Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα φιλε μου, οι νεες παρτιδες μπορει να εχουν βελτιωμενο hardware με οτι αυτο συνεπαγεται ,δέκτη gps ,δέκτη σηματος κλπ κλπ, αυτο δε σημαινει πως αυτο που εχεις ειναι προβληματικο ετσι ?, τεσπα η επιλογη δικη σου .

 

Να 'σαι καλα dimtz!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε το τηλεφωνο σου με το gps test απο playstore κοιτα ποσους δορυφορους κλειδωνει και αν δεις οτι ειναι ενταξει δεν χρειαζεται νς κανεις τιποτα..απλα το καταστημα απο που το πηρες φαντασου ποσο καιρο θα εχει να πουλησει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το τηλεφωνο σου με το gps test απο playstore κοιτα ποσους δορυφορους κλειδωνει και αν δεις οτι ειναι ενταξει δεν χρειαζεται νς κανεις τιποτα..απλα το καταστημα απο που το πηρες φαντασου ποσο καιρο θα εχει να πουλησει

 

Ernesto θα το κάνω, ευχαριστώ. Πάντως ρε συ, κόσμος μπαινόβγαινε φουλ με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά (=αγορα κινητού), άσε που και στα σχόλια στο skroutz, φαίνονταν να έχουν φυγει πολλά, μεταξύ των οποίων και g2! Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει παντως πολυ εντυπωση που ακομη εχουν stock τοσο παλιες παρτιδες, και τις πουλανε ακομη!!!!

Εγω φιλε μου mandoctor εχω 32αρι παρτιδα 309. Το εχω βεβαια πανω απο 16 μηνες!! Το σημαντικοτερο προβλημα που ειχαν οι παλιες παρτιδες ηταν o δεκτης του gps. Το δικο μου ηταν ενα απ' αυτα που ειχαν προβλημα!! Λογω ελλειψης εγγυησης εγω ανοιξα και "πειραξα" το δεκτη του gps μονος μου και εδω και σχεδον 1 χρονο δουλευει ρολόι. Τα παιδια που ειχαν εγγυηση το εστειλαν στο service. Tο προβλημα που υπηρχε ηταν το αδυνατο σημα δορυφορων και πολυ συχνες αποσυνδεσεις κατα την πλοηγηση! Για να δεις αν εχεις προβλημα, θα βαλεις καποιον πλοηγο που ΔΕΝ χρησιμοποιει data (π.χ. sygic, navigon, igo ή οποιον παρομοιο θελεις) και θα κανεις πλοηγηση με αυτοκινητο κατα προτιμηση μεσα σε πολη, για ειναι "δυσκολες" οι συνθηκες και να δεις τι "ψαρια" πιανει!!! Ελενξε το τωρα που ειναι νωρις!

Κατα τα αλλα, το δικο μου ειναι root απ' την 3η μερα κατοχής και εδω και 1 χρονο μονο με custon rom's και δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανενα προβλημα ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για το κινητο..μπορειτε να μου πειτε απο ποιο σκρουτζομαγαζο να το αγορασω (εχω αγορασει απο το kaizershop παλαιοτερα ενα nexus 4) και να εχει καινουργιες παρτιδες; επισης απο ποια παρτιδα και ανω να επιλεξω;διαβαζω παλαιοτερες παρτιδες εχουν προβληματα με το gps
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Open365 από μένα, όσο για την παρτίδα δεν είναι στο χέρι σου, λογικά εκεί πού σου προτείνω έχει τελευταίες εκδόσεις
Link to comment
Share on other sites

Open365 από μένα, όσο για την παρτίδα δεν είναι στο χέρι σου, λογικά εκεί πού σου προτείνω έχει τελευταίες εκδόσεις

+1 και από μένα, αρχές Δεκέμβρη το πήρα 411 είναι, επαγγελματίας

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το τηλεφωνο σου με το gps test απο playstore κοιτα ποσους δορυφορους κλειδωνει και αν δεις οτι ειναι ενταξει δεν χρειαζεται νς κανεις τιποτα..απλα το καταστημα απο που το πηρες φαντασου ποσο καιρο θα εχει να πουλησει

