Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
αν πάλι δεν θέλω να αλλάξω το παρτισιον αλλά να κερδίσω περισσότερο χώρο?

 

Δεν μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου...

 

Σωστος.νταξ δεν ειναι δικο μου οποτε....ευχαριστω πάντως για τις υπόλοιπες πληροφορίες

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει official vibe με root και gapps?Όχι του Χαραλάμπη.Να φλασάρουμε την official vibe μόνοι μας κ να βάλουμε κ gapps και root
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω λοιπον το κινητο στα χερια μου. Μου ηρθε πριν δυο μερες απο minideal σε χρονο ρεκορ μολις δεκα ημερες(7 εργασημες) Πολυ καλο για καποιον που το θελει για μια φυσιολογικη

Χρηση χωρις 3d παιχνιδια κλπ. Δεν κολλαει σχεδον καθολου σε φμπ και πλοηγηση λιγο λαγκ αλλα ισως ειναι λογω ρομ. Πολυ καλη ποιοτητα οθονης ωραια χρωματα και δεν γκρατζουνιεται με τιποτα το εκανα με κλειδι. Η μπαταρια δυστυχως δεν κραταει πολυ σιγουρα θελει καθε μερα φορτισμα. Τρωει πολυ ραμ απο εφαρμογες και τετοια με αποτςλεσμα να φτανει να εχει 600mb διαθεσημα καποιες φορες. Η καμερα μπορω να πω οτι με εχει ψηλοαπογοητευσει την περιμενα πολυ καλυτερη για 13mp αν και δεν την εχω τεσταρει πολυ .Η μπροστινη αντιθετα ειναι απιστευτη . Γενικα δεν ειναι κακη αγορα αυτο το κινητο για τα λεφτα του αντιθετως ειμαι ευχαριστημενος . απλα ηθελα να γραψω αυτα που παρατηρησα. Συγνωμη για τυχων ορθογραφηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτησω στα μυνήματα SMS απο την εφαρμογή του κινητού έχει επιλογή στις ρυθμίσεις να αυξήσουμε το μέγεθος των γραμμάτων γιατί το 1sms είναι μονο στα 67 γράμματα! Ενω κανονικά είναι στα 160 αν θυμάμαι καλά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μια αναβάθμιση και τώρα το κινητό έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά. Πως μπορώ να επαναφέρω την προηγούμενη έκδοση;
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

οι χρονοι κλησης φαινονται καπου?εξερχομενες-εισερχομενες?συνολικη διαρκεια?εφαγα τον τοπο,δε μπορεσα να το βρω,βοηθεια παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

πήρα απο http://www.to2c.com το lenovo s960 Vibe X.

καταπληκτικό τηλέφωνο... για την τιμή του.

Ήρθε με Android 4.2.2 official rooted, και μόλις το έβαλα στο internet μου βγάζει ειδοποίηση οτι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση.

Πιστεύοντας οτι δεν θα αλλάξει τίποτα το σημαντικό την εγκατέστησα, και τώρα ειμαι με 4.4.2 αλλά χωρίς root και με κινέζικη γλώσσα εμφάνισης στους διαλόγους, παρόλο που του έχω γλώσσα εμφάνισης αγγλικά, και ένα ξεπατωμό κινέζικες εφαρμογές απ'τις οποίες άλλες βγαίνουν και ξανακατεβαίνουν μόνες τους μετά απο λίγο απο ένα κινέζικο market που δεν βγαίνει χωρίς root, και άλλες (όπως το κινέζικο market) δεν βγαίνουν. Α! επίσης δεν υποστιρίζει playstore και google services.

Δοκίμασα να κάνω root με το superSU αλλά μου κατεβάζει μόνο την εφαρμογή χωρίς τα binaries και μόλις το ανοίγω ξανακλείνει μετά απ'την ειδοποίηση.

Δοκίμασα και 2-3 άλλους τρόπους, ακόμα και μέσω pc, αλλά δεν δούλεψαν.

Δεν αναγνωρίζει (το pc μου λογικά) τους drivers mt65xx preloader (ή κάπως έτσι).

Mετά πήγα να μπω στο boot/root menu (power + volume up).

Mε βάζει, αλλα όλες οι επιλογές ειναι στα κινέζικα!

τι κάνω? αν κάνω factrory reset απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου θα με πάει στο 4.2.2 που είχε πριν ή στο 4.4.2 χωρίς τις έξτρα εφαρμογές που έχω βάλει εγώ?

έχω βρει αυτή τη rom που υποτίθεται οτι λύνει όλα τα προβλήματά μου αλλά πως την περνάω αφου δεν μπορεί ούτε με το vroot ούτε με το SP-flash tools να "δει" το τηλέφωνο.

