Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

google play services ή google play store ?????

Όχι το play store. Τα services είναι αυτά που τρώνε μπαταρία. Τα οποία πλέον μετονομαστηκαν απλά σε google services.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο μπλε σταμάτησε και επίσημα.

Ένας στο xda έβαλε screen shot από καταλυσμ + μπλε με 9 ώρες . Αυτά τα δύο είναι φτιαγμένα το ένα γιά το άλλο αλλά wtf!!??!?

Link to comment
Share on other sites

Ο μπλε σταμάτησε και επίσημα.

Ένας στο xda έβαλε screen shot από καταλυσμ + μπλε με 9 ώρες . Αυτά τα δύο είναι φτιαγμένα το ένα γιά το άλλο αλλά wtf!!??!?

Στο καλό και να μας γράφει. Τον χρησιμοποιουσα πάντα αλλά η κακομοιρια και η κλάψα του δεν παλεύεται. Συν το ότι έφευγε και γυρναγε. Στο καλό και περιμένουμε devs άνδρες, όχι παιδάκια να κλαίγονται. Που είσαι τεράστιε stratosk...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στο καλό και να μας γράφει. Τον χρησιμοποιουσα πάντα αλλά η κακομοιρια και η κλάψα του δεν παλεύεται. Συν το ότι έφευγε και γυρναγε. Στο καλό και περιμένουμε devs άνδρες, όχι παιδάκια να κλαίγονται. Που είσαι τεράστιε stratosk...

 

Τα ειπες όλα!!! Μας είχε ζαλίσει τα παπ@@@@@@ ότι τα παρατάει και μετά ξανά ερχόταν και μετά ξανά από την αρχή κ.ο.κ...στο καλό και να μας γράφει...έχουμε τίποτα για stratosk;;πραγματικά λείπει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα link να δούμε κι εμείς γιατί σταμάτησε, αν και είμαι fan του flar2(elementalx).
http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/orig-development/kernel-t2697951/page719

Επίσης στην σελίδα του στο g+

Link to comment
Share on other sites

Ένα link να δούμε κι εμείς γιατί σταμάτησε, αν και είμαι fan του flar2(elementalx).

Στο g+ το είδα.

Είχε πει ότι σταματάει από το xda και συνεχίζει στο g+ .

Τώρα ξαναειπε ότι σταματάει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω custom kernel υπάρχει υποστήριξη για fast charge.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ώστε να τραβάει το κινητό περισσότερο ρεύμα και νομίζω μόνο σε USB 3, γιατί το USB 2 δίνει μόνο 500mA.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με φορτιστή από lg g2 φορτίζει το μέγιστο που μπορεί 1600 με 1700. Είναι ο γρηγορότερος που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Από Nexus 10 2A δεν είναι τόσο γρήγορος.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξες ότι το κινητό τραβάει τόσα; Δοκίμασε το Ampere να δεις τι ρυθμό φόρτισης σου βγάζει, όταν το φορτίζεις σε διάφορα στάδια της φόρτισης.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που φορτίζα με φορτιστη 2A το μόνο που κατάφερα να δω είναι να πέφτει ή μπαταρία του σκοτώμου..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση επειδη μολις πηρα το κινητο στα χερια μου μετα απι καιρο και εμεινα πισω,τι ρομ κερνελ εχετε να προτεινετε για νορμαλ χρηση οπως τηλεφωνα μηνυματα browsing και λιγο youtube?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση επειδη μολις πηρα το κινητο στα χερια μου μετα απι καιρο και εμεινα πισω,τι ρομ κερνελ εχετε να προτεινετε για νορμαλ χρηση οπως τηλεφωνα μηνυματα browsing και λιγο youtube?

Σαν και εμένα και εσυ ξαναγύρισες....

Cataclysmμε elemental ή code blue από εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση επειδη μολις πηρα το κινητο στα χερια μου μετα απι καιρο και εμεινα πισω,τι ρομ κερνελ εχετε να προτεινετε για νορμαλ χρηση οπως τηλεφωνα μηνυματα browsing και λιγο youtube?

Cataclysm elemental και εγω

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Διάφορα elemental και code με την cataclysm στη μπαταρία; Ξέρουμε;

 

Λοιπον εχω βαλει εδω και δυο μερες την τελευταια code blue και νομιζω οτι ειναι καλυτερος σε μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε την ένταση του ηχείου γιατι σχεδόν δεν το ακούω..έβαλα μια εφαρμογή από playstore αλλά παραμορφώνει πολύ σε μεγάλες εντασεις
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αυξήσεις την ένταση του mp3 που έχεις για ήχο από κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας σε υπολογιστή. Αν είναι πολύ χαμηλός ο ήχος από το mp3, το ηχείο δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερωτηση-χαρη.έχει βρει κανείς τρόπο να βελτιώσει την ποιότητα του ήχου στο ηχείο μέσω viper4android κτλπ?όχι να αυξήσει την ένταση απλά να βελτιώσει την ποιότητα? Αν δεν σας κάνει κοπο κάντε ένα share το profile ή πρότεινε κάτι αν ξέρετε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έκανε όταν ψιλό χάλασε το καλώδιο και δεν φόρτιζε ...έσβηνε άνοιγε και έκανε αυτό που λες. Αλλιώς δεν το έχω αντιμετωπίσει αν και μέχρι να δω ότι ήταν το καλώδιο τρελάθηκα.

 

Καλησπέρα σας.

Εδώ και κάποιες μέρες μετά το update σε 5.1.1 το κινητό μουρλάθηκε.

Κάνει επανεκκινησεις και όταν ξανά μπουτάρει μου λέει βελτιστοποίηση εφαρμογής και αρχίζει να μετράει τις εφαρμογής και μετά μπαίνει.

Το έχει αντιμετωπισει κανείς αυτό το πρόβλημα?Υπάρχει λύση?

 

Καλησπέρα σας.

Μέτα από ελενχο του κινητού με αυτό το πρόβλημα από την procordia ,κάνανε αλλαγή μητρικής,μπαταρίας , κ πίσω καπάκι.

Άρα οποίος έχει τέτοιο θέμα στο μέλλον να το πάει κατευθείαν. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερωτηση-χαρη.έχει βρει κανείς τρόπο να βελτιώσει την ποιότητα του ήχου στο ηχείο μέσω viper4android κτλπ?όχι να αυξήσει την ένταση απλά να βελτιώσει την ποιότητα? Αν δεν σας κάνει κοπο κάντε ένα share το profile ή πρότεινε κάτι αν ξέρετε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί θες να ακούσεις από το ηχείο ενώ υπάρχει η τριάμισι jack θύρα και μπορείς να βάλεις από ψείρες και επαγγελματικά ακουστικά κλειστού τύπου για επαγγελματική χρήση μέχρι σύστημα ηχείων 2.1 για μουσικη και 5.1 άμα θες ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...