Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα εγινε κατι που φοβομουν απο τοτε που εβγαλα την θηκη.... Επεσε με την πανω δεξια γωνια και ραγισε ο γοριλας, και ενα μικρο βαθουλωματακι στο πλαστικο.η οθωνη δουλεύει μια χαρά. Επιλογες..1 Προκορντια. τι αλλαζει? οθόνη μαζί με housing ? Ξέρει κανείς περίπου πόσο.

2 έχω κρατήσει το πρώτο μου n5 με πρόβλημα στην motherboard και στην πίσω κάμερα που έχει ραγίσει. Αν μεταφέρω την κάμερα και την matherboard από αυτό το λειτουργικό, στο παλιό, τι γίνεται? Από άποψης δυσκολίας δεν το βλέπω πολύ δύσκολο.. Έχω αλλάξει μόνος μου μπαταρία και γενικά έχω ασχοληθεί και με άλλες συσκευές για μικροεπεμβασεις.

Να ρωτήσω, εφόσον γίνει η αλλαγή, θα χαθούν τα πάντα από πλευράς SMS, Viber, ιστορικά κτλ ή όχι....? Αυτα

 

αν πας procordia ειναι κανα 130Ε σιγουρα οποτε δεν συμφερει...και ναι αλλαζουν οθονη μαζι με το frame...απο την στιγμη που εχεις αλλο nexus 5 καβατζα και η οθονη με το frame στο αλλο ειναι κομπλε δες κανα βιντεακι στο ifixit πως γινεται η αλλαγη και καντο εσυ...εφοσον πιανουν τα χερια σου παντα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρεις αν θα χαθούν τα δεδομένα? Με ενδιαφέρει κυρίως τα SMS, το Viber και το fb messenger

Δεν είμαι root!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν θα χαθούν τα δεδομένα? Με ενδιαφέρει κυρίως τα SMS, το Viber και το fb messenger

Δεν είμαι root!

Δεν χάνονται, αφού κρατάς την ίδια motherboard. Ότι έχει μέσα μένει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Πανεύκολη η αλλαγή motherboard. Καινούργιο body frame (το παλιό είχε ήδη κόψει στα λεπτά σημεία στα κουμπιά). Ευχαριστω
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησα το google search και τωρα το τηλεφωνο δεν κανει τιποτα, εκανα hard reset ξεκιναει αλλα και σταματαει στο πολυχρωμο logo ,πως το επαναφερω τωρα; μπηκα και στ recovery εκανα wipe data αλλα παλι τα ιδια, πως περναμε την ρομ ξανα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι απλά πεθαίνει το τηλέφωνο...:lol: Ποτέ δεν είχε ένταση όπως την ήθελα αλλά όντως έπεσε τις τελευταίες μέρες.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετα το προχθεσινο update εχει πεσει πολυ η ενταση του ηχου, αναφορες υπαρχουν πολλες, συμβαινει και σε σας?

Είναι bug στον kernel της νέας έκδοσης. Η βάσεις παλιοτερο, ή αλλον ή περιμένεις το νέο release.

 

Tapatalked from my Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug στον kernel της νέας έκδοσης. Η βάσεις παλιοτερο, ή αλλον ή περιμένεις το νέο release.

 

Tapatalked from my Nexus 5

 

Να σαι καλά γιατί άκουγα το ηχείο ότι δεν ήταν δυνατό και στην αρχή υπέθεσα ότι το είχα στο χαμηλό.

 

Αλλά μετά είδα ότι συνεχιζόταν και λέω πάει...τα τινάζει σιγά σιγά....:p

Link to comment
Share on other sites

Μετα το προχθεσινο update εχει πεσει πολυ η ενταση του ηχου, αναφορες υπαρχουν πολλες, συμβαινει και σε σας?

Οπως ειπαν και οι αλλοι.......να σαι καλα γιατι και εγω νομιζα οτι πεθαινει και αρχισα ηδη να ψαχνομαι. Θα το διορθωσουν ή θα μεινει ετσι αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφω απο το τελευταιο AOSP changelog εδω: http://aosp.changelog.to/android-6.0.1_r45-to-android-6.0.1_r53.html

"Project: platform/hardware/qcom/audio

ac4fe9e : DO NOT MERGE Fix AudioEffect reply overflow"

 

που ειναι και η μονη αναφορα σχετικη με audio και ισως εδω κρυβεται αυτο που παρατηρειτε όλοι κι εγω δεν εχω αντιληφθει... :O

Οταν λετε πτωση της εντασης του ηχου εννοειτε στο ακουστικο ή στο ηχειο κατα την αναπραγωγη πχ μουσικης?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2. Ακόμα και στο ακουστικό κατά τη συνομιλία. Σε έναν θορυβώδη χώρο είναι πιθανό να μην ακούς. Είναι παραπάνω από αισθητό.

Λίγο off topic αλλά όλοι οι γνωστοί kernel devs το έχουν λύσει, στις τελευταίες τους εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις γιατι δεν αναβει το λαμπακι στις αναπαντητες; ειμαι stock rom και χωρις root

 

Βάλε led manager. Και δουλεύει καλύτερα και μπορείς να παραμετροποιήσεις το φως ανάλογα την ειδοποίηση (mail, viber, gmail, whats app, battery, δεδομένα κοκ).

Link to comment
Share on other sites

Βάλε led manager. Και δουλεύει καλύτερα και μπορείς να παραμετροποιήσεις το φως ανάλογα την ειδοποίηση (mail, viber, gmail, whats app, battery, δεδομένα κοκ).

 

θεμα καταναλωση μπαταριας θα εχουμε φιλε; ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

θεμα καταναλωση μπαταριας θα εχουμε φιλε; ευχαριστω :)

 

Κανένα θέμα. Δεν θυμάμαι να το έχω δει και ποτέ σε battery stats. Πάντα είναι πολύ χαμηλά.

 

Edit: δοκίμασε το light manager-led settings

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε , ευχαριστω ,θα τα δοκιμασω, γιατι δεν παιζει το led στις αναπαντητες χωρις καποια εφαρμογη δεν ξερουμε; τεσπα, αν γνωριζει καποιος ας το αναφερει
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μολις ανακαλυψες ενα φρεσκο bug...! Ουτε σε μενα δουλευει (μονο στις αναπαντητες) και δεν το ειχα προσεξει....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το led ήταν αναξιόπιστο από όταν πήρα το κινητό. Δεν θεωρώ ότι είναι θέμα του τελευταίου update συγκεκριμένα.

 

Εδώ και 2,5 χρόνια είμαι με την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Το led ήταν αναξιόπιστο από όταν πήρα το κινητό. Δεν θεωρώ ότι είναι θέμα του τελευταίου update συγκεκριμένα.

 

Εδώ και 2,5 χρόνια είμαι με την εφαρμογή.

 

την εγκατεστησα την εφαρμογη που προτεινες ,καλη φαινεται ,αν δεν εχουμε και θεμα με την μπαταρια τοτε θα ειναι μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι τόσα χρόνια έχει ξανασυμβεί, αλλά πάντα έφτιαχνε μετά από update από όσο θυμάμαι anyway

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...