Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο έστειλαν ρουταρισμνέο?

Είχε play store και ελληνικό μενου????

Ναι κανονικά. Τους το είχα ζητήσει και μου απάντησαν ότι τα κάνουν όλα εκτός και αν τους πεις εσύ να μην το κάνουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τιμή ΄΄χάρισμα΄΄ http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/lenovo-vibe-x-s960-smartphone.html

κρίμα που δεν είναι δίκαρτο........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τιμή ΄΄χάρισμα΄΄ http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/lenovo-vibe-x-s960-smartphone.html

κρίμα που δεν είναι δίκαρτο........

Τι χάρισμα? 133 το πήρα :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@petrsta, @aelarav, @skakaliantis, και οποιο αλλοι εβαλαν την http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/ που αναφερεται σε προηγουμενες σελιδες, ειστε ευχαριστημενοι; εχετε δει διαφορες σε σχεση με αυτην που φορουσε;

Συγνωμη αν σας ζαλιζω αλλα δεν εχω ασχοληθει αλλη φορα και ειμαι λιγο κουμπωμενος μηπως κατι δεν παει καλα.

Εμενα φοραει την viberom_v1.0_1347_3_st_s960.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα σε προηγούμενη ανάρτηση είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος! Όλα δουλεύουν τέλεια και με το παραπάνω!
s.k.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πριν ξεκινησω προσπαθησα να κανω backup μεσω recovery mode, αλλα μου τα βγαζει ολα κινεζικα!

Υπαρχει αλλος τροπος; μπορω με το flash tool?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα κι εγω την ρομ. Πρωτες εντυπωσεις θετικες, εντελως διαφορετικο γραφικο περιβαλον και ισως λιγο πιο γρηγορη.

Περισσοτερες εντυπωσεις στην συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια περασα κι εγω, του barbaxaralabi, αλλα εχω μερικα θεματακια και θελω να μου πεις αν τα εχει κι εσενα. Τρωει πολη μνημη, πανω απο 1gb και σκεφτομαι σε 1-2 χρονια ποσα θα τρωει. Επισης στις ρυθμισεις δικτυων κινητης, του τσεκαρω να λειτουργει μονο με 2g γιατι δεν χρησιμοποιω δεδομενα και για να μην καταναλωνει τσαμπα μπαταρια. Αυτο ομως ειναι μονιμα στο 3g και δεν μπορω να το αλλαξω. Αν ελειπε κι εκεινο το security θα ηταν ακομα καλυτερα, τουλαχιστον το απενεργοποιησα στις ειδοποιησεις και δεν το εχω μπροσταμου συνεχεια!!

Περιμενω αποψεις κι απο τους υπολοιπους.:)

 

Βοηθεια απο αυτους που εχουν περασει την ρομ. Ο αποθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου παραμενει 16gb ή εχει γινει 8; Μπορειτε να αλλαξετε την λειτουργια δικτυου κινητης απο 3g σε 2g; Επισης στα μηνυματα σας βγαζει το ονομα της επαφης ή μονο τον αριθμο; Ευχαριστω!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χθες εκανα αναβαθμιση στο κινιτο μου σε 4.4.2. Ολα ηταν στα κινεζικα γι'αυτο μπηκα στο fiorum για να βρω λυση. Μπηκα σε αυτο το λινκ (http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/) και εκανα download ολα τα αρχεια και ακολουθησα τις οδηγιες. Παρολα αυτα δεν γινεται το update και παραμενει στο 0% συνεχως. Στελνω printscreen μηπως και καποιος εχει καποια ιδεα τι κανω λαθος.

[ATTACH]52997[/ATTACH]

 

[ATTACH]52998[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινουντε ολα. Μηπως δεν εχουν εγκατασταθει σωστα οι drivers? δοκιμασε να του εγκαταστησεις σαν διαχειριστης και ελεγξε την διαχειρηση εργασιων του υπολογιστη σου να δεις αν αναγνωριζει κανονικα το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χθες εκανα αναβαθμιση στο κινιτο μου σε 4.4.2. Ολα ηταν στα κινεζικα γι'αυτο μπηκα στο fiorum για να βρω λυση. Μπηκα σε αυτο το λινκ (http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/) και εκανα download ολα τα αρχεια και ακολουθησα τις οδηγιες. Παρολα αυτα δεν γινεται το update και παραμενει στο 0% συνεχως. Στελνω printscreen μηπως και καποιος εχει καποια ιδεα τι κανω λαθος.

