Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κακό είναι ότι οι περισσότεροι που θα ψάχνουν ανταλλακτικά θα ψάχνουν και αυτοί οθόνη. Οπότε θα χρειαστεί ενδεχομένως να ψάξεις λίγο περισσότερο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

ράγισε η οθόνη στο πενταρι, μήπως ξέρει κανείς πόσο κοστίζει ?

 

135 € porcordia. ..

Εγώ έψαξα γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα παντού. ... αν θες κάτι που να πατάς και να ανταποκρινεται...να βλέπεις στον ήλιο κλπ θες κανένα 50€ σίγουρα. .. Εγώ ζήτησα από site με αγγελίες και βρέθηκε παλικάρι και μου έδωσε γνήσια με 50€ ( στείλε pm αν θες να σε πω) και την έβαλα μόνος μου , λίγο να το έχεις. ... 10 λεπτά υπόθεση (αν είναι γνήσια γιατί στις άλλες πρέπει να κάνεις κάποια πράγματα έξτρα )

Link to comment
Share on other sites

135 € porcordia. ..

Εγώ έψαξα γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα παντού. ... αν θες κάτι που να πατάς και να ανταποκρινεται...να βλέπεις στον ήλιο κλπ θες κανένα 50€ σίγουρα. .. Εγώ ζήτησα από site με αγγελίες και βρέθηκε παλικάρι και μου έδωσε γνήσια με 50€ ( στείλε pm αν θες να σε πω) και την έβαλα μόνος μου , λίγο να το έχεις. ... 10 λεπτά υπόθεση (αν είναι γνήσια γιατί στις άλλες πρέπει να κάνεις κάποια πράγματα έξτρα )

 

όταν κάνω κλίση η όταν δέχομαι κλήση σβήνει η οθόνη μέχρι τον τερματισμό της, φοβάμαι μήπως έχει και άλλο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνω κλίση η όταν δέχομαι κλήση σβήνει η οθόνη μέχρι τον τερματισμό της, φοβάμαι μήπως έχει και άλλο πρόβλημα

Μήπως η ζελατίνα σου ενοχλεί τον proximity sensor;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

αυτό θα ναι. το ειχα παθει και γω. βρες ζελατινα η τζαμι το οποιο να εχει τις αντίστοιχες τρύπες στους αισθητήρες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help! LG NEXUS 5 : Η οθόνη αφής δε λειτουργεί. Λειτουργεί κανονικά ως προς την όψη. Πατώντας το power button ανάβει, το φωτάκι ενημερώσεων ανάβει, οι ήχοι ακούγονται και γενικά το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν μπορώ να πατήσω τίποτα πάνω στην οθόνη. Έβγαλα τη sim και την ξαναέβαλα αλλά τώρα εχω κολλήσει γιατί μου ζητάει να πατήσω το pin και δεν μπορώ να πατήσω τους αριθμούς για να μπω. Πάω για αλλαγή οθόνης ή σώνεται? Το τηλέφωνο δεν είναι root, δεν έχει πειραχτεί ποτέ εκτός από τα official updates. ΤΗΑΝΚS.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help! LG NEXUS 5 : Η οθόνη αφής δε λειτουργεί. Λειτουργεί κανονικά ως προς την όψη. Πατώντας το power button ανάβει, το φωτάκι ενημερώσεων ανάβει, οι ήχοι ακούγονται και γενικά το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν μπορώ να πατήσω τίποτα πάνω στην οθόνη. Έβγαλα τη sim και την ξαναέβαλα αλλά τώρα εχω κολλήσει γιατί μου ζητάει να πατήσω το pin και δεν μπορώ να πατήσω τους αριθμούς για να μπω. Πάω για αλλαγή οθόνης ή σώνεται? Το τηλέφωνο δεν είναι root, δεν έχει πειραχτεί ποτέ εκτός από τα official updates. ΤΗΑΝΚS.

