Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Μόλις είδα και εγω στo google+ για την krexus 7.1.1! Μπορείς να μας πεις τις εντυπώσεις σου σχετικά με άλλες παρόμοιες "beta"?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι. Είναι εξαιρετική και Beta μόνο στο όνομα. Αν θέλετε σωστή near stock 7.1.1, μη διστάσετε.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι. Είναι εξαιρετική και Beta μόνο στο όνομα. Αν θέλετε σωστή near stock 7.1.1, μη διστάσετε.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

οκ βρήκα λινκ και την κατέβασα :)

μήπως είναι εύκολο να γράψεις ποιες είναι οι βασικές ρυθμίσεις που χρειάζεται για να λειτουργήσει το σύρσιμο στο google now

Έχω περάσει το pixel launcher το google now αλλά δεν σύρετε μόνο πατιέται

 

ευχαριστώ

Edited by esykas
Link to comment
Share on other sites

οκ βρήκα λινκ και την κατέβασα :)

μήπως είναι εύκολο να γράψεις ποιες είναι οι βασικές ρυθμίσεις που χρειάζεται για να λειτουργήσει το σύρσιμο στο google now

Έχω περάσει το pixel launcher το google now αλλά δεν σύρετε μόνο πατιέται

 

ευχαριστώ

Για ρίξε αυτό από recovery : https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=529152257862688610&mid=150&download_id=f49776b3ac464820e0e7d0f50b744cac&tid=1483309886&hc=4d00c4f7224ea827afb45d4de731189c6501b3668f818ca1dc081f428f9fb7bb

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ για τον σύνδεσμο θα το κατεβάσω στο φάκελο που κρατάω με όλα τα "εργαλεία"

πληροφοριακά βρήκα ότι υπάρχει θέμα με τον φάκελο που εγκαθιστάτε και έκανα την αποκοπή και μεταφορά του σε άλλον φάκελο δούλεψε:)

Μετά βρήκα έτοιμο το apk από ένα στο XDA https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/pixel-launcher-v7-1-1-t3484601 δούλεψε και αυτό.:lol:

Τώρα θα δοκιμάσω και το καινούργιο που μου έδωσες :)

Γνωρίζεις γιατί υφίσταται το θέμα αυτό με τις rom, εσένα πήγε από την αρχή σωστά ή έκανες κάποιες αλλαγές

 

http://i.imgur.com/aCuQXkc.png

Link to comment
Share on other sites

πήγα να πειραματιστώ με το Ν5 για πρώτη φορά με ρουτ,μιας και δεν μ ενδιέφερε τα προηγούμενα 2 χρόνια,αλλά κάτι δεν πήγε καλά και ενώ ξεκλείδωσα όμορφα τον bootloader,τα θαλάσσωσα στο recovery.δεν ξέρω αν φταίει και το γεγονός ότι όλη η διαδικασία έγινε με win10.τεσπα,μόλις έκανα flash fastboot με twrp3.0.3 και δεν συμμαζεύεται,το τηλέφωνο κάνει συνέχεια επανεκκίνηση.φταίει η ασχετοσύνη μου ή κάτι δεν πρόσεξα και παρέλειψα στην εκτέλεση των οδηγιών (βίντεο utube)?και το κρίσιμο ερώτημα,πώς πηγαίνω στην αρχική κατάσταση?ευχαριστώ για την κατανόηση
KT23
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το παλιό μου nexus 5 το εχει ο πατερας εδώ και 2 χρόνια. Φοράει ακόμα μια παλιά paranoid 5.1.1 και τελευταία τα google services ειναι μονιμα στο θεό η κατανάλωση.

 

λεω να του βάλω purenexus 7.1.1. μιας και την χρησιμοποιώ στο nexus 5X εδώ και μήνες απροβλημάτιστα.

 

Κάποια άλλη πρόταση;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Krexus δοκίμασε επίσης.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει εδώ και καιρό στην 6.0.1 καθώς περιμένω, μάλλον μάταια, το Xposed για την 7.

Απορώ πως την παλεύετε εκτός των άλλων χωρίς YouTube AdAway και YouTube background playback!

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Έκατσα και πέρασα την Resurrection Remix 7.1.1https://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/development/5-0-2-hammerhead-resurrection-lollipop-t2987937 σήμερα. Προς το παρόν πάει μία χαρά. Αύριο θα δείξει κατανάλωση και τυχόν προβλήματα. Edited by kted
Link to comment
Share on other sites

Έκατσα και πέρασα την Resurrection Remix 7.1.1https://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/development/5-0-2-hammerhead-resurrection-lollipop-t2987937 σήμερα. Προς το παρόν πάει μία χαρά. Αύριο θα δείξει κατανάλωση και τυχόν προβλήματα.

