Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 300 αγοραζεις καινουργιο ενα 830. Βαζεις και μια 64 microSD και εισαι θεος. Μια μικρογραφια του 1520.

ενταξει αλλα για να πω την αληθεια εγω το ηθελα για το μεγεθος της οθονης του...:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συμφωνω αλλωστε τωρα πια με κατω απο 600 παιρνεις note 4 με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα.

 

Ακριβώς αυτό.

 

Το 1520 μαζί με το 1020 είναι (ήταν) οι ναυαρχίδες των WP8 αλλά πρώτα το 1020 και τώρα το 1520 φαίνεται πως είναι εκτός παραγωγής και ως αποτέλεσμα αυτού οι τιμές τους και ειδικά του 1520 έχουν διαστρεβλωθει. Ομοίως και των μεταχειρισμένων καθώς πλέον ο καθένας ζητάει ότι θελει.

 

Βέβαια το 1520 λόγω χαρακτηριστικών είναι ακόμα future proof αλλά δεν παύουν να υπάρχουν νεότερα κινητά με περισσότερες δυνατότητες πχ Note 4 και σε όχι τόσο μακρινή τιμή.

 

Προσωπικά στα 350 θα το έπαιρνα παρότι δεν με είχε τρελάνει όταν το ειχα δει από κοντά σε μαύρο. Απλά το καθυστέρησα μέχρι να πουλήσω το κινητο μου και επιπλέον διάβααα για κάποια προβλήματα scroll & tap που αντιμετωπιζε και εκανα πίσω ενώ παράλληλα η τιμές πήραν την ανηφόρα.

 

Τελοσπαντων επιλογές είναι αυτές και ο καθένας κρίνει και αποφασίζει ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Το 1520 σε συνδυασμό με τα πολύ γρήγορα wp αντέχει πολύ στο χρόνο. Το μέγεθος είναι το μόνο που με ενοχλεί κάποιες φορές. Ελπίζω ο διάδοχος του να έχει αντάξια μπαταρία οθόνη ίδιας ανάλυσης και μεγέθους απλά λίγο πιο μαζεμένο
Link to comment
Share on other sites

Αν το θελεις τόσο, γιατί δεν παίρνεις ένα ελαφρώς μεταχειρισμενο σε τέλεια κατάσταση; Υπάρχουν πολλά.

Που παιδια? Ψάχνω μεταχειρισμένο και δεν βρίσκω τιποτα. Κυρίως ψάχνω χρυσή ευκαιρία. Καμιά προταση?

 

Από την άλλη η συναλλαγή πρέπει να είναι τίμια. Δεν θα δώσω 400-500 ευρώ μόνο και μόνο επειδή είναι σε έλλειψη.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πλέον αγοράζεις μεταχειρισμένο στην τιμή που έπαιρνες το καινούργιο πριν από ένα μήνα, το οποίο δεν είναι λογικό για κινητό 1+ χρόνου του οποίου έχει σταματήσει μάλλον η παραγωγή. Εκτός βέβαια αν κάποιος καίγεται για το συγκεκριμένο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι δημοσίευση αγγελιών από άλλες ιστοσελίδες εκτός του myphone.gr δεν επιτρέπεται. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θεωρώ ότι η έλλειψη μπορεί να είναι τεχνίτη. Είναι αδύνατο να υπάρχει το 1320 και να μην υπάρχει το 1520.

 

Μία αλλη μπορεί να είναι η έλλειψη ενδιαφέροντος στην αγορά για το συγκεκριμένο κινητό ή για τη συγκεκριμένη μπραντα /λειτουργικό σε σχέση πάντα με τον ανταγωνισμό .

 

Ο εισαγωγεας αξιολογεί γενικά το ενδιαφέρον και μετά επενδύει με βάση εκτός από την κερδοφορία αλλά και το χρόνο που χρειάζεται το εκάστοτε προϊόν για να πουληθεί ιδίως αν αγοράζει της μετρητοίς απο εξωτερικό.

 

Οπότε τι επιλέγει να εισάγει ένα phablet ή ένα πιο βατο μοντέλο για όλα τα γούστα. Samsung ή Lumia?

