Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια

Σε συσκευη φιλου μου

Εκλεισε ξαφνικα εχοντας μικρο ποσοστο μπαταριας περιπου 10%

Τωρα προσπαθεις να το ενεργοποιησεις και δεν ανοιγει καν.

Συνδεω τον φορτιστη και κανει να ανοιξει βγαζει το GOOGLE logo και αμεσως κλεινει και ξανα ανοιγει. Συνεχεια το ιδιο loop.

Προσπαθω με τα πληκτρα να μπω σε recovery και μπαινει κανονικα. Ισα που βγαζει το πρασινο Android ανθρωπακι με τα λοιπα γραμματα ξανα κλεινει και ολα αυτα συνεχεια ξανα απο την αρχη.

 

Αν ξεσυνδεσω τον φορτιστη δεν ανοιγει καθολου τιποτα.

 

Λετε να ειναι μπαταρια η μητρικη???

Η συσκευη ειχε αρχισει να δινει σημαδια παλαιοτητας αφου ειναι νομιζω πανω απο 2 ετων και η μπαταρια δεν του τα ελεγε και πολυ καλα σε αυτονομια τελευταια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες το post #6627 στην προηγούμενη σελίδα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δες το post #6627 στην προηγούμενη σελίδα.

 

Εγινε σ ευχαριστω. Θα το κοιταξω αυριο ειναι πολυ πιθανο να ειναι αυτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά γειά σας και από μένα.

Θα ήθελα να ρωτήσω για ποιό λόγο κάποιος να μπεί στη διαδικασία να βάλει custom ROM σε ένα τηλέφωνο που με την official είναι τούμπανο? Έχω βάλει σε πολλά τηλέφωνα custom ROM αλλά δε βρίσκω το λόγο για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα στηβ κοινότητα,

Θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος κάποια σταθερή nugat rom η οποία όμως να υποστηρίζει ελληνικό μενού.. Και να έχει σχετικά καλή αυτονομία και γενικά να είναι σταθερή

Link to comment
Share on other sites

https://sourceforge.net/projects/nitrogen-project/files/hammerhead/

(είναι προ-ρουταρισμένη) και η μόνη που λειτουργεί άψογα η Google Camera με HDR+ στην έκδοση 4.2.035 και χωρίς πράσινες γραμμές ή κρασαρίσματα (οι πιο νεώτερες εκδόσεις είναι 64bits δεν υποστηρίζουνται)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Συχνά πυκνά χάνεται η σύνδεση στο WiFi ενώ το κινητό έχει σβηστή την οθόνη. Υπάρχουν πολλές αναφορές στο internet, αλλά δεν βρήκα κάτι που να δουλεύει. Έχει λύσει κανείς αυτό το πρόβλημα; Σε stock 6.0.1.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Paranoid Android 7.2.1 - AOSPA για Google Nexus 5

 

Δεν έχει ότι πρόσθετο/feature κυκλοφορεί εκεί έξω αποσκοπώντας να είναι μια βελτιωμένη Nougat με όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα/bugs.

 

Δεν την έχω δοκιμάσει εκτενώς αλλά έως τώρα τηρεί όσα υπόσχεται! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις τωρα πηρα το κινητό θα ήθελα να ήξερα αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούσω ραδιοφωνο(όχι streamig) με κάποιο gadget ή app. Ξέρω ότι θα το έχετε συζητήσει αλλά είνα μεγάλο το topic και δε μπορώ να το βρω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά πώς να ακούσεις ραδιόφωνο όταν το ίδιο το τηλέφωνο δεν έχει κεραία

Μόνο από εφαρμογές όπως tune in κλπ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Απλώς επειδή ακούω ραδιοφωνο από το κινητό είπα μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος. Δεν ξέρω αν δουλεύει bluetooth με ενσωματωμένο ραδιόφωνο. Θα δω. Ευχαριστώ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Χτες του εκανα reset μεσα απο recovery για να το φρεσκαρω. Απο τοτε εχω τρομερο battery draining σε idle. Μεσα σε 12 ωρες εχασε 20%.

 

Η μπαταρια δεν δειχνει κατι περιεργο, Phone Idle και Cell stand by βλεπω. Πριν to reset δεν ειχε κανενα θεμα. Του εκανα και battery calibration.

