Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά τη 5.1.1 που διορθώθηκε το θέμα της κάμερας πλέον όλα είναι φοβερά! Με το καινούργιο update εκτός το ότι τραβάει πιο γρήγορα που ανέφερε ο φίλος παραπάνω εστιάζει κ ταχύτατα!
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη 5.1.1 που διορθώθηκε το θέμα της κάμερας πλέον όλα είναι φοβερά! Με το καινούργιο update εκτός το ότι τραβάει πιο γρήγορα που ανέφερε ο φίλος παραπάνω εστιάζει κ ταχύτατα!

 

Επιβεβαιώνω πως λύθηκε επιτέλους το θέμα κάμερα και φακού. Όλα ρολόϊ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Άμα διόρθωναν και τη μπαταρία μια χαρά θα ειμασταν...εκεί που εβγαζα 3-3:30 ώρες sot με το ζορι βγαζψ πλέον 2 και με custom rom και κερνελ

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Άμα διόρθωναν και τη μπαταρία μια χαρά θα ειμασταν...εκεί που εβγαζα 3-3:30 ώρες sot με το ζορι βγαζψ πλέον 2 και με custom rom και κερνελ

Η μπαταρία μην ξεχνάς πως με την πάροδο του χρόνου και τη χρήση φθίνει.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μην ξεχνάς πως με την πάροδο του χρόνου και τη χρήση φθίνει.

Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι να την αλλάξω να δω αν θα βελτιωθεί...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι να την αλλάξω να δω αν θα βελτιωθεί...

Κάποιος είχε αναφέρει εδώ και το κόστος αλλαγής της στην Procordia, αλλά δε θυμάμαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε αναφέρει εδώ και το κόστος αλλαγής της στην Procordia, αλλά δε θυμάμαι καθόλου.

Κάτι θυμάμαι περί τα 15 ευρώ ...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...ειναι ο ίδιος με στοκ ρομ γιατί δεν έχω καμία custom?

Επίσης βλέπω την catclysm ποια έκδοση κατεβάζω; την beta?

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα cyanogen 12.1 και διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να στείλω mms....

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω ή υπάρχει πρόβλημα...?

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το παραπάνω πρόβλημα..?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θυμάμαι περί τα 15 ευρώ ...

 

Ρώτησα σήμερα 25€ ειναι

 

Είμαι με cataclysm 14 apr. Stable και elementalx 2.11

Αναβαθμιζω την beta 14 jun κατευθείαν χωρίς wipes, ,και μετά απλά τον τον τελευταιο κερνελ elementalx?

,ή θέλει κάτι άλλο?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σήμερα 25€ ειναι

 

Είμαι με cataclysm 14 apr. Stable και elementalx 2.11

Αναβαθμιζω την beta 14 jun κατευθείαν χωρίς wipes, ,και μετά απλά τον τον τελευταιο κερνελ elementalx?

,ή θέλει κάτι άλλο?

Ωπ τώρα την είδα την αναβάθμιση.. Δεν ξέρω αν πρέπει να περάσεις πρώτα την beta που έχει full και μετά το update το οποίο είναι μόλις 25mb

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σήμερα 25€ ειναι

 

Είμαι με cataclysm 14 apr. Stable και elementalx 2.11

Αναβαθμιζω την beta 14 jun κατευθείαν χωρίς wipes, ,και μετά απλά τον τον τελευταιο κερνελ elementalx?

,ή θέλει κάτι άλλο?

Πρώτα πάνε στην έκδοση του Μαΐου που είναι 5.1.1 και μετά την επόμενη.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σήμερα 25€ ειναι

ρε τα αθλια τα τυπακια...πριν μια εβδομαδα ηταν στα 15Ε και τωρα το πηγαν στα 25Ε;τι εγινε;ειδαν πως εχει ψωμι η υποθεση και ειπαν να μας σκισουν;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα φλασαρουμε την beta της 21 Μαιου και απο πανω το update του Ιουνιου των 25mb. Και τέλος(προαιρετικα) τον εναλλακτικό kernel. Ο kernel της cataclysm είναι ο στοκ της google. Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα φλασαρουμε την beta της 21 Μαιου και απο πανω το update του Ιουνιου των 25mb. Και τέλος(προαιρετικα) τον εναλλακτικό kernel. Ο kernel της cataclysm είναι ο στοκ της google.

