Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο amazon.it το μαύρο το έχει 613,79€ με παράδοση 2-4 εβδομάδες. Το αναφέρει ως ιταλικό. Μήπως έχει διαφορές ή το αναγράφει απλώς ως κατάλληλο για την αγορά της Ιταλίας;

 

Αφου ειναι εντος ΕΕ δεν εχεις κανενα θεμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ειδα χθες στο περιπτερο των windows στο the mall και ξαφνιαστηκα ευχαριστα! Το περιμενα πολυ μεγαλυτερο! Στιβαρη κατασκευη, μικρα περιθωρια γυρω-γυρω και αρκετα λεπτο σε παχος! Και καμερα εξαιρετικη!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ακετα χρόνια σε αντροιτ, (Samsung note) αλλάζω στρατόπεδο. Περιμένω το μαύρο από μέρα σε μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ακετα χρόνια σε αντροιτ, (Samsung note) αλλάζω στρατόπεδο. Περιμένω το μαύρο από μέρα σε μέρα.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

καλώς ήρθες στην αρχη θα σου πάρει λίγο.. Αλλα μετά θα το ευχαριστιέσαι.. Θα σου λείψουν κάποια αυτονοητα πράγματα αλλα θα κανεις πολλά αλλα πανεύκολα.. Εδώ θα είμαστε να μας πεις εντυπώσεις..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

12 μήνες εγγύηση αντιπροσωπία μου δίνουν. Αλλού βλέπω για 24 μήνες ... τι γίνεται ?

Εντός ΕΕ ειναι 24 μήνες εγγύηση στα Nokia.

Ποιος σου δίνει/λεει για 12 μήνες?

http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντός ΕΕ ειναι 24 μήνες εγγύηση στα Nokia.

Ποιος σου δίνει/λεει για 12 μήνες?

http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty/

Easybuyworld... (εγγύηση αντιπροσωπίας μου βεβαιώνουν) το ίδιο βλέπω στο site

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Easybuyworld... (εγγύηση αντιπροσωπία μου βεβαιώνουν) το ίδιο βλέπω στο site

2 χρόνια ειναι στανταρ οπως σε Sansung με πανευρωπαϊκή εγγυηςη,απλα αμα περασει το doa ασχολείσαι με την αντιπρόσωπια μετά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα και καλή χρονιά!!!!Εύχομαι για εσάς και τους αγαπημένους σας ό,τι καλύτερο :D . Έχω μερικές απορίες κυρίως όσον αφορά τα windows phone και θα ήθελα όποιος γνωρίζει να με βοηθήσει καθώς είμαι υποψήφιος αγοραστής αυτού του υπέροχου phablet !!! :happy: !!!! Οι απορίες είναι οι εξής:

1)Αν μεταφέρω στο κινητό διάφορα αρχεία word,powerpoint,excel έχω τη δυνατότητα να τα οργανώσω σε φακέλους? πχ αν έχω 10 αρχεία powerpoint μπορώ να τα αποθηκεύσω σε 2-3 φακέλους και να τους ονομάσω διαφορετικά? επίσης μπορώ να βάλω στον ίδιο φάκελο αρχεία διαφορετικού τύπου? (excel με word πχ)

2)Κατά τη διάρκεια μιας κλήσης μπορώ ,αν χρειαστεί, να κρατήσω μια σημείωση χωρίς να σταματήσω την κλήση?

3)Υπάρχει airplane mode?

4)Υπάρχει κάποια διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να μεγιστοποιήσω τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας?(κάτι έχω ακούσει για 3 κύκλους φόρτισης)

5)έχει ακούσει κανείς τίποτα για κανένα ελάττωμα της συκευής?(πχ επειδή παρακολουθώ και το νήμα του Ζ1 πολλοί αναφέρουν 3 τύπους οθονών εκ των οποίων οι 2 είναι κάτω του μετρίου! :cry: )

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου ήταν κουραστικές και ανούσιες αλλά προέρχομαι από ένα feature phone (sony ericsson c902) :O και θέλω να κάνω την καλύτερη δυνατή αγορά μιας και οι καιροί είναι ''περίεργοι''.Εύχομαι και πάλι τα καλύτερα για το νέο έτος. :D

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα και καλή χρονιά!!!!Εύχομαι για εσάς και τους αγαπημένους σας ό,τι καλύτερο :D . Έχω μερικές απορίες κυρίως όσον αφορά τα windows phone και θα ήθελα όποιος γνωρίζει να με βοηθήσει καθώς είμαι υποψήφιος αγοραστής αυτού του υπέροχου phablet !!! :happy: !!!! Οι απορίες είναι οι εξής:

1)Αν μεταφέρω στο κινητό διάφορα αρχεία word,powerpoint,excel έχω τη δυνατότητα να τα οργανώσω σε φακέλους? πχ αν έχω 10 αρχεία powerpoint μπορώ να τα αποθηκεύσω σε 2-3 φακέλους και να τους ονομάσω διαφορετικά? επίσης μπορώ να βάλω στον ίδιο φάκελο αρχεία διαφορετικού τύπου? (excel με word πχ)

2)Κατά τη διάρκεια μιας κλήσης μπορώ ,αν χρειαστεί, να κρατήσω μια σημείωση χωρίς να σταματήσω την κλήση?

3)Υπάρχει airplane mode?

