Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί η LG Ελλάδος να μην έκανε εισαγωγή το 32αρι, αλλα μέσα στα πλαίσια του DOA θα στο αλλάξει πιστευω το ιδιο το κατάστημα.

Τέλος πάντων, δε χρειάστηκε να τα διαπιστωσω αυτά μονος μου και δεν παίρνω όρκο!

Πληροφοριακά πάντως ΟΛΕΣ οι συσκευασίες φεύγουν απ' την "μαμά" LG χωρίς ταινίες ασφαλείας. Μπαίνουν απο άλλους, στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Doa εχει να κανει με την πολιτικη του καταστηματος ,των προμηθευτων του εκαστοτε καταστηματος...Αν οι προμηθευτες δεχονται την επιστροσφη τοτε το κατστημα την κανει...

Δεν εχει καμια σημασια αν ειναι 16 GB η 32 GB,αντικατασταση γινεται και στα δυο..

www.madphone.net :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά, δεν είπε κανείς το αντίθετο, αλλά όταν το κατάστημα πετάει το μπαλάκι και σου γράφει «..μπορείτε να συμβουλευτείτε και την ιστοσελίδα του κατασκευαστή προκειμένου να ενημερωθείτε αν προβλέπεται από τον κατασκευαστή εμπορική πολιτική αντικατάστασης DOA.», εσείς τι καταλαβαίνετε; Κατασκευαστής δεν είναι ούτε ο προμηθευτής, ούτε το κατάστημα. Δεν έχω τίποτε με το μαγαζί φυσικά, απλώς ας ρωτήσει όποιος ενδιαφέρεται για να είναι καλυμμένος. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καταστήματα λένε και στο site τους πως δουλεύουν σε περίπτωση DOA. Λογικά μπορούν να σε ενημερώσουν και οι ίδιοι πριν το πάρεις, οπότε επικοινώνησε και ρώτα. Εγώ τουλάχιστον το έψαξα πριν πάρω το δικό μου. Edited by ASDF
Λάθος ποστ σε λάθος thread :P
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον απο kaizershop η kaizerstore θα το πάρω.. Γιατί έχουν όλα το ίδιο όνομα? (υπάρχει και σκέτο kaizer) Και κάτι άλλο το 32αρι έχει εγγύηση πλέον έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον απο kaizershop η kaizerstore θα το πάρω.. Γιατί έχουν όλα το ίδιο όνομα? (υπάρχει και σκέτο kaizer) Και κάτι άλλο το 32αρι έχει εγγύηση πλέον έτσι?

Ναι, εχει. Πριν μισο μηνα αλλαξα οθονη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγχωθεί, λοιπόν, γιατί έβλεπα να τελειώνουν στο ένα μαγαζί μετά το άλλο, μαύρο έβρισκα σε λίγα και τελικά αποφάσισα ότι το άσπρο μου αρέσει περισσότερο. Αποφασιστικότητα... :rolleyes:

 

Όσο για τα kaizer, λένε ότι ήταν συνέταιροι κάποτε και τα έσπασαν, αλλά δεν έχω πληροφορηθεί το παραπάνω από έγκυρη πηγή.

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα επιτελους την κινηταρα σε ασπρο χρωμα απο το open365.απο οτι ξερω ειναι καλο καταστημα και ελπιζω να μην εχω προβλημα.εχει κανεις αγορασει απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα επιτελους την κινηταρα σε ασπρο χρωμα απο το open365.απο οτι ξερω ειναι καλο καταστημα και ελπιζω να μην εχω προβλημα.εχει κανεις αγορασει απο εκει?

