Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 2520 tablet


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το venue 11 pro είναι στο χιλιάρικο!!! Επίσης με 2πύρηνο στα 1.500...

 

Τα RT του 2520 είναι τεράστιο μειονέκτημα αλλά κερδίζει σε άλλα... Τεσπα μένει να το δούμε...

Το μοντέλο με τον τετραπυρινο Bay Trail το 64αρι με την full HD οθονη στα 550 παίζει.

http://www.amazon.it/gp/offer-listing/B00HRUF2BS/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

http://www.amazon.fr/gp/offer-listing/B00HRUF2BS/ref=sr_1_8_olp?ie=UTF8&qid=1392897754&sr=8-8&keywords=dell+venue+11+pro&condition=new

 

Δεν εννοούσα με Haswell στα 800-900 ευρω.

Τεσπα μην βγαίνουμε και off-topic(υπάρχουν αλλου νήματα στο forum για τα windows tablet)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας

 

Ενδιαφερομαι για το Nokia lumia 2520 tablet. Στην επισημη σελιδα της "Nokia Ελλαδας" στο facebook, ανεφεραν οτι δεν θα ερθει στην χωρα μας. Θελω να ρωτησω και εδω που καποιος μπορει να εχει περισσοτερη εμπειρια, την εξης ερωτηση. Αν το αγορασω απο Αγγλια μεσω καποιου καταστήματος εκει ή απο Αμερικη μεσω amazon θα υπαρχει καποιος περιορισμος εκτος ενδεχομενως απο την μη υποστηριξη Ελληνικων ως γλωσσα λειτουργικου?

Λογικα θα μπορω να προσθεσω τα Ελληνικα ως γλωσσα πληκτρολογησης.

Link to comment
Share on other sites

Απο Αμερική θα πληρώσεις και τελωνείο και δεν θα έχεις εγγυηση.. Απο Αγγλία οθτε τελωνείο και θα έχεις εγγυηση..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Απο Αμερική θα πληρώσεις και τελωνείο και δεν θα έχεις εγγυηση.. Απο Αγγλία οθτε τελωνείο και θα έχεις εγγυηση..

 

Ευχαριστω b16b για την απαντηση, θα το αγορασω απο Αγγλια σε αυτη την περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Να μην το αγοράσεις καθόλου το σκέφτηκες? :lol:

Θέλω να πω, δεν νομίζεις πως βρίσκεις καλύτερο full 8.1 με τέτοια λεφτά?

 

Η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα σημερα λογω αυξησης τιμης.

 

MIXOStsi, με 300 λιρες / ~360 ευρω (που ειχε μεχρι και χθες) ηταν ανετα για μενα η πρωτη επιλογη για τα χαρακτηριστικα, την ποιοτητα κατασκευης και την σχεδιαση (υποκειμενικο). Δυστυχως εχασα την ευκαιρια και σημερα που ξανακοιταξα ωστε να προχωρησω στην αγορα, το ειχαν αυξησει 100 λιρες. Τωρα θελω να ξανακανω μια ερευνα πριν προχωρησω στην αγορα.

 

Εσυ εχεις να μου προτεινεις καποιo αλλo 10.1 inch tablet με παρομοια χαρακτηριστικα και τιμη 350-500 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ultrabook/Tablet ASUS Transformer Book T100TA-DK002H - 10.1" 32GB

 

Η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα σημερα λογω αυξησης τιμης.

 

MIXOStsi, με 300 λιρες / ~360 ευρω (που ειχε μεχρι και χθες) ηταν ανετα για μενα η πρωτη επιλογη για τα χαρακτηριστικα, την ποιοτητα κατασκευης και την σχεδιαση (υποκειμενικο). Δυστυχως εχασα την ευκαιρια και σημερα που ξανακοιταξα ωστε να προχωρησω στην αγορα, το ειχαν αυξησει 100 λιρες. Τωρα θελω να ξανακανω μια ερευνα πριν προχωρησω στην αγορα.

 

Εσυ εχεις να μου προτεινεις καποιo αλλo 10.1 inch tablet με παρομοια χαρακτηριστικα και τιμη 350-500 ευρω?

:p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αν υπάρχει κάποιος που να έχει το τάμπλετ αυτό, Μπορεί να μου στείλει ένα ΠΜ να τον ρωτήσω κάτι??