Στο kinito.gr γίνεται χαμός όσες φορές έχω πάει για να πάρουν φίλοι μου. Τελευταία φορά πήγα για να πάρει μια συνάδελφος ένα g2 Black 16αρι τα Χριστούγεννα και πήραμε 410 παρτίδα. Απλά θα έτυχε και από τον προμηθευτή που παίρνει θα είχε μείνει κανένα παλιό.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το τηλεφωνο σου με το gps test απο playstore κοιτα ποσους δορυφορους κλειδωνει και αν δεις οτι ειναι ενταξει δεν χρειαζεται νς κανεις τιποτα..απλα το καταστημα απο που το πηρες φαντασου ποσο καιρο θα εχει να πουλησει

εμενα συνυθως δουλευει με 9 απο τους 20 + που πιανει το gps test ειναι οκ αυτος ο αριθμος?

Link to comment
Share on other sites

E-deal ,καλο είναι και άμα τους ρωτήσεις να σου πουνε παρτιδα απαντάνε και σου λένε το έχουν
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχετε να προτεινετε κανενα καλο σκρουτζομαγαζο για αγορα του g2;

Kaizershop. Υπαρχει και ιντερνετικο αλλα και φυσικό κατάστημα στην ομόνοια.

Το είχα πάρει από κει πριν 2 χρόνια περίπου στα 300€ (ενώ σε μεγάλες αλυσίδες καταστηματων το είχαν 600€). καινούριο του κουτιου. Τώρα θα έχουν ρίξει κατά πολύ την τιμή του. Πριν μια βδομάδα είχε πάει από κει φίλος να το δει από κοντά. Πιστεύω έχουν ακόμα. Εκτός αν τους τελείωσαν. Αν ενδιαφέρεσαι για τοποθεσία είναι στην ομόνοια ακριβώς πίσω από τα χοντος σεντερ. Στην στάση του μετρό. Στο ίδιο στενο

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

εμενα συνυθως δουλευει με 9 απο τους 20 + που πιανει το gps test ειναι οκ αυτος ο αριθμος?

 

πανω απο 6 ειναι μια χαρα..εδω μιλαμε παλια που ειχα ενα g2 310 παρτιδα δν μου επιανε κανεναν

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Από το μαγαζί που παρήγγειλα το 32αρι μου έδωσαν ΙΜΕΙ και μετά από έλεγχο είναι παρτίδα 412 και Network DEU. Άρα Γερμανία και Δεκέμβρης του 2014 σωστά; Επομένως καλύπτομαι από Ευρωπαϊκή εγγύση φαντάζομαι. Μπορεί επίσης να μου εξηγήσει κάποιος τί σημαίνει το Location Code: N;

Ευχαριστώ θερμά.

Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Από το μαγαζί που παρήγγειλα το 32αρι μου έδωσαν ΙΜΕΙ και μετά από έλεγχο είναι παρτίδα 412 και Network DEU. Άρα Γερμανία και Δεκέμβρης του 2014 σωστά; Επομένως καλύπτομαι από Ευρωπαϊκή εγγύση φαντάζομαι. Μπορεί επίσης να μου εξηγήσει κάποιος τί σημαίνει το Location Code: N;

Ευχαριστώ θερμά.

Ακριβως φιλε μου.Μια χαρα εγγυηση εχεις.Καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

kaizer εψαξες;

 

https://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html?keyphrase=lg+g2+32gb

 

παρε τηλ αυτους εδω με την σειρα, καποιος θα το εχει

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο Κaizer απο ολα? προφανως εννοεις καποιο που δεν ειναι στο Σκρουτζ, αλλα ποιο συγκεκριμενα?

