Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απλή ερώτηση! Σκέφτομαι τη σημερον ημέρα να πάρω ένα nexus 5x. Τι λέτε; να δώσω 240 η δεν αξίζει; θα σηκώνει το nougat και γενικά έχει βγάλει προβλήματα ; δεν έχω ξαναπάρει nexus συσκευή. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ γράφουμε για το LG Nexus 5, όχι το 5Χ. Είμαστε μια γενιά πίσω.

Μπες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=425885

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...δείτε το αγαπημένο μου Nexus 5 με Nougat και pixel launcher χωρίς κολλήματα,πλήρως λειτουργικό...και φυσικά πηγαίνει σφαίρα!

https://youtu.be/X6q4oRpW1ow

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom είναι; Μου δίνεις κανένα link να μπω στον πειρασμό να βάλω custom rom;

 

κατά 99% aosp από xda :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 χρόνια εδωσα το nexus 5 στην κόρη μου και πήρα ένα 5x 32άρι (200€ 1 μηνός κουκλί). Τουλάχιστον θα μείνει στην οικογένεια γιατι πολύ το γούσταρα αυτό το τηλέφωνο!
Link to comment
Share on other sites

κατά 99% aosp από xda :)

 

Κάτι τέτοιο φαντάστηκα κι εγώ αλλά επειδή το nexus είναι το εταιρικό κινητό δεν θέλω να κάνω πειράματα και να βρεθώ τη Δευτέρα χωρίς κάποια απαραίτητη λειτουργία.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom είναι; Μου δίνεις κανένα link να μπω στον πειρασμό να βάλω custom rom;

 

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/orig-development/wip-aosp-nougat-nexus-5-t3446875 ή rom είναι αυτή..έχω βάλει έξτρα τον pixel launcher , Google pixel dialer και μόλις έβαλα και τα navigation buttons...θα ανεβασω σύντομα και άλλο βίντεο...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πτώση το κινητό δεν ανοίγει. Αν το βάλω στον φορτιστή προσπαθεί να ξεκινήσει και κάνει bootloop και δείχνει το logo της google. Αν πατήσω τα πλήκτρα για recovery το δείχνει για ένα δευτερόλεπτο και ξαναπέφτει σε bootloop.

Καμιά πρόταση;

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεινει κολλημένο το πλήκτρο on/off.

Δεν ξερω αν ωφειλεται στην πτώση ή ετυχε να συμβεί τωρα αλλά είναι γνωστό πρόβλημα κι απ'οτι έχω καταλάβει αργά ή γρηγορα το παθαίνουν όλες οι συσκευές.

Στην δικιά μου πρόλαβα ευτυχώς την εγγύηση και μου το επισκεύασαν.

 

 

Στάλθηκε από το XT1092 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές δοκιμές το power button "ξεκόλλησε". Βάζω τα εισαγωγικά γιατί και κατά την δυσλειτουργία φαινόταν να λειτουργεί κι είχε κανονική επαναφορά. Τέλος καλό όλα καλά.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές δοκιμές το power button "ξεκόλλησε". Βάζω τα εισαγωγικά γιατί και κατά την δυσλειτουργία φαινόταν να λειτουργεί κι είχε κανονική επαναφορά. Τέλος καλό όλα καλά.

Και μένα το είχε πάθει πρόσφατα μετά από πτώση... Δεν άνοιγε και μετά ανοιγολεινε. Αλλά μετά από κανένα εικοσάλεπτο έστρωσε μόνο του.... Είναι τώρα πάνω από 3 εβδομάδες και δεν έχει ξαναεμφανιστει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αλλαγή μπαταρίας στη Θεσσαλονίκη έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Πάρε μια από το σκρουτζ, αλλάζει πανεύκολα, αρκεί να δεις φώτο από ifixit. Com (γράψε nexus 5 teardown)

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια από το σκρουτζ, αλλάζει πανεύκολα, αρκεί να δεις φώτο από ifixit. Com (γράψε nexus 5 teardown)

 

Παρήγγειλα ήδη από ebay.co.uk. Έρχεται από Ιρλανδία μέσα στη βδομάδα. Είδα και video στο youtube, όντως αλλάζει εύκολα. Ευχαριστώ όπως και να έχει.

Edited by axelgr
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5 aosp nougat 7.1:

 

Ενδιαφέρον! Είναι σταθερό για καθημερινή χρήση; Όσο σταθερό μπορεί να είναι ένα developer preview δηλαδή. Το πρόβλημα με το βίντεο έχει λυθεί; HDR τραβάει;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! Είναι σταθερό για καθημερινή χρήση; Όσο σταθερό μπορεί να είναι ένα developer preview δηλαδή. Το πρόβλημα με το βίντεο έχει λυθεί; HDR τραβάει;

Είναι απολυτα σταθερό...HDR δουλεύει κανονικα...δύο μέρες τώρα το έχω λιώσει και είναι άψογο...έχω αφήσει το s6 edge plus μου και δουλεύω το Nexus 5

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει μια nougat αλλά δεν κατάφερα να βρω λειτουργικά gapps και δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω τον google λογαριασμό μου. Ποια χρησιμοποιείτε;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Και Google assistant 100% λειτουργικό...έχω το pixel phone στο Nexus 5 μου!!!:D

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ pure nexus rom. Νομίζω η κατανάλωση της μπαταρίας είναι λίγο μεγαλύτερη. Δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα. Ούτε ένα fc στις 2 μέρες.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το τελικο setup στο nexus 5...και το εχω φερει σε πολυ καλο σημειο ωστε να ειναι ειναι λειτουργικο 100% για καθυμερινη χρηση...το widget του καιρου δουλευει κανονικα πλεον....και στην υπαρχει και η δυνατοτητα για night ligt mode το οποιο ειναι πολυ χρησιμο το βραδυ... Αυτα...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...