Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά παιδιά. Ετοίμασα ένα βιντεάκι με το πρώτο Ελληνικό drop test να δούμε τις αντοχές.

 

Μια του ipad

δυο του ipad

τρεις και το ipad τέζα.

 

 

Καθαρά απο περιέργεια και μονο και επειδή δεν μου δωθηκε ποτέ μέχρι τωρα η δυνατότητα να ρωτήσω κάποιον "dropper" για ποιο λόγο να το κανεις αυτο το τεστ οικειοθελώς;;

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά παιδιά. Ετοίμασα ένα βιντεάκι με το πρώτο Ελληνικό drop test να δούμε τις αντοχές.

 

Μια του ipad

δυο του ipad

τρεις και το ipad τέζα.

 

 

 

Σιγά τα ωά, εμένα έσπασε με τη μια όπως το έκανες εσύ....Άντε σου δωσα και view τυχερέ...

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή τώρα λειτουργώ πρώτη φορά το ιος μπορεί να μου πει κάποιος εάν γίνεται να κατεβάσω ένα αρχείο μέσω του safari ας πούμε;Μέχρι στιγμής δεν τα έχω καταφέρει και ή δεν γίνεται ή κάνω εγώ κάτι λάθος! Ευχαριστώ προκαταβολικά!
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Safari στο iOS δεν έχει τη δυνατότητα λήψης αρχείων, μιας και δεν έχει πρόσβαση στο σύστημα αρχείων (file system). Ωστόσο, μπορείς να κατεβάσεις ορισμένους τύπους αρχείων, αρκεί να έχεις πρώτα εγκαταστήσει τις εφαρμογές οι οποίες έχουν τη δυνατότητα να ανοίγουν τους αντίστοιχους τύπους αρχείων. Σε αυτή την εκδοχή, με το που θα πατήσεις σε ένα link για να κάνεις λήψη του αρχείου, ο Safari θα σε ρωτήσει με ποια εφαρμογή θα ήθελες να ανοίξεις το συγκεκριμένο αρχείο, εμφανίζοντάς σου μια λίστα με τις εφαρμογές που έχουν αυτή τη δυνατότητα. Μια εφαρμογή που έχει τη δυνατότητα να ανοίγει αρκετά είδη αρχείων αλλά και να παίζει το ρόλο του file explorer είναι η Documents by Readdle.

Άλλη εκδοχή είναι να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή που παίζει το ρόλο του browser και του downloader. Μια τέτοια εφαρμογή είναι η Downloads — Downloader & Download Manager.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι φίλε μόνο η cellularέκδοση δουλεύει ως gps οι άλλες οχι.

Μήπως έχει κάποιος να προτείνει κάποια θήκη τύπου smart case αλλά όχι την original γιατί δεν με ψήνει πολύ να δώσω 70 € για μια θήκη

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το ipad να λειτουργήσει σαν gps; Μιλάω για την απλή έκδοση και χωρίς Ίντερνετ .
Οχι. Η εκδοση που δεν ειναι cellurar δεν εχει δεκτη gps. Θα πρεπει να γινει pair με καποιο κινητο με data ανοιχτα για να παιρνει στιγμα απο το ιντερνετ. Εκτος και αν το κανεις jb , τοτε με ενα android κινητο μπορεις απλα να του δινεις σημα gps (να λειτουργει δηλαδη το κινητο ως δεκτης BT) χωρις data.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορει να αγορασει εναν εξωτερικο δεκτη gps οπως αυτον: Garmin GLO with Vehicle Power Cable

https://www.amazon.co.uk/dp/B00AYAZENY/ref=cm_sw_r_awd_mxpRub0AVQ3ST

Δεν τον εχω αλλα εχω διαβασει πως γινεται...

Με κοστος βεβαια. (Χρηματικο...)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει καποιους σενσορες σχετικους με την κατευθυνση νομιζω..

 

Αν κατεβασω τον χαρτη, δε θα δουλευει σε offline mode;

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει καποιους σενσορες σχετικους με την κατευθυνση νομιζω..