 

Σε μία μέρα μου το έφεραν το χω κάνα μήνα χωρίς πρόβλημα προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε G2 και G3!Ειμαι αρχαριος στα smartphones μια και ουσιαστικα θα ειναι το πρωτο μου σοβαρο μετα απο ενα sony xperia παλιο.Γι αυτο το λογο θα ηθελα να κανω σωστη επιλογη αν και με αυτα που διαβαζω στο θεμα του G3 με τα προβληματακια που βγαζει και τους πολλους που μετανιωνουν που αφησαν το G2 για το G3 κλινω προς το πρωτο καθως φαινεται πιο αξιοπιστο.Παρακαλω οσοι μπορειτε και εχετε εμπειρια εστω και λιγη και απο τα 2 κινητα διαφωτιστε με.Ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω 200ευρώ επιδότηση στην Cosmote/Γερμανό και νομίζω στην περιοχή τιμών 200ευρώ - 400ευρώ είναι ότι καλύτερο σε VFM. Το έχουν στα 299ευρώ.

Σκέφτομαι να πάρω το άσπρο. Το μαύρο δεν μου φαίνεται πολύ ωραίο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε G2 και G3!Ειμαι αρχαριος στα smartphones μια και ουσιαστικα θα ειναι το πρωτο μου σοβαρο μετα απο ενα sony xperia παλιο.Γι αυτο το λογο θα ηθελα να κανω σωστη επιλογη αν και με αυτα που διαβαζω στο θεμα του G3 με τα προβληματακια που βγαζει και τους πολλους που μετανιωνουν που αφησαν το G2 για το G3 κλινω προς το πρωτο καθως φαινεται πιο αξιοπιστο.Παρακαλω οσοι μπορειτε και εχετε εμπειρια εστω και λιγη και απο τα 2 κινητα διαφωτιστε με.Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Και τα 2 είναι εξίσου καλά κινητά. Αν είσαι ένας μέσος χρήστης χωρίς πολλές απαιτήσεις από το κινητό σου τότε ούτε που θα καταλάβεις τα μικρά προβληματάκια του G3.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μέ τον από πάνω. G3 κι από μένα, άσχετα αν έχω ή προτιμώ εγώ προσωπικά g2 ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα σε G2 και G3!Ειμαι αρχαριος στα smartphones μια και ουσιαστικα θα ειναι το πρωτο μου σοβαρο μετα απο ενα sony xperia παλιο.Γι αυτο το λογο θα ηθελα να κανω σωστη επιλογη αν και με αυτα που διαβαζω στο θεμα του G3 με τα προβληματακια που βγαζει και τους πολλους που μετανιωνουν που αφησαν το G2 για το G3 κλινω προς το πρωτο καθως φαινεται πιο αξιοπιστο.Παρακαλω οσοι μπορειτε και εχετε εμπειρια εστω και λιγη και απο τα 2 κινητα διαφωτιστε με.Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Εγώ έχω g3 αι η γυναίκα μου το g2... Είναι και τα δύο τηλέφωνα εξαιρετικά. Εγώ θα επέλεγα και πάλι g3. Αν και οποίο και να πάρεις θα το χαρείς εξίσου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ακουσα και το παρηγγειλα σημερα ( το 16ρι) στα 325!Ευχομαι να μην τα κλαψω:p

Αυριο μου ειπανε οτι θα το χω:D

Αντε καλοριζικο να ειναι!

Καλως ηρθες στην πυρηνικη εποχη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Συμφορουμίτες καλησπέρα! Πήρε η κοπελιά από tokinito.gr ένα G2 white 16αρι. Λοιπόν θέλω τη βοήθειά σας. Με διαβεβαίωσαν από το κατάστημα ότι το κινητό είναι EU. Οκ μέχρι εδώ, το αγοράζω. Το θέμα είναι ότι είναι και branded της TIM. Στην έναρξη τα πάντα ήταν στα ιταλικά, οπότε και λόγω ΤΙΜ (+ logo στην έναρξη) λέμε ότι είναι Ιταλικό. Επίσης είναι παρτίδα 310. Παλιά δηλαδή, αλλά whatever, πάει τρένο το smartphone.

 

Το θέμα μου είναι, ΧΩΡΙΣ να rootάρω και να περάσω unbranded, γίνεται δεκτό από αντιπροσωπεία; Ή έχω πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ!

