Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σητω συγγνωμη για το offtopic αλλα εχω δει οτι καποιοι τρεχετε την νεα εκδοση L.

Ερωτηση: Εχουνε αφαιρεσει το ποσοστο της μπαταριας απο τη status bar η εγω δεν το βλεπω σε διαφορα βιντεο που κυκλοφορουν;

 

Εννοείς το battery bar ή το % σε number?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείς το battery bar ή το % σε number?

 

 

Το toggle που βρισκεται στη δευτερη σειρα (κατεβαζοντας τη μπαρα με τα δυο δαχτυλα) στην εκδοση kitkat, που λεει ποσο της % μπαταρια εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

εξωτερικα στο αλλαξαν ολοκληρο...γιατι ειναι 2 κομματια μονο...η οθονη με τα πλαινα και πανω κατω ειναι το ενα κομματι και το αλλο ειναι το πισω!

αρα εχεις καινουριο κινητο

 

Aρα δλδ εγω που χω κοκκινο δυσκολα να μου αλλαξουν οθονη αφου πιθανον να μην εχουν κοκκινο ανταλακτικο?

Θελω να το παω γιατι εχω αρκετο screen bleeding και τωρα σαν να παρατηρισα στο κουμπια οταν ειναι full screen σε ασπρο κιτρινιζει λιγο. Εχω και θεμα με το μικροφωνο δεν με ακουν καλα και η δονηση κοπαναει λιγο αυτα τα λιγα.

Για θεσσαλονικη το service ξερει κανεις που ειναι? Και ποιο ειναι αξιολογο?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εγώ στην lg γιατί χάθηκε το imei μου.. Είναι δυτικά αμπελόκηποι προς Κορδελιό..

Κάντε backup to efs σας, μέσω twrp.1 λεπτό δουλειά είναι.

Υσ.κ εγώ κόκκινο έχω πολύ πρόβλημα αλλαγή δεν κάνουνε μόνο επισκευή

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εγώ στην lg γιατί χάθηκε το imei μου.. Είναι δυτικά αμπελόκηποι προς Κορδελιό..

Κάντε backup to efs σας, μέσω twrp.1 λεπτό δουλειά είναι.

Υσ.κ εγώ κόκκινο έχω πολύ πρόβλημα αλλαγή δεν κάνουνε μόνο επισκευή

 

Αλλαγη τι εννοεις?π.χ δεν αλλαζουν οθονη? Η να σου δωσουν αλλη συσκευη? Θα παρω τηλ και γω να δω που ακριβως ειναι και απο βδομαδα θα παω και θα ενημερωσω. Ευχαριστω φιλε nokisas.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη τι εννοεις?π.χ δεν αλλαζουν οθονη? Η να σου δωσουν αλλη συσκευη? Θα παρω τηλ και γω να δω που ακριβως ειναι και απο βδομαδα θα παω και θα ενημερωσω. Ευχαριστω φιλε nokisas.

 

Τους λεω στο τηλ.ας υποθέσουμε ότι δεν μπορεί να γίνει κ ότι θέλω αλλαγή τηλ. τι γίνεται έχω το κόκκινο. Μου λέει κάτι κουλα και στο τέλος μου λεει θα πάρεις τηλ. στο κατάστημα που το αγόρασες και θα συνεννοηθείς μαζί τους. Του λεω πήρα στην 12η μέρα που το είχα για ένα άλλο πρόβλημα κ δεν το αλαζανε έπρεπε να παρεις μέσα στην πρωτη βδομάδα μου είπαν, και θα μου το αλλάξουν τώρα μετά 6 μήνες? Τελικά το έκανα μόνος μου κ ησυχασα. εσύ μην ανχωνεσαι το δικό σου θα γίνει πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους Nexus-όπληκτους :lol: , μια μικρή ερώτηση.