 

Σε ευχαριστώ για τον κερνελ.... Όσον αναφορά για την εγκατάσταση της ρομ :με σαν στο thread γράφει πρώτα μια stable (η τελευταία είναι τον Απρίλιο) και μετά beta...ή ακολουθώ αυτά που έγραψες; Επίσης επειδή είναι beta έχουμε τίποτα lugs?

Πω κακό πράγμα η αποχή από νεξους!

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε για να μην μπερδευτούμε, τώρα ποια rom τρέχει στο κινητό σου;

 

Οι beta του atlantis είναι το ίδιο σταθερές με τις stable. Γιατί τις ονομάζει beta δεν ξέρω, είναι δικό του θέμα. Πάντως όλες οι rom του είναι πολύ σταθερές, γρήγορες και stock-friendly.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε για να μην μπερδευτούμε, τώρα ποια rom τρέχει στο κινητό σου;

 

Οι beta του atlantis είναι το ίδιο σταθερές με τις stable. Γιατί τις ονομάζει beta δεν ξέρω, είναι δικό του θέμα. Πάντως όλες οι rom του είναι πολύ σταθερές, γρήγορες και stock-friendly.

 

Stock είμαι εντελώς μόνο κερνελ έχω αλλάξει...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά είσαι root έτσι; Recovery ποιο έχεις; Κατευθείαν μέσω recovery φλασαρεις την 21 Μαιου(beta) και στο καπακι το update Ιουνιου.

 

Υγ εννοείται ότι αρχικά κάνεις factory reset απο recovery.

Υγ2 στοκ lollipop είσαι ή Kit Kat;

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά είσαι root έτσι; Recovery ποιο έχεις; Κατευθείαν μέσω recovery φλασαρεις την 21 Μαιου(beta) και στο καπακι το update Ιουνιου.

 

Υγ εννοείται ότι αρχικά κάνεις factory reset απο recovery.

Υγ2 στοκ lollipop είσαι ή Kit Kat;

 

Lollipop είμαι... Με twrp recovery... Ωραία.. Gapps φλασαρω ή έχει η ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει η rom. Φρόντισε να μην έχεις το twrp 2.8.6.0. Αυτό βγάζει σφάλματα και δεν μπορεί να φλασάρει σωστά. Πρέπει να βάλεις άλλη έκδοση αν έχεις αυτό περασμένο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

2.8.6.1 έχω... προχωράω? ... Προτείνομενος κερνελ;για μπαταρία κυρίως... Δεν παίζω παιχνίδια αλλά θέλω και απροβληματιστη λειτουργία... Από ένα μικρό ψάξιμο οι περισσότεροι προτείνουν code blue και μετά elementalx... Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι με το 2.8.6.1.

Εγώ όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου χρησιμοποιώ ElementalX και έχω ενεργό το custom hotplugging και απενεργοποιημένο το mpdecision. Αν είναι να βάλεις τον elementalx κάνε πρώτα ένα boot τη ρομ αφού την περάσεις και μετά βάλε τον custom kernel. Σύμφωνα με τον developer (και νομίζω ότι το παρατήρησα κι εγώ) με αυτό τον τρόπο κάθεται καλύτερα ο kernel, ενώ διαφορετικά έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Επίσης αν θες να δοκιμάσεις διαφορετικούς kernel, πριν από κάθε αλλαγή να περνάς τον stock kernel και μετά τον επόμενο custom. Στο site της Cataclysm υπάρχει zip μόνο με τον kernel για αυτό το λόγο.

 

Το θέμα κατανάλωση εξαρτάται από πολλά πράγματα και κυρίως τη χρήση και τις εφαρμογές που τρέχουν από πίσω. Αλλά μπορώ να σου πω σίγουρα ότι το βράδυ το κινητό σε προφίλ πτήσης χάνει οριακά 1-2% μπαταρίας.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...