 

[Επίσης ρε παιδιά να χαρείτε, έτσι από περιέργεια, αυτό το περίφημο 6-- (όπου πάυλες=γράμματα) πού δείχνει τη χώρα που το βρίσκετε; Μέσα στις ρυθμίσεις; Γιατι στο κουτί δε το βρήκα κάπου]

Edited by mandoctor
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες καλησπέρα! Πήρε η κοπελιά από tokinito.gr ένα G2 white 16αρι. Λοιπόν θέλω τη βοήθειά σας. Με διαβεβαίωσαν από το κατάστημα ότι το κινητό είναι EU. Οκ μέχρι εδώ, το αγοράζω. Το θέμα είναι ότι είναι και branded της TIM. Στην έναρξη τα πάντα ήταν στα ιταλικά, οπότε και λόγω ΤΙΜ (+ logo στην έναρξη) λέμε ότι είναι Ιταλικό. Επίσης είναι παρτίδα 310. Παλιά δηλαδή, αλλά whatever, πάει τρένο το smartphone.

 

Το θέμα μου είναι, ΧΩΡΙΣ να rootάρω και να περάσω unbranded, γίνεται δεκτό από αντιπροσωπεία; Ή έχω πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ!

 

[Επίσης ρε παιδιά να χαρείτε, έτσι από περιέργεια, αυτό το περίφημο 6-- (όπου πάυλες=γράμματα) πού δείχνει τη χώρα που το βρίσκετε; Μέσα στις ρυθμίσεις; Γιατι στο κουτί δε το βρήκα κάπου]

 

310 παρτιδα σημαινει φιλε μου οτι βγηκε στην αγορα τον οκτωβριο του 2013 , να το παει πισω να παρει καινουριο, ειναι δυνατον? αυτο το 6χχ που λες ειναι ενα extra αυτοκολλητο πανω στο κουτι που λεει το imei κλπ κλπ, μαλλον μεταχειρισμενο πηρε και οχι καινουριο

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες καλησπέρα! Πήρε η κοπελιά από tokinito.gr ένα G2 white 16αρι. Λοιπόν θέλω τη βοήθειά σας. Με διαβεβαίωσαν από το κατάστημα ότι το κινητό είναι EU. Οκ μέχρι εδώ, το αγοράζω. Το θέμα είναι ότι είναι και branded της TIM. Στην έναρξη τα πάντα ήταν στα ιταλικά, οπότε και λόγω ΤΙΜ (+ logo στην έναρξη) λέμε ότι είναι Ιταλικό. Επίσης είναι παρτίδα 310. Παλιά δηλαδή, αλλά whatever, πάει τρένο το smartphone.

 

Το θέμα μου είναι, ΧΩΡΙΣ να rootάρω και να περάσω unbranded, γίνεται δεκτό από αντιπροσωπεία; Ή έχω πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ!

 

[Επίσης ρε παιδιά να χαρείτε, έτσι από περιέργεια, αυτό το περίφημο 6-- (όπου πάυλες=γράμματα) πού δείχνει τη χώρα που το βρίσκετε; Μέσα στις ρυθμίσεις; Γιατι στο κουτί δε το βρήκα κάπου]

 

Από το tokinito.gr πήρα και εγώ το Αύγουστο, παρτίδα 405 (Μάιος του 2014) είναι Γαλλικό και μου έβγαζε και μένα στην έναρξη το λογότυπο της Voda (branded) της Γαλλίας. Μετά απο 15 μέρες απο την αγορά πέρασα διάφορες Rom Cloudy, τώρα έχω περασμένη την Rom Cloudy G3 2.0 χωρείς κανένα θέμα. Αλλά και στην εγγύηση δεν υπάρχει θέμα, όπως και το δικό σου. Αν το πήρες πρόσφατα και είναι παρτίδα 310 (Οκτώβριος του 2013), αυτό είναι ένα θέμα, ψυχολογικό περισσότερο, αφού η εγγύηση αρχίζει απο την μέρα που το αγόρασες, βάση απόδειξης. Εγώ θα ''απαιτούσα'' συσκευή καινούργιας παρτίδας, 411 και πάνω...!!!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

