Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο δικο μου το εχω στο 10% σχεδον παντα και δε μου κανει flickering.

 

θα το πάω Κατεχάκη και βλέπουμε :)

 

Τράβηξε ο μικρός το κινητό, έπεσε και έχει σπάσει λίγο το τζαμακι με 2-3 χαρακιες.. Γενικά δουλεύει κανονικά αλλά ήθελα να δω τι τιμή παίζει για αλλαγή;

έχει γίνει τελευταία συζήτηση για αυτό και υπάρχει link στο google play

http://www.androidpolice.com/2014/09/03/google-may-replace-your-broken-nexus-5-for-free-under-a-new-unofficial-warranty-policy/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα το πάω Κατεχάκη και βλέπουμε :)

 

 

έχει γίνει τελευταία συζήτηση για αυτό και υπάρχει link στο google play

http://www.androidpolice.com/2014/09/03/google-may-replace-your-broken-nexus-5-for-free-under-a-new-unofficial-warranty-policy/

Αυτό που λες το διάβασα και εγώ. Αρχικά ναι μεν το έχω πάρει από Google store μέσω Αγγλίας αλλά είναι πολύ δύσκολο να το στείλω πάλι στο φίλο για να δει αν θα του κάνουν αντικατάσταση.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε ότι θα βγει στις WiFi συσκευές, Nexus 7 και 10 και αργότερα μέσα στον μήνα στα κινητά.

 

Σίγουρο δεν είναι τίποτα βέβαια.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το διάβασα και εγώ. Αρχικά ναι μεν το έχω πάρει από Google store μέσω Αγγλίας αλλά είναι πολύ δύσκολο να το στείλω πάλι στο φίλο για να δει αν θα του κάνουν αντικατάσταση.

Τελικά από τη πρώτη πρέπει να κόλλησε και το power button.. Δεν άνοιγε με τίποτα και συνεχώς έκανε restart μόνο του.. Με τα χίλια ζόρια κατάφερα να το ανοίξω αλλά και πάλι δεν συμπεριφςρεται καλά το power button. Μάλλον θα το κάνω unroot και restore να το πάω στην αντιπροσωπία αλλά δεν βλέπω να μου περνάει στην εγγύηση τίποτα μιας και θα μου πει ότι είναι από τη πτώση.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Για 3η φορά κάτοχος της συσκευής εδώ και 5 μέρες. Όλα καλά εκτός από το ρημάδι το Power button που είναι χαλαρό. Αν και δεν θέλω να το έχω με θήκη του έβαλα για να μην ακούω το "τσικ" που κάνει όταν το πατάω. Ξερω οτι είμαι υπερβολικός αλλά θα μου περάσει κάποια στιγμή..
:D
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά μάλλον εσβησες τον "ιδιοκτήτη" του τηλεφώνου. Δοκίμασε να σβησεις καταρχην το λογαριασμό σου της Google και ξαναπέρνα τον. Αν δε δουλέψει, πήγαινε στο recovery και Σβήσε cache και data και κάνε reboot για να ξεκινήσεις στο initial setup.

 

.... Δηλαδή πρέπει να τα ξαναπεράσω όλα απο την αρχη ???????

 

Μαλον θα το αφήσω ετσι !!! εχω ενα σωρο εφαρμογες και ρυθμισεις !!

Μου την σπαει αλλα θα το συνηθισω !:(

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

.... Δηλαδή πρέπει να τα ξαναπεράσω όλα απο την αρχη ???????

 

Μαλον θα το αφήσω ετσι !!! εχω ενα σωρο εφαρμογες και ρυθμισεις !!

Μου την σπαει αλλα θα το συνηθισω !:(

Στην πρώτη περίπτωση δε χάνεις τίποτα, στη δεύτερη κάνεις ένα backup με titanium και σε 5 λεπτά τα ξαναέχεις όλα όπως πριν.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα προκορδια 155 η οθόνη και άλλαξαν όλο πανω κάτω το κινητό και στην εγγυηση το κουμπί.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα προκορδια 155 η οθόνη και άλλαξαν όλο πανω κάτω το κινητό και στην εγγυηση το κουμπί.

 

το πήρες αμέσως;; ή λες το κόστος :)

Link to comment
Share on other sites

το πήρες αμέσως;; ή λες το κόστος :)

Εκατσα εκεί ήπια το καφέ μου Έκλαψα τα 155 ευρώ (ας είναι καλά ο γιος) και σε καμία ωρα ηταν έτοιμο και έφυγα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα εκεί ήπια το καφέ μου Έκλαψα τα 155 ευρώ (ας είναι καλά ο γιος) και σε καμία ωρα ηταν έτοιμο και έφυγα.

