Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μου αρεσει και εμενα το κινητο πολυ αλλα εχω καποιους ενδοιασμους γιατι δεν εχω ξανα παραγγειλει απο Κινα.Εχει παρει καποιος κατι απο αυτο το μαγαζι http://www.jsxltech.com/collections/c1-cellphone-c2-brand-c3-lenovo/products/lenovo-s650 ειναι αξιοπιστο η καλυτερα απο το Minideal.Περιμενω τις εντυπωσεις σας αν εχει αγορασει καποιος το κινητο.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω.. εγώ σήμερα το παρέλαβα και μου φαίνεται απλά εξαιρετικό μετά το zopo zp820 που είχα πάρει πριν ένα μήνα (και ευτυχώς το ήθελε η μάνα μου και της το έδωσα)... πολύ καλή οθόνη σε χρώματα και γωνίες. Πολύ καλή ποιότητα ήχου κατά τις κλήσεις μικροφώνου και ακουστικού. Αναφορικά με το root εμένα rooted μου φαίνεται και το πήρα από το minideal χωρίς έξτρα χρέωση. Θα παίξω λίγο τις επόμενες μέρες μαζί του και θα επανέλθω. :ninja::ninja:

 

εντυπωσεις μετα απο καποιες μερες χρησης??

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα για λογαριασμο ενος φιλου...Λοιπον...Πολυ ελαφρυ...Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και πολυ ωραιο design...Η ρομ που φοραει νομιζω ειναι της etoltalk (στη σελιδα που το πηρα εγραφε οτι εχει rom της etotalk..Πολυ γρηγορη,πολυ ομορφη και χρηστικη...Η φωτογραφικη του πολυ καλη με πολυ ζωντανα χρωματα (κλαιω εγω που εχω to s750) βιντεο δεν τραβηξα αλλα σιγουρα θα ειναι καλο...Τι να πω πολυ ενθουσιασμενος με το κιν τοσο που σκεφτομαι να δωσω το δικο μου για να παρω ιδιο..απο θεμα μπαταριας δεν ξερω τι γινεται δεν το εχω τεσταρει ακομα αλλα πιστευω θα παιζει 1.5 μερα ανετα...Στο ιντερνετ γρηγορο στο 3g μερικες φορες σκαλωνε αλλα οκ....Πιστευω αν καποιος σκεφτεται να παρει για παραδειγμα το galaxy s3 που εχει πεσει και αρκετα η τιμη(γυρω στα 280) καλυτερα να το σκεφτει και να παρει αυτο που ειναι αρκετα φθηνοτερο αλλα εξισου καλο....Αυτα απο εμενα!

Ξεχασα να αναφερω οτι και η οθονη ειναι παρααααα πολυ καλη με πολυ ζωντανα χρωματα!!!

Edited by killer125
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα για λογαριασμο ενος φιλου...Λοιπον...Πολυ ελαφρυ...Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και πολυ ωραιο design...Η ρομ που φοραει νομιζω ειναι της etoltalk (στη σελιδα που το πηρα εγραφε οτι εχει rom της etotalk..Πολυ γρηγορη,πολυ ομορφη και χρηστικη...Η φωτογραφικη του πολυ καλη με πολυ ζωντανα χρωματα (κλαιω εγω που εχω to s750) βιντεο δεν τραβηξα αλλα σιγουρα θα ειναι καλο...Τι να πω πολυ ενθουσιασμενος με το κιν τοσο που σκεφτομαι να δωσω το δικο μου για να παρω ιδιο..απο θεμα μπαταριας δεν ξερω τι γινεται δεν το εχω τεσταρει ακομα αλλα πιστευω θα παιζει 1.5 μερα ανετα...Στο ιντερνετ γρηγορο στο 3g μερικες φορες σκαλωνε αλλα οκ....Πιστευω αν καποιος σκεφτεται να παρει για παραδειγμα το galaxy s3 που εχει πεσει και αρκετα η τιμη(γυρω στα 280) καλυτερα να το σκεφτει και να παρει αυτο που ειναι αρκετα φθηνοτερο αλλα εξισου καλο....Αυτα απο εμενα!

 

Εχει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

κ εγω από minideal το πηρα κ είμαι απολυτα ικανοποιημένος με αυτους. Το τηλ είναι μια χαρα ... Φοβερη οθονη... κ όλα δουλευουν αψογα...

ΑΛΛΑ όταν το συνδεσα με wifi καπου ζητησε να κανει UPGRADE κ από λαθος μου πατηθηκε ΝΑΙ με αποτέλεσμα να μπει η καινουργια εκδοση ROM S650_S126_140101 οπου ΔΕΝ εχει Ελληνικα κ ΔΕΝ παιζει το gmail , play store.

Τωρα θα ψαχτω για να βαλω την παλια ROM S650_S119_131014 οπου τα εχει όλα κ παιζει τα παντα.

Οποιαδήποτε βοηθεια για μεθοδολογια εγκαταστασης νεας (δηλαδή παλαιας rom) δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

κ εγω από minideal το πηρα κ είμαι απολυτα ικανοποιημένος με αυτους. Το τηλ είναι μια χαρα ... Φοβερη οθονη... κ όλα δουλευουν αψογα...

ΑΛΛΑ όταν το συνδεσα με wifi καπου ζητησε να κανει UPGRADE κ από λαθος μου πατηθηκε ΝΑΙ με αποτέλεσμα να μπει η καινουργια εκδοση ROM S650_S126_140101 οπου ΔΕΝ εχει Ελληνικα κ ΔΕΝ παιζει το gmail , play store.