 

αν εννοεις στο Kaizer.gr δε το εχουν, επικοινωνησα.. το εχει ενας αναξιοπιστος απο κριτικες, 15 ευρω πανω απο το λευκο -που παιζει στα 265 στο sellphone- και μετα ενας με 20 παραπανω πιο αξιοπιστος..

 

παντως εγω γι'αυτο και εκανα εδω την ερωτηση, μηπως γλιτωνα το 20αρικο!

 

edit : κατεληξα συμφωνα με τις διαθεσιμες λυσεις να παραγγειλω το λευκο απο Sellphone στα 270 κομπλε με μεταφορα και αντικαταβολη.. αξιζει λετε η' για 6 ευρω να προτιμησω το επιβεβαιωμενα αξιοπιστο Κaizer.gr ? μου τη δινει το οτι δε το εχουν εκει(sellphone) και εξαρτωνται απο αλλους μεσαζοντες και μαζι μ'αυτους και γω...

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

Παρε απο kaizer να εισαι σιγουρος. Τι ειναι τα 6€ μπροστα στα 276€;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα, μολις πριν λιγο, παρηγγειλα απο e-deal G2 16gb black, Γερμανιας και παρτιδα 411 στα 244.5 ευρω συνολικα! ελπιζω να εχω ενα απροβληματιστο δεκτη gps, ειδαλλως εφυγε οπως ηρθε την ιδια μερα!!

 

δοκιμασα πριν λιγο να το επαιρνα απο Kaizer store, αλλα η ελλειψη ευελιξιας τους (οσο δηλαδη να συνενοηθει ο πωλητης με τον αποθηκαριο για τον αριθμο παρτιδας..) , τους στοιχισε εναν πελατη.. στο e-deal μια χαρα οι κυριες που μιλησα και μαλιστα θα το εστελναν και αμεσως τωρα καθως περιμεναν τη μεταφορικη τους!

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

τελικα, μολις πριν λιγο, παρηγγειλα απο e-deal G2 16gb black, Γερμανιας και παρτιδα 411 στα 244.5 ευρω συνολικα! ελπιζω να εχω ενα απροβληματιστο δεκτη gps, ειδαλλως εφυγε οπως ηρθε την ιδια μερα!!

 

δοκιμασα πριν λιγο να το επαιρνα απο Kaizer store, αλλα η ελλειψη ευελιξιας τους (οσο δηλαδη να συνενοηθει ο πωλητης με τον αποθηκαριο για τον αριθμο παρτιδας..) η' μαλλον η ελλειψη αυτης τους στοιχισε εναν πελατη.. στο e-deal μια χαρα οι κυριες που μιλησα και μαλιστα θα το εστελναν και αμεσως τωρα καθως περιμεναν τη μεταφορικη τους!

Ωραια. Καλως να σου 'ρθει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα, μολις πριν λιγο, παρηγγειλα απο e-deal G2 16gb black, Γερμανιας και παρτιδα 411 στα 244.5 ευρω συνολικα! ελπιζω να εχω ενα απροβληματιστο δεκτη gps, ειδαλλως εφυγε οπως ηρθε την ιδια μερα!!

 

δοκιμασα πριν λιγο να το επαιρνα απο Kaizer store, αλλα η ελλειψη ευελιξιας τους (οσο δηλαδη να συνενοηθει ο πωλητης με τον αποθηκαριο για τον αριθμο παρτιδας..) η' μαλλον η ελλειψη αυτης τους στοιχισε εναν πελατη.. στο e-deal μια χαρα οι κυριες που μιλησα και μαλιστα θα το εστελναν και αμεσως τωρα καθως περιμεναν τη μεταφορικη τους!

