Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ λέω για g2 αλλά με απασχολεί ότι συμφέρει να δώσεις σχεδόν 300 ευρώ για μια συσκευή 2 χρόνων? Και αν θελήσω να το πάρω κανένα καλό κατάστημα να το παραγγείλω λόγω ότι μένω επαρχία?

 

Αν θές την γνώμη μου αξίζει ναι! και πιστεύω ότι είναι ένα απο τα καλύτερα τηλ που κυκλοφορούν (δεν θα κυκλοφορεί για πολύ ακόμη νομίζω).

Εκτος απο κινέζικο (με τα γνωστά μειονεκτήματα) για να πάρεις κάτι καλύτερο απο το g2, πρέπει να δώσεις πάνω απο 360 euros.

Εγώ το αγόρασα απο kaizer, παρτίδα 412 γερμανικό, unbranded φυσικά.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=145

ελατε στο καταλληλο θεμα!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απο ποιο καταστημα να το παρω?καιζερ?για την παρτιδα ποιο πολυ.32 με το 16 τι διαφορα εχουν?εγω βασικα παω για 32.προβληματα μεχρι ποια παρτιδα υπηρχαν?αυτονομια μπαταρια διαβασα οτι παει καλα 6 ωρες ανοιχτη οθονη βγαζει?λοιπον ειχα το τζι3 το 32 το οποιο το εδωσα για λογο μπαταριας και κατι προβληματα αλλα.ακουσα οτι ειχε θεματα το τζι2 παλια τα οποια πιστευω να εφυγαν.ποιο μαγαζι προτεινεται και ποια παρτιδα και τι αλλο να προσεξω.υποψιν ερχομαι απο 2 κινητα αποτυχια λουμια930 μπορειτε να μπειτε στο νημα να διαβασετε τι ακριβως εγινε και το γνωστο τζι3 το οποιο καλο μεν προβληματα αρκετα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πιο μαγαζι ειναι καλο αλλα και το g3 ειναι αξιολογο και το g2 επισης.Απλα το g2 εχει λιγο καλυτερη μπαταρια.Εξαρτάται βεβαια τη χρηση που ο καθενας κανει.Εγω το εχω ακομα και μετα απο 1,5 χρονο και η μπαταρια και γενικα το κινητο ειναι απίστευτο.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πιο μαγαζι ειναι καλο αλλα και το g3 ειναι αξιολογο και το g2 επισης.Απλα το g2 εχει λιγο καλυτερη μπαταρια.Εξαρτάται βεβαια τη χρηση που ο καθενας κανει.Εγω το εχω ακομα και μετα απο 1,5 χρονο και η μπαταρια και γενικα το κινητο ειναι απίστευτο.

 

ανοιχτη οθονη ποσες ωρες βγαζει δηλαδη αυτο με ενδιαφερει το τζι3 μου εβγαζε 5 ωρες αλλοτε 5μιση αλλοτε 4μιση.θα συναντησω προβληματα τι πιθανοτητες εχω ?λογικα δεν υπαρχουν προβληματα κιτρινες οθονες γραμμες τζιπιες και τα σχετικα?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει απο 6 εως και 8μιση ωρες οθονη.ειμαι στοκ κιτ κατ με ρουτ.

Επισης εγω εχω 311 παρτιδα και εβγαλε κιτρινιλα αλλα το έστειλα και αλλαξαν δωρεαν οθονη .και ας ειναι γερμανικό 32γιγα.Οποτε μη σε κολλαει αυτο.προχωρά άφοβα στην αγορα του.

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

αν βγαζει 8ωρες ενταξει ειναι.αλλα επειδη διαβασα εδω μεσα μερικοι μιλανε για 4 με 5 ωρες και εχω μπερδευτει.οπως και να χει ειμαι αναμεσα στο τζι2 αλλα ξανα σκεφτομαι τα προβληματα που διαβασα.οπως την πατησα με λουμια 930 δεν θελω να την πατησω παλι.υποτιθεται οτι το 930 δεν ειχε θεμα αλλα μαλλον οτι αρχιζει με προβλημα μενει.θα επαιρνα το ζ2 προ λενοβο αλλα δεν θελω να δωσω παλι 400+ευρω καλο απροβληματιστο.μετα σκεφτηκα το π 70 το λενοβο 4000 μπαταρια αλλα θα βλεπω τα πιξελ. οποτε παω για το τζι2 32 αρι λευκο θελω ωραιο αλλα δεν ξερω αν ειναι διαφορετικο απο το μαυρο σε θεμα προβληματων οπως με το λευκο 3 που ηταν μοναδικο στο ραγισμα.μεχρι την τριτη πρεπει να διαλεξω οποτε θα δειξει
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε τα χουμε ξαναπεί για τις ώρες, αν ο ένας έχει περιορισμένες τις ειδοποιήσεις και κάνει συνετή χρήση ενώ ο άλλος έχει όλο το 24ωρο ανοικτό wifi & 3g κλπ λογικό δεν είναι του 1ου η μπαταρία να κρατάει πιο πολύ; εξαρτάται την χρήση πάντα οι ώρες, δεν υπάρχει απόλυτο μέτρο
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε τα χουμε ξαναπεί για τις ώρες, αν ο ένας έχει περιορισμένες τις ειδοποιήσεις και κάνει συνετή χρήση ενώ ο άλλος έχει όλο το 24ωρο ανοικτό wifi & 3g κλπ λογικό δεν είναι του 1ου η μπαταρία να κρατάει πιο πολύ; εξαρτάται την χρήση πάντα οι ώρες, δεν υπάρχει απόλυτο μέτρο

 

εγινε φιλος αλλα τελικα πηρα το ματε7 αμαρτια σε τιμη χθεσινη προσφορα 2 κομματια στην τιμη 333.90 .εφυγαν αμεσα απο οτι ειδα στο σαιτ.απο καιζερσοπ.ενα μαυρο και ενα λευκο εγω πηρα το μαυρο ποιο πολυ για την μπαταρια του.ασημι σορρυ οχι ασπρο

Edited by lenovo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια ερώτηση, έχει παρατηρηθεί φούσκωμα οθόνης στο κάτω μέρος λόγω κόλλας με το πλαίσιο? φίλος που θέλει να μου δώσει το κινητό μου έχει αναφέρει το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.

Θα πάρω απο εβδομαδα το G2 32GB. Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες καπως μπερδευτηκα και εχω μπει σε σκεψεις...

Έχω δυο ερωτησεις.

 

1) Τι σημαινει το "Branded by Vodafon EU" ;

2) Τι είναι οι παρτιδες που λετε? Και τι πρεπει να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Θα πάρω απο εβδομαδα το G2 32GB. Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες καπως μπερδευτηκα και εχω μπει σε σκεψεις...

Έχω δυο ερωτησεις.

 

1) Τι σημαινει το "Branded by Vodafon EU" ;

2) Τι είναι οι παρτιδες που λετε? Και τι πρεπει να προσεξω?

 

1) Σημαίνει πως η συσκευή είναι brand της Vodafone. Ενδεχομένως δηλαδή θα έχει μέσα κάποιες εφαρμογές δικές της και το λογότυπο της εταιρείας στην ενεργοποίηση - απενεργοποίηση. Κατά τα άλλα η συσκευή είναι ακριβώς ίδια. Ίσως υπάρχει και διαφοροποίηση στις ενημερώσεις, να τις παίρνει δηλαδή νωρίτερα ή αργότερα (αναλόγως) απ' τις unbranded.

2) Με τη λέξη "παρτίδα" εννοούμε πότε κατασκευάστηκε το κινητό! Σε πρώτη φάση μπορείς να τη δεις στο κουτί απ' τα 3 πρώτα ψηφία του serial number (s/n).

Δε χρειάζεται να προσέξεις κάτι ιδιαίτερο. Για ψυχολογικούς λόγους, όσο πιο καινούργια τόσο πιο καλά. Το πρώτο νούμερο δηλώνει το έτος και τα άλλα 2 το μήνα κατασκευής. Π.χ. η 504 είναι κατασκευής Απριλίου (4ος) του 2015.

Link to comment
Share on other sites

Άρα θεωρητικα τα κομματια που εχουν μεινει τωρα στην αγορα (καταστήματα skroutz με τις χαμηλες τιμες) πρεπει να ειναι 410 το πιο παλιο!

Αν ειναι "παλιο" τοτε το GPS θα χρειαστεί κάποια αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Άρα θεωρητικα τα κομματια που εχουν μεινει τωρα στην αγορα (καταστήματα skroutz με τις χαμηλες τιμες) πρεπει να ειναι 410 το πιο παλιο!

Αν ειναι "παλιο" τοτε το GPS θα χρειαστεί κάποια αναβάθμιση?

 

Φαντάζομαι ότι πλέον δε θα υπάρχουν πολύ παλιές παρτίδες. Πρόσεξε απλά μη σου "σκουντήσουν" κανένα αρχαίο!!

Αν δεις (ου μη γεννετω) ότι έχεις θεματάκια με το GPS, ότι αργεί για παράδειγμα να κλειδώσει πολύ ή σου κάνει αποσυνδέσεις, δυστυχώς δεν αναβαθμιζεται και θα πρέπει να απευθυνθείς στο service.

Link to comment
Share on other sites

και αν δω οτι ειναι κατασκευη του '13 τι να τους πω? θα με περασουν για τρελο :p

 

για service σε οποιοδήποτε θέμα που θα απευθυνθω? είναι κάπου στην Αττική το service της LG ή θα πρέπει να το πάω στο κατάστημα που το αγορασα?

 

 

Edit: Και σε ποιο σημείο του κουτιού γράφει τον αριθμο παρτιδας?

Edited by padodinamos
Link to comment
Share on other sites

και αν δω οτι ειναι κατασκευη του '13 τι να τους πω? θα με περασουν για τρελο :p

 

για service σε οποιοδήποτε θέμα που θα απευθυνθω? είναι κάπου στην Αττική το service της LG ή θα πρέπει να το πάω στο κατάστημα που το αγορασα?

Το δικό μου είναι 32αρι παρτίδα 309! Εγώ είχα θέμα με το GPS και το βελτίωσα πολύ "πειράζοντας" μόνος μου τις επαφές του GPS (δεν είχα όμως εγγύηση)!

Για service είμαστε εδώ:

http://www.procordia.gr/

Το serial number είναι στο πλάι του κουτιού, γραμμένο σε αυτοκόλλητο μαζί με το ΙΜΕΙ.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σου, καλο σου βράδυ :)

 

Απο το Μάρτιο του 2014 (403) και μετά δεν έχει πρόβλημα το GPS μην τρομοκράτησε...!!! μόνο τα πρώτα μοντέλα του 2013(και όχι όλα) είχαν θέμα...! θα παραλάβεις μια αξιόπιστη συσκευή, και να την χάρης...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη την δευτερα πληρώνομαι, λετε να μην προλαβω το G2 στα 269 περιπου και να εχουν εξαντληθει?

 

https://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html?keyphrase=lg+g2+32gb

Edited by padodinamos
Link to comment
Share on other sites

Επειδη την δευτερα πληρώνομαι, λετε να μην προλαβω το G3 στα 269 περιπου και να εχουν εξαντληθει?

 

https://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html?keyphrase=lg+g2+32gb

 

μαλλον το G2 32GB εννοεις:lol::lol:

μπα δεν νομιζω θα υπαρχει καπου αποθεμα

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το G2 32GB εννοεις:lol::lol:

μπα δεν νομιζω θα υπαρχει καπου αποθεμα

 

χαχαχα ναι, το G2 εννοουσα με εχει επηρεασει ο καιρος σημερα :p

 

Απλά φοβαμαι επειδη την επομενη εβδομαδα βγαίνει το LG G4, οποτε τα κομματια που εχουν απομεινει σε αυτην την τιμή (269 ευρω) μπορει να ειναι τα τελευταια... και με το που πουλησουν το LG G2 δεν το ξαναφερουν άρα θα μεινουν τα κομμάτια απο τα μαγαζια που το εχουν 280 τουλαχιστον... αυτο ειναι το σκεπτικο μου ελπιζω να ειναι λαθος και να προλαβω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να παραγγειλω ενα g2 απο skoutzomagazo και θέλω να ρωτήσω επειδή είναι ηη πρώτη μου αγορά απο skroutz το kaizerstore είναι αξιόπιστο ή υπάρχει καποιο άλλο καλύτερο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...