Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, πχ να αλλάξω τον dialer, ή το contacts manager; Δεν υπαρχουν εφαρμογές να δουλεύουν σωστά; Αν βάλω τις διπλές επαφές, θα καταλήξω με επαφές που έχουν 4-6 νούμερα

 

Κατέβασε φίλε μου τον ex dialer από το Google play να ησυχάσεις.

 

Αυτά στα κάνει με την Rom που το παρέλαβες η έχεις custom?

 

Το παράγγειλα για την κόρη μου.

Ή χρήση που κάνει δεν περιλαμβάνει games.

Προέρχεται από Sony J πως θα της φανεί;

 

Απ ότι είδα σε κάποια βιντεάκια, λαγκαρει λίγο αλλά αν το συγκρίνεις με το galaxy s4 που είναι της ίδιας εποχής δεν υστερεί και πολύ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά το κινητό το πήρα από Vickmall, μετά από ένα μήνα. Δεν το πείραξα, έχει την 4.4.2 και έκδοση s960.v102 03/03/2014 VIBEUI_v1.5_WWW.SJROM.CN_S960. Το πρόβλημα παραμένει και έχω χρησιμοποιήσει και το πρόγραμμα που ανέφερες και το contacts+. Νόμιζα χθες πως λύθηκε αλλά τελικά παραμένει. Θα στείλω μήνυμα στο Vickmall και βλέπουμε.

 

Το κινητό είναι πολύ λεπτό και όμορφο, όσον αφορά το lag.. ποιο lag; Δεν τρέχει και τίποτα για κάτι ms, τουλάχιστον για μένα που έχω βιώσει και υπολογιστές που είχαν μόνο δισκέτα. Το κινητό είναι μια χαρά, η μπαταρία με πολύ χρήση βγάζει την μέρα, ίσως χαλαρά να πάει μέχρι 3.

Edited by w1red
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έκαναν αναβάθμιση το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει η ελληνική γλώσσα;

Θέλω να πω για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα μενού στα ελληνικά, θα αντιμετωπίσει άκου είδους προβλήματα;

 

Το έχω παραγγείλει από MiniDeal.

Θα περάσουν ρομ με ελληνικά και root.

Δύο μέρες μετά την παραγγελία και το δέμα εμφανίστηκε Στην εφαρμογή της Singapore.

Από προηγούμενες αγορές αν δεν καθυστερήσει στα ελληνικά ταχυδρομεία σε 23 μέρες το πολύ είναι στο σπίτι.

Όσο κάνει από την ημέρα παραγγελίας μέχρι να φτάσει Αθήνα, Άλλο τόσο κάνει να παραδοθεί από τα κεντρικά στον παραλήπτη. Απλά Τραγικοί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έκαναν αναβάθμιση το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει η ελληνική γλώσσα;

Θέλω να πω για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα μενού στα ελληνικά, θα αντιμετωπίσει άκου είδους προβλήματα;

 

Το έχω παραγγείλει από MiniDeal.

Θα περάσουν ρομ με ελληνικά και root.

Δύο μέρες μετά την παραγγελία και το δέμα εμφανίστηκε Στην εφαρμογή της Singapore.

Από προηγούμενες αγορές αν δεν καθυστερήσει στα ελληνικά ταχυδρομεία σε 23 μέρες το πολύ είναι στο σπίτι.

Όσο κάνει από την ημέρα παραγγελίας μέχρι να φτάσει Αθήνα, Άλλο τόσο κάνει να παραδοθεί από τα κεντρικά στον παραλήπτη. Απλά Τραγικοί.

 

Ενημερωτικά από την στιγμή που θα φτάσει στο Ελ Βενιζέλος θέλει 2 με 3 ημέρες να έρθει στα χέρια σου. Το έχουμε αναλύσει αρκετές φορές σε αντίστοιχο τοπικ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά από την στιγμή που θα φτάσει στο Ελ Βενιζέλος θέλει 2 με 3 ημέρες να έρθει στα χέρια σου. Το έχουμε αναλύσει αρκετές φορές σε αντίστοιχο τοπικ.

 

Τελευταια φορά που ειχα παραλαβή από Κίνα, εφυγε ατις 11, εφτασε στις 19 και η ειδοποιηση να το παραλαβω μου ηλθε στις 27.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,εχω ενα θεμα με το τηλεφωνο,σημερα το παρελαβα κ δεν μου βρισκει σημα.

Βαζω την sim,κωδικο,ξεκιναει να ψαχνει σημα αλλα τιποτα,μονο εκτακτες κλησης vodafone.