 

Αν κατεβασω τον χαρτη, δε θα δουλευει σε offline mode;

 

Δεν θα δουλέψει καθώς η wifi only έκδοση δεν διαθέτει A-GPS ώστε να εχει στίγμα. Όπως προείπαν υπάρχουν Bluetooth εξωτερικά GPS, που μπορείτε να κάνετε χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε, ευχαριστώ. Έχω και ένα θέμα με το πληκτρολόγιο. Ενώ είναι πολύ γρήγορο και κάνει κορυφαίες διορθώσεις, δε με βολεύει καθόλου έτσι όπως έχει τους αριθμούς. Θα τους ήθελα στο ίδιο πληκτρολόγιο ή έστω να μη φαίνονται, αλλα με παρατεταμένο πάτημα των γραμμάτων της πρώτης σειράς να μου τους εμφανίζει. Έψαξα στο AppStore για αλλα πληκτρολόγια αλλα δεν υπάρχουν πολλά, ποσό μάλλον στα ελληνικά. Υπάρχει κάποια λύση; Γίνεται με κάποια ρύθμιση ή mod να το αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

Έγινε, ευχαριστώ. Έχω και ένα θέμα με το πληκτρολόγιο. Ενώ είναι πολύ γρήγορο και κάνει κορυφαίες διορθώσεις, δε με βολεύει καθόλου έτσι όπως έχει τους αριθμούς. Θα τους ήθελα στο ίδιο πληκτρολόγιο ή έστω να μη φαίνονται, αλλα με παρατεταμένο πάτημα των γραμμάτων της πρώτης σειράς να μου τους εμφανίζει. Έψαξα στο AppStore για αλλα πληκτρολόγια αλλα δεν υπάρχουν πολλά, ποσό μάλλον στα ελληνικά. Υπάρχει κάποια λύση; Γίνεται με κάποια ρύθμιση ή mod να το αλλάξω;

Για κοίτα το Themeboard (είναι free). Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ίσως σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια καλή και ταυτόχρονα σε σχετικά καλή τιμή θήκη;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια καλή και ταυτόχρονα σε σχετικά καλή τιμή θήκη;

 

Νομίζω πως καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο forum των αξεσουάρ, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα!Ήθελα να ρωτήσω το ipad mini retina display μπορεί να ανταπεξέλθει σε βαρύ gaming τύπου modern combat 5?ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ήθελα να ρωτήσω το ipad mini retina display μπορεί να ανταπεξέλθει σε βαρύ gaming τύπου modern combat 5?ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Το συγκεκριμενο παιχνιδι απαιτει το λιγοτερο ipad 2... Χαοτικη διαφορα στις επιδοσεις. Δεν θα εχεις κανενα προβλημα για συγχρονα παιχνιδια για τουλαχιστον 2 χρονια ακομη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ήθελα να ρωτήσω το ipad mini retina display μπορεί να ανταπεξέλθει σε βαρύ gaming τύπου modern combat 5?ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

 

 

Μια χαρά το παίζει φίλε μου και στο απλό που είχα(iPad mini) μια χαρά το έπαιζε χωρίς κανένα κόλλημα

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα!!Επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα του συγκεκριμενου,γνωριζετε τι διαφορες ενα ipad mini 2 ευρωπαικης προελευσης απο ενα μη ευρωπαικης προελευσης?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για το wifi και όχι το 4g η μονη διάφορα ειναι στον φορτιστή που εχει μεσα το πακέτο .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το chip για το δικτυο πρεπει να ειναι συμβατο με τα ελληνικα. Δεν εχω ασχοληθει ομως για να πως σιγουρα. Με την εγγυηση ισως εχεις ενα θεμα αν αγοραστει απο αμερικη, αλλα γνωστος μου που ειχε παρει απο Νεα Ορλεανη περασε κανονικα η εγγυηση σε iphone 5 με αντικατασταση κουμπιου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...