Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιλαμβανομαι ξεκαθαρα παντως κι εγω πια το χαμηλο ηχο στο ακουστικο στη διαρκεια της κλησης...Επισης, σημερα δουλεψε σε αναπαντητη το led που συζηταγαμε προσφατα...

Υποθετω φως μονο με το επομενο security/bug fixing(?) update....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks για την πληροφορια!

Αντιγραφω απο το thread που μεγαλωσε γρηγορα πολυ(!), την απαντηση του εκπροσωπου της Google στις 21/7 που το εδωσε πλεον σε status "future release" :)

"Thanks for continuing to provide updates and information related to the inconsistent volume on the Nexus 5. We want to let you know that the team has identified the issue, and a fix will be rolling out soon. The fix requires no action, and will roll out globally to all Nexus 5 devices."

Λιγη υπομονη λοιπον για καποιο "silent update" (?) επειδη λεει οτι δεν θα χρειαστει καμια ενεργεια απο την μερια του χρηστη οπως τα κλασικα (accept, install, restart)

 

PS: Μακαρι να ειχε την ιδια γρηγορη αντιδραση αλα Apple και παλιοτερα η Google σε critical bugs για τα οποια περασαν μηνες...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό ενώ έχω ενεργοποιημένη την φωνητική καθοδήγηση σε gmaps & here maps το μόνο που ακούω είναι έναν ήχο στο gmaps όταν θα πρέπει να στρίψω. Παλαιότερα εχα κανονικά φωνητική καθοδήγηση. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει ο evleaks πως το 5άρι δεν θα πάρει Nougat μάλλον σβήνουν και οι τελευταίες ελπίδες για official update.

 

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν περιμενε τον evleaks πιστεψε με, το πραγμα ειχε φανει με το πρωτο developer preview ασε που προβλεποταν κιολας απο το χρονοδιαγραμμα υποστηριξης της Google...

Ισως το πιο σημαντικο στο tweet ειναι οτι ερχεται οριστικα τον Αυγουστο μαζι με το security patch του μηνα, στις 5/8!! Δεν το περιμενα τοσο νωρις η αληθεια ειναι και χωρις καμια πληροφορια ως τωρα για το σχετικο event...(?)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το λες και μάλιστα ήρθε και σε μένα λίγο μετά το μήνυμα...!

Ακόμα πιο ωραίο το γεγονός ότι πήραμε και το patch με ημερομηνία 5/8 χε χε

PS: Fixed κι από μένα στο πρόβλημα με την χαμηλή ένταση :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

είμαι στην 6.0.1 με την έκδοση mob30y και επίπεδο ενημέρωσης 5 αυγουστου. εχω battery drain από τα google play services. έχει κανένας το ίδιο θέμα;;
Link to comment
Share on other sites

είμαι στην 6.0.1 με την έκδοση mob30y και επίπεδο ενημέρωσης 5 αυγουστου. εχω battery drain από τα google play services. έχει κανένας το ίδιο θέμα;;

Πιθανότατα φταίει κάποια εφαρμογή σου.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

είμαι στην 6.0.1 με την έκδοση mob30y και επίπεδο ενημέρωσης 5 αυγουστου. εχω battery drain από τα google play services. έχει κανένας το ίδιο θέμα;;

 

Δοκίμασε να κάνεις wipe την cache. Σε μένα έπιασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα τη βοηθεια σας. Δεν είμαι κάτοχος του Nexus 5 οπότε συγνώμη εκ των προτέρων αν ρωτάω χιλιοειπωμένα πράγματα.

Έχω στα χέρια μου το Nexus 5 της αδερφής μου, το οποίο ήταν τελείως stock πέρνοντας κανονικά τις αναβαθμίσεις. Έχει κολλήσει απο χθες στο logo της Google με την κλειδαριά, επαννεκινεί μόνο του σε ακανόνιστα διαστήματα, δείχνει μόνο το logo,και ξανά τα ίδια. Επίσης είναι αρκετά ζεστό. Το κινητό φορτίζει κανονικά. Δοκίμασα hard reset πολλές φορές χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Είναι το αμερικάνικο μοντέλο, και είχε την 6.0.

Έχει τύχει και σε άλλους? Κάποιος οδηγός για το τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα τη βοηθεια σας. Δεν είμαι κάτοχος του Nexus 5 οπότε συγνώμη εκ των προτέρων αν ρωτάω χιλιοειπωμένα πράγματα.

Έχω στα χέρια μου το Nexus 5 της αδερφής μου, το οποίο ήταν τελείως stock πέρνοντας κανονικά τις αναβαθμίσεις. Έχει κολλήσει απο χθες στο logo της Google με την κλειδαριά, επαννεκινεί μόνο του σε ακανόνιστα διαστήματα, δείχνει μόνο το logo,και ξανά τα ίδια. Επίσης είναι αρκετά ζεστό. Το κινητό φορτίζει κανονικά. Δοκίμασα hard reset πολλές φορές χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Είναι το αμερικάνικο μοντέλο, και είχε την 6.0.