Τι μπορώ να κάνω Heeeeeeelp!:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω Heeeeeeelp!:!::!:

επειδη το αγορασα και το περιμενω αυτες τις μερες,με ενδιαφερει και εμενα η λυση στα προβληματα αυτα,αφου θα τα εχω και εγω σε λιγο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

πήρα απο http://www.to2c.com το lenovo s960 Vibe X.

καταπληκτικό τηλέφωνο... για την τιμή του.

Ήρθε με Android 4.2.2 official rooted, και μόλις το έβαλα στο internet μου βγάζει ειδοποίηση οτι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση.

Πιστεύοντας οτι δεν θα αλλάξει τίποτα το σημαντικό την εγκατέστησα, και τώρα ειμαι με 4.4.2 αλλά χωρίς root και με κινέζικη γλώσσα εμφάνισης στους διαλόγους, παρόλο που του έχω γλώσσα εμφάνισης αγγλικά, και ένα ξεπατωμό κινέζικες εφαρμογές απ'τις οποίες άλλες βγαίνουν και ξανακατεβαίνουν μόνες τους μετά απο λίγο απο ένα κινέζικο market που δεν βγαίνει χωρίς root, και άλλες (όπως το κινέζικο market) δεν βγαίνουν. Α! επίσης δεν υποστιρίζει playstore και google services.

Δοκίμασα να κάνω root με το superSU αλλά μου κατεβάζει μόνο την εφαρμογή χωρίς τα binaries και μόλις το ανοίγω ξανακλείνει μετά απ'την ειδοποίηση.

Δοκίμασα και 2-3 άλλους τρόπους, ακόμα και μέσω pc, αλλά δεν δούλεψαν.

Δεν αναγνωρίζει (το pc μου λογικά) τους drivers mt65xx preloader (ή κάπως έτσι).

Mετά πήγα να μπω στο boot/root menu (power + volume up).

Mε βάζει, αλλα όλες οι επιλογές ειναι στα κινέζικα!

τι κάνω? αν κάνω factrory reset απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου θα με πάει στο 4.2.2 που είχε πριν ή στο 4.4.2 χωρίς τις έξτρα εφαρμογές που έχω βάλει εγώ?

έχω βρει αυτή τη rom που υποτίθεται οτι λύνει όλα τα προβλήματά μου αλλά πως την περνάω αφου δεν μπορεί ούτε με το vroot ούτε με το SP-flash tools να "δει" το τηλέφωνο.

Τι μπορώ να κάνω Heeeeeeelp!:!::!:

 

ποια ROM σου έχει περάσει τώρα?Εγώ που το πήρα κ έκανα ανβάθμιση μου πέρασε την 1507_ST(είναι η τελευταία official vibe 2.0) κ έχω κανονικά αγγλικά στο μενού.

Root το κάνεις με το root genius

Για να βάλεις το playstore έτσι όπως το έχεις τώρα πρέπει να το κάνεις root κ μετά από το zip των gapps να πάρεις τα αρχεία google services,google framework κ το phonesky κ με το root explorer να τα βάλεις μέσα στο system-priv-app του κινητού.Αλλάζεις τα permissions των 3 αρχείων κ θα έχεις playstore

Δεν βλέπει τους drivers(mtk preloader) γιατί προφανώς δεν θα τους έχεις περάσει.Διάβασε λίγες σελίδες πιο πίσω να δεις πως περνάμε τους drivers.Όταν τους περάσεις θα μπορείς να βάλεις την ROM που λες με το flashtool.Αν μπερδεύτηκες στείλε μου pm

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έκανα μια αναβάθμιση και τώρα το κινητό έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά. Πως μπορώ να επαναφέρω την προηγούμενη έκδοση;

 

μπορείς να την επαναφέρεις μόνο αν είχες πάρει backup μέσω recovery την προηγούμενη ROM.Λογικά δεν θα το έχεις κάνει γιατί θα είχες το stock recovery.διάβασε λίγο πιο πίσω να δεις πως βάζεις τους drivers για να περάσεις άλλη ROM

Link to comment
Share on other sites

χαρά στο κουράγιο αυτών που σας απαντάνε... τι να πω...
:)γιατι το λες αυτό? δεν αξίζει τον κόπο ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:)γιατι το λες αυτό? δεν αξίζει τον κόπο ?

 

Αξίζει τον κόπο αλλά αυτό που εννοεί ο φίλος από πάνω είναι οτι αν διαβάσετε τις σελίδες είναι όλα γραμμένα κ κατανοητά.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε παδια δεν ειναι 150 σελιδες το θεμα...18 σελιδες ειναι...Πηρες καινουριο τηλεφωνο??κανε μια ερευνα πρωτα να δεις τι παιζει πριν κανεις το οτιδηποτε...
Link to comment
Share on other sites

νταξει ρε παιδια μη βαράτε. αν δεν θέλετε να απαντήσετε δεν σας αναγκάζει κανείς.

