Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας, την κατανοηση σας ειμαι αρχαρια.

παρελαβα και γω το S650 απο to2c σε 30 μερες, ευχαριστημενη.

χθες παιζοντας μς το τηλ. απο thn launcher screen εξαφανιστηκε η ωρα και η προγνωση του καιρου (περιπου στο κεντρο της οθονης εμφανιζεται) και δε μπορω να τα επαναφερω.

2. ενημερωσεις συστηματος κανει μονο του οταν συνδεομαι, υπαρχει προβλημα. και οσον αφορα το root πως μπορω να δω αν ειναι απο το εργοστασιο?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας, την κατανοηση σας ειμαι αρχαρια.

παρελαβα και γω το S650 απο to2c σε 30 μερες, ευχαριστημενη.

χθες παιζοντας μς το τηλ. απο thn launcher screen εξαφανιστηκε η ωρα και η προγνωση του καιρου (περιπου στο κεντρο της οθονης εμφανιζεται) και δε μπορω να τα επαναφερω.

2. ενημερωσεις συστηματος κανει μονο του οταν συνδεομαι, υπαρχει προβλημα. και οσον αφορα το root πως μπορω να δω αν ειναι απο το εργοστασιο?

 

ευχαριστω

 

Για τον καιρο κρατα πατημενη την οθονη θα σου βγαλει ενα μενου με τι μπορεις να βαλεις.

ελπιζω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

.

χθες παιζοντας μς το τηλ. απο thn launcher screen εξαφανιστηκε η ωρα και η προγνωση του καιρου (περιπου στο κεντρο της οθονης εμφανιζεται) και δε μπορω να τα επαναφερω.

 

Πατημένη οθόνη για 2" , χωρίζεται στα δύο ,πάνω τα desktop κάτω τα widget,

πατάμε αυτό που ζητάμε π.χ καιρός και το σύρουμε σε όποια επιφάνεια θέλουμε..

 

"sorry Billakos", γράφαμε και οι δυο συγχρόνως, μετά είδα πως είχες απαντήσει..

"Stepen , ίδια ερώτηση με τον panosvo ,αν θελεις πες μας αν μετά τα update έχασες τα Ελληνικά...

Thank's..

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου άρεσε το τηλέφωνο αποφάσισα να το αγοράσω από το minideal. Διαβασα όμως σε σε άλλο topic ότι σε κάποιους το συγκεκριμένο κατάστημα έκανε μανουρες που έχουν σχέση με την αποστολή ή την εξυπηρέτηση. Έχει κάποιος που το πήρε άποψη για το συγκεκριμένο θέμα ; Κάποια συμβουλή θα ήταν πολύ χρήσιμη γιατί άρχισα να αμφιταλαντεύομαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια . δεν χανονται νομιζω ρυθμισεις μετα την ενημερωση του συστξματος . το root checKer εδωσε αποτελεσματα στο boot info και οχι στο root info.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις τον es explorer, στην αριστερη οθονη προσπαθησε να ενεργοποιησεις τον root exlorer...

 

αλλιως, δες αν μπορεις να εγκαταστησεις το titanium backup-root

Link to comment
Share on other sites

προβληματα σηματος με της σιμ μετα απο firmware ota update υπαρχουν?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

...

... Οθόνη ξεκούραστη ,από όποια γωνία και να τη δεις δεν χάνει , φωτεινότητα πολύ καλή χωρίς να κουράζει καθόλου τα μάτια.

... Wifi ,έχω 2 router σε διαφορετικούς χώρους, δούλεψε απροβλημάτιστα και ταχύτατα και με τα δύο .

... Gps, μόνο με τους χάρτες της Google και χωρίς κάποιο άλλο πρόγραμμα ,βρήκε τοποθεσία σε χρόνο dt,

... δούλεψε αμέσως σωστά και το widget με τον καιρό..

... Κάμερα με λίγη χρήση ,καθαρές φωτό με σωστό φωτισμό και δυνατό flash.

...

... πολύ καλό ήχο...

... αρκετά καλή μπαταρία (με μισή μπαταρία όταν το άνοιξα, από το πρωί ,τώρα μου έβγαλε πως θέλει φόρτιση)...

... πολλά καλούδια όπως να χωρίζει την οθόνη στα 2 π.χ να βλέπεις video από youtube ή σε περίπτωση που σου σταλεί μήνυμα να ρολάρει μπροστά σου ενώ κάνεις κάτι άλλο.

...

... παιχνίδια σαν το Real Racing , τα έχει για πλάκα..

...

Το είχα στα χέρια μου για καμιά ώρα και θα γράψω και γω 2-3 πράγματα σε συνέχεια αυτών που έγραψε ο BOBMARIN.

Πρώτα από όλα,

-- είναι ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ! μιλάω για το γκρι / ασημένιο με μαύρη πρόσοψη.

-- Είναι πιο μεγάλο από το Α820 που έχω εγώ, αλλά τελικά δεν ενοχλεί, ούτε στο χειρισμό. Είναι λεπτό και δίνει την αίσθηση ότι είναι ελαφρύ.

-- Ποιότητα κατασκευής καλή, αλλά όχι καλύτερη του Α820.

-- WiFi OK με το ρούτερ του σπιτιού μου, GPS δεν δοκίμασα.

-- Ο ήχος του ηχείου του καλός αλλά όχι πολύ δυνατός κατά τη γνώμη μου (μικρό το θέμα, επίσης κατά τη γνώμη μου)

-- Φλας πραγματικά καλό. Είναι το πρώτο κινέζικο (από τα 2-3) που έπεσε στα χέρια μου και έχει πραγματικά (κανονικής έντασης) φλας.

