Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο με την εγγυηση δεν μπορω να το καταλαβω... Απο την στιγμη που η συσκευη ειναι αγορασμενη απο ευρωπη, με ποιο δικαιωμα μπορουν να σου αρνηθουνε την εγγυηση???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο με την εγγυηση δεν μπορω να το καταλαβω... Απο την στιγμη που η συσκευη ειναι αγορασμενη απο ευρωπη, με ποιο δικαιωμα μπορουν να σου αρνηθουνε την εγγυηση???

 

Και εγώ αυτό δεν έχω καταλάβει πως μια αντιπροσωπία αρνείται να υποστηρίξει προϊόντα και τι αντιπροσωπία είναι αυτή να κάνει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πιστεύω πως αν το κυνηγήσει κάποιος (με ΙΝΚΑ κλπ) θα βρει τελικά το δίκιο του για ευρωπαική συσκευή αλλά θα ταλαιπωρηθεί. Νομίζω πως είναι υποχρεωμένοι από τον νόμο εντός EU να στην καλύψουν την εγγύηση. Η ASUS με τα nexus7 προσφερει ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ υποστηριξη σε αυτό το θέμα, σε αντίθεση με την LG Hellas
Link to comment
Share on other sites

Και η samsung το ιδιο. Ακομα και η σονυ με την απαραδεκτη arvato εδω στην ελλαδα, δε θυμαμαι να αρνηθηκε ποτε εγγυηση ευρωπαικης συσκευης... Χτυπα ξυλο αν ερθει ποτε η καταραμενη η ωρα και χρειαστω service θα πεσει πολυ γελιο ετσι και αρχισουν και μου λενε τετοιες εξυπναδες...
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κάποιος απο public και να ειναι 401 παρτίδα;

 

Εγω το πηρα αμεσως μολις εγινε διαθεσιμο στο site του public. Μου ρθε μεσα σε 3 μερες και ειναι 401.

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επίσημα μέσω LG Hellas και Wind έρχεται μόνο το μαύρο 16GB

 

Στα χρήματα αυτά δεν υπάρχει καλύτερο deal. Μου αρέσει που τα skroutzoμάγαζα λίγο πριν πριν την ανακοίνωση της Wind, πούλαγαν Nexus 5 στα 500 ευρώ και άνω... Μόλις κυκλοφόρησε, έριξαν το ταμπλελάκι κάπου 100 ευρώ plus. Άστε μας κουκλίτσες μου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα αυτά δεν υπάρχει καλύτερο deal. Μου αρέσει που τα skroutzoμάγαζα λίγο πριν πριν την ανακοίνωση της Wind, πούλαγαν Nexus 5 στα 500 ευρώ και άνω... Μόλις κυκλοφόρησε, έριξαν το ταμπλελάκι κάπου 100 ευρώ plus. Άστε μας κουκλίτσες μου... :lol:

 

Τα skroutzoμαγαζα από την αρχή το έφερναν στα 450 ευρώ. Στο λέω επειδή όταν το πήρα το Νοέμβριο τελικά το έφερα από Αγγλία τόσο το είχαν. Δεν ξέρω αν μετά ανεβασαν τις τιμές.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα αυτά δεν υπάρχει καλύτερο deal. Μου αρέσει που τα skroutzoμάγαζα λίγο πριν πριν την ανακοίνωση της Wind, πούλαγαν Nexus 5 στα 500 ευρώ και άνω... Μόλις κυκλοφόρησε, έριξαν το ταμπλελάκι κάπου 100 ευρώ plus. Άστε μας κουκλίτσες μου... :lol:

 

Τωρα εχει 350€ φιλε. Super deal!

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα παιδες.

 

Το εχει φερει ο Κωστοβολος;

Θελει να το αγορασει φιλος με δοσεις.

ευχαριστω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το public δεν έχει δόσεις;

 

δεν ξερω εχει;δεν γνωριζω.

edit. ναι τελικα εχει.θα του το πω.Ευχαριστω

αν και ειναι μονο με πιστωτικη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι ετοιμος να πω ενα φιλο να μου φερει το 16αρι σε κοκκινο απο ισπανια, δεν θα το δεχτει εαν παθει κατι το κινητο η lg εδω? Ειναι δυνατον? Νομιζω οτι δεν επιτρεπεται αφου εχει πανευρωπαικη εγγυηση να αρνηθει και ποσο μαλλον αφου εισαγει και το ιδιο μοντελο απλα σε αλλο χρωμα. Σκεφτομαι να παρω ενα τηλ. να το ρωτησω για σιγουρια γιατι ποτε δεν ξες τι μπορει να συμβει αν εισαι και λιγο ατυχος ν παρουσιασει καποιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Μα αφου ειναι κοκκινο, δεν το εισαγει η LG Hellas, και "φερει διαφορετικα μερη" στο hardware και δεν θα υπαρχουν ανταλλακτικα :p