310 παρτιδα σημαινει φιλε μου οτι βγηκε στην αγορα τον οκτωβριο του 2013 , να το παει πισω να παρει καινουριο, ειναι δυνατον? αυτο το 6χχ που λες ειναι ενα extra αυτοκολλητο πανω στο κουτι που λεει το imei κλπ κλπ, μαλλον μεταχειρισμενο πηρε και οχι καινουριο

 

Από το tokinito.gr πήρα και εγώ το Αύγουστο,παρτίδα 405 (Μάιος του 2014) είναι Γαλλικό και μου έβγαζε και μένα στην έναρξη το λογότυπο της Voda (branded) της Γαλλίας. Μετά απο 15 μέρες απο την αγορά, έχω περασμένη την Rom Cloudy G3 2.0 χωρείς κανένα θέμα. Αλλά και στην εγγύηση δεν υπάρχει θέμα, όπως και το δικό σου. Αν το πήρες πρόσφατα και είναι παρτίδα 310 (Οκτώβριος του 2013), αυτό είναι ένα θέμα, ψυχολογικό περισσότερο, αφού η εγγύηση αρχίζει απο την μέρα που το αγόρασες, βάση απόδειξης. Εγώ θα ''απαιτούσα'' συσκευή καινούργιας παρτίδας, 411 και πάνω...!!!;)

 

Παιδιά αρχικά σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Λοιπόν, το τηλέφωνο το είδα ότι ειναι παλιάς παρτίδας αφού έφυγα απο το κατάστημα, αλλα εντάξει λέω, να ανοίξουμε το κουτί και βλέπουμε. Κοιτάξτε, είχε ταινία ασφαλειας, που δεν είναι και τόσο αξιόπιστο στοιχείο, αλλα ρε παιδιά είχε ζελατίνη παντού, μόνο εμένα που δεν είχε ντύσει. Για το ψυχολογικό της υπόθεσης δε με ενδιαφέρει καθόλου. Απο τη στιγμή που ισχύει η εγγύηση, καλύπτομαι.

Το λάθος μου είναι που δεν "απαιτησα" όπως ειπε ο mariodj, καινούρια παρτίδα.

Απλα, το τηλέφωνο έχει σχεδόν στηθεί, και επιπλέον λυπάμαι να της χαλάσω τη χαρά τώρα για να κάνω φασαρία στο κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρχικά σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Λοιπόν, το τηλέφωνο το είδα ότι ειναι παλιάς παρτίδας αφού έφυγα απο το κατάστημα, αλλα εντάξει λέω, να ανοίξουμε το κουτί και βλέπουμε. Κοιτάξτε, είχε ταινία ασφαλειας, που δεν είναι και τόσο αξιόπιστο στοιχείο, αλλα ρε παιδιά είχε ζελατίνη παντού, μόνο εμένα που δεν είχε ντύσει. Για το ψυχολογικό της υπόθεσης δε με ενδιαφέρει καθόλου. Απο τη στιγμή που ισχύει η εγγύηση, καλύπτομαι.

Το λάθος μου είναι που δεν "απαιτησα" όπως ειπε ο mariodj, καινούρια παρτίδα.

Απλα, το τηλέφωνο έχει σχεδόν στηθεί, και επιπλέον λυπάμαι να της χαλάσω τη χαρά τώρα για να κάνω φασαρία στο κατάστημα...

 

κοιτα φιλε μου, οι νεες παρτιδες μπορει να εχουν βελτιωμενο hardware με οτι αυτο συνεπαγεται ,δέκτη gps ,δέκτη σηματος κλπ κλπ, αυτο δε σημαινει πως αυτο που εχεις ειναι προβληματικο ετσι ?, τεσπα η επιλογη δικη σου .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...