Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 2520 tablet


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 2520

(RM-xxx)

One experience for everything in your life

 

http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/5022818/respXXL/1/-/Lumia-2520-Black-new-spec-png.png

______________________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

22 Οκτωβρίου 2013

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 2520 is a Windows RT tablet featuring 2.2 GHz quad-core processor, 6.7 MP camera, great connectivity including LTE and 10.1" ClearBlack IPS FullHD display. The device brings the best browsing experience with IE11 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available.

 

 

Code name:

 

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Windows RT 8.1

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

-

 

Δείκτης SAR:

x,xx W/kg

 

Ελληνικό product code:

 

____________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο Τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειδα οτι η θηκη-πληκτρολογιο εχει 2 θυρες USB

 

Θα υποστηριζει εξωτερικα μπλιμπλικια ή μονο κανα στικακι USB???

 

Tιμη που θα παιξει ξερουμε τιποτα?? Ειδα κατι για 499 δολαρια εξωτερικο και 149 το πληκτρολογιο...

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι η θηκη-πληκτρολογιο εχει 2 θυρες USB

 

Θα υποστηριζει εξωτερικα μπλιμπλικια ή μονο κανα στικακι USB???

 

Tιμη που θα παιξει ξερουμε τιποτα?? Ειδα κατι για 499 δολαρια εξωτερικο και 149 το πληκτρολογιο...

 

Λογια θα υποστηριζει εξωτερικους σκληρους,φλασακια,ποντικια/πληκτρολογια

Οσοι το παρουν πρωτα θα πουν εντυπωσεις(εξωτερικο κυριως και πρωτα εκει)

Νωρις ειναι ακομα για τιμη και ειδικα Ελλαδα(το καλο στα Nokia οτι απο οπουδηποτε και αν το παρεις εντος ΕΕ εχεις κανονικα εγγυηση και εδω,αρα μπορεις να κοιταξεις και σε κανα αμαζον πχ οταν βγει βεβαια)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειδωμεν λοιπον...

 

Γιατι σκεφτομουν κανα τετοιο αντι για λαπτοπ γιατι ειναι πιο βολικα...

 

Εχουν πει ποτε θα κυκλοφορησει??

Link to comment
Share on other sites

Ειδωμεν λοιπον...

 

Γιατι σκεφτομουν κανα τετοιο αντι για λαπτοπ γιατι ειναι πιο βολικα...

 

Εχουν πει ποτε θα κυκλοφορησει??

Είπαν μέχρι τέλος του 2013 θα έχει κυκλοφορήσει, αλλά σε μεγάλες αγορές. Η Φινλανδία απ'οτι φαίνεται θα είναι από τις πρώτες στις 4 Δεκεμβρίου σύμφωνα με αυτό:

http://mynokiablog.com/2013/11/01/in-time-for-christmas-nokia-lumia-1520-2520-and-asha-503-in-finland-by-december-4th-2013/

Πάντως αν θες να μάθεις τι συσκεύες είναι συμβατές π.χ. κανας εκτυπωτής υπάρχει αυτή η σελίδα:

http://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/CompatCenter/Home

Γράφεις τη συσκευή που θες και σου λέει αν είναι συμβατή, με τα 8.1 και 8.1 RT

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δύο video από τη Nokia για τους πρώτους πελάτες :

http://www.youtube.com/watch?v=VQPDBbQu5Do

http://www.youtube.com/watch?v=zJCepkb3vGM

 

Δύο διορθώσεις στο αρχικό ποστ του impreza :shifty:

-Ο κωδικός του tablet είναι RX-113 (global variant)

-Το λειτουργικό σύστημα είναι Windows RT 8.1

και

Επίσημος Οδηγός Χρήσης

 

Δηλώνω υποψήφιος αγοραστής!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Aν καταλαβα καλα στο πρωτο βιντεο η μια θυρα ειναι USB???

Το tablet έχει στο σώμα του μια micro-usb 3.0 (χρειάζεται αντάπτορα για να συνδεθεί συσκευή usb), αλλά το (έξτρα) nokia power keyboard έχει άλλες 2 κανονικού μεγέθους θύρες usb 2.0...

Edited by spyridop
Link to comment
Share on other sites

Περίεργη ανάλυση κάμερας στα 6,7mp!!! Ειδική για tablet είναι ή θα την περάσουν και σε κινητά; Ευτυχώς είναι Carl Zeiss όμως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Περίεργη ανάλυση κάμερας στα 6,7mp!!! Ειδική για tablet είναι ή θα την περάσουν και σε κινητά; Ευτυχώς είναι Carl Zeiss όμως!