 

Sorry, αλλά υπάρχει κάποιος λόγος (εκτός του οικονομικού φυσικά) που δεν έδωσες 23 ευρώ παραπάνω για το 32GB? Δεν εννοώ τίποτα, απλά φοβάμαι μην την έχω πατήσει εγώ που το έκανα :)

Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά υπάρχει κάποιος λόγος (εκτός του οικονομικού φυσικά) που δεν έδωσες 23 ευρώ παραπάνω για το 32GB? Δεν εννοώ τίποτα, απλά φοβάμαι μην την έχω πατήσει εγώ που το έκανα :)

Δεν υπαρχει κανενας λογος. Μη φοβασαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά υπάρχει κάποιος λόγος (εκτός του οικονομικού φυσικά) που δεν έδωσες 23 ευρώ παραπάνω για το 32GB? Δεν εννοώ τίποτα, απλά φοβάμαι μην την έχω πατήσει εγώ που το έκανα :)

 

Απολυτως κανενας σοβαρος λογος.. απλα σκεφτηκα οτι δε πολυχρειαζομαι τα 32gb σε συναρτηση με τα 60 παραπανω ευρω που χρειαζομουν για 32αρη μαυρο απο καταστημα που το ειχε αμεσα διαθεσιμο..

 

 

edit στα πριν, περι του καταστηματος που παρηγγειλα.. καποιες φορες βρε αδερφε, μη πεις καλη κουβεντα για καποιον, αμεσως να σε διαψευσει.. και καναν οτι μπορουσαν οι του e-deal..

 

δε προλαβε να περασει μια ωρα απο τη τηλεφωνικη παραγγελια και με ξαναπαιρνουν τηλεφωνο, να μου πουν οτι η συσκευη που ειχαμε κλεισει, ηταν για καποιον αλλο πελατη και οτι υπαρχει μια αλλη, παλι Γερμανικη. Ρωταω αν ειναι και της ιδιας παρτιδας και μου λεει ναι διστακτικα..

 

μετα απο λιγο με ξαναπαιρνει τηλεφωνο και μου λεει οτι η συσκευη αυτη ειχε ενα αυτοκολλητο που δε μπορουσαν να βγαλουν και το οποιο δεν αφηνε να φανει ο αριθμος παρτιδας! Δυσανασχετησα φυσικα και μου προτειναν να μου βαλουν πισω τα χρηματα, αλλα σκεφτομενος καλοπροαιρετα αποδεχθηκα τη παραγγελια.. ρωτησα εν τω μεταξυ αν προκειται για ιδια παραλαβη στο ιδιο τιμολογιο και απο τον ιδιο προμηθευτη, οπου και πηρα θετικη απαντηση, προσπαθωντας να απομακρυνω τη πιθανοτητα να ειναι καμια παλια παρτιδα που ειχε ξεμεινει καπου και πιθανον να ειχε θεμα με το gps που τοσο με ενδιαφερει..

 

τελικα ισως καλυτερα ολοι να προτιμουν τα ηδη γνωστα καταστηματα του Σκρουτζ για την αξιοπιστια τους και οχι να γινονται πειραματοζωα οπως εγω που εχαψα τις 65 καλπικες πιθανων κριτικες..

 

 

αυριο με τη παραλαβη περισσοτερα νεα περι παρτιδος και αξιοπιστιας του πλοηγου......

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην ητανε καπνος χωρις φωτια! απο τον Σεπτεμβρη του 13' η συσκευη του -συμφωνα με τις κριτικες του σκρουτζ- αξιοπιστου e-deal.gr ..

 

χωρις προστατευτικη ζελατινα συσκευασιας οθονης εμπρος.. επισης λεει t-mobile ειδα κατεβαζοντας ενα προγραμμα της LG για να βρω τη χωρα προορισμου της συσκευης, αφου δε καταφερα να βρω καποιον κωδικο απ'εξω που να την υποδηλωνει..

 

φοραει 4.4.2 με εκδοση λογισμικου D80220H-262-01 και kernel 3.4.0 αν σας λεει κατι..

 

επισης εχει μια αναβαθμιση μεσα σε αυτο το προγραμμα που την ονομαζει D80220D_00 και ειναι 1,9gb , να τη κανω? στο κεντρο ενημερωσης παντως δεν υπαρχει κατι για αναβαθμιση..

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...