Για να δούμε.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παίδες,

Πρόσφατα έγινα κάτοχος και εγώ της συσκευής, από την οποία έχω μείνω πολύ ικανοποιημένος μπορώ να πω.

Έχω δοκιμάσει λίγο πολύ, τις περισσότερες Marshmallow και Nougat custom ROMs που υπάρχουν (CyanogenMod, Resurrection Remix, PureNexus κτλ) αλλά για να είμαι ειλικρινής, με καμία δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος για διάφορους λόγους. Τελικά, έβαλα CyanogenMod 11 (KitKat ναι) και μπορώ να πω, ότι μου αρέσει περισσότερο από τις πιο σύγχρονες εκδόσεις. Απλά, μήπως είναι βλακεία να παραμείνω με KitKat εν έτη 2017;

 

Επίσης, έχει δοκιμάσει να εγκαταστήσει κανένας, την τελευταία MIUI που υπάρχει στο site MIUI.com;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Πρόσφατα έγινα κάτοχος και εγώ της συσκευής, από την οποία έχω μείνω πολύ ικανοποιημένος μπορώ να πω.

Έχω δοκιμάσει λίγο πολύ, τις περισσότερες Marshmallow και Nougat custom ROMs που υπάρχουν (CyanogenMod, Resurrection Remix, PureNexus κτλ) αλλά για να είμαι ειλικρινής, με καμία δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος για διάφορους λόγους. Τελικά, έβαλα CyanogenMod 11 (KitKat ναι) και μπορώ να πω, ότι μου αρέσει περισσότερο από τις πιο σύγχρονες εκδόσεις. Απλά, μήπως είναι βλακεία να παραμείνω με KitKat εν έτη 2017;

 

Επίσης, έχει δοκιμάσει να εγκαταστήσει κανένας, την τελευταία MIUI που υπάρχει στο site MIUI.com;

Εννοείται ότι είναι βλακεια να παραμείνεις. Το καλύτερο είναι τελευταία επίσημη ή Custom αντίστοιχη. Αλλιώς nougat για τα security patches.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι βλακεια να παραμείνεις. Το καλύτερο είναι τελευταία επίσημη ή Custom αντίστοιχη. Αλλιώς nougat για τα security patches.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Χμ. Σε περίπτωση που τελικά, βάλω την τελευταία επίσημη, ποιον kernel προτείνεις; Έχω δει κάποιους όπως ο franco.Kernel ή ο ElementalX. Είναι καλύτεροι από τον stock της Google;

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Σε περίπτωση που τελικά, βάλω την τελευταία επίσημη, ποιον kernel προτείνεις; Έχω δει κάποιους όπως ο franco.Kernel ή ο ElementalX. Είναι καλύτεροι από τον stock της Google;

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων.

Είναι καλύτεροι. Δοκίμασε τους από μια εβδομάδα τον καθένα, να δεις.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Πρόσφατα έγινα κάτοχος και εγώ της συσκευής, από την οποία έχω μείνω πολύ ικανοποιημένος μπορώ να πω.

Έχω δοκιμάσει λίγο πολύ, τις περισσότερες Marshmallow και Nougat custom ROMs που υπάρχουν (CyanogenMod, Resurrection Remix, PureNexus κτλ) αλλά για να είμαι ειλικρινής, με καμία δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος για διάφορους λόγους. Τελικά, έβαλα CyanogenMod 11 (KitKat ναι) και μπορώ να πω, ότι μου αρέσει περισσότερο από τις πιο σύγχρονες εκδόσεις. Απλά, μήπως είναι βλακεία να παραμείνω με KitKat εν έτη 2017;

 

Επίσης, έχει δοκιμάσει να εγκαταστήσει κανένας, την τελευταία MIUI που υπάρχει στο site MIUI.com;

Για miui έχω πάνω την 7.1.31 global από XDA, η οποία έχει και ελληνικά και παίζει άψογα για μένα. Η επίσημη να ξέρεις έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Οι dev το έχουν παρατήσει, υπομονή μήπως και βρεθεί κάποιος

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Με ποια ROM είστε (όσοι έχετε και χρησιμοποιείτε ακόμα τη συσκευή) τώρα;

 

Εγώ είμαι με την τελευταία Lineage OS 14.1 με τον δικό της kernel.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...