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι . έβγαλα βράδυ σε εσωτερικό χώρο 2-3 φωτό με φλασ και δεν είχα το αναμενόμενο αποτέλεσμα .

τι να φταίει ... όλα στο auto ... τα είχα ...

Παίζει κάποια ρύθμιση να την έχω υπόψιν ... ? Χρησιμοποιούσα το πρόγραμμα της Nokia , η version που έχω είναι η Denim

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι . έβγαλα βράδυ σε εσωτερικό χώρο 2-3 φωτό με φλασ και δεν είχα το αναμενόμενο αποτέλεσμα .

 

 

τι να φταίει ... όλα στο auto ... τα είχα ...

 

 

Παίζει κάποια ρύθμιση να την έχω υπόψιν ... ? Χρησιμοποιούσα το πρόγραμμα της Nokia , η version που έχω είναι η Denim

 

 

 

Το αυτοματο δεν κάνει πάντα το σωστό δοκίμασε χωρίς φλας αλλιώς πεξε εσύ με τις ρυθμίσεις..

 

 

 

Η με την εμπλουτισμένη λήψη αλλά εκεί πρέπει να είσαι και εσύ σταθερός και αυτό που βγάζεις ειδικά νυχτα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή είδηση σε μεγάλο site.

Based on our many tips, it would appear that the RM-937 version of the Lumia 1520 can now receive the update.

Εγώ πάντως δεν βλέπω φως με RM-937, με πρόσφατο έλεγχο που έκανα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω αν το χρωμα στην συσκευη αλλαζει. Εχω βρει ενα πρασινο αλλα δεν μου αρεσει καθολου, Ψαχνωντας στο internet ειδα οτι πωλουνται ως ανταλλακτικα το πισω μερος της συσκευης σε αλλα χρωματα. Αν το αλλαξω πχ σε λευκο η μαυρο δεν θα εχει καμια διαφορα απο το original που βγαινει απο το εργοστασιο ??? και δευτερον η αλλαγη-τοποθετηση ειναι απλη διαδικασια ???
Link to comment
Share on other sites

]Στο καπάκι είναι ενσωματωμένο το NFC η ασύρματη φόρτιση και κατι που έχει να κανει με την καμερα...

Γιαυτό καλό θα είναι το καπάκι που θα πάρεις να είναι επισημο ώστε να εχεις όλες τις δυνατότητες του 1520.

Εγώ είχα πάρει απο nokia care ενα κοκκινο γιατι μου άρεσε πιο πολύ απο το μαυρο το άλλαξα σε nokia care και όλα είχανε παει μια χαρά...

Μετά το ξαναγύρισα σε μαυρο και έχω το κοκκινο και κάθετε.

Αν θυμάμαι καλά έκανε 70€...

Πάντος αν σκςφτεσε για αλλαγή στο καπάκι μονο επισημο και καλό θα είναι η αλλαγή μα γίνει σε nokia care....

Αν πάρεις original δεν το έχει καμια διάφορα απο αυτό που φοράει απο το εργοστάσιο...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Denim final έχεις ή dp?

 

Lumia Denim λέει , αν μου πεις που να κοιτάξω θα σου πω περισσότερες πληροφορίες .

αυτά που βλέπω εγώ στις πληροφορίες

 

Firmware update notifier 1.2.10.4

first experience 1.11.0.8

 

αν λένε κάτι αυτά ..

 

Σαν συσκευή τα σπάει , αλλά τα WM εμένα δεν με έχουν βολέψει , και σκέφτομαι να το δώσω .

Θα βάλω αγγελία ... όποιοι πιστοί προσέλθετε .

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 σε 1520....

As for upgrades, the Nokia Lumia 1520 has been confirmed it will get the upgrade - it was the device used to demo the OS

http://www.gsmarena.com/windows_10_will_run_on_phones_share_apps_with_the_desktop-news-10856.php

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου που είναι Hungary δείχνει οτι κυκλοφόρησε η denim,και μου ήρθε το ειδοποίηση στο phone update...

αύριο θα κανω την αναβάθμιση και βλέπουμε...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά αν κάνω την εγκατάσταση μέσω wi-fi δεν χάνω τπτ απο το τηλ...

Σωστά;;;

 

Ολόσωστα.;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...