Έχει τύχει και σε άλλους? Κάποιος οδηγός για το τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ.

 

Έχει κολλήσει το power button και κάνει reboot. Το πας procordia να στο φτιάξουν. Με αλλαγή μπαταρίας παει στα 50€ αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει το power button και κάνει reboot. Το πας procordia να στο φτιάξουν. Με αλλαγή μπαταρίας παει στα 50€ αν θες.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Για να μου φύγει η απορία αν είναι όντως αυτό που λες, θα το πάω σε έναν τοπικό τεχνικό εδω που βρίσκομαι, αλλά το βλέπω απίθανο γιατί με τους συνδυασμούς πλήκτρων μπαίνω στα γνωστά μενου, αλλά και γιατί αυτή τη στιγμή το κινητό φορτίζει σβηστό, και πατώντας ακόμη και απαλά το power button, μου δείχνει για λίγο τη στάθμη της μπαταρίας και αμέσως ξανασβήνει. Αν το πατήσω συνεχόμενα, ανοίγει και μπαίνει στη διαδιασία του "bootloop". Καμιά άλλη ιδέα?

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Για να μου φύγει η απορία αν είναι όντως αυτό που λες, θα το πάω σε έναν τοπικό τεχνικό εδω που βρίσκομαι, αλλά το βλέπω απίθανο γιατί με τους συνδυασμούς πλήκτρων μπαίνω στα γνωστά μενου, αλλά και γιατί αυτή τη στιγμή το κινητό φορτίζει σβηστό, και πατώντας ακόμη και απαλά το power button, μου δείχνει για λίγο τη στάθμη της μπαταρίας και αμέσως ξανασβήνει. Αν το πατήσω συνεχόμενα, ανοίγει και μπαίνει στη διαδιασία του "bootloop". Καμιά άλλη ιδέα?

Ευχαριστώ και πάλι.

Άλλαξε το Power button.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα έβαλα την krexus και ήθελα να ρωτήσω ποια εφαρμογή για φωτογραφική προτείνεται.

 

Μέχρι χτες του είχα cyanogen και η camera της ήταν αξιοπρεπέστατη αλλά δε μπορώ να την βρω για να την βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα έβαλα την krexus και ήθελα να ρωτήσω ποια εφαρμογή για φωτογραφική προτείνεται.

 

Μέχρι χτες του είχα cyanogen και η camera της ήταν αξιοπρεπέστατη αλλά δε μπορώ να την βρω για να την βάλω.

Google camera ή footej.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μία ωραία ανάλυση πριν το... βραδινό σας ύπνο http://www.androidcentral.com/Android-7-snapdragon-800 για το πώς(?) το κινητό μας έχασε για λίγο την επίσημη nougat (αν και πλέον εκτός χρονοδιαγράμματος υποστήριξης αναβαθμίσεων)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία ωραία ανάλυση πριν το... βραδινό σας ύπνο http://www.androidcentral.com/Android-7-snapdragon-800 για το πώς(?) το κινητό μας έχασε για λίγο την επίσημη nougat (αν και πλέον εκτός χρονοδιαγράμματος υποστήριξης αναβαθμίσεων)

Ναι όπως και το gnex. Όπως και το 6p σε ένα χρόνο. Δεν σταματάει αυτό. Λάθος σκεφτόμαστε. Υπάρχει μεγάλο developing πίσω από τα Nexus και δεν μας νοιάζει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα με ενδιαφέρει αλλά ήθελα να μοιραστω το story με το forum - ξέρεις, δεν είναι ανάγκη να είσαι τόσο απόλυτος και βέβαιος για το πώς σκέφτεται ο καθένας ε? Φιλικά πάντα....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα με ενδιαφέρει αλλά ήθελα να μοιραστω το story με το forum - ξέρεις, δεν είναι ανάγκη να είσαι τόσο απόλυτος και βέβαιος για το πώς σκέφτεται ο καθένας ε? Φιλικά πάντα....

Και γω φιλικά μιλάω. Δεν κερδίζω κάτι αν μιλάω διαφορετικά. Το έγραψα καθαρά και μόνο γιατί κάθε τέλος υποστήριξης γίνεται θέμα αν το σηκώνει ή όχι το εκάστοτε Nexus. Και petitions και χαζομάρες. Με συγχωρείς αν φάνηκε αλλιώς. Απλά έχοντας όλα τα Nexus από το Nexus s έχω βαρεθεί τα ίδια και όλα μου φταίνε. (θα το κοιτάξω εσωτερικά...)

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...