Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

που εχει ταινια ?

ενα κιτρινο εχει πανω στην μπαταρια σαν μικρη τανια ,αλλα δεν παιζει ρολο πιστευω.

 

Ηταν ιδιο χρωμα με το χρυσο εκει που κανει επαφη και δεν το ειδα....

ναι τωρα ειναι ολα οκ ...

Ευχαριστω...

Edited by glix
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει παραγγειλει απο minideal η To2c?

ζηταμε εγκατασταση ελληνικων και google play η τα εχει μεσα απο πριν?

επισης τα handsfree του ειναι γνησια? η generic?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο minideal. Οταν πληρωσα στο paypal αφησα μηνυμα οτι θελω root και ελληνικα. Τελικα το τηλεφωνο ειχε ελληνικα αλλα δεν ειναι root. Επισης ειχαν βαλει μονοι τους και google play.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο minideal. Οταν πληρωσα στο paypal αφησα μηνυμα οτι θελω root και ελληνικα. Τελικα το τηλεφωνο ειχε ελληνικα αλλα δεν ειναι root. Επισης ειχαν βαλει μονοι τους και google play.

 

τα hands free που εχει η συσκευασια ειναι γνησια?

γιατι δεν διακρινω κανα λογοτυπο επανω στο μαυρο χρωμα,οπως στα ασπρα γνησια hands free που δινονται σε αλλα κινητα lenovo..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο που προτεινετε να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο?

minideal η To2c?

στο To2c δινουν επιπλεον 2 screen protector και μια θηκη σιλικονης.

καλα ειναι τα εξτρα,αλλα απο θεμα υποστηριξης?επικοινωνιας?

ειναι το ιδιο και οι 2?

επισης το To2c το στελνουν και με την δικη του συσκευασια?η πρεπει να το τονισω?γιατι δεν εχουν φωτο συσκευασιας..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο που προτεινετε να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο?

minideal η To2c?

στο To2c δινουν επιπλεον 2 screen protector και μια θηκη σιλικονης.

καλα ειναι τα εξτρα,αλλα απο θεμα υποστηριξης?επικοινωνιας?

ειναι το ιδιο και οι 2?

επισης το To2c το στελνουν και με την δικη του συσκευασια?η πρεπει να το τονισω?γιατι δεν εχουν φωτο συσκευασιας..

 

Είναι πολύ καλά site και τα 2, μην φοβάσαι. όπου βρεις καλύτερη τιμή και δώρα βουρ:lol:

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει παραγγειλει απο minideal η To2c?

ζηταμε εγκατασταση ελληνικων και google play η τα εχει μεσα απο πριν?

επισης τα handsfree του ειναι γνησια? η generic?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ και εγω από minideal πριν μια εβδομαδα,σημερα εκανα καταλαθος αναβαθμιση και όλα κινεζικα ουτε p lay store ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

στο To2c το στελνουν με την αρχικη του συσκευασια η πρεπει να το ζητησω?

γιατι δεν αναγραφεται πουθενα και δεν υπαρχει και φωτο με το κουτι του..

η ειναι καλυτερα χωρις την συσκευασια του?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο το Minideal που παρελαβα πριν 2 μερες ηρθε με την γνησια θηκη του χωρις να τους το ζητησω μαζι με ακουστικα,φορτιστη,κ manual.+μια θηκη σιλικονης και μια εξτρα ζελατινα που τους ζητησα σαν δωρο.αυτα
Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις θηκη, καρτα μνημης ή αλλο αξεσουαρ για το κινητο ? τι προτεινεται ?

Για θήκη δες αυτή http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-lenovo-Leather-flip-Case-For-lenovo-s720-s720i-Case-Cover-Free-screen-flim-in/1395564730.html .

Δεν την έχω παραλάβει ακόμα (την περιμένω, όπως και το τηλέφωνο!).

Για κάρτα μνήμης δες αυτή http://www.e-shop.gr/product?id=PER.305928 στα €18,40 με κωδικό προσφοράς 1405, ή για 16gb περίμενε κάποιο επόμενο crazy Sundays (σίγουρα θα βγει κάποια class 10 γύρω στα 10+- ευρώ). Μην πάρεις κάρτα από Κίνα.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Απο το Minideal που παρελαβα πριν 2 μερες ηρθε με την γνησια θηκη του χωρις να τους το ζητησω μαζι με ακουστικα,φορτιστη,κ manual.+μια θηκη σιλικονης και μια εξτρα ζελατινα που τους ζητησα σαν δωρο.αυτα

 

Γνησιο κουτι σορρυ... τωρα για θηκη βρηκα αυτη που με εστειλαν http://www.ebay.co.uk/itm/For-Lenovo-S650-New-TPU-Matte-Gel-skin-case-cover-/161202322564?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item2588683c84

 

και ζελατινες αυτες http://www.ebay.com/itm/6Pcs-Nacodex-HD-Clear-Screen-Protector-Guard-Film-Shield-For-Lenovo-S650-/261370036513?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item3cdade4121

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στα χαρτιά της Lenovo οτι το SAR είναι:

 

Κεφάλι: 0,427 @ 1g

Σώμα: 0,830 @ 1g \ 0.615 @ 10g

 

Και μια ερώτηση: το ραδιόφωνο παίζει απο το μεγάφωνο της συσκευής χωρίς ακουστικά, όπως στο Α820;

Link to comment
Share on other sites

Damn...