 

T αγορασα απο ebay,εδρα πωλητη singapore,ακομα κ στο μενου γλωσσας εχω επιλεξει ελληνικα αλλα δεν τα βλεπω πουθενα.

 

??

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα πρόβλημα που είχα στην αναγνώριση μηνυμάτων και κλήσεων στο κινητό μου, προσπάθησα να flashαρω μια καινούργια ROM που μου έστειλε η Selina, το κινητό δεν ανταποκρίνεται. Όταν το συνδέσω στην USB δεν το βλέπει το PC, ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να το ξεκολλήσω; Στο internet δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,εχω ενα θεμα με το τηλεφωνο,σημερα το παρελαβα κ δεν μου βρισκει σημα.

Βαζω την sim,κωδικο,ξεκιναει να ψαχνει σημα αλλα τιποτα,μονο εκτακτες κλησης vodafone.

 

T αγορασα απο ebay,εδρα πωλητη singapore,ακομα κ στο μενου γλωσσας εχω επιλεξει ελληνικα αλλα δεν τα βλεπω πουθενα.

 

??

 

Δωσε λινκ για να δουμε τα σπεκ...μπορει να ειναι θεμα σιμ, ρυθμισεων, rom, ελατωματικου μοντελου η κατι πολυ χειροτερο... δηλαδη fake/κλωνος (αρκετα πιθανο)

 

π.χ. δες αυτο το νημα για τον κλωνο s960+ (προσοχη στο +)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394793

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο http://www.ebay.com/itm/181416624666?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Στην αρχη νομιζα οτι δεν κανει καλη επαφη η sim,μετα ειδα οτι αναφερει τον παροχο (vodafone) αλλα μονο για κλησης αναγκης.

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Σωστα ειναι τα σπεκ και θα επρεπε να δουλευει κανονικα στα ελληνικα δικτυα 2g/3g. Επισης ο πωλητης φαινεται ενταξει και δεν ειδα να υπαρχουν παραπονα για κλωνους...

 

κανε κατι απο αυτα μπας και βρεθει λυση:

Δοκιμασε την sim σε αλλο τηλεφωνο που ξερεις σιγουρα οτι ειναι ενταξει.

Δοκιμασε αλλη sim.

Πανε καπου που σιγουρα εχει καλο σημα.

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Επισης βγαλε ενα screenshot (ενα απο τα volume κουμπια + power) απο την εκδοση της rom και ανεβασε το εδω.

 

Δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει, το τελευταιο βημα θα ηταν αλλαγη rom. Αν δεν αλλαξει τιποτα μπορει να ειναι ελαττωματικο - DOA.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα ειναι τα σπεκ και θα επρεπε να δουλευει κανονικα στα ελληνικα δικτυα 2g/3g. Επισης ο πωλητης φαινεται ενταξει και δεν ειδα να υπαρχουν παραπονα για κλωνους...

 

κανε κατι απο αυτα μπας και βρεθει λυση:

Δοκιμασε την sim σε αλλο τηλεφωνο που ξερεις σιγουρα οτι ειναι ενταξει.

Δοκιμασε αλλη sim.

Πανε καπου που σιγουρα εχει καλο σημα.

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Επισης βγαλε ενα screenshot (ενα απο τα volume κουμπια + power) απο την εκδοση της rom και ανεβασε το εδω.

 

Δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει, το τελευταιο βημα θα ηταν αλλαγη rom. Αν δεν αλλαξει τιποτα μπορει να ειναι ελαττωματικο - DOA.

 

Στο παλιο μου δουλευει κανονικοτατα,επισης δεν ειχα ποτε θεματα σηματος στο συγκεκριμενο σημειο.

Αυριο θα δοκιμασω κ την sim του αδερφου μου.

 

S960_ROW_S128_140127 αυτη ειναι η εκδοση ??

 

Υγ για καποιο λογο δεν συνδεετε ουτε στο wifi εδω κ καποια ωρα ... τι σκ@τ@ ....

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε σιμ και απο αλλο παροχο επισης

 

Υπαρχει και αυτος ο οδηγος που βρηκα στα γρηγορα (ενταξει μερικα ειναι αυτονοητα απο αυτα που λεει). Τσεκαρε και το ΙΜΕΙ για σιγουρια

 

http://www.smartmobilephonesolutions.com/content/emergency-calls-only-android

 

Αν τιποτα δεν δουλεψει επικοινωνησε με τον πωλητη για οδηγιες ή για DOA

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ LENOVO S960 VIBE X AΠΟ ΤΟ 1949DEAL ! EINAI AΞΙΟΠΙΣΤO? TI ANABΑΘΜΙΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΡΟΙΝΤ? ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΚΟΛΛΑΕΙ!ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα... μολις εχθες το παρελαβα ( Lenovo Vibe X S960 )

 

απο

 

http://www.merimobiles.com/lenovo-vibe-x-s960-quad-core-1-5ghz-android-4-2-2-5-0-inch-ips-1920-1080-dual-camera-smartphone_p/meri7945.htm

 

129€ και με εξοδα αποστολης 150€ ( έκανε 9 εργασιμες να ερθει )

 

ολα τελεια το κινητο τα σπαει αλλα δεν εχει ελληνικα.