θα περάσω και εγώ όπου να ναι για αυτό σε ρωτάω για να περνώ θάρρος

ο δικός μου ο γιος δεν πλησιάζει :shoot:

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα εκεί ήπια το καφέ μου Έκλαψα τα 155 ευρώ (ας είναι καλά ο γιος) και σε καμία ωρα ηταν έτοιμο και έφυγα.

 

Ο καφές της παρηγοριάς ήταν.. Εμενα πλησιάζει ο γιος μου αλλά κύριος για την ώρα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σκέφτομαι παλι να το ρουταρω καο να περάσω τη back up που είχα πριν αλλά απο την αλλη λέω να περιμένω την λολιλοπ αλλά δεν ξέρω τελικά ποσο θα αργήσει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα ρωτήσουν άλλοι 5, η Google είπε ότι στις 3 Νοεμβρίου θα κυκλοφορήσουν τα Nexus 6 και 9 κι ότι τα Nexus 4, 5, 7, 10 θα πάρουν Lollipop "in the coming weeks". Δεν είπε ότι στις 3 Νοεμβρίου θα πάρουμε Lollipop ή ότι θα δώσουν τα factory images. Όπως και να έχει, περιμένετε κατά τις 8-9 το βράδυ μήπως έχουμε τίποτα νεότερο γιατί απ' την εμπειρία μου ξέρω ότι όταν είναι να δώσει factory images, τα δίνει βράδυ τέτοια ώρα περίπου (μεσημέρι για αυτούς).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι η προσωρινή μνήμη(cache) έχει φτάσει 1.4 gb. Μπορώ να την σβήσω η δεν κάνει;;

Μπορείς και να περάσεις το clean Master που είναι τρομερή εφαρμογή και σε ειδοποιεί μόνο του

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις πάντως να δεις πληροφορίες σχετικά με τη συσκευή που θα αγοράσεις, χρησιμοποίησε το http://sndeep.info/en. Ζήτησε να σου δώσουν το κινητό που θα σου πουλήσουν και χρησιμοποίησε το IMEI ή το serial number για να δεις τα χαρακτηριστικά του.

το δικο μου εχει χωρα προελευσης σαουδικη αραβια με την εγγυηση τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.σκεφτομαι να αγορασω το 32αρι στα 350 ευρο αξιζει πλεων?

Στα 350 ευρώ θα έπαιρνα 16αρι g3 πλέον.. Και παίρνει και κάρτα μνήμης αν δεν κάνω τραγικό λάθος, και μπαταρία σούπερ, και μεγάλη οθόνη. Αλλιώς nexus θα πήγαινα από 300 και κάτω πλέον..

Εγώ προσωπικά δεν το αλλάζω με τίποτα μιας και με καλύπτει πλήρως και είναι σφαίρα αλλά λέω τι θα έπαιρνα σήμερα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μέρες κλείνω ακριβώς έναν χρόνο από τότε που έπιασα για πρώτη φορά ενα nexus κινητό στα χέρια μου !!! Μετά από 363 μέρες νιώθω λες και το αγόρασα χθες το κινητό !!! Εύχομαι στον εαυτό μου τα ίδια να λέω και του χρόνου τέτοια μέρα :)
Link to comment
Share on other sites

Στα 350 ευρώ θα έπαιρνα 16αρι g3 πλέον.. Και παίρνει και κάρτα μνήμης αν δεν κάνω τραγικό λάθος, και μπαταρία σούπερ, και μεγάλη οθόνη. Αλλιώς nexus θα πήγαινα από 300 και κάτω πλέον..

Εγώ προσωπικά δεν το αλλάζω με τίποτα μιας και με καλύπτει πλήρως και είναι σφαίρα αλλά λέω τι θα έπαιρνα σήμερα.

 

Εγώ με ένα g3 θα το άλλαζα μ...αμιωντας

 

Όσοι συγκρίνετε Nexus με G3 είναι σαν να συγκρίνετε μήλα με πορτοκάλια.

Άλλο πράγμα το ένα, άλλο το άλλο.

 

Τα Nexus είναι το κέντρο του development και το G3 έχει με το ζόρι ελάχιστο development αμφιβολου επιπέδου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...