Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 2520 tablet


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση πως όχι. Θα χρειαζόσουν κάτι σαν αυτό για να βγάζει από micro usb σε female usb.

 

Σωστος!

Εχω και γω αντιστοιχο micro usb OTG to usb και ρολλαρε μια χαρα μεχρις οτου να τσιμπησω το keyboard που σου βγαζει 2 usb.

Ακριβο το keyboard αλλα απο κανα ebay σε καλη τιμη αξιζει και με το παραπανω.

Σου παρεχει προστασια εξτρα μπαταρια και 2 usb βαλε και touchpad με πληκτρολογιο!

 

Οσον αφορα αν παιρνει windows 8.1 full δεν γινεται γιατι ειναι σε Arm επεξαργαστη σε σχεση με τους x86 που θελουν τα full.

Εχουν βγαλει στο xda καποιες εφαρμογες απο x86 να τρεχουν σε ARM αλλα ειναι αρκετα περιορισμενο repository.

 

Ομως, κατι τετοιο δεν ειναι και τοσο απαραιτητο διοτι σαν ταμπλετα για τη δουλεια που προοριζεται δεν σου λειπουν πολλα.

 

hypertube,Press play video player,RT torrent client,Here maps,office,IE 11(με υποστηριξη native για flash,lumia camera,outlook,onedrive,desktop view κυριως για data management τα βασικα apps που χρησιμοποιω.

 

Απο μπαταρια σκυλι!!

Χμμ ,τι αλλο..

οθονη αριστη,ειδικα για χρηση outdoors η καταλληλοτερη!

Απο εμπειρια χρησης αν συνηθισεις την gesture based φυση των win8 RT δεν το αλλαζεις!

 

Τρωει καποια μικροσκαλωματα ωρε ωρες αλλα ενα Restart 6 Δευτερολεπτων διαρκειας τα στρωνει ολα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Γεια σας και από εμένα. Πήρα και εγώ το2520 μεταχειρισμένο και Έχω πρόβλημα στην επανεγκατάσταση όσων εφαρμογών έχω στο Nokia 730 στο tablet nokia2520 .Βλέπω τις εφαρμογές που έχω στο τηλέφωνο από το tablet αλλά όταν πατάω να κάνει επανεγκατάσταση μου λέει περιμένετε γίνεται επικοινωνία με το Windows τηλέφωνο, όμως μετά από λίγο λέει δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία σας στέλνουμε την εφαρμογή σε email πάω στα email πατάω στο λινγκ με πάει στην εφαρμογή αλλά και πάλι τα ίδια με αποτέλεσμα να μην μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές που έχω στο τηλέφωνο στο tablet . Έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις έχω βάλει στο tablet τον ίδιο λογαριασμό email .Στο λογαριασμό μου όταν συνδέομαι βλέπω το τηλέφωνο δεν βλέπω το tablet στις συσκευές μου.Μήπως θα πρέπει να του κάνω επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

Windows 10 ΚΑΙ στο 2520!!

 

Ισχύει αυτό;

Μόλις το πήρα από Nok Shop σε κόκκινο!

Είναι πανέμορφο και δεν με νοιάζει ούτε με περιορίζουν τα RT.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Όσοι το έχετε πάρει καινούριο το πακέτο offece το είχε προεγκατεστημένο ?

 

Ναι το ειχε προεγκατεστημενο!

Ποσο αν επιτρεπεται το πηρες απο nokshop?

Ψιλο απαραδεκτο κατεμε καταστημα btw..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχε προεγκατεστημενο!

Ποσο αν επιτρεπεται το πηρες απο nokshop?

Ψιλο απαραδεκτο κατεμε καταστημα btw..

 

Εγώ το πήρα 200€ ελαφρώς μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα 200€ ελαφρώς μεταχειρισμένο

 

Μια χαρα σε βρισκω!

Εγω το εχω παρει καινουργιο περισυ τον Γεναρη μαζι με το keyboard το οποιο ειναι απαραιτητο!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σε βρισκω!

Εγω το εχω παρει καινουργιο περισυ τον Γεναρη μαζι με το keyboard το οποιο ειναι απαραιτητο!

 

Το keyboard πόσο το πήρες και από που γιατί με ψιλοενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

Δίνει μεταχειρισμένα το nok shop;;

 

Όχι το πήρα από κάποιον που το είχε και δεν ήξερε να το χρησιμοποιήσει .

Όσοι από εδώ που το έχετε πάρει έχετε σύνδεση το tablet με TV μέσω HDMI ? Γιατί εμένα βλάπτει την TV αλλά δεν βλέπω να δέχεται να παίζει και στις δύο οθόνες.Μήπως είναι χουσουρι και αυτό των Windows RT???

Link to comment
Share on other sites

Όχι το πήρα από κάποιον που το είχε και δεν ήξερε να το χρησιμοποιήσει .

Όσοι από εδώ που το έχετε πάρει έχετε σύνδεση το tablet με TV μέσω HDMI ? Γιατί εμένα βλάπτει την TV αλλά δεν βλέπω να δέχεται να παίζει και στις δύο οθόνες.Μήπως είναι χουσουρι και αυτό των Windows RT???