 

Εχει βρει κανενας ελληνικα για αυτο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,εχω ενα θεμα με το τηλεφωνο,σημερα το παρελαβα κ δεν μου βρισκει σημα.

Βαζω την sim,κωδικο,ξεκιναει να ψαχνει σημα αλλα τιποτα,μονο εκτακτες κλησης vodafone.

 

T αγορασα απο ebay,εδρα πωλητη singapore,ακομα κ στο μενου γλωσσας εχω επιλεξει ελληνικα αλλα δεν τα βλεπω πουθενα.

 

??

Πρώτον σου ζητάει κωδικό για την SIM?

Δεύτερον πάνω εκεί που λέει σήμα, δείχνει καμία μπάρα;

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-->επιπλεον ρυθμίσεις-->Δίκτυα και επέλεξε "Μόνο 2G" κάπως έτσι πρέπει να είναι, δεν είμαι σίγουρος, επειδή χθες πήγα να αναβαθμίσω το firmware και το κινητό μου πέθανε.

Επίσης εκεί λέει και τρόπο αναζήτησης δικτύου, δοκίμασε χειροκίνητα και βάλτο να ψαξει για δίκτυα, τι σου βγάζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ χθες προσπάθησα να βάλω νέα ROM στο κινητό μου, αλλά κόλλησε (bricked) και απ ότι εψαξα είναι δύσκολο να το ξεκολλήσεις επειδή δεν βγαίνει η μπαταρία. Αν βγάλω άκρη θα σας πω. Αναβαθμίσεις μην κάνετε, μιας και περνάει την κινέζικη ROM και χάνονται τα ελληνικά. Για την international ROM, θέλει ψάξιμο, γίνεται, αλλά όπως είπα και ποιο πάνω εγώ την πάτησα με ROM που μου έδωσαν και οι κινέζοι, υποτίθεται δοκιμασμένη.. και τώρα είμαι χωρίς κινητό και περιμένω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή, έχω 4.4.2 Τελικά τέλειωσε η μπαταρία και σταμάτησε το infinite loop που φαίνεται να κόλλησε το κινητό μου. Ανοίγει και είναι κανονικά όπως πριν. Βρήκα και τρόπο για να έχω αναγνώριση στα μηνύματα, έβαλα το Contacts+ μαζί και με τα Dialer+ Call log+ Messages+ και όλα οκ, εκτός από το ότι δεν μπορώ να "κατεβάσω" με drag και drop την συντόμευση από το messages plus στην Hotseat, δηλαδή στην κάτω μπάρα. Τελικά το βρήκα απλά έπρεπε να τα "κατεβάσω" ξεχωριστά από το Play Store Edited by w1red
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρήγκειλα και εγώ για μιά φίλη.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρήγκειλα και εγώ για μιά φίλη.

 

Με την τιμή που έχει τώρα, είναι πραγματικά μια πολύ καλή αγορά.

Σίγουρα ο επεξεργαστής δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά όλα τα άλλα όπως ανάλυση οθόνης, κάμερα, κλπ είναι ψηλά.

 

Μακάρι να βρεθεί τρόπος να πάρει το L έστω και χωρίς ελληνικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έχει το Neken Ν6 που έχει περίπου τα ίδια χαρακτηριστικά.Πραγματικά είναι ένα πολύ αξιοπρεπές κινητό και εώς τώρα δεν του έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα και το κάθε μέρα το τεντώνει στην χρήση,το δικό μου Zopo από την άλλη με τον 6592 τραβάει ζόρια.Οπότε πιστεύω ότι το Lenovo με 130 ευρώ που ζητάνε είναι ένα παρα πολύ αξιοπρεπές κινητό για κάποιον που δεν είναι benchmark freak και το θέλει για κανονική χρήση.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον σου ζητάει κωδικό για την SIM?

Δεύτερον πάνω εκεί που λέει σήμα, δείχνει καμία μπάρα;

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-->επιπλεον ρυθμίσεις-->Δίκτυα και επέλεξε "Μόνο 2G" κάπως έτσι πρέπει να είναι, δεν είμαι σίγουρος, επειδή χθες πήγα να αναβαθμίσω το firmware και το κινητό μου πέθανε.