Με ένα OTG καλώδιο ή adapter, συνδέσε ενα ποντίκι. Δουλεύει μια χαρά.

 

Tapatalked from my Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Για προσωρινή χρήση (για να πάρεις backup κτλ) σύνδεσε το καλώδιο OTG κι ένα ποντίκι υπολογιστή για να χρησιμοποιείς το κινητό
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help! LG NEXUS 5 : Η οθόνη αφής δε λειτουργεί. Λειτουργεί κανονικά ως προς την όψη. Πατώντας το power button ανάβει, το φωτάκι ενημερώσεων ανάβει, οι ήχοι ακούγονται και γενικά το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν μπορώ να πατήσω τίποτα πάνω στην οθόνη. Έβγαλα τη sim και την ξαναέβαλα αλλά τώρα εχω κολλήσει γιατί μου ζητάει να πατήσω το pin και δεν μπορώ να πατήσω τους αριθμούς για να μπω. Πάω για αλλαγή οθόνης ή σώνεται? Το τηλέφωνο δεν είναι root, δεν έχει πειραχτεί ποτέ εκτός από τα official updates. ΤΗΑΝΚS.

 

Σου ειχε κανει ποτε τιποτα μικροτερα συμπτωματα σε περιορισμενο μερος της οθονης που λυνονται με επανεκκινηση ή συνεβη στα καλα καθουμενα σε ολη την οθονη?

Να φανταστω εισαι εκτος εγγυησης ε?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά που θα πατήσεις το airplane mode, πάτα πάλι στο wifi.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είχα πρόβλημα ποτέ και ναι είμαι εκτός εγγύησης. Καμιά πρόταση?

 

Δε νομιζω οτι εχεις και πολλες επιλογες...Procordia επισημο service και διαγνωση - αν σου πουν αλλαγη ολου του panel της οθονης και μαλιστα εκτος εγγυησης, δε νομιζω οτι το κοστος αξιζει τον κοπο :(

Εκτος και θελεις να πειραματιστεις με ΜΤΧ παραγγελιες απο ebay και do it yourself καταστασεις...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε μια σταθερή custom Ρομ να βάλω στης γυναίκας μου γιατί έχω μείνει με μια παλιά που έχει σταματήσει η υποστήριξη και έχει αρχίσει κάτι κουλά..

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε μια σταθερή custom Ρομ να βάλω στης γυναίκας μου γιατί έχω μείνει με μια παλιά που έχει σταματήσει η υποστήριξη και έχει αρχίσει κάτι κουλά..

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

krexus rom...ειναι και από Ελληνα developer...ειναι απο τις πλεον σταθερες και οτι πιο κοντα σε στοκ εκδοση κυκλοφορει...3μηνες τωρα που την φοραω στο δικο μου δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο ελαττωμα. https://plus.google.com/u/0/communities/117603046007221302455

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινε κατι που φοβομουν απο τοτε που εβγαλα την θηκη.... Επεσε με την πανω δεξια γωνια και ραγισε ο γοριλας, και ενα μικρο βαθουλωματακι στο πλαστικο.η οθωνη δουλεύει μια χαρά. Επιλογες..1 Προκορντια. τι αλλαζει? οθόνη μαζί με housing ? Ξέρει κανείς περίπου πόσο.

2 έχω κρατήσει το πρώτο μου n5 με πρόβλημα στην motherboard και στην πίσω κάμερα που έχει ραγίσει. Αν μεταφέρω την κάμερα και την matherboard από αυτό το λειτουργικό, στο παλιό, τι γίνεται? Από άποψης δυσκολίας δεν το βλέπω πολύ δύσκολο.. Έχω αλλάξει μόνος μου μπαταρία και γενικά έχω ασχοληθεί και με άλλες συσκευές για μικροεπεμβασεις.

Να ρωτήσω, εφόσον γίνει η αλλαγή, θα χαθούν τα πάντα από πλευράς SMS, Viber, ιστορικά κτλ ή όχι....? Αυτα

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...