 

έχω παραγγείλει εγώ ένα micro hdmi σε κανα δυο μέρες θα σου πω, εκτός αν προλάβει και απαντήσει άλλος!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο εβδομάδες είμαι κάτοχος του 2520 και γω και μάλιστα κατόπιν πώλησης ενός full windows 8.1 asus transformer t100ta tablet.

Με κανει και αισθάνομαι ότι το προηγούμενο ήταν μια φθηνή απομίμηση μπροστά στο 2520 τόσο από άποψη κατασκευής όσο και ταχύτητας και ας κόστισε τα διπλά σχεδόν χωρίς μάλιστα υποστήριξη κάρτας sim.

Κάνω τα πάντα με αυτό, κανένας περιορισμός για εμένα από τα "κουτσουρεμενα" όπως λένε windows.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..αυτες τις ημέρες περιμένω κ έγω το 1520 θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για να μην τα ψάχνω όταν το πάρω... Εξωτερικό σκληρό δίσκο μπορώ να συνδεσω κανονικά αμα έχω τον αντίστοιχο σνταπτορα; επίσης υπάρχει εφαρμογή τύπου torrent για ταινίες κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..αυτες τις ημέρες περιμένω κ έγω το 1520 θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για να μην τα ψάχνω όταν το πάρω... Εξωτερικό σκληρό δίσκο μπορώ να συνδεσω κανονικά αμα έχω τον αντίστοιχο σνταπτορα; επίσης υπάρχει εφαρμογή τύπου torrent για ταινίες κλπ?

 

Μπορείς να συνδέσεις ότι θες, σκληρούς, dvd palyers, printers άπλα θέλει έναν otg μετατροπέα, όχι απλά έναν ανταπτορα από micro σε θηλυκό usb! πάρε και usb3 για να έχει ταχύτητα! torrent clients υπάρχουν 2-3 στο store.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Δηλαδή κάτι σαν αυτό? http://www.skroutz.gr/s/4408711/Nokia-micro-USB-male-USB-A-female-CA-157.html Edited by mariosseir
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Δηλαδή κάτι σαν αυτό? http://www.skroutz.gr/s/4408711/Nokia-micro-USB-male-USB-A-female-CA-157.html

 

Κάτι σαν κιαυτο:

 

http://www.skroutz.gr/c/585/kalodia-dedomenwn.html?from=catspan&keyphrase=otg+usb+3

 

Ωστε να επωφεληθείς την μέγιστη ταχύτητα του usb.;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι το πήρα από κάποιον που το είχε και δεν ήξερε να το χρησιμοποιήσει .

Όσοι από εδώ που το έχετε πάρει έχετε σύνδεση το tablet με TV μέσω HDMI ? Γιατί εμένα βλάπτει την TV αλλά δεν βλέπω να δέχεται να παίζει και στις δύο οθόνες.Μήπως είναι χουσουρι και αυτό των Windows RT???

 

μπορώ να κάνω clone και να δειχνει η tv ότι η οθόνη του tablet αλλά και expand δηλαδή να συνεχίζει από τη μια οθόνη στη δίπλα. Όπως σε ένα κανονικό pc

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να κάνω clone και να δειχνει η tv ότι η οθόνη του tablet αλλά και expand δηλαδή να συνεχίζει από τη μια οθόνη στη δίπλα. Όπως σε ένα κανονικό pc

Το πρόβλημα που είχα ήταν το καλώδιο του hdmi πήρα άλλο και όλα καλά μόλις το συνδέσεις με tv αμέσως βλέπεις ότι στο tablet και στην tv

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στο ταμπλετακι πως μπορώ να κατεβάσω υπότιτλους για ταινίες; δοκιμασα από μερικά σιτε που κατέβαζα στο λαπτοπ αλλα τίποτα. με αγχώνει μην κατεβάσω τίποτα κ κολλήσει κάτι υπάρχει τέτοια πιθανότητα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω όσοι το έχουμε αν έχει βγάλει σε κανένα το πρόβλημα που έχω ξαφνικά σταματήσετε να λειτουργεί το κουμπί της αυξομείωσης του ήχου καθώς και το διπλανό που βάζει το tablet σε αναμονή και το επαναφέρει , μόνο το πατάς για να ανοίξει όπως και το πλήκτρο των Windows το πατάς κάνει τη δόνηση αλλά δεν έρχεται στη πρώτη οθόνη.Του έκανα επαναφορά εργοστασιακών αλλά τίποτα.Καμία ιδέα γιατί η επίσημη Nokia δεν το καλύπτει.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω όσοι το έχουμε αν έχει βγάλει σε κανένα το πρόβλημα που έχω ξαφνικά σταματήσετε να λειτουργεί το κουμπί της αυξομείωσης του ήχου καθώς και το διπλανό που βάζει το tablet σε αναμονή και το επαναφέρει , μόνο το πατάς για να ανοίξει όπως και το πλήκτρο των Windows το πατάς κάνει τη δόνηση αλλά δεν έρχεται στη πρώτη οθόνη.Του έκανα επαναφορά εργοστασιακών αλλά τίποτα.Καμία ιδέα γιατί η επίσημη Nokia δεν το καλύπτει.....

 

Γιατί δεν στο καλύπτει;

Πήγες σε Nokia Care;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν στο καλύπτει;

Πήγες σε Nokia Care;

 

Θα σου πω την Πέμπτη που θα πάω και τσέκαρα το ιμει μας καλύπτει για ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...