σου να δεις κάθε λεπτομέρεια, για "οταν" θα το παραλάβεις... χαλάρωσε, ας παραλάβεις με το καλό και όλα τα βήματα, είναι γραμμένα ΑΡΚΕΤΕΣ φορες σε αυτό το νήμα...

Καλό κάνει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...