Είναι ο καιρός να αναβαθμίσω απο το τίμιο πλην underpowered Moto G μου. Το Ν5 είναι η επιλογή μου μιας και οταν βγηκε το λάτρεψα τόσο εμφανισιακά, όσο και για την stock Android εμπειρία. Ενα θέμα μένει να επιλυθεί για να προχωρησω στην αγορα του (εδώ μπορέιτε να αρχίσετε να κράζετε άφοβα, καθώς ξέρω οτι μάλλον προκειται για παραξενιά αλλά it is what it is)

Ειμαι φανατικος ραδιοφωνακιας και χρησιμοποιω το FM Radio καθημερινα, ομως δεν εχω καμια διαθεση να ξοδεψω δεδομενα σε μια internet radio εφαρμογη για μια λειτουργια που ειχαν τα dumbphones. Επειδη γνωριζω ομως οτι τα Nexus ερχονται χωρις FM radio,η ερωτηση ειναι η εξης: Εφαρμογες οπως το Spirit Radio που ακουγονται να λυνουν το θεμα, κανουν οντως δουλεια η οχι;

Ευχαριστω προκαταβολικα για οποιες απαντησεις :)

Get your facts first, then you can distort them as you please.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν έχει κεραία για ραδιόφωνο. Μόνο μέσω Internet. Άρα αν ακούς πολύ ραδιόφωνο το N5 δεν είναι για σένα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους Nexus-όπληκτους :lol: , μια μικρή ερώτηση.

Είναι ο καιρός να αναβαθμίσω απο το τίμιο πλην underpowered Moto G μου. Το Ν5 είναι η επιλογή μου μιας και οταν βγηκε το λάτρεψα τόσο εμφανισιακά, όσο και για την stock Android εμπειρία. Ενα θέμα μένει να επιλυθεί για να προχωρησω στην αγορα του (εδώ μπορέιτε να αρχίσετε να κράζετε άφοβα, καθώς ξέρω οτι μάλλον προκειται για παραξενιά αλλά it is what it is)

Ειμαι φανατικος ραδιοφωνακιας και χρησιμοποιω το FM Radio καθημερινα, ομως δεν εχω καμια διαθεση να ξοδεψω δεδομενα σε μια internet radio εφαρμογη για μια λειτουργια που ειχαν τα dumbphones. Επειδη γνωριζω ομως οτι τα Nexus ερχονται χωρις FM radio,η ερωτηση ειναι η εξης: Εφαρμογες οπως το Spirit Radio που ακουγονται να λυνουν το θεμα, κανουν οντως δουλεια η οχι;

Ευχαριστω προκαταβολικα για οποιες απαντησεις :)

G2 είναι αυτό που θέλεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους Nexus-όπληκτους :lol: , μια μικρή ερώτηση.

Είναι ο καιρός να αναβαθμίσω απο το τίμιο πλην underpowered Moto G μου. Το Ν5 είναι η επιλογή μου μιας και οταν βγηκε το λάτρεψα τόσο εμφανισιακά, όσο και για την stock Android εμπειρία. Ενα θέμα μένει να επιλυθεί για να προχωρησω στην αγορα του (εδώ μπορέιτε να αρχίσετε να κράζετε άφοβα, καθώς ξέρω οτι μάλλον προκειται για παραξενιά αλλά it is what it is)

Ειμαι φανατικος ραδιοφωνακιας και χρησιμοποιω το FM Radio καθημερινα, ομως δεν εχω καμια διαθεση να ξοδεψω δεδομενα σε μια internet radio εφαρμογη για μια λειτουργια που ειχαν τα dumbphones. Επειδη γνωριζω ομως οτι τα Nexus ερχονται χωρις FM radio,η ερωτηση ειναι η εξης: Εφαρμογες οπως το Spirit Radio που ακουγονται να λυνουν το θεμα, κανουν οντως δουλεια η οχι;

Ευχαριστω προκαταβολικα για οποιες απαντησεις :)

 

Δεν έχει δεκτη ραδιοφώνου. Μπορείς να πάρεις ενα Bluetooth με ενσωματωμένο ραδιόφωνο όπως το κορυφαίο sony sbh52

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια αλλη πρόταση για σερβις πέρα της procordia; Εσπασα το τζαμακι της κάμερας και ζητάνε 40€. Η κάμερα δουλευει μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια αλλη πρόταση για σερβις πέρα της procordia; Εσπασα το τζαμακι της κάμερας και ζητάνε 40€. Η κάμερα δουλευει μια χαρά..