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου ειναι κοκκινο, δεν το εισαγει η LG Hellas, και "φερει διαφορετικα μερη" στο hardware και δεν θα υπαρχουν ανταλλακτικα :p

 

Ε ναι λογικοτατο μου φενεται. Καλα θα περιμενω μηπως το φερει κανενα σκρουτζομαγαζο που εαν συμβει κατι θα αναλαβει να μην ψαχνω κ μαλωνω εγω, ουτος η αλλος ας δωσω πρωτα τα galaxy nexus δεν βιαζομαι κ τοσο. Εχει ρωτησει κανεις σε καποιο μαγαζι εαν θα φερουν κ ποτε, σε κοκκινο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος θέλει να πάρει το κινητό και το έχει βάλει στο μάτι από το EBW που το έχει στα 347 ευρώ. Παρόλα αυτά, προβληματιζόμαστε λιγάκι που λέει κάτω κάτω ότι έχει 12 μήνες εγγύηση από το μαγαζί. Επίσης λέει ότι πρέπει να το πληρώσει με κατάθεση, Paypal ή πιστωτική μόνο. Όχι μετρητά ή αντικαταβολή. Έχει πάρει κανείς πρόσφατα από το εν λόγω μαγαζί? Είχα πάρει κάποτε ένα S3 από εκεί και ήταν ευρωπαϊκό αλλά πάνε χρόνια. Να το τολμήσει? Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Tα nexus 5 απο τα skroutz-ομαγαζα καλυπτονται απο εγγυηση μεσω της LG Hellas ?

Μόνο τα μαύρα 16άρια.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Tα nexus 5 απο τα skroutz-ομαγαζα καλυπτονται απο εγγυηση μεσω της LG Hellas ?

 

Αν αγοράσεις Nexus 5 μαύρο 16GB ευρωπαικό, το καλύπτει η LG HELLAS κανονικά. Αν αγοράσεις λευκό ή 32GB, δεν θα στο καλύψουν γιατί δεν το εισάγουν στην Ελλάδα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

θέλω να αγοράσω το κινητό(μαύρο 16GB) και δεν ξέρω από που . Από public ή σκρουτζομάγαζο ( σκέφτομαι για birdphone ) ? Δεν ξέρω το φοβάμαι να το πάρω από σκρουτζ γιατί π.χ. στα public θα το δώ εκείνη την στιγμή ότι είναι σφραγισμένο και καινούργια παρτίδα. Εσείς τι λέτε?

 

edit

Επίσης με προβληματίζει το γεγονός ότι το πουλάνε πιο φθηνά από ότι στο play store , πώς γίνεται αυτό ?

Edited by kapar
Link to comment
Share on other sites

Στο PLaystore έχει 350$ φθηνότερο από τα σκρουτζομάγαζα,γύρω στα 260euro με πρόχειρους υπολογισμούς

Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου.Και από το birdphone και από κάθε κατάστημα δεν μπορείς να δεις αν είναι σφραγισμένο??

Από τις αξιολογήσεις είναι το πιο έμπιστο πάντως.Δεν έχεις κανένα λόγο να φοβάσαι

Edited by makis_81
Link to comment
Share on other sites

Ναι εσύ μιλάς για αμερικάνικο play store , εγώ μιλάω για ευρώπη που έχει 349 Ευρώ. Άρα θεωρητικά στην ευρώπη η πιο φθηνή τιμή έπρεπε να είναι αυτή 349.Αυτοί πως το πουλάνε πιο φθηνό ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί τα αγοράζουν από τις αντιπροσωπίες της LG του εξωτερικού ακόμη πιο φθηνά και όχι από το Play store. Και δεν καταλαβαίνω γιατί να πάρεις κάτι και να μην είναι σφραγισμένο. Κάνετε λες και αγοράζετε από πλανόδιους σε κάνα γκέτο. Κανονικά μαγαζιά είναι κι αυτά. Όσο για την παρτίδα πάρε τηλέφωνο πρώτα και ρώτα να σου πει τα τρία πρώτα γράμματα του S/N πάνω στο κουτί. Όσοι από δω πήραν πρόσφατα από birdphone ανέφεραν ότι ήταν 401. Κι ένας απ όσους πήραν από public ανέφερε οτι πήρε παλιότερη παρτίδα. Οπότε τίποτα δεν είναι standard.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...