Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω γιατί θες να ακούσεις από το ηχείο ενώ υπάρχει η τριάμισι jack θύρα και μπορείς να βάλεις από ψείρες και επαγγελματικά ακουστικά κλειστού τύπου για επαγγελματική χρήση μέχρι σύστημα ηχείων 2.1 για μουσικη και 5.1 άμα θες ταινίες.

 

Ποια ακουστικά (hands-free) προτείνεις για τηλεφωνήματα... Xiaomi pistons για παράδειγμα; ότι άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη (μέχρι 25ευρω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ακουστικά τέτοιου τύπου δεν ξέρω επειδή δεν αξίζει να ασχοληθεις ποιο είναι το καλύτερο και για λίγα ευρώ. Παίρνεις ένα να κανεις την δουλειά σου και τελειώνει ιστορία. Το δικό μου το nexus είχε ακουστικά επειδή είναι από Γαλλία και υπάρχει νόμος εκεί αλλά τα έδωσα σε άλλο μέλος στην οικογένεια που δεν είχε και αυτό.

Προσωπική εκτίμηση , αμα ημουνα στην θεση σου δεν θα εδινα πανω απο 10 ευρω οσο κοστολογούνται του nexus και των περισσότερων κινητών. Αν πάλι θες κάτι καλό για μουσική over the ear ή on ear ακουστικά εδώ είμαι.

Τις ψείρες που έχω τις είχα βρεί στο σχολείο κάτω απο το θρανίο πριν χρονια και btw είναι λίγο πιο δυνατά από του nexus. Κάνουν την δουλειά τους και δεν άξιζε να ασχοληθω παραπάνω. Για μουσική έχω κάτι επαγγελματικά τουμπανιαρικα over the ear.

Αυτά :D

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά τέτοιου τύπου δεν ξέρω επειδή δεν αξίζει να ασχοληθεις ποιο είναι το καλύτερο και για λίγα ευρώ. Παίρνεις ένα να κανεις την δουλειά σου και τελειώνει ιστορία. Το δικό μου το nexus είχε ακουστικά επειδή είναι από Γαλλία και υπάρχει νόμος εκεί αλλά τα έδωσα σε άλλο μέλος στην οικογένεια που δεν είχε και αυτό.

Προσωπική εκτίμηση , αμα ημουνα στην θεση σου δεν θα εδινα πανω απο 10 ευρω οσο κοστολογούνται του nexus και των περισσότερων κινητών. Αν πάλι θες κάτι καλό για μουσική over the ear ή on ear ακουστικά εδώ είμαι.

Τις ψείρες που έχω τις είχα βρεί στο σχολείο κάτω απο το θρανίο πριν χρονια και btw είναι λίγο πιο δυνατά από του nexus. Κάνουν την δουλειά τους και δεν άξιζε να ασχοληθω παραπάνω. Για μουσική έχω κάτι επαγγελματικά τουμπανιαρικα over the ear.

Αυτά :D

Δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με μουσική... Απλά μου έδωσαν κάτι της dogee και δεν ακούω καθόλου καθαρά. ..

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος όπως λέει και ο φίλος παραπάνω ας ανεβάσει την τελευταία Code blue να την δοκιμασω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από factory image της 5.0 περναω cataclysm όλες τις αναβαθμίσεις έως σήμερα ( με ex kernel), .πρέπει να φλασαρω radio, αν ναι που το βρίσκω και ποια είναι ή διαδικασία ( wipes ,κτλ)
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την cataclysm απο euphoria που ειχα και ενω εκανα factory reset και δεν bootαρει...τι εκανα λαθος?ακολουθησα τις οδηγιες απο xda
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια stock και μετά την cataclysm.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο λινκ για radio στην 5.1.1 euphoria απο τοτε που την εχω βαλει δεν το ειχα φλασαρει αλλα βλεπω κατι περιεργα τωρα τελευταια με απολεια σήματος

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

και εγω με cataclysm εχω πολυ συχνες απωλειες δικτυου..πεφτει το ιντερνετ κτλ.

υπαρχει καποια λυση? μπορουμε να φλασαρουμε αλλο radio?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Η cataclysm δεν έχει δικό της radio, οπότε το nexus σου θα έχει το radio της τελευταίας στοκ που είχες πριν την cataclysm. Το δικό μου φοράει cataclysm με το radio της 5.1.1 και δεν έχω κανένα θέμα με disconnect.
Link to comment
Share on other sites

Η cataclysm δεν έχει δικό της radio, οπότε το nexus σου θα έχει το radio της τελευταίας στοκ που είχες πριν την cataclysm. Το δικό μου φοράει cataclysm με το radio της 5.1.1 και δεν έχω κανένα θέμα με disconnect.

Τελευταία στοκ πρέπει να ήταν σε κιτ κατ..από τοτε έχω πάει μόνο σε custom rom της λολιποπ. Και ουσιαστικα δύο custom rom. Με κιτ κατ ποτέ δεν είχα το πρόβλημα αυτό το οποίο σοη δημιουργεί και τεράστιο πρόβλημα σε πλοήγηση μέσω δικτύων κτλ. Αν το googlareis θα δεις ότι έχουν παρά πολλά παιδιά το ίδιο πρόβλημα χωρίς καμία λυση

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Θελω βα περάσω τη τελευταία στοκ ρομ 5.1.1 αλλά να μη χάσω την ιντερναλ sd.

Αν κάνω τη διαδικασία μέσω nexus root toolkit θα χαθεί ή ιντερναλ sd; Έχω την εντύπωση πως ναι αν θυμάμαι καλά.

Εναλλακτικά μπορώ να τη κατέβασω από κάπου και να τη φλασαρω μέσα από το twrp ώστε με full wipe χωρίς την επιλογή της ιντερναλ sd να μη τη χάσω σίγουρα;

Ουσιαστικά θέλω να φλασαρω τα παντα από τη τελευταία επίσημη ρομ και μετά να περάσω πάλι από την αρχή την cataclysm.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα, έχω περάσει hells core kernel στο Ν5 της κοπέλας μου, πηγαίνει περίφημα, το θέμα είναι πως θα ήθελα να της περάσω double tap to wake. Υπάρχει κάποιος καλός κερνελ για στοκ ρομ που να έχει αυτή την δυνατότητα? Επειδή το χρησιμοποιεί στην δουλειά της δεν είμαι για να κάνω πειράματα. Ευχαριστώ πολύ :)

 

edit έβαλα τον elementalX, αλλά το κινητό έχει ιδιαίτερη αισθητό λαγκ μετά το φλασάρισμα αυτού του κέρνελ. Κρίμα, γιατί το dttw δουλεύει άψογα με αυτόν τον κέρνελ

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να περάσεις τον stock kernel και μετά τον ElementalX.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να περάσεις τον stock kernel και μετά τον ElementalX.

 

Έφαγα τον κόσμο να βρω τον στοκ, και τελικά όταν νόμιζα ότι τον βρήκα, μου έβγαζε συνέχεια σφάλμα. Μήπως τον έχεις; Τον φλασαρω κανονικά μέσω twr?

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Οι custom kernels πειράζουν αρχεία συστήματος οπότε όταν είναι να φλασαρεις κάποιον άλλο, πρέπει πρώτα να φλασαρεις τη rom(dirty flash).

 

Ο στοκ kernel υπάρχει στο παρακάτω link του atlantis και φλασαρεις κανονικά από recovery.

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=21265

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...