Δεν ειδα κατι χρησιμο στις προηγούμενες σελιδες με μια γρήγορη ματια γι'αυτό και ποσταρα την ερωτηση.

τώρα για να απαντήσω στις πιο σοβαρες ερωτήσεις.

πήγα μια βόλτα στο needrom και βρήκα rom που ειναι ακριβώς αυτή που έχω τώρα χωρις κινέζικα apps με multilanguage και με gapps.

Για τον φίλο που το παράγγειλε και το περιμένει έχω να προτείνω το εξής:

Αν έρθει όπως το δικό μου, δλδ με 4.2.2 vibe UI και rooted, μην αναβαθμίσεις στην καινούργια έκδοση της lenovo και πήγαινε κατέβασε την 4.4 απο needrom αν θες να αναβαθμίσεις ντε και καλά.

Το δικό μου τώρα δεν μπορεί να γίνει root με το super SU γιατί δεν μου εγκαθιστά τα binaries λέει. μπορώ να τα περάσω χειροκίνητα?

Δοκίμασα με το Vroot κάνει μια προσπάθεια να το rootάρει αλλά στην τελική απλά το κάνει restart 1-2 φορές και μετά σου λέει απέτυχε.

Στο inew απ'την άλλη δούλεψε με τη μία.

ψάχνοντας λίγο στο Internet είδα οτι τους drivers τους έχει μέσα στο κινητό σε .exe αλλά στο δικό μου μηχάνημα δεν μπορουσε να το τρέξει καν. πήγα στο laptop ενος φίλου και το έτρεξε κανονικά οπότε απο βδομάδα μάλλον θα πάω να χρησιμοποιήσω το sp flash tools εκει.

Α επίσης μου έχει περάσει την VIBEUI_V2.0_1507_7.124.1_ST_S960 και μου λεει οτι ειναι η πιο πρόσφατη.

Στα μενού μου βγάζει αγγλικά αλλά όταν πας να εγκαταστήσεις εφαρμογή το κείμενο που σου δίνει την περιγραφή της εφαρμογής καθως και τα κουμπια για εγκατάσταση και ακύρωση είναι στα κινέζικα.

Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που το παράγγειλε και το περιμένει έχω να προτείνω το εξής:

Αν έρθει όπως το δικό μου, δλδ με 4.2.2 vibe UI και rooted, μην αναβαθμίσεις στην καινούργια έκδοση της lenovo και πήγαινε κατέβασε την 4.4 απο needrom αν θες να αναβαθμίσεις ντε και καλά.

μπήκα στο needrom και αν κατάλαβα καλά,εννοείς να περάσω αυτή.

υπάρχει touch recovery να φλασάρω πριν βάλω την rom?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να βγάλουμε αυτή την μουσική που παίζει όταν το ανοίγεις ή το κλείνες αντίστοιχα? Υπάρχει επιλογή? Μου κόβει την χολή κάθε φορά!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτή εννοώ.. δεν ξέρω τι είναι το flash recovery και εγώ noob είμαι σε αυτά τα θέματα. ακόμα ψάχνοντας πάω. αυτό για τη μουσική κάπου στις ρυθμίσεις το είδα χθες. αν το ξαναβρω θα το σημειώσω και θα σου πω.
Link to comment
Share on other sites

νταξει ρε παιδια μη βαράτε. αν δεν θέλετε να απαντήσετε δεν σας αναγκάζει κανείς.

Δεν ειδα κατι χρησιμο στις προηγούμενες σελιδες με μια γρήγορη ματια γι'αυτό και ποσταρα την ερωτηση.

τώρα για να απαντήσω στις πιο σοβαρες ερωτήσεις.

πήγα μια βόλτα στο needrom και βρήκα rom που ειναι ακριβώς αυτή που έχω τώρα χωρις κινέζικα apps με multilanguage και με gapps.

Για τον φίλο που το παράγγειλε και το περιμένει έχω να προτείνω το εξής:

Αν έρθει όπως το δικό μου, δλδ με 4.2.2 vibe UI και rooted, μην αναβαθμίσεις στην καινούργια έκδοση της lenovo και πήγαινε κατέβασε την 4.4 απο needrom αν θες να αναβαθμίσεις ντε και καλά.

Το δικό μου τώρα δεν μπορεί να γίνει root με το super SU γιατί δεν μου εγκαθιστά τα binaries λέει. μπορώ να τα περάσω χειροκίνητα?

