Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι σωστά..

Είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ..:)

όμως σε καμία περίπτωση δεν δείχνει ψεύτικο ,αντιθέτως δείχνει στιβαρή κατασκευή και έχει φοβερή μεταλλική αίσθηση ,λόγω περιβλήματος και πίσω καπακιού.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ενημέρωση. Περιμένουμε νέα σχετικά με την αναβάθμιση ή νεα έκδοση firmware multilanguage

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι είναι σωστά..

Είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ..:)

όμως σε καμία περίπτωση δεν δείχνει ψεύτικο ,αντιθέτως δείχνει στιβαρή κατασκευή και έχει φοβερή μεταλλική αίσθηση ,λόγω περιβλήματος και πίσω καπακιού.

 

αν θες ,γραψε και τις εντυπωσεις σου απο τη χρηση της συσκευης,οπως και για οθονη(πιξελιασματα,φωτεινοτητα κλπ),wifi,gps,camera...

να μαζευονται σιγα σιγα οι γνωμες απο τους χρηστες και ετσι να εχουμε μια πιο σφαιρικη αποψη για τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

αν θες ,γραψε και τις εντυπωσεις σου απο τη χρηση της συσκευης,οπως και για οθονη(πιξελιασματα,φωτεινοτητα κλπ),wifi,gps,camera...

να μαζευονται σιγα σιγα οι γνωμες απο τους χρηστες και ετσι να εχουμε μια πιο σφαιρικη αποψη για τη συσκευη.

 

Λοιπόν , από τις λίγες ώρες που το δούλεψα (λόγω ελλείψεως χρόνου),

Οθόνη ξεκούραστη ,από όποια γωνία και να τη δεις δεν χάνει ,

φωτεινότητα πολύ καλή χωρίς να κουράζει καθόλου τα μάτια.

Wifi ,έχω 2 router σε διαφορετικούς χώρους, δούλεψε απροβλημάτιστα και ταχύτατα και με τα δύο .

Gps, μόνο με τους χάρτες της Google και χωρίς κάποιο άλλο πρόγραμμα ,βρήκε τοποθεσία σε χρόνο dt, καθώς δούλεψε αμέσως σωστά και το widget με τον καιρό..

Κάμερα με λίγη χρήση ,καθαρές φωτό με σωστό φωτισμό και δυνατό flash.

Να προσθέσω το πολύ καλό ήχο ,την αρκετά καλή μπαταρία (με μισή μπαταρία όταν το άνοιξα, από το πρωί ,τώρα μου έβγαλε πως θέλει φόρτιση) ,

τα πολλά καλούδια όπως να χωρίζει την οθόνη στα 2 π.χ να βλέπεις video από youtube ή σε περίπτωση που σου σταλεί μήνυμα να ρολάρει μπροστά σου ενώ κάνεις κάτι άλλο.

Κερασάκι στη τούρτα , παιχνίδια σαν το Real Racing , τα έχει για πλάκα..

Συγγνώμη αν κούρασα, αυτά προς το παρόν..

Link to comment
Share on other sites

BOB, ρίχνεις αλάτι στις πληγές ενός ερωτευμένου (μέρα που είναι σήμερα :lol:)

Το θέλω, το θέλω, το θέλω σαν τρελός! http://www.kolobok.us/smiles/light_skin/crazy.gif

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό , πως το πήρα από Ελλάδα χωρίς να υπολογίσω το κόστος (όχι ότι μου περισσεύουν), επειδή δεν έχω ψωνίσει από εξωτερικό και έχω κάποιο φόβο, επίσης γιατί δεν ήθελα να περιμένω 20 μέρες (το παρήγγειλα Τετάρτη από Αθήνα ,το παρέλαβα Παρασκευή Μυτιλήνη), αλλά κυρίως για να έχω δυνατότητα άμεσης επιστροφής σε περίπτωση που θα είχα κάποιο πρόβλημα . Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας, αν το πήρες στην τιμή που δείχνει ο Σκρουτζ, θα μπορούσες με τα ίδια λεφτά να πάρεις δύο συσκευές απο τους Κινέζους. Μειώνεις έτσι κατα 50% τις πιθανότητες να μείνεις χωρίς τηλέφωνο και πουλάς το ένα αν δεν σου χρειάζεται πια.