Εγώ το άφησα έτσι :p

Link to comment
Share on other sites

Κομπλε με την καμερα είναι δεν πιστευω να βρεις μόνο το τζάμι. Εγώ στη θέση σου θα εκοβα ένα και θα το κολουσα

Δεν είναι μαζί με την κάμερα . Είναι το λεγόμενο rear housing για το nexus 5. Κοστίζει περί τα 20 € και 20 λεπτά να το αλλάξεις. Έχω αλλάξει σε 2 δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να κάνεις με 3 εργαλεία και λίγη προσοχή.

Για του λόγου το αληθές

 

http://m.ebay.com/itm/Top-Back-Chassis-Camera-Lens-Replacement-Housing-for-Nexus-5-D820-Repair-Fix-/400620284655

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιγε το WIFI. ανοιγμα κλεισιμο το flight mode=τιποτα. Restore=τιποτα--> Procordia=αλλαγη πλακετας=Νεο ΙΜΕΙ. Ελπιζω Ολα να πανε καλα.... Βοηθεια μας :rolleyes:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μαζί με την κάμερα . Είναι το λεγόμενο rear housing για το nexus 5. Κοστίζει περί τα 20 € και 20 λεπτά να το αλλάξεις. Έχω αλλάξει σε 2 δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να κάνεις με 3 εργαλεία και λίγη προσοχή.

Για του λόγου το αληθές

 

http://m.ebay.com/itm/Top-Back-Chassis-Camera-Lens-Replacement-Housing-for-Nexus-5-D820-Repair-Fix-/400620284655

 

Nice.......

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 3 εβδομάδες περίπου, έχω σημαντικό πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας. στεγνώνει απίστευτα γρήγορα χωρίς να έχω προσθέσει η αφαιρέσει κάτι στο κινητό. σήμερα διάβασα το άρθρο για την κάμερα και ότι από εκεί προέρχεται το πρόβλημα. θα λυθεί με την αναβάθμιση σε L; έτσι αφήνει να εννοηθεί.
KT23
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 3 εβδομάδες περίπου, έχω σημαντικό πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας. στεγνώνει απίστευτα γρήγορα χωρίς να έχω προσθέσει η αφαιρέσει κάτι στο κινητό. σήμερα διάβασα το άρθρο για την κάμερα και ότι από εκεί προέρχεται το πρόβλημα. θα λυθεί με την αναβάθμιση σε L; έτσι αφήνει να εννοηθεί.

 

Το πρόβλημα με τη κάμερα τουλάχιστον σε μένα δεν υπάρχει εδώ και αρκετό καιρό. Δες μήπως έχει κολλήσει καμία εφαρμογή στο παρασκήνιο

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

και το bug της κάμερας να είναι, λύνεται με ένα απλό restart...βλεπε μια στο τόσο αν στα στατιστικά της μπαταρίας υπάρχει το daemon.. και αν ναι, κάνε restart.
Link to comment
Share on other sites

Σε τι φορματ πρέπει να είναι το φλασακι για να το διαβάσει με usb otg;

 

Αν δεν κάνω λάθος Fat32..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το διαβάζει δεν ξέρω γιατί.. Δοκίμασα και στο nexus media importer και στον es.. Δεν βγάζει τίποτα..

Έχεις δοκιμάσει άλλο φλασάκι;

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω το φορτιστή στη πρίζα ακούγεται ένας πολύ ελαφρύς ήχος.. Ένα τζιτζίρισμα:p το έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος;

Δε ζεσταίνεται καθόλου ο φορτιστής να σημειώσω.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...