Τελικά δεν υπάρχει το τέλειο κινητό. Όσο ψάχνω και δεν το βρίσκω, τόσο μου αρέσουν σαν ιδέα τα Phonebloks.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά σε αυτούς που το αγόρασαν από το To2c, επειδή πρόκειται να κάνω αγορά από Κίνα γενικά για πρώτη φορά.

Θέλω να πληρώσω με προπληρωμένη κάρτα. Πρέπει να πατήσω εκεί που λέει debid; Και κάτι άλλο γιατί μου βγάζει την τιμή αριστερά σε δολάρια και όχι σε ευρώ αφού πρόκειται να πληρώσω σε ευρώ ενώ έχω τσεκάρει χώρα προορισμού την Ελλάδα; Πρέπει να τσεκάρω τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα στοιχεία από εσάς που το έχετε πάρει είναι ακριβή;

Size 138*69.8*8.7mm thin:8.7mm

 

Weight 126g

 

Επίσης από firmware από ότι βλέπω στο needrom Multilang έχει μόνο μια έκδοση S650_ROW_S111_131115 , στις ποιό καινούργιες εκδόσεις δεν έχει ακόμη Ελληνικά. Υπάρχει κάποια άλλη πληροφόρηση?

Link to comment
Share on other sites

Φωτο και ringtone σε επαφες βαζετε μονο οταν ειναι αποθηκευμενες στο τηλεφωνο γιαυτο τις κανετε αντιγραφη απο τις καρτες κ μετα στις ρυθμισεις επιλεγετε να φαινονται μονο του κινητου κ οχι των sim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Παρέλαβα τη συσκευή σήμερα, ακόμα δεν την έχω δουλέψει αρκετά,

αλλά προερχόμενος από Huawei x5 και από Mls Krystal Max,

είμαι εντυπωσιασμένος..Ήμουν ανάμεσα στο S 820 , (λόγω καλύτερης ανάλυσης

κάμερας και οθόνης )και S 750 λόγω αντοχής, όμως κατέληξα στο 650 λόγω εμφάνισης, αλλά και επειδή διάβασα στα forum πως στις άλλες 2 συσκευές έχουν διάφορα προβλήματα (όπως π.χ με τα Ελληνικά)..

Οταν τη διαμορφώσω όπως θέλω ,και τη δουλέψω , θα σας πω αναλυτικά τη γνώμη μου για τη συσκευή.

Ερώτηση: Μου έβγαλε ,New Update S650_S906 VIBEROM_1.0_1407_2_ST.

Επειδη ποιο πάνω ,κάποιος φίλος έκανε άλλο Update και έχασε Ελληνικά και διάφορα άλλα, το καινούργιο το έχει κάνει κάποιος ?? και αν ναι , να μας πει αν έχει προβλήματα.:thanks:

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Παρέλαβα τη συσκευή σήμερα, ακόμα δεν την έχω δουλέψει αρκετά,

αλλά προερχόμενος από Huawei x5 και από Mls Krystal Max,

είμαι εντυπωσιασμένος..Ήμουν ανάμεσα στο S 820 , (λόγω καλύτερης ανάλυσης

κάμερας και οθόνης )και S 750 λόγω αντοχής, αλλά κατέληξα στο 650 λόγω εμφάνισης, αλλά και επειδή διάβασα στα forum πως στις άλλες 2 συσκευές έχουν διάφορα προβλήματα (όπως π.χ με τα Ελληνικά)..

Οταν τη διαμορφώσω όπως θέλω ,και τη δουλέψω , θα σας πω αναλυτικά τη γνώμη μου για τη συσκευή.

Ερώτηση: Μου έβγαλε ,New Update S650_S906 VIBEROM_1.0_1407_2_ST.

Επειδη ποιο πάνω ,κάποιος φίλος έκανε άλλο Update και έχασε Ελληνικά και διάφορα άλλα, το καινούργιο το έχει κάνει κάποιος και αν ναι , να μας πει αν έχει προβλήματα.:thanks:

 

Μια και το έχεις στα χέρια σου μπορείς να απαντήσεις στο ερώτημα που έκανε παραπάνω σχετικά με τις διαστάσεις και το βάρος;

Link to comment
Share on other sites

Μια και το έχεις στα χέρια σου μπορείς να απαντήσεις στο ερώτημα που έκανε παραπάνω σχετικά με τις διαστάσεις και το βάρος;

 

Ναι είναι σωστά..

Είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ..:)

όμως σε καμία περίπτωση δεν δείχνει ψεύτικο ,αντιθέτως δείχνει στιβαρή κατασκευή και έχει φοβερή μεταλλική αίσθηση ,λόγω περιβλήματος και πίσω καπακιού.

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...