Τωρα θα ψαχτω για να βαλω την παλια ROM S650_S119_131014 οπου τα εχει όλα κ παιζει τα παντα.

Οποιαδήποτε βοηθεια για μεθοδολογια εγκαταστασης νεας (δηλαδή παλαιας rom) δεκτη.

 

Δες εδώ http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/ , αλλά δεν είναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι βιντεο τραβαει?ειναι καθαρο?χωρις lag?

τα voip προγραμματα λειτουργουν κανονικα?viber,line skype.ακουγομαστε στον αλλον συνομιλιτη?

το gps λειτουργει κανονικα?

γενικα αξιζει το κινητο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

θελω να παρω και εγω το lenovo s650, λεω να το παραγγειλω απο αυτο εδω το site: http://www.to2c.com/

εχει παραγγειλει κανεις απο εδω(το ξερει) ?

ειναι εμπιστοσυνης?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα εκανα τα προβλεπόμενα και όλα ΟΚ ... επανηλθε σε όλα του.... ελληνικα, gmail ,google play... Από ότι καταλαβα το τηλ ΔΕΝ είναι ROOT μιας κ η rom που κατεβασα είναι για όχι root τηλεφωνα.

Γενικα αγορα από οπου και αν γινει μονο με paypal ώστε σε περιπτωση στραβης να εχουμε τα λεφτα μας πισω.

Edited by johnni
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

θελω να παρω και εγω το lenovo s650, λεω να το παραγγειλω απο αυτο εδω το site: http://www.to2c.com/

εχει παραγγειλει κανεις απο εδω(το ξερει) ?

ειναι εμπιστοσυνης?

αν και δεν εχω παραγγειλει ποτε απο το συγκεκριμενο καταστημα,

πολλοι λενε πως ειναι εμπιστοσυνης,οπως επισης και το minideal.

αλλα να μας απαντουσανε και καποιοι στο θεμα ποιοτητας φωτογραφιας ,βιντεο και χρησης voip προγραμματων...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλου τους φίλου και φίλες.

Έχω ένα lenovo s650 . Προχθές έκανα αναβάθμιση λογισμικου και στην συνέχεια άρχισαν τα πανυγήρια. Εκει που είχα ελληνικα και google play χάθηκαν όλα και το εγκαταστήθηκαν κινζικες εφαρμογές. έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι το ίδιο, κινέζικα όχι google play κτλ.

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι:

α. Υπάρχει τρόπος να επαναφερω το κινητο σε μια κατάσταση, δηλ. να μην υπάρχρχει κινέζικη εφαρμογη?

β. Μπορώ να βάλω μια άλλη rom?

γ. Εαν το πάω σε ένα μαγαζι που ασχολειται με κινητα, θα μπορέσει να μου το επισκευάσει?

Lenovo s650
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν έχει κάποια βλάβη για να χρειάζεται επισκευή, απλά έβαλες κινέζικη ρομ. Όσον αφορά τα ελληνικά, είναι πιθανόν να υπάρχουν σαν γλώσσα αλλά να μην είναι ενεργοποιημένα. Τo Google Play τώρα ίσως να υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί. Αν ψάξεις στο google για εγκατάσταση "Google play σε lenovo s650" ίσως βρεις τον τρόπο(κάνε την ερώτηση στ'΄αγγλικά αν δε βρεις κατι). Βέβαια αν δε θέλεις να μπλέξεις δες στο site το κατασκευαστή μήπως διατίθεται κάποια international rom.

Δε μπορώ να βοηθήσω περισσότερο μιας και δεν έχω τη συσκευή αυτή. Ίσως κάποιος που τη διαθέτει να μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω παραγγειλει ποτε απο το συγκεκριμενο καταστημα,

πολλοι λενε πως ειναι εμπιστοσυνης,οπως επισης και το minideal.

αλλα να μας απαντουσανε και καποιοι στο θεμα ποιοτητας φωτογραφιας ,βιντεο και χρησης voip προγραμματων...

 

Φωτογραφια μια χαρα βιντεο επισης εγω χρησιμοποιω το skype viber (τα παντα ολα) μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφια μια χαρα βιντεο επισης εγω χρησιμοποιω το skype viber (τα παντα ολα) μια χαρα!

 

σευχαριστω πολυ για την απαντηση σου φιλε !

θα το παραγγειλω και εγω αν ειναι απο βδομαδα ,μολις ανοιξουν παλι το καταστημα τους εκει κατω.. :O

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Root μπορεί να γίνει κατά 99% με το framaroot.

Δουλεύει σχεδόν σε όλες τις ΜΤΚ συσκευές.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

Πηρα το S650 για λογαριασμο ενος φιλου .

Το κινητο πολυ καλο στην εμφανιση.

Το θεμα ειναι οτι λογικα το minideal δεν μου το εφερε με γεματη μπαταρια , οποτε και οταν δοκιμασα να πατησω το κουμπι για να ανοιξει δεν εκανε τιποτα. (μαλλον 0% μπαταρια)

το εβαλα στο ρευμα για ενα 10λεπτο , ξαναπαταω το κουμπι παλι τιποτα.

Το κοκκινο λαμπακι ειναι κανονικα και αναβει οταν ειναι τωρα στο ρευμα. (οπως και το δικο μου lenovo P780) .

1η φορα παντως που παιρνω κινητα απ το minideal, μου παρουσιαζεται αυτο το προβλημα...

Το ειχε καποιος αλλος ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...