 

 

 

(Με τέτοιο επιχειρηματικό μυαλό, γιατί είμαι μονίμως άφραγκος; :lol:)

Link to comment
Share on other sites

τα πολλά καλούδια όπως να χωρίζει την οθόνη στα 2 π.χ να βλέπεις video από youtube

 

αυτο πως γινεται ? δηλαδη στην αλλη μιση οθονη μπορω να εχω ανοικτο αλλη εφαρμογη π.χ. viber

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το παρήγγειλα. Αντε και καλός να έρθει. Μέχρι να έρθει να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά. Όπως πως κάνουμε ροοτ, εγκατάσταση recovery, ποια έκδοση βάζουμε μετά, υπάρχει άλλη έκδοση εκτός από αυτές στο needrom klp
Link to comment
Share on other sites

αυτο πως γινεται ? δηλαδη στην αλλη μιση οθονη μπορω να εχω ανοικτο αλλη εφαρμογη π.χ. viber

 

Καλησπέρα και πάλι..

Sorry, ίσως δεν το διατύπωσα σωστά . Εννοώ πως ενώ βλέπεις κάποιο video π.χ στο youtube ,μπορείς συγχρόνως να σερφάρεις και να βλέπεις οτιδήποτε άλλο στη μισή οθόνη,

(εικόνα μέσα σε εικόνα δηλαδή).

(Σας είπα ,ότι το τηλέφωνο δεν πρόλαβα να το δουλέψω πολύ, γιατί δεν έχω χρόνο , και για ότι νέο θα σας ενημερώνω)...

Ξέχασα να σας πω , πως το σύστημα με τις 2 sim δουλεύει άψογα..

Νέα ανακάλυψη: ;) Έχει αισθητήρες κίνησης και με εντολή μέσα από το μενού,έχει διάφορες λειτουργίες : π.χ Όταν δεχόμαστε κλήση ,σηκώνοντας τη συσκευή προς το αυτί μας συνδέεται χωρίς να πατήσουμε εμείς κάτι στην οθόνη,το ίδιο και όταν θέλουμε να καλέσουμε εμείς, πάμε στην επαφή και πλησιάζοντας, το τηλέφωνο καλεί μόνο του.:) (αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει το ίδιο σύστημα το samsung galaxy S4)

Αυτά προς το παρόν ...

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

bombarmin, το έχεις κάνει root?. Έχεις βάλει CWM. Επίσης σχετικά με το firmware έχεις κάνει καμία αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

bombarmin, το έχεις κάνει root?. Έχεις βάλει CWM. Επίσης σχετικά με το firmware έχεις κάνει καμία αναβάθμιση?

 

Όχι, δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με ρουτάρισμα ,γιατί το κινητό με καλύπτει όπως είναι. Ίσως στο μέλλον αν βγει κάποια αξιόλογη rom, να το επιχειρήσω.. Filmware αναβάθμιση επίσης όχι, γιατί φοβάμαι μη χάσω τα Ελληνικά και διάφορα άλλα.

 

Σήμερα πέρασα το next launcher 3.0 , που σε παλαιότερες συσκευές τις γονάτιζε..

Εδώ ,κανένα πρόβλημα ,το μηχάνημα πετάει !!:lol:

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

αυτο πως γινεται ? δηλαδη στην αλλη μιση οθονη μπορω να εχω ανοικτο αλλη εφαρμογη π.χ. viber

Κι αυτό γίνεται, xposed+xhallofloatingwindow

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλου τους φίλους και φίλες φυσικά!!!!! Έχω ένα lenovo s 650 και έχω ένα θεματάκι με την κάρτα sd. Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση το κινητό, όλα τα περιεχόμενα της κάρτας sd χάνονται. Δηλ. σαν να την κάνω διαμόρφωση.Υπάρχει κάποια ρυθμίσει που μπορώ να κάνω για να μην έχω ξανά στο μέλλον απώλειες? ? Η κάρτα sd ειναι 32 gb class 10+, το κινητό δεν είναι root και έχω anroid 4.2.2.