Δοκίμασα με το Vroot κάνει μια προσπάθεια να το rootάρει αλλά στην τελική απλά το κάνει restart 1-2 φορές και μετά σου λέει απέτυχε.

Στο inew απ'την άλλη δούλεψε με τη μία.

ψάχνοντας λίγο στο Internet είδα οτι τους drivers τους έχει μέσα στο κινητό σε .exe αλλά στο δικό μου μηχάνημα δεν μπορουσε να το τρέξει καν. πήγα στο laptop ενος φίλου και το έτρεξε κανονικά οπότε απο βδομάδα μάλλον θα πάω να χρησιμοποιήσω το sp flash tools εκει.

Α επίσης μου έχει περάσει την VIBEUI_V2.0_1507_7.124.1_ST_S960 και μου λεει οτι ειναι η πιο πρόσφατη.

Στα μενού μου βγάζει αγγλικά αλλά όταν πας να εγκαταστήσεις εφαρμογή το κείμενο που σου δίνει την περιγραφή της εφαρμογής καθως και τα κουμπια για εγκατάσταση και ακύρωση είναι στα κινέζικα.

 

Προσπάθησε να το root άρεις με το root genius.Εγώ με αυτό έκανα root την 1507_ST.Μετά με την διαδικασία που σου γράφω πιο πάνω με root explorer κτλ βάλε το playstore.Κ προσπάθησε μετά να βάλεις από playstore την εφαρμογή morelocal 2 να δεις αν φτιάξει η γλώσσα.Αν κ πάλι δεν φτιάξει βάλε με flashtool την 1439 του Χαραλάμπη κ μετά με OTA update βάλε την τελευταία 1507_ST που έχεις κ τώρα.Κ root αρε κ βάλε κ playstore

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπήκα στο needrom και αν κατάλαβα καλά,εννοείς να περάσω αυτή.

υπάρχει touch recovery να φλασάρω πριν βάλω την rom?

 

Αυτή βάλε με flashtool που λες.Ή κράτησέ τη μετά ή κάνε OTA update στην τελευταία κ rootαρε μετά με root genius κ βάλε playstore

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παιδιά όταν μου ήρθε το τηλ ήρθε με 4.2.2 vibe v1.0.Πέρασα του Χαραλάμπη την 1439 με flashtool κ μετά OTA update την τελευταία.Έκανα root με root genius,έβαλα root explorer κ έβαλα κ το playstore.Κ το morelocal 2 μετά κ στις εφαρμογές έχω ελληνικά.

Σε εσάς που έχετε κάνει κατευθείαν OTA update ίσως για αυτό έχετε πρόβλημα με την γλώσσα.Δεν ξέρω αν έχει σημασία που εγώ πέρασα πρώτα του Χαραλάμπη κ μετά έκανα OTA update.Δοκιμάστε το

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το root άρεις με το root genius.Εγώ με αυτό έκανα root την 1507_ST.Μετά με την διαδικασία που σου γράφω πιο πάνω με root explorer κτλ βάλε το playstore.Κ προσπάθησε μετά να βάλεις από playstore την εφαρμογή morelocal 2 να δεις αν φτιάξει η γλώσσα.Αν κ πάλι δεν φτιάξει βάλε με flashtool την 1439 του Χαραλάμπη κ μετά με OTA update βάλε την τελευταία 1507_ST που έχεις κ τώρα.Κ root αρε κ βάλε κ playstore

 

αυτό σκέφτομαι να κάνω.. το root genius σε εμένα όμως το βλέπει ως ιο το antivirus !$@$#^&%()

οπότε αύριο θα πάω στο pc ενός φίλου που δεν έχει τέτοιες παραξενιές να δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το root άρεις με το root genius.Εγώ με αυτό έκανα root την 1507_ST.Μετά με την διαδικασία που σου γράφω πιο πάνω με root explorer κτλ βάλε το playstore.Κ προσπάθησε μετά να βάλεις από playstore την εφαρμογή morelocal 2 να δεις αν φτιάξει η γλώσσα.Αν κ πάλι δεν φτιάξει βάλε με flashtool την 1439 του Χαραλάμπη κ μετά με OTA update βάλε την τελευταία 1507_ST που έχεις κ τώρα.Κ root αρε κ βάλε κ playstore

 

αυτό σκέφτομαι να κάνω.. το root genius σε εμένα όμως το βλέπει ως ιο το antivirus !$@$#^&%()

οπότε αύριο θα πάω στο pc ενός φίλου που δεν έχει τέτοιες παραξενιές να δοκιμάσω...

 

Κ σε εμενα το βλεπει σαν ιο με το avast.Δεν ειναι.Κλεισε το antivirus κ κανε την δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από που το κατεβάζουμε το root genius?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...