-- Τα 8GB της μνήμης του, είναι χωρισμένα σε ~ 4 + 4, σε μνήμη για εφαρμογές και μνήμη για δεδομένα κλπ.

Σε γενικές γραμμές χαίρεσαι να το κρατάς και να το δουλεύεις.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα "Baniko".

Πες μας , αν σου βγάζει και σένα την αναβάθμιση

New Update S650_S906 VIBEROM_1.0_1407_2_ST.

 

Περιμένουμε ,αν θέλει κάποιος που την έκανε ,να μας πει ,

αν χάνονται τα Ελληνικά, το playstore κ.λ.π.

Και αν έχει κάποιες σημαντικές διαφορές , από τη προηγούμενη.

:thanks:

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω γιατί ήταν για μια φίλη, ίσως το ξαναπιάσω στα χέρια μου μετά από κανα δυο εβδομάδες.

Αλλά πιστεύω ότι τα ελληνικά θα χαθούν.

Link to comment
Share on other sites

το βλεπω σουπερ το κινητο αυτο απο οτι λετε

Να ρωτησω αν οι εφαρμογες πανε στη sd αν εχει κανονικες SIM και αν εχει led ειδοποιησεων

Απο που μπορω να το παρω για να αποφυγω τελωνειο ?

Ευχαριστω

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

το βλεπω σουπερ το κινητο αυτο απο οτι λετε

Να ρωτησω αν οι εφαρμογες πανε στη sd αν εχει κανονικες SIM και αν εχει led ειδοποιησεων

Απο που μπορω να το παρω για να αποφυγω τελωνειο ?

Ευχαριστω

 

Καλημέρα ..

Ναι οι εφαρμογές πάνε στην sd, τις πιο πολλές φορές σε ρωτάει που θες να κάνεις

εγκατάσταση , έχει κανονικές sim και έχει led ειδοποιήσεων...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σουπερ Ευχαριστω πολυ

Κανενα αλλο προβλημα δε βλεπω

Καμια ιδεα απο που να το παραγγειλω ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου την βγαζει εμενα αυτη την ενημερωση New Update S650_S906 VIBEROM_1.0_1407_2_ST.το κατεβασα και χαθηκαν ολες οι εφαρμογες μου.δεν ανοιγει το play store και αλλες εφαρμογες και ολες οι εφαρμογες ειναι στ κινεζικα.απο γλωσσα εχει μονο ελληνικα και αυτο μονο στο αρχικο μενου οι εφαρμογες ειναι μονο στα κινεζικα.θελω βοηθεια οποιος ξερει να μ πει ποια εκδοση να κατεβασω και πως.δεν εχω ιδεα προσπαθω 2 μερες τωρα και δεν εχω καταφερει τιποτα!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου την βγαζει εμενα αυτη την ενημερωση New Update S650_S906 VIBEROM_1.0_1407_2_ST.το κατεβασα και χαθηκαν ολες οι εφαρμογες μου.δεν ανοιγει το play store και αλλες εφαρμογες και ολες οι εφαρμογες ειναι στ κινεζικα.απο γλωσσα εχει μονο ελληνικα και αυτο μονο στο αρχικο μενου οι εφαρμογες ειναι μονο στα κινεζικα.θελω βοηθεια οποιος ξερει να μ πει ποια εκδοση να κατεβασω και πως.δεν εχω ιδεα προσπαθω 2 μερες τωρα και δεν εχω καταφερει τιποτα!!

 

Πήγαινε εδώ,

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/ κάνε εγγραφή και μετά σε αφήνει να κατεβάσεις .

Έχει 3 Rom , δοκίμασε ποια είναι η σωστή, ακολουθώντας τις οδηγίες.

Καλή επιτυχία !!

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

απο που προτεινετε την αγορα του για πιο καλη εξυπηρετηση και αποφυγη τελωνειου ?

Υπαρχει εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο παρόν φόρουμ πλέον απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για αποφυγή τελωνείου μιας και είναι παράνομο.

 

Εγγύηση δεν έχεις εκτός της επιστροφής της συσκευής στο κατάστημα αγοράς με ότι αυτό συνεπάγεται όσον αφορά τις καθυστερήσεις στην εξυπηρέτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.....είμαι νέος χρήστης και το έχω ήδη παραλάβει το κινητάκι από minideal.Χρόνος παραλαβής 17 μέρες(μήπως πολύ γρήγορα?) anyway.Το τηλέφωνο πετάει στις 2 μέρες που το έχω.Ελληνικά play κτλ ναι όλα υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λάθος κάνω και αν απάντησα στο προσωπικό σου μήνυμα εννοούσα adi32(δεν έχω μάθει την χρήση του forum εδώ) το λέω και από εδώ.Ναι όπως το είπες τιμή 139, κάτι αλλά έπεσε τώρα νομίζω 120.Καλή επιλογή νομίζω έκανα. Edited by GEO_ARO
Λάθος διατύπωση
Link to comment
Share on other sites

Οποιος το θελει αυριο το pandawill το εχει σουπερ τιμη 97 euro στο happy hour

Αυτό το "Total 5 Limited to 1 per customer" στα ψιλά γράμματα σημαίνει οτι έχουν μόνο 5 κομμάτια σε αυτή την τιμή και όποιος προλάβει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...