 

Ευχαριστώ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα χθες το συγκεκριμένο ταμπλετ και από όσα έχω κάνει μου φαίνεται αρκετα ποιοτικό και αρκετα γρήγορο. Ερώτηση. Δεν με αφήνει να μπω στο store. Γνωρίζετε γιατί; Εφαρμογές μόνο από το store μπορώ να κατεβάζω; Προσπάθησα να το κάνω κανονικά όπως στα win8 αλλά δεν με άφηνε.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αγόρασα χθες το συγκεκριμένο ταμπλετ και από όσα έχω κάνει μου φαίνεται αρκετα ποιοτικό και αρκετα γρήγορο. Ερώτηση. Δεν με αφήνει να μπω στο store. Γνωρίζετε γιατί; Εφαρμογές μόνο από το store μπορώ να κατεβάζω; Προσπάθησα να το κάνω κανονικά όπως στα win8 αλλά δεν με άφηνε.

 

Kαλημέρα.

Να υποθέσω έχεις συνδεθεί με το MS account που έχεις και στα win8 του υπολογιστή για να κατεβάζεις από εκείνο το store, σωστά;

Ναι, μόνο από το store μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές καθώς τα προγράμματα που χρησιμoποιούμε οι περισσότεροι στους υπολογιστές μας δεν είναι συμβατά με την έκδοση Windows RT. Υπάρχουν πάντως αρκετές εφαρμογές οπότε θα κάνεις τη δουλειά σου και με τις εφαρμογές του store.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

Να υποθέσω έχεις συνδεθεί με το MS account που έχεις και στα win8 του υπολογιστή για να κατεβάζεις από εκείνο το store, σωστά;

Ναι, μόνο από το store μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές καθώς τα προγράμματα που χρησιμoποιούμε οι περισσότεροι στους υπολογιστές μας δεν είναι συμβατά με την έκδοση Windows RT. Υπάρχουν πάντως αρκετές εφαρμογές οπότε θα κάνεις τη δουλειά σου και με τις εφαρμογές του store.

 

Όχι δεν έχω συνδεθεί. Πηγαίνω στην καρτέλα pc settings -> accounts -> connect to a Microsoft account -> βάζω κωδικό και δεν με αφήνει να μπώ. Μου λέει ότι κάτι πήγε λάθος. Τι μπορώ να κάνω;

 

Επίσης, θέλω να πάρω ένα usb3 mini adaptor to usb3. Για να βάζω flash memory stick. Η θύρα πάνω στο ταμπλετ είναι mini usb3?

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω συνδεθεί. Πηγαίνω στην καρτέλα pc settings -> accounts -> connect to a Microsoft account -> βάζω κωδικό και δεν με αφήνει να μπώ. Μου λέει ότι κάτι πήγε λάθος. Τι μπορώ να κάνω;

 

Επίσης, θέλω να πάρω ένα usb3 mini adaptor to usb3. Για να βάζω flash memory stick. Η θύρα πάνω στο ταμπλετ είναι mini usb3?

 

Σύμφωνα με την σελίδα του κατασκευαστή για τα τεχνικά χαρακτηριστικά η συσκευή έχει USB3 θύρα.

 

Μιας και είναι καινούριο και δεν έχεις πολλά αρχεία να χάσεις και δεν θα σου πάρει ώρα να το ξαναστηνεις από την αρχή, δοκίμασε ,αφού πρώτα κάνεις back up τα δεδομένα σου, να το κάνεις επαναφορά και λογικά όταν θα τελειώσει η επαναφορά και θα ενεργοποιηθεί ξανά το tablet θα σου ζητήσει να βάλεις το MS account σου.

Reset your tablet

1. Swipe in from the right edge of the screen, and tap Settings > Change PC Settings > Update and recovery > Recovery

2. Under Remove everything and reinstall Windows, tap Get started. When asked, select Fully clean the drive. Your tablet resets. This takes several minutes.

3. Confirm language and region settings, and log in with your Microsoft account, or local account if you don’t have a Microsoft account.

4. To update software, swipe in from the right edge of the screen and tap Settings > Change PC Settings > Update and recovery > Windows update > Check now > View details -> Install

5. To complete the installation of software updates, restart your tablet.

6. After restarting, your tablet searches for updates to preinstalled apps. This may take up to 20 minutes. Update the apps, and you’re good to go. You can reinstall all purchased apps from Store.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την σελίδα του κατασκευαστή για τα τεχνικά χαρακτηριστικά η συσκευή έχει USB3 θύρα.