Επίσης εκεί λέει και τρόπο αναζήτησης δικτύου, δοκίμασε χειροκίνητα και βάλτο να ψαξει για δίκτυα, τι σου βγάζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ χθες προσπάθησα να βάλω νέα ROM στο κινητό μου, αλλά κόλλησε (bricked) και απ ότι εψαξα είναι δύσκολο να το ξεκολλήσεις επειδή δεν βγαίνει η μπαταρία. Αν βγάλω άκρη θα σας πω. Αναβαθμίσεις μην κάνετε, μιας και περνάει την κινέζικη ROM και χάνονται τα ελληνικά. Για την international ROM, θέλει ψάξιμο, γίνεται, αλλά όπως είπα και ποιο πάνω εγώ την πάτησα με ROM που μου έδωσαν και οι κινέζοι, υποτίθεται δοκιμασμένη.. και τώρα είμαι χωρίς κινητό και περιμένω λύση.

 

Το προβλημα βρεθηκε,δεν ξερω αν υπαρχει λυση.

 

Σημερα που πηγα δουλεια,απεχει 42χλμ απ το σπιτι μου βαζω σιμ κ ολα οκ !!! Πριν την βαλω δοκιμασα μια κοσμοτε κ ειδα οτι δουλευει,βαζω την δικη μου βονταφον κ ολα οκ....

 

Αναρωτιομουν τι παιχτηκε κ φανταστηκα καποιο προβλημα ... ειτε μονιμο ειτε παροδικο ειναι προβλημα.

 

Γυρνωντας σπιτι σημα παπαλα!!! εχει θεμα με την βονταφον μονο στην περιοχη που μενω ... δεν την βρισκει καθολου στην αναζητηση,ειτε 2g ειτε 3g ... Να σημειωθει οτι το αλλο κινητο που εχω αλλα κ ολοι οι υπολοιποι με βονταφον συνδεονται κανονικα,περισσοτερο με 2g αλλα κ σε καποια σημεια κ με 3g

 

ολες τις αλλες εταιριες τις βρισκει κανονικα κ στις 2 επιλογες.

 

Υπαρχει λυση σ αυτο το προβλημα ?????

 

Σας ευχαριστω για την βοηθεια!

Edited by thodoros1369

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο μοντέλο (απο το Minideal) για την γυναίκα μου η οποία το χρησιμοποιεί και αρκετά το ιντερνέτ.Ποιά η γνώμη σας? Προτείνετε κάποιο άλλο σε αυτά τα χρήματα ....? (120 -150 €)
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα βρεθηκε,δεν ξερω αν υπαρχει λυση.

 

Σημερα που πηγα δουλεια,απεχει 42χλμ απ το σπιτι μου βαζω σιμ κ ολα οκ !!! Πριν την βαλω δοκιμασα μια κοσμοτε κ ειδα οτι δουλευει,βαζω την δικη μου βονταφον κ ολα οκ....

 

Αναρωτιομουν τι παιχτηκε κ φανταστηκα καποιο προβλημα ... ειτε μονιμο ειτε παροδικο ειναι προβλημα.

 

Γυρνωντας σπιτι σημα παπαλα!!! εχει θεμα με την βονταφον μονο στην περιοχη που μενω ... δεν την βρισκει καθολου στην αναζητηση,ειτε 2g ειτε 3g ... Να σημειωθει οτι το αλλο κινητο που εχω αλλα κ ολοι οι υπολοιποι με βονταφον συνδεονται κανονικα,περισσοτερο με 2g αλλα κ σε καποια σημεια κ με 3g

 

ολες τις αλλες εταιριες τις βρισκει κανονικα κ στις 2 επιλογες.

 

Υπαρχει λυση σ αυτο το προβλημα ?????

 

Σας ευχαριστω για την βοηθεια!

 

Χωρις να ξερω καθε λεπτομερεια για το θεμα, ισως κατι να παιζει με τις μπαντες που δουλευει η voda στην περιοχη σου ή/και με τις μπαντες που υποστηριζει η δυσκευη... τραβηγμενο αλλα ισως καποιο hardware/software conflict με την σιμ της vodafone να υπαρχει.

 

Επισης αν εκει που μενεις εχει καταστημα voda πανε να δοκιμασεις σιμ (χωρις να αγορασεις-εξηγησε τους) ή αν δεν εχει καταστημα βρες 1-2 δανεικες να δεις τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει κάρτες βονταφον απο φίλους αλλά τίποτα .

κατάστημα δυστυχώς δεν υπάρχει εκεί που δεν έχω σήμα...

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...