[ATTACH]52997[/ATTACH]

 

[ATTACH]52998[/ATTACH]

αφου πατησεις firmware upgrade συνδεσε το κινητο με την usb.αν δεν ξεκινησει η μπαρα σε 4-5sec βγαλε και ξαναβαλε την usb(χωρις να σταματησεις το flash tool)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο printscreen λέει Searching, πράγμα που σημαίνει ότι δε βρίσκει το τηλέφωνο. Πρέπει να τσεκάρεις εάν έχεις εγκαταστήσει σωστά τους drivers. Αν το έχεις κάνει σωστά, δοκίμασε εκεί που λέει searching και παραμένει στο 0% να βγάλεις και να ξαναβάλεις το USB στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει μονο το lenovo_usb_driver. Απο κει και περα ακολουθησα της οδηγιες που εχει στο λινκ (http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/#comments).Αν επρεπε να εχω κανει κατι αλλο , δεν το εχω κανει σιγουρα. Παντως εβαλα και εβγαλα το κινιτο κατα την εγκατασταση αλλα δεν αλλαξε κατι. Οποτε αν μπορει καποιος να μου πει πως εγκατεστησε τους Drivers , πιστευω θα βοηθουσε. Ευχαριστω πολυ ολους οσους απαντησαν. Οπως καταλαβαινετε δεν εχω ξανασχοληθει με root και αλλες Rom.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει μονο το lenovo_usb_driver. Απο κει και περα ακολουθησα της οδηγιες που εχει στο λινκ (http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/#comments).Αν επρεπε να εχω κανει κατι αλλο , δεν το εχω κανει σιγουρα. Παντως εβαλα και εβγαλα το κινιτο κατα την εγκατασταση αλλα δεν αλλαξε κατι. Οποτε αν μπορει καποιος να μου πει πως εγκατεστησε τους Drivers , πιστευω θα βοηθουσε. Ευχαριστω πολυ ολους οσους απαντησαν. Οπως καταλαβαινετε δεν εχω ξανασχοληθει με root και αλλες Rom.[/Q

τι windows εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο αυτο το εχω , και το εχω τοποθετησει στο φακελο του flash tool (παρολο που ειχε ηδη το SP_driver 1.5). Σε ποιο directory πρεπει να το βαλω για να παιξει. Μεσα στους φακελους δεν εχει καποιο εκτελεσιμο και δεν αναφερει καπου καποιο diretory που να τοποθετησω το φακελο SP_driver1.4.

[ATTACH]53052[/ATTACH]

 

[ATTACH]53053[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που λες, βγαζω το συμπερασμα οτι δεν εχεις εγκαταστησει τους drivers. Εφοσον δεν υπαρχει εκτελεσιμο ερχειο στον φακελο τους, το μονο που ξερω σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι οτι, πας στι εικονιδιο "ο Υπολογιστης μου" πατας δεξι κλικ, Διαχειρηση και στο παραθυρο που σου ανοιγει, πατας διαχειρηση εργασιων. Ολα αυτα με το τηλεφωνο συνδεμενο στον υπολογιστη. Θα σου βγαλει συσκευη με το ονομα Lenovo. Αν οι drivers δεν ειναι εγκατεστημενοι, θα σου βγαλει ενα κιτρινο τριγωνακι με ενα θαυμαστικο μεσα. Αν πατησεις εκει θα σου βγαλει ενα οδηγο για να εγκαταστησεις απο κει μεσα τους drivers. Καλη επιτυχια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω

http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/lenovo-vibe-x-s960-smartphone.html

λεει οτι εχει επεξεργατη MTK6589W και οχι MTK6589T που ελεγε το αρχικο μοντελο.

Θα κανουν οι ρομ και για τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το δοκιμασα και απο το δικο μου Pc. Εκανα αυτο που μου ειπες (οπως φαινεται στην εικονα) , το κινιτο οταν προσπαθουσα να περασω τον Driver ηταν ανοιχτο. Δοκιμασα να περασω και τον SP_Driver 1.4 kai Sp_Driver_1.5 αλλα τιποτα. Οταν εκλεινα το κινιτο μηπως και αλλαξει κατι , εμφανιζοταν για 10 δευτερολεπτα μια συσκευη MTK65xx και μετα χανοταν. Δεν ξερω τι φταιει και δεν μπορω να τους περασω , νομιζω οτι αυτο εννοουσες στο τελευταιο μηνυμα που εστειλεσ αλλα δεν ειχε αποτελεσμα. Δοκιμασα και απο αλλα site να βρω driver για S960 αλλα δεν λειτουργησε κατι.

[ATTACH]53060[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοουσα, δεν ξερω να σου πω κατι αλλο δυστυχως. Ψαξε το παντως κανε και επανεκινηση στον υπολογιστη σου οταν περνας νεους drivers, μηπως χρειαζεται.

Αν θελεις και δεν το εχεις ηδη κανει, κατεβασε και αυτους που δειχνει ο φιλος petrsta στην σελιδα 9. Εγω αυτους εβαλα και δουλεψαν απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...