 

Μιας και είναι καινούριο και δεν έχεις πολλά αρχεία να χάσεις και δεν θα σου πάρει ώρα να το ξαναστηνεις από την αρχή, δοκίμασε ,αφού πρώτα κάνεις back up τα δεδομένα σου, να το κάνεις επαναφορά και λογικά όταν θα τελειώσει η επαναφορά και θα ενεργοποιηθεί ξανά το tablet θα σου ζητήσει να βάλεις το MS account σου.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω να κάνω reset διότι δοκίμασα και με άλλο mail και πάλι δεν με αφήνει. Λες να φταίει τίποτα από το firewall;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω να κάνω reset διότι δοκίμασα και με άλλο mail και πάλι δεν με αφήνει. Λες να φταίει τίποτα από το firewall;

 

Δεν νομίζω. Ο ΙΕ φορτώνει κανονικά τις σελίδες; Καλύτερα είναι να συνδέεις εξ αρχής το hotmail-outlook email σου για να σετάρεται με αυτό η συσκευή γιατί χρειάζεται για κάποιες λειτουργίες (onedrive κλπ). Δοκίμασε την επαναφορά και σύνδεσέ το κατά τις πρώτες ρυθμίσεις που σου βγάζει να κάνεις (βήμα 3 στο προηγούμενο ποστ).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Ο ΙΕ φορτώνει κανονικά τις σελίδες; Καλύτερα είναι να συνδέεις εξ αρχής το hotmail-outlook email σου για να σετάρεται με αυτό η συσκευή γιατί χρειάζεται για κάποιες λειτουργίες (onedrive κλπ). Δοκίμασε την επαναφορά και σύνδεσέ το κατά τις πρώτες ρυθμίσεις που σου βγάζει να κάνεις (βήμα 3 στο προηγούμενο ποστ).

 

Με το yahoo το συνέδεσα. Ελπίζω να στρώσει. Ευχαριστώ.

 

Με το yahoo το συνέδεσα. Ελπίζω να στρώσει. Ευχαριστώ.

 

Όλα καλά ευχαριστώ.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Τα tablets με κανονικά win 8.1 είναι πιο βολικά στην χρήση ?

 

Εγώ που απεχθάνομαι τα win8, με το συγκεκριμένο ταμπλετ με win 8 rt, δεν είχα θέμα. Είναι περισσότερο θέμα εξοικείωσης.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!

Το εν λογω εργαλειο το χω απο τον Δεκεμβριο '13 μαζι με το power keyboard..!

Οποιαδηποτε ερωτησουλα εχετε εδω ειμαστε!

Ειναι ερωτευσιμο πρεπει να πω!

Θα το αλλαζα μονο με Surface 4 οταν αυτό βγει κι ειναι fanless και λεπτο οσο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο repository για περισσότερες εφαρμογες. Το store δεν εχει και τόσο πολλές...

 

Το πληκτρολόγιο ειναι ωραίο αλλα ακριβό...

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...:worry: ρωτάω. Στο 2520 δε μπορούμε να εγκαταστήσουμε τα φουλ 8.1; Ευχαριστώ.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...:worry: ρωτάω. Στο 2520 δε μπορούμε να εγκαταστήσουμε τα φουλ 8.1; Ευχαριστώ.

 

Νομίζω όχι. Αλλά ας μας πεί κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως λέγεται η θύρα usb που έχει το tablet στα αριστερά; Δεν είναι micro USB. Θέλω να πάρω αντάπτορα.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι. Αλλά ας μας πεί κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

 

Πως λέγεται η θύρα usb που έχει το tablet στα αριστερά; Δεν είναι micro USB. Θέλω να πάρω αντάπτορα.

 

Στην αριστερή πλευρά η συσκευή έχει την υποδοχή για τα ακουστικά και για τον φορτιστή. Στα δεξιά έχει μια υποδοχή micro USB 3 και μια υποδοχή micro HDMI.

Δεν γίνεται εγκατάσταση της full έκδοσης των Windows.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στην αριστερή πλευρά η συσκευή έχει την υποδοχή για τα ακουστικά και για τον φορτιστή. Στα δεξιά έχει μια υποδοχή micro USB 3 και μια υποδοχή micro HDMI.

Δεν γίνεται εγκατάσταση της full έκδοσης των Windows.

Ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πάρω κάτι τέτοιο: http://www.ebay.co.uk/itm/USB-3-0-SuperSpeed-A-Female-to-Micro-B-Male-8-pin-Adapter-007005-/261442087135?pt=UK_Computing_USB_Cables&hash=item3cdf29a8df

 

θα κουμπώνει;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω την εντύπωση πως όχι. Θα χρειαζόσουν κάτι σαν αυτό για να βγάζει από micro usb σε female usb.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...