 

τετοια αναλυση νομιζω εχει και το nokia lumia 720.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εδω αναλυτικο review

http://www.engadget.com/2013/11/21/nokia-lumia-2520-review/

 

Pros

 

Attractive design, lightweight

Long battery life

Bright, vibrant display

Good camera performance

 

Cons

 

No WiFi-only option

Picks up scratches and fingerprints

Typing in the lap isn't comfortable

Windows Store is growing, but still has holes

 

Bottom Line

 

The Lumia 2520 is a good Windows tablet, with long battery life, a lightweight, modern design and best-in-class camera. However, it doesn't quite work as a makeshift laptop replacement.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο review λέει 13.5 ώρες αναπαραγωγή βίντεο και φορτίζει μέχρι το 80% σε μόλις μία ώρα, άψογο. Τελικά μάλλον με βλέπω για windows 8.1 RT tablet, έτσι κι αλλιώς οι εφαρμογές που θέλω υπάρχουν (μέχρι και η cyberlink έβγαλε powerdvd mobile εφαρμογή για τα 8) και υπολογιστή θα πάω για desktop.

Tο μόνο που με απασχολεί στη συγκεκριμμένη περίπτωση είναι το απαίσιο service της Nokia στην Ελλάδα και τώρα που μιλάμε και για tablet θα πηγαίνει σίγουρα εξωτερικό, οπότε είναι να μη σου πάθει κάτι.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Στο review λέει 13.5 ώρες αναπαραγωγή βίντεο και φορτίζει μέχρι το 80% σε μόλις μία ώρα, άψογο. Τελικά μάλλον με βλέπω για windows 8.1 RT tablet, έτσι κι αλλιώς οι εφαρμογές που θέλω υπάρχουν (μέχρι και η cyberlink έβγαλε powerdvd mobile εφαρμογή για τα 8) και υπολογιστή θα πάω για desktop.

Tο μόνο που με απασχολεί στη συγκεκριμμένη περίπτωση είναι το απαίσιο service της Nokia στην Ελλάδα και τώρα που μιλάμε και για tablet θα πηγαίνει σίγουρα εξωτερικό, οπότε είναι να μη σου πάθει κάτι.

 

Να σου πω τη γνώμη μου απο τη στιγμή που βρίσκεις ποιοτικές προτασεις στις 10 ιντσες με full windows και συγκεκριμένα το Omni 10 (HP) και Venue 11 Pro (Dell) μιας και αυτα τα 2 έχουν full HD οθόνη με premium υλικα οπως το Nokia ειναι προτίμητεα και ας χάνουν στην αυτονομία.

Και ολα τα μοντέλα έρχονται με προεγκατεστημενα full έκδοση office 2013.

Ασε που τις 13.5 ώρες κρατά μια πισινη που μπορεί να ειναι 10ωρο στην πράξη.

Και όσο να ναι οι παραπάνω προτασεις προέρχονται απο κατασκευαστές με μεγαλύτερη εμπειρία στο χώρο αυτο.

Και στην τιμη πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα θα ειναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τη γνώμη μου απο τη στιγμή που βρίσκεις ποιοτικές προτασεις στις 10 ιντσες με full windows και συγκεκριμένα το Omni 10 (HP) και Venue 11 Pro (Dell) μιας και αυτα τα 2 έχουν full HD οθόνη με premium υλικα οπως το Nokia ειναι προτίμητεα και ας χάνουν στην αυτονομία.

Και ολα τα μοντέλα έρχονται με προεγκατεστημενα full έκδοση office 2013.

Νομίζω οτι το dell 11 Pro δεν έχει office, μόνο το venue 8 pro από όσο ξέρω έχει office. Το omni 10 δεν το έχω ψάξει καθόλου είναι η αλήθεια, γιατί δεν κουμπώνει πληκτρολόγιο όπως τα άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τη γνώμη μου απο τη στιγμή που βρίσκεις ποιοτικές προτασεις στις 10 ιντσες με full windows και συγκεκριμένα το Omni 10 (HP) και Venue 11 Pro (Dell) μιας και αυτα τα 2 έχουν full HD οθόνη με premium υλικα οπως το Nokia ειναι προτίμητεα και ας χάνουν στην αυτονομία.

Και ολα τα μοντέλα έρχονται με προεγκατεστημενα full έκδοση office 2013.

Ασε που τις 13.5 ώρες κρατά μια πισινη που μπορεί να ειναι 10ωρο στην πράξη.

Και όσο να ναι οι παραπάνω προτασεις προέρχονται απο κατασκευαστές με μεγαλύτερη εμπειρία στο χώρο αυτο.

Και στην τιμη πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα θα ειναι.

 

Δεν έχεις άδικο, αλλά για τις τιμές έχω αμφιβολίες καθώς θέλω να κάνω αγορά από μεγάλο κατάστημα (mediamakrt κλπ) και το πιο πιθανό να είναι στα ύψη. Για παράδειγμα θα με ενδιέφερε τρομερά το Sony που έχεις στην υπογραφή σου, αλλά το έχουν φέρει με έναν pentium της κακιάς ώρας στα 900 κατοστάρικα, δηλαδή με τον i5 πόσο θα έχει 1.500; Δε ξέρω θα δούμε όταν με το καλό κυκλοφορήσουν όλα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο, αλλά για τις τιμές έχω αμφιβολίες καθώς θέλω να κάνω αγορά από μεγάλο κατάστημα (mediamakrt κλπ) και το πιο πιθανό να είναι στα ύψη. Για παράδειγμα θα με ενδιέφερε τρομερά το Sony που έχεις στην υπογραφή σου, αλλά το έχουν φέρει με έναν pentium της κακιάς ώρας στα 900 κατοστάρικα, δηλαδή με τον i5 πόσο θα έχει 1.500; Δε ξέρω θα δούμε όταν με το καλό κυκλοφορήσουν όλα.

 

Το HP στο αμαζον ειναι στα 400 ευρω,άντε εδώ να παει 50-80 ευρω παραπάνω,ενώ το Dell στα 600 ευρω στο Dell.uk αρχές Δεκεμβρίου.

Άντε εδώ 50-80 πάνω επίσημα.

Αν και το Dell Αμερική(550 δολάρια)με Αγγλία εχει μεγάλη διαφορα,μπορεί στην υπόλοιπη Ευρώπη να τιμολογειτε πιο προσιτά.

Τι τιμη νομίζεις θα το φέρουν εδώ το Lumia?

Κάτω απο 550 ευρω χλωμό το κόβω,οταν στην Αμερική ειναι 500 δολάρια.

Για το Sony εδώ μονο το entry level μοντέλο οπως ανεφερες,το i3/i5 δεν θα κυκλοφορησει καν Ελλάδα( το i5 και εγω περιμενω υπομονετικά- εκτός αν η Sony αργήσει και πέρα απο το δεύτερο 15 μέρο του Δεκεμβρίου- και κοιτάξω εναλλακτικές προτασεις)

Και τα 3 αν κυκλοφορήσουν μεσα στο δεύτερο 15ημερο του Δεκεμβρίου θα ειναι θαύμα εδώ.

Εχεις χρόνο να τα σκεφτείς βέβαια οταν κυκλοφορήσουν επίσημα και εδώ απο μεγάλα καταστηματα λιανικής.

Ας το κλείσουμε εδώ μην βγαίνουμε πολυ off topic.:)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τετοια αναλυση νομιζω εχει και το nokia lumia 720.

 

Ναι σωστά! Αν και τα περισσότερα tablet δεν έχουν πάνω από 5mp κάμερα αν δεν κάνω λάθος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, Ελλαδα ποτε θα 'ρθει???

Πρεπει να παρω tablet για τη δουλεια μου και σαν αρρωστος νοκιακιας τοσα χρονια, περιμενα ποτε θα βγει...

Η μηπως να προτιμησω το τουμπανακι της Sony...:confused:

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Να προτιμήσεις το Dell Venue 11 Pro με το πληκτρολογιο λέω εγώ... Περίπου αρχές του έτους θα 'ρθουν και τα δύο υπολογίζω...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξεκίνησε σήμερα η διάθεση στην Αγγλία, αποκλειστικά στο κατάστημα JohnLewis, 400 λίρες, δηλαδή περίπου € 480, σε κόκκινο και μαύρο :

http://www.johnlewis.com/electricals/ipad-tablets/nokia-tablets/c6000710018

Σημείωση: το συγκεκριμένο κατάστημα δεν στέλνει Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Καλησπέρα... Έχουμε κανένα νέο για το πότε να το περιμένουμε Ελλάδα?? Και αν ξέρει κάποιος και τιμή που θα παίξει στο περίπου...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχουμε κανένα νέο για το πότε να το περιμένουμε Ελλάδα?? Και αν ξέρει κάποιος και τιμή που θα παίξει στο περίπου...

Εδω Ευρωπη δεν κυκλοφορησε ακομα παρα μονο Αμερική.

Οποτε κι αν έρθει κατω απο 500-550 ευρω δεν το κόβω πάντως,όσο κάνει το Dell venue 11 Pro με full windows που ειναι πολυ προτιμότερο σαν προταση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το venue 11 pro είναι στο χιλιάρικο!!! Επίσης με 2πύρηνο στα 1.500...

 

Τα RT του 2520 είναι τεράστιο μειονέκτημα αλλά κερδίζει σε άλλα... Τεσπα μένει να το δούμε...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...