4)Υπάρχει κάποια διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να μεγιστοποιήσω τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας?(κάτι έχω ακούσει για 3 κύκλους φόρτισης)

5)έχει ακούσει κανείς τίποτα για κανένα ελάττωμα της συκευής?(πχ επειδή παρακολουθώ και το νήμα του Ζ1 πολλοί αναφέρουν 3 τύπους οθονών εκ των οποίων οι 2 είναι κάτω του μετρίου! :cry: )

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου ήταν κουραστικές και ανούσιες αλλά προέρχομαι από ένα feature phone (sony ericsson c902) :O και θέλω να κάνω την καλύτερη δυνατή αγορά μιας και οι καιροί είναι ''περίεργοι''.Εύχομαι και πάλι τα καλύτερα για το νέο έτος. :D

 

Θα σου απαντησω στο 2 και στο 3

 

2) ναι μπορεις να κανεις οτι θες ενω μιλας στο τηλεφωνο

3) ναι εχει

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω στο 2 και στο 3

 

2) ναι μπορεις να κανεις οτι θες ενω μιλας στο τηλεφωνο

3) ναι εχει

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Όσον αφορα το πρώτο ερώτημα θα μπορεις λογικα αλλα μονο μεςω PC να κανεις την οργάνωση που θες(εκτός αν επειδη ειναι office αρχεία υπάρχει εξαίρεση-ας μας απάντηση και καποιο αλλο παιδι που χρησιμοποιει τακτικά το office αν γνωρίζει καλύτερα)

Όσον αφορα το 4 θα πρεπει οι 3-4 πρώτες φορτίσεις να ειναι πλήρης δηλαδη το αφήνεις να παει στο 0-5% και το φορτιζεις εως 100%(να τηρήσεις τη διαδικασία βέβαια μην το διακοψεις παρα για λίγα λεπτα για λόγους ανάγκης ) και μετά τις πρώτες 3-4 φορτιςεις,τοφορτιζεις οταν παει στο 15-20% εως παει στο 100%.

Δηλαδη μην το αφήνεις να παει κατω απο 10%.

 

Όσον αφορα αν υπάρχουν θεματα μονο σε forum του εξωτερικού πχ wp central που υπάρχουν πολλοί κάτοχοι της συσκευης.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορα το 4 θα πρεπει οι 3-4 πρώτες φορτίσεις να ειναι πλήρης δηλαδη το αφήνεις να παει στο 0-5% και το φορτιζεις εως 100%(να τηρήσεις τη διαδικασία βέβαια μην το διακοψεις παρα για λίγα λεπτα για λόγους ανάγκης ) και μετά τις πρώτες 3-4 φορτιςεις,τοφορτιζεις οταν παει στο 15-20% εως παει στο 100%.

Δηλαδη μην το αφήνεις να παει κατω απο 10%.

 

Δεν ισχύει αυτό !!! Φορτίζεις τη συσκευή κανονικά όποτε θες... :cool:

Οι λιθίου δεν πάσχουν απο το φαινόμενο "μνήμης" όπως άλλες μπαταρίες (NiMh)...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσε το τμήμα πωλήσεων του ebw ότι δεν υπάρχει για αγορά το τηλέφωνο (ενώ στο site έγραφε διαθέσιμο ). Πάμε πάλι από την αρχή , νέο κατάστημα και ελπίζω ποιο σοβαρό αυτή τη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Για την ασύρματη φόρτιση χρειάζεται τελικά την έξτρα θηκούλα σαν το 925 μου;

Για την ασύρματη φόρτιση χρειάζεται τελικά την έξτρα θηκούλα σαν το 925 μου;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Για την ασύρματη φόρτιση χρειάζεται τελικά την έξτρα θηκούλα σαν το 925 μου;

 

Για το ευρωπαικό μοντέλο όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες στο πλαίσιο και το επεξεργάστηκα για κανα 2λεπτο.φοβερη ποιότητα κατασκευής και ιδανικό για τα γούστα μου μέγεθος οθόνης.Αν έχουν βελτιώσει και τα wp8 μέχρι να πέσει η τιμή του με κάποια καλούδια που θέλουν να προσθέσουν θα είναι μια παρά πολύ καλή επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο μαγαζί () που μας δουλεύει τελικά. Αυτή η κατάσταση με τά Σκρουτζομάγαζα έχει γίνει εκνευριστικη, όλοι δυλώνουν διαθέσιμο και μετά από 3-4 μέρες σκάει το παραμύθη , το προιων μόλις εξαντλήθηκε....
Link to comment
Share on other sites

Επεσε λίγο η τιμή του , (πλαισιο) σε λιγο έλπίζω να το έχω στα χέρια μου...

Μία ερώτηση γρήγορη, οι επαφές από gmail μπορούν να περάσουν στην συσκευη με κάποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Επεσε λίγο η τιμή του , (πλαισιο) σε λιγο έλπίζω να το έχω στα χέρια μου...

Μία ερώτηση γρήγορη, οι επαφές από gmail μπορούν να περάσουν στην συσκευη με κάποιο τρόπο?

 

Ναι, αμα σεταρεις το gmail σου στις επαφες μπορεις να επιλεξεις απο ποιους λογαριασμους θες να βλεπεις επαφες (πχ outlook, gmail, fb, twitter, linkedin...)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ, παντως με κάνει εντύπωση πού δεν υπάρχει ακόμη αγοραστης εδώ στο φορουμ΄΄''..

 

Οι 6 ιντσες ειναι βασικος αποτρεπτικος παραγοντας,αν ηταν 5ιντσο θα το σκεφτομουν και εγω και πολλοι περισσοτεροι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...