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.:):):):):):):)

Lenovo s650
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλου τους φίλους και φίλες φυσικά!!!!! Έχω ένα lenovo s 650 και έχω ένα θεματάκι με την κάρτα sd. Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση το κινητό, όλα τα περιεχόμενα της κάρτας sd χάνονται. Δηλ. σαν να την κάνω διαμόρφωση.Υπάρχει κάποια ρυθμίσει που μπορώ να κάνω για να μην έχω ξανά στο μέλλον απώλειες? ? Η κάρτα sd ειναι 32 gb class 10+, το κινητό δεν είναι root και έχω anroid 4.2.2.

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.:):):):):):):)

 

Δοκίμασες με άλλη SD ,μήπως έχει πρόβλημα η κάρτα σου ??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερω οτι πεταγομαι αλλα ειμαι καινουρια σε αυτα κ θελω τη βοηθεια σας. παρηγγειλα και γω απο το mini-deal 2 lenovoS820.ποια η γνωμη σας ???ξερετε αφου παρηγγειλα με free shipping αν θα εχω φορο και τελωνειο?? Edited by leno
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα και συγγνώμη αν αλλάζω θέμα αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ αλλού. Κι εγώ έχω σκοπό να παραγγείλω το s650 ειδικά μετά τα σχόλια του Bob. Εγώ το βρήκα από το http://www.2lenovo.com/ στα 125ευρω και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς την συγκεκριμένη ιστοσελίδα και αν είναι αξιόπιστη. Το έχω βρει στο etotalk και στο To2c αλλά είναι ακριβότερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα και συγγνώμη αν αλλάζω θέμα αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ αλλού. Κι εγώ έχω σκοπό να παραγγείλω το s650 ειδικά μετά τα σχόλια του Bob. Εγώ το βρήκα από το http://www.2lenovo.com/ στα 125ευρω και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς την συγκεκριμένη ιστοσελίδα και αν είναι αξιόπιστη. Το έχω βρει στο etotalk και στο To2c αλλά είναι ακριβότερα.

Στο To2c είναι $2 ακριβότερο ($180 αντι για $178), το ίδιο και και στο Minideal. Γιατί λοιπόν να μην προτιμήσεις δοκιμασμένη "συνταγή";

Link to comment
Share on other sites

Στο To2c είναι $2 ακριβότερο ($180 αντι για $178), το ίδιο και και στο Minideal. Γιατί λοιπόν να μην προτιμήσεις δοκιμασμένη "συνταγή";

Στο To2c είναι 10 ευρώ ακριβότερο και αν πάρεις μια 16αρα κάρτα φτάνεις τα 20 ενώ στο minideal δε βρίσκω την ισοτιμία σε ευρώ για να μπορώ να συγκρίνω . Θα μου πεις κολλάς στα 10 ευρώ ; Με αυτά όμως θα μπορούσα να πάρω μια flip case.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα και συγγνώμη αν αλλάζω θέμα αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ αλλού. Κι εγώ έχω σκοπό να παραγγείλω το s650 ειδικά μετά τα σχόλια του Bob. Εγώ το βρήκα από το http://www.2lenovo.com/ στα 125ευρω και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς την συγκεκριμένη ιστοσελίδα και αν είναι αξιόπιστη. Το έχω βρει στο etotalk και στο To2c αλλά είναι ακριβότερα.
To minideal το έχει στα 126,48 ευρώ: http://www.minideal.net/lenovo-s650-smartphone-quad-core-1-3ghz-android-4-2-rom-8gb-with-4-7inch-qhd-ips-screen.html

 

Για μένα προτίμησε το minideal αφού είναι δοκιμασμένο και αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

$167 στο MiniDeal!:dance:

 

E, ρε ατυχία...Τώρα που έγινε η θάλασσα γιαούρτι δεν έχω κουτάλι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έγραφα ταυτόχρονα με τον Ανδρέα. :)

Οι δική μου μετατροπή (xe.com, LiquidWords) βγάζει την τιμή στα €122.

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο πιο αργός μεγαλειότατε... :lol:

 

Το 126,48 € το βγάζει το ίδιο το minideal όταν αλλάξεις το νόμισμα για να σου δείχνει τις τιμές σε ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζει το νόμισμα στο Minideal; Το έψαχνα χθες το βράδυ και δεν το έβρισκα.

 

Συμφέρει τελικά να κάνουμε τις αγορές σε δολάρια* και να κάνει η τράπεζα τη μετατροπή;

 

 

 

 

*Το 2lenovo.com δεν πιάνεται, μας χαρίζει ευρώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...