 

Tι ακριβως γινεται, θα με τρελανει? Tωρα εκανα ενα wipe στην cache μηπως στρωσει.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

https://arstechnica.com/information-technology/2017/07/broadcom-chip-bug-opened-1-billion-phones-to-a-wi-fi-hopping-worm-attack/

 

Ξέρει κανείς αν θα βγει update για Nexus 5 από την Google;

Δάσκαλε εσύ;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πάει το νεξουσακι μου.. μαύρο δάκρυ, έπεσε κ δεν πιάνει σήμα. Το άνοιξα, το ξαναδεσα, είδα βίντεο αρκετά, πιθανές λύσεις, τίποτα όμως. Απαρηγόρητος. ( Παρήγγειλα το xiaomi redmi note 4 κ ο Θεός βοηθός).. θα μου λείψει..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κόστος για αλλαγή οθόνης στην procordia; Θα πάρω αύριο που θα ανοίξουν να μάθω σίγουρα αλλά λέω μήπως ξέρεις κανείς;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μιας και δεν βρίσκω θέμα με το nexus 5x, θα το γράψω εδώ για ενημέρωση πιο πολύ.

Το κινητό έπεσε σε bootloop στις 20/7 και δεν ξανα-άνοιξε ποτέ.

(είμαι μέσα στην εγγύηση)

Το έστειλα στην procordia..και ενώ το έχουν 1 μήνα(33 μέρες) τώρα κοντά με σχεδόν καμία ενημέρωση..

Το άθλιο τηλεφωνικό κέντρο που έχουν αφού πρώτα με έκανε να χάσω 2ώρες από την ζωή μου,στο περίμενε για να μου το σηκώσει κάποιος,με ενημέρωσε πριν 2 βδομάδες ότι "έχουν μείνει πίσω,και ότι δεν το έχουν δει ακόμα,αλλά μες την βδομάδα θα είναι έτοιμο",αυτή η συνομιλία έγινε 7/8!

Στις 16/8 έλαβα sms ότι θα αργήσει η επισκευή του λόγω έλλειψης ανταλλακτικού.

Οπότε ακόμα περιμένω..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το θέμα του 5x

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=425885

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το θέμα του 5x

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=425885

ευχαριστώ,δεν το είχα βρει

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κανείς πόσο κοστολογείτε τώρα το nexus 5 σε πολύ καλή κατάσταση για να δω αν αξίζει να το πουλήσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω δύο Nexus 5 με σπασμένες οθόνες, το ένα το είχα εγώ 3+ χρόνια και το άλλο το πήρα για τη γυναίκα πριν ~2 μήνες και έτυχε να σπάσουν και οι δύο οθόνες την ίδια βδομάδα.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τι επιλογές έχω για να τις φτιάξω;

 

Εννοώ, μπορώ να αγοράσω από eBay μόνο κρύσταλλα και να πάω στην Procordia και να τους πω να μου τα φτιάξουν;

Πρέπει να αγοράσω υποχρεωτικά και digitizer και ό,τι άλλο πάει πακέτο; Πάλι μπορώ να τα πάω στην Procordia;

Να πάω τα σπασμένα σε μαγαζιά που αναλαμβάνουν επισκευές και να αναλάβουν εκείνοι να βρουν ανταλλακτικά;

Να αγοράσω μεταχειρισμένες συσκεύες, ενδεχομένως με προβλήματα (για ανταλλακτικά) και να κάνω κάτι από τα παραπάνω;

Να τα πάω κατευθείαν στην Procordia; Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι σετ υποχρεωτικά με το πλαϊνό και ότι το κόστος είναι υψηλό.

 

Δε με απασχολει τόσο να τα κάνω πάλι σαν καινούργια, όσο το να μην είναι σπασμένα.

 

Ποια είναι η οικονομικότερη και παράλληλα βέλτιστη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ έχω ένα με σπασμένο κρύσταλλο και το έχω ψάξει για αλλαγή μόνος μου, είναι δυσκολη η αλλαγή σκέτο το τζάμι, με το digitizer είναι πιο βατή, αλλά και πάλι ακριβά θα σου βγει

 

στην αντιπροσωπία απλά είναι ασύμφορη η επισκευή του.

 

καλύτερα ρώτα σε κανένα μαγαζί πόσο θα σου πάρουν για επισκευή (λογικά με aftermarket οθόνη) και αποφάσισε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...