Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απολυτως κανενας σοβαρος λογος.. απλα σκεφτηκα οτι δε πολυχρειαζομαι τα 32gb σε συναρτηση με τα 60 παραπανω ευρω που χρειαζομουν για 32αρη μαυρο απο καταστημα που το ειχε αμεσα διαθεσιμο..

 

 

edit στα πριν, περι του καταστηματος που παρηγγειλα.. καποιες φορες βρε αδερφε, μη πεις καλη κουβεντα για καποιον, αμεσως να σε διαψευσει.. και καναν οτι μπορουσαν οι του e-deal..

 

δε προλαβε να περασει μια ωρα απο τη τηλεφωνικη παραγγελια και με ξαναπαιρνουν τηλεφωνο, να μου πουν οτι η συσκευη που ειχαμε κλεισει, ηταν για καποιον αλλο πελατη και οτι υπαρχει μια αλλη, παλι Γερμανικη. Ρωταω αν ειναι και της ιδιας παρτιδας και μου λεει ναι διστακτικα..

 

μετα απο λιγο με ξαναπαιρνει τηλεφωνο και μου λεει οτι η συσκευη αυτη ειχε ενα αυτοκολλητο που δε μπορουσαν να βγαλουν και το οποιο δεν αφηνε να φανει ο αριθμος παρτιδας! Δυσανασχετησα φυσικα και μου προτειναν να μου βαλουν πισω τα χρηματα, αλλα σκεφτομενος καλοπροαιρετα αποδεχθηκα τη παραγγελια.. ρωτησα εν τω μεταξυ αν προκειται για ιδια παραλαβη στο ιδιο τιμολογιο και απο τον ιδιο προμηθευτη, οπου και πηρα θετικη απαντηση, προσπαθωντας να απομακρυνω τη πιθανοτητα να ειναι καμια παλια παρτιδα που ειχε ξεμεινει καπου και πιθανον να ειχε θεμα με το gps που τοσο με ενδιαφερει..

 

τελικα ισως καλυτερα ολοι να προτιμουν τα ηδη γνωστα καταστηματα του Σκρουτζ για την αξιοπιστια τους και οχι να γινονται πειραματοζωα οπως εγω που εχαψα τις 65 καλπικες πιθανων κριτικες..

 

 

αυριο με τη παραλαβη περισσοτερα νεα περι παρτιδος και αξιοπιστιας του πλοηγου......

 

Και εγώ από το e-deal θα το παραλάβω αύριο σε λευκό 32GB. Έχω πάρει το IMEI είναι 412 παρτίδα και αν έχω καταλάβει καλά, Γερμανικό unbranded. Για να δούμε αν θα είμαι πιο τυχερός από σένα... fingers crossed.

Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή εμένα είναι branded επειδή λέει t-mobile? Τη χώρα πως μπορώ να τη δω? Δε γράφει κάτι το κουτί που να βοηθάει.. Το imei μου είναι 357246054377492..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμένα είναι branded επειδή λέει t-mobile? Τη χώρα πως μπορώ να τη δω? Δε γράφει κάτι το κουτί που να βοηθάει.. Το imei μου είναι 357246054377492..

 

Έκανα ένανα έλεγχο στο imei.info και βγάζει τα παρακάτω:

 

Model: LGD802

Suffix: A6MDBK

ESN: 357246054377492

MSN: 309KPBF437749

Esndate: 20130923

Network: 6MD

Esnoutgodate: 20130924

ULocationcode: N

Carrier: T-MOBILE

CSN: LG0000529115506

 

Στο network το D είναι Γερμανία νομίζω. Και έχεις Carrier T_Mobile άρα μάλλον είναι branded.

Και απ' ότι βλέπω είναι και παλιούτσικο... 24/9/2013 κατασκευή...

 

Εμένα να καταλάβεις στο carrier γράφει απλά GERMANY.

Edited by Perseas
Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην ητανε καπνος χωρις φωτια! απο τον Σεπτεμβρη του 13' η συσκευη του -συμφωνα με τις κριτικες του σκρουτζ- αξιοπιστου e-deal.gr ..

 

χωρις προστατευτικη ζελατινα συσκευασιας οθονης εμπρος.. επισης λεει t-mobile ειδα κατεβαζοντας ενα προγραμμα της LG για να βρω τη χωρα προορισμου της συσκευης, αφου δε καταφερα να βρω καποιον κωδικο απ'εξω που να την υποδηλωνει..

 

φοραει 4.4.2 με εκδοση λογισμικου D80220H-262-01 και kernel 3.4.0 αν σας λεει κατι..

 

επισης εχει μια αναβαθμιση μεσα σε αυτο το προγραμμα που την ονομαζει D80220D_00 και ειναι 1,9gb , να τη κανω? στο κεντρο ενημερωσης παντως δεν υπαρχει κατι για αναβαθμιση..

Δηλαδή εμένα είναι branded επειδή λέει t-mobile? Τη χώρα πως μπορώ να τη δω? Δε γράφει κάτι το κουτί που να βοηθάει.. Το imei μου είναι 357246054377492..

Το κινητό είναι branded της T-mobile και είναι απ' τις πρώτες παρτίδες (πολυ παλιό δηλαδή)!!

Επίσης μου γράφει ότι το τελευταίο λογισμικό που πήρε η συσκευή ειναι η 20D. Αν φοράει τώρα την 20H, κάτι δε μου αρέσει!

Η 20Η είναι νεώτερη της 20D.... σαν κάποιος να έβαλε νεώτερη εκδοση..... όχι όμως τη δικιά του!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι παλια η συσκευη, ενδεχεται να ειναι κακο σε κατι στη πορεια της? πχ στη μπαταρια ισως? λολιποπ θα παρω??

 

μπορω να ελεγξω με καποιο τροπο το κατα ποσον εχει μεταχειριστει η' σβηνονται τα ιχνη καπως?

 

σαφως και υπαρχει κορο'ι'δια απο μερια του e-deal στο ολο θεμα και ειναι τυχεροι που δε μπλεξαν με καποιον αλλο που θα ειχε ορεξη (και χρημα..) να ασχοληθει με διαφορους τροπους που θα αρμοζαν στη περισταση...

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι παλια η συσκευη, ενδεχεται να ειναι κακο σε κατι στη πορεια της? πχ στη μπαταρια ισως? λολιποπ θα παρω??

 

μπορω να ελεγξω με καποιο τροπο το κατα ποσον εχει μεταχειριστει η' σβηνονται τα ιχνη καπως?

 

σαφως και υπαρχει κορο'ι'δια απο μερια του e-deal στο ολο θεμα και ειναι τυχεροι που δε μπλεξαν με καποιον αλλο που θα ειχε ορεξη (και χρημα..) να ασχοληθει με διαφορους τροπους που θα αρμοζαν στη περισταση...

Τραβα το πισω τωρα! Ειναι παλια συσκευη και χρησιμοποιημενη οπως ειπε και ο Titarasaudi. Πιθανως να εχεις προβλημα στο GPS.

Μονο και μονο που ψευδοντε πρεπει να μην τους αφησεις ησυχους.

 

Να σου πω οτι στο ειπα;;;! Αφου στο ειπα ρε μαν. Δοσε 6€!!! παραπανω και παρτο απο kaizer που το σκεφτοσουνα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα φιλε μου δεν εχω τη ψυχικη διαθεση να ασχοληθω και να μαλλωσω.. μου τη φεραν μεν, διπλωματικα δε.. ουτε καν τηλεφωνο δε πηρα να ζητησω το λογαριασμο, δε θα μου φευγαν ευκολα τα νευρα και η υπερενταση μετα.. ηρεμια χρειαζομαστε ολοι σε τουτη τη κατασταση που μας φεραν και σ'αυτο το ξεφραγο αμπελι που ζουμε και που ευνοουνται τετοιες συμπεριφορες..

 

πιθανοτατα θα μπορουσα να το εστελνα πισω, με χρεωση δικη τους και να μου επεστρεφαν τα χρηματα αν εκανα φασαρια και νοιωθαν να απειλουνται.. ας παραδειγματιστουν αλλοι απο μενα και ας αποκτησει πλεον τη βαθμολογια που του αρμοζει το e-deal.gr στο σκρουτζ αλλα και στη συνειδηση των καταναλωτων..

 

το gps ικανοποιητικα δουλευει, το ψιλοειδα το μεσημερι αλλα περισσοτερο τις επομενες μερες που θα βγαινω πιο συστηματικα για τρεξιμο και ποδηλατο.. αν δεν ηταν κομπλε αυτο, να εισαι σιγουρος πως θα ηταν η σταγονα που θα ξεχειλιζε το ποτηρι.. επισης η συσκευη εξωτερικα ενταξει ηταν περα του οτι ελειπε η μπροστα ζελατινα της συσκευασιας..

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα φιλε μου δεν εχω τη ψυχικη διαθεση να ασχοληθω και να μαλλωσω.. μου τη φεραν μεν, διπλωματικα δε.. ουτε καν τηλεφωνο δε πηρα να ζητησω το λογαριασμο, δε θα μου φευγαν ευκολα τα νευρα και η υπερενταση μετα.. ηρεμια χρειαζομαστε ολοι σε τουτη τη κατασταση που μας φεραν και σ'αυτο το ξεφραγο αμπελι που ζουμε και που ευνοουνται τετοιες συμπεριφορες..

 

πιθανοτατα θα μπορουσα να το εστελνα πισω, με χρεωση δικη τους και να μου επεστρεφαν τα χρηματα αν εκανα φασαρια και νοιωθαν να απειλουνται.. ας παραδειγματιστουν αλλοι απο μενα και ας αποκτησει πλεον τη βαθμολογια που του αρμοζει το e-deal.gr στο σκρουτζ αλλα και στη συνειδηση των καταναλωτων..

 

το gps ικανοποιητικα δουλευει, το ψιλοειδα το μεσημερι αλλα περισσοτερο τις επομενες μερες που θα βγαινω πιο συστηματικα για τρεξιμο και ποδηλατο.. αν δεν ηταν κομπλε αυτο, να εισαι σιγουρος πως θα ηταν η σταγονα που θα ξεχειλιζε το ποτηρι.. επισης η συσκευη εξωτερικα ενταξει ηταν περα του οτι ελειπε η μπροστα ζελατινα της συσκευασιας..

 

Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να ενοχλείσαι, έχεις δύο χρόνια εγγύηση κανονικά και δεν έχει υπάρξει καμία αλλαγή στις παρτίδες ώστε να ανησυχείς. Αν παρ' όλα αυτά δεν μπορείς να το ξεπεράσεις, απλά γύρνα το πίσω και πάρε τα λεφτά σου, εφόσον είναι αγορά από απόσταση, έχεις το δικαίωμα να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το οτι ειναι παλιο,και αλλοι ειχαν παλιες παρτιδες..το δικο μου οταν το ειχα ηταν 310 παρτιδα απο τα πρωτα αλλα δεν ηταν t mobile germany,,αλλα ειχε προβλημα με το gps αλλα το πηγα procordia και μου εδωσαν καινουριο τοτε λογω που ηταν ελληνικης εισαγωγης!!!εγω δεν τα μπορω τα unbranded!!!μπορεις να του φλασαρεις μια unbranded rom αλλα δοκιμασε να το πας πισω να δεις τι θα σου πουν!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το δικό μου Από το εν λόγο μαγαζί , παρτιδα 412 Και άψογο , έπρεπε να ζητήσεις άλλο . και από εξυπηρέτηση άψογοι πάντως , ζήτησα να μου πούνε παρτίδες και μου τα είπε ένα ένα Και διάλεξα το ποιο φρέσκο . Κρίμα πάντως , να ξέρεις πάντως ότι μερικά κινητά παροχών δεν έχουν αυτοκόλλητα όπως τα μανισια και έχουν άλλα περιεχόμενα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Να κανω μια ερωτηση, βρηκα το G2 32GB αλλα μου ειπαν απο το καταστημα οτι δεν μπορουν να μου πουν τον αριθμο παρτιδας απο το τηλεφωνο κ εγω δεν μπορω να παω στο μαγαζι να το δω λογω αποστασης... Ξερουμε τι πιθανοτητες υπαρχουν να ειναι παλια παρτιδα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα LG L9 II με μια sd 16 gb την οποία κοντευω να γεμίσω με φώτο, μουσική κλπ.. Να υποθέσω ότι θα πρέπει να πάρω το 32αρι αν θέλω να μεταφέρω και όλα τα αρχεία μου, έτσι δεν είναι?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα LG L9 II με μια sd 16 gb την οποία κοντευω να γεμίσω με φώτο, μουσική κλπ.. Να υποθέσω ότι θα πρέπει να πάρω το 32αρι αν θέλω να μεταφέρω και όλα τα αρχεία μου, έτσι δεν είναι?

Nαι. Το 16αρι θα σου δείξει 10, 6gb ελεύθερα μόλις βγει από το κουτί

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Nαι. Το 16αρι θα σου δείξει 10, 6gb ελεύθερα μόλις βγει από το κουτί

 

Σε ευχαριστώ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Να κανω μια ερωτηση, βρηκα το G2 32GB αλλα μου ειπαν απο το καταστημα οτι δεν μπορουν να μου πουν τον αριθμο παρτιδας απο το τηλεφωνο κ εγω δεν μπορω να παω στο μαγαζι να το δω λογω αποστασης... Ξερουμε τι πιθανοτητες υπαρχουν να ειναι παλια παρτιδα?

Πιεσε τους και αν δε σου λενε πες τους ευγενικα οτι τους ευχαριστεις αλλα θα αγορασεις απο ενα αλλο μαγαζι που σου ειπαν την παρτιδα μπας και φοβηθουν οτι θα σε χασουν απο πελατη.

Δεν ειναι κακο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Σάββατο από το e-deal. Το τηλέφωνο είναι super. Μου είχαν δώσει το IMEI και ήταν το ίδιο, η συσκευασία άψογη και κλειστή, το κινητό unbranded. Όλα καλά. Πάει σφαίρα, είναι κουκλί και μετά από το σχετικό φώρτωμα με παλιά φωτό, βίντεο και ένα κάρο εφραμογές έχω σχεδόν 21GB ελεύθερα. Για τη χρήση που του κάνω δε νομίζω να χρειαστώ κάτι άλλο για χρόνια. Το GPS δεν έχω τεστάρει ακόμα, μόλις το ερευνήσω θα επανέλθω.

Λυπάμαι για την εμπειρία του φίλου παραπάνω από το e-deal. Αν προσέξατε, τις προηγούμενες μέρες απέφευγα να βάλω το κατάστημα επίτηδες μέχει να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Εγώ δεν έζησα κάτι ανάλογο, το αντίθετο μάλιστα.

Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Πιεσε τους και αν δε σου λενε πες τους ευγενικα οτι τους ευχαριστεις αλλα θα αγορασεις απο ενα αλλο μαγαζι που σου ειπαν την παρτιδα μπας και φοβηθουν οτι θα σε χασουν απο πελατη.

Δεν ειναι κακο.

 

Για αρχη ευχαριστω για την απαντηση!

Τελικα πηρα το imei κ μου ευγαλε αυτα

 

Model: LGD802

Suffix: ADEUBK

ESN: 354198064269057

MSN: 411KPHG426905

Esndate: 20141121

Network: DEU

Esnoutgodate: 20141122

ULocationcode: N

Carrier: GERMANY

CSN: LG0000688783169

 

Ειναι ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ευχαριστω για την απαντηση!

Τελικα πηρα το imei κ μου ευγαλε αυτα

 

Model: LGD802

Suffix: ADEUBK

ESN: 354198064269057

MSN: 411KPHG426905

Esndate: 20141121

Network: DEU

Esnoutgodate: 20141122

ULocationcode: N

Carrier: GERMANY

CSN: LG0000688783169

 

Ειναι ενταξει?

 

Μια χαρά είσαι. Unbranded, Γερμανικό με ημερομηνία κατασκευής 22/11/2014.

Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Λοιπόν είμαι ανάμεσα σε G2 και G3 κλείνω προς το G2 βέβαια λόγω μπαταρίας αλλά δεν ξέρω σαν μέτριος χρήστης μπορεί να με βόλευε και το G3

Θα ήθελα την γνώμη σας.

Βλέπω όμως ότι το G2 32gb εξαντλείται σιγά σιγά και υπάρχουν θέματα με την ημερομηνία παραγωγής πως μπορώ να βεβαιωθώ ότι είναι νέα παρτίδα και προτείνετε κάποιο μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

παιρνεις τηλεφωνο στο μαγαζι και ρψτας παρτιδες, παντως μαυρα 32ρια τελος απο οτι βλεπω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε εξαντλήσει παιδιά αυτό το ερώτημα, ψάξτε θα βρείτε πολλά θέματα για αυτό
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όμως G2 ή G3???

 

Μου αρέσει που ρωτάτε στο θέμα του g2 για το g3... :p

Είχα και εγώ το ίδιο δίλημμα πρίν απο 10 μέρες, ήμουν μεταξύ του g2 32gb και του lg g3 32gb. Τελικά πήρα το g2 και δέν το έχω μετανιώσει καθόλου. Σε σχέσει με το galaxy nexus όπου είχα είναι πολύ ανώτερο.

Τώρα αν σου περισέυουν τα 100 ευρώ που πρέπει να δώσεις για το g3 32gb (λόγω ότι έχει 3gb ram) τότε πάω πάσο, για το G3 16gb δέν το συζητάω κάν, με τίποτα!

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λέω για g2 αλλά με απασχολεί ότι συμφέρει να δώσεις σχεδόν 300 ευρώ για μια συσκευή 2 χρόνων? Και αν θελήσω να το πάρω κανένα καλό κατάστημα να το παραγγείλω